Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 27.-30. mai

Põhja päästekeskus

Nädalavahetusel käisid päästjad viiel korral abistamas kiirabibrigaade raskekaaluliste ja raskes seisundis patisentide transportimisel. Neist ühel korral Harjumaal ning neli korda pealinnas.

Tallinn

27. mail kell 18.37 helistati häirekeskusesse teatega, et Haabersti linnaosas Astangu tänaval on mahajäetud hoone juures näha tumedat tossu ning teataja nägi sündmuskohalt lahkumas ka poistekampa. Kohale saabunud päästjad leidsid mahajäetud garaažist prahilõkke, mis kustutati kella 18.52-ks.

28. mail kell 7.58 teatati, et Põhja-Tallinna linnaosas Tööstuse tänaval on üksi kodus olev eakas mees toas kukkunud ning ei saa enam püsti. Kohale saabunud päästjad avasid kiirabile ukse, et meedikud saaksid kannatanuga edasi tegeleda.

28. mail kell 10.02 teatas Tallinna kesklinnas Viru tänaval jalutanud inimene, et keset Viru tänavat eksleb sihitult pardiema koos poegadega. Päästjate saabudes oli pardiema oma pojad lillemüüjate välikioski juurde suunanud ning ise kadunud. Päästemeeskond otsustas, et ilma emata nad tema lapsi kuskile ära ei vii ning lillemüüja pakkus end kohe abiks, öeldes, et ta valvab pardilapsi seni, kuni ema välja ilmub ning kutsub siis päästjad tagasi.

28. mail kell 22.14 helistas häirekeskusesse Lasnamäe linnaosas Valge tänaval elav inimene, kes teatas, et tema naabrite aias tehakse suurt lõket, mis veidi käest ära läinud ning elanikud püüavad seda ise kustutada. Kohale saabunud päästjad kustutasid hoonele liiga lähedale tehtud lõkke kella 22.34-ks ning viisid lõkketegijatele läbi põhjaliku tuleohutusalase nõustamise.

30. mail kell 6.54 said päästjad väljakutse Lasnamäele, kus Pae tänaval asuvas kaubanduskeskuses töötas alarm ning koridorides oli tunda suitsuhaisu. Kohale kiirustanud päästeressursid otsisid kogu hoone läbi ning tuvastasid, et ühes hoone osas põlesid elektrijuhtmed. Inimestele ohtu ei olnud ning hoone omanikul paluti sündmuskohale kutsuda tehnikud, kes elektri- ja ventilatsioonisüsteemid kiiremas korras üle kontrolliks.

30. mail kell 8.39 sai häirekeskus teate, et Lasnamäe linnaosas Tooma tänava juures asuvast metsatukast tõuseb musta tossu. Päästjad tuvastasid saabudes, et metsas oli põletatud kaablit ning kustutasid keskkonda reostava lõkke kell 8.48.

Harjumaa

29. mail kell 12.04 teatati, et Viimsi vallas Haabneeme alevikus asuva eramaja ventilatsiooniauku on mingi elusolend kinni jäänud- teatajale tundus, et see võib olla kas uss või lind. Kohale saabunud päästjad tuvastasid, et vangistusse oli jäänud tihane ning päästsid ta vabaks kella 12.23 ajal. Elanik aga lubas ventilatsiooniavale uue korraliku resti ette panna, et selliseid õnnetusi rohkem ei juhtuks.

29. mail kell 18.33 sai häirekeskus teate, et Lääne-Harju vallas Paldiski linnas põleb mahajäetud maja, mille teise korruse akendest juba leegid väljas. Kohale saabunud päästjad sisenesid majja ning leidsid tulekolde hoone teiselt korruselt, kus põles üks tuba ning osa pööningust. Päästemeeskond kustutas tulekahju kell 10.06 ning info sündmusest edastati ka kohalikule omavalitsusele.

Lõuna päästekeskus

Möödunud nädalavahetusel käisid päästjad kümnel korral aitamas kiirabibrigaade raskekaaluliste ja raskes seisus patsientide transportimisel (neli korda Viljandimaal, kolm korda Jõgevamaal, kaks korda Tartumaal ja ühel korral Valgamaal).

Võrumaa

27. mail kell 15.58 said Orava vabatahtlikud päästjad väljakutse Rõssa külasse, kus Orava metskonnas oli sõiduteele kukkunud suur puu, mis sõidusuunad sulges. Päästjad eemaldasid puu teelt kella 16.17-ks.

Jõgevamaa

27. mail kell 15.58 sai häirekeskus teate, et Jõgeva vallas Soomevere külas on põlema süttinud ühekordne suvilahoone. Päästjate saabudes olid inimesed majast väljas ning ka kustutustöödega ise alustanud. Selleks kasutasid nad tulekustutit ja aiavoolikut. Päästjad lokaliseerisid tulekahju kella 16.20 ajal ning alustasid võimalike lisatulepesade otsimisega. Põlengu lõplikuks likvideerimiseks tuli päästjatel avada ligikaudu 3 ruutmeetrit välisseina. Päästetööde juhi esialgsel hinnangul sai tulekahju alguse pliidi tagant seina seest. Põlengu täpne tekkepõhjus on selgitamisel.

29. mail kell 9.52 said päästjad väljakutse Jõgeva linna Kivi tänavale, kus põles neljakordse elumaja esimese korruse rõdu. Päästjate saabudes olid inimesed majast väljunud ning kiirabi teostas korteriperemehele tervisekontrolli. Hospitaliseerimist ta õnneks ei vajanud. Päästjad likvideerisid tulekahju kell 10.05 ning esialgsel hinnangul võis see alguse saada rõdule kukkunud suitsukonist. Kahjuks puudus põlevas korteris kohustuslik suitsuandur, mille päästjad elanikul esimesel võimalusel paigaldada palusid. Põlengu täpne tekkepõhjus on selgitamisel.

Tartumaa

28. mail kell 12.53 helistas häirekeskusesse Tartu linnas kalevi tänaval elav inimene, kes teatas, et tema naabri kinnistul tehakse tuulise ilmaga lõket ning talle tundub, et see ohustab elumajasid. Kohale saabunud päästjad selgitasid lõkketegijale, et nii suure tuulega lõket teha ei tohi ning kustutasid selle kell 13.07

28. mail kell 21.22 helistasid hädaabinumbrile lapsed, kes teatasid, et Elva vallas Rämsi külas põleb elumajade juures asuva traktori rehv. Kohale saabunud päästjad kustutasid põleva rehvi kell 21.55

29. mail kell 21.55 sai häirekeskus teate, et Tartu linnas Raudtee tänaval põleb garaaž. Kohale saabunud päästjad kustutasid tulekahju kell 22.14, misjärel garaaž tuulutati. Inimesed põlengus kannatada ei saanud ning tulekahju tekkepõhjus on selgitamisel.

Põlvamaa

28. mail kell 20.29 helistas häirekeskusesse laps, kes teatas, et Põlva linnas rannaväljaku juures tossab järelevalveta lõke. Päästjate saabudes oli poistekamp, kes lõkke süütas, osaliselt laiali jooksnud ning pärast seda, kui päästemeeskond lõkke kustutanud oli, viidi neile noorukitele, kel veidi rohkem vastustunnet oli ja kohale jäid, läbi põhjalik tuleohutusalane selgitustöö.

Viljandimaa

30. mail kell 8.32 teatati häirekeskusele, et Viljandi linnas Raua tänaval asuvas tehasehoones on värvijääkide konteiner tõstukiga teisaldades katki läinud, mille tagajärjel oli põrandale valgunud osa konteineri sisust. Päästjad katsid reostunud ala absorbentainega ning ükski inimene õnnetuses viga ei saanud.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

28. mail kell 13 anti häirekeskusele teada, et Kohtla-Järvel Vahtra tänaval olid 9- ja 13-aastased lapsed kolanud kasutuseta jäetud hoones ja jäänud sinna trepikotta lõksu. Päästjad avasid kinni kiilunud ukse ning lasid lapsed vabadusse.

28. mail kell 17.40 kutsuti päästjad Kohtla-Järvele Ahtme linnaossa Aru tänavale, kus põles kasutuseta jäetud lasteaiahoones prügi. Päästjad kustutasid tulekahju kell 18.19.

28. mail kell 21.03 anti tulekahjust teada kasutuseta jäetud hoones Narvas Puuvilla tänaval. Päästjad leidsid tulekolded nii hoones kui ka selle kõrvalhoones. Mõlemas põles prügi, mis kella 21.24-ks ära kustutati.

28. mail kell 22.07 käisid päästjad Narva-Jõesuus Aia tänaval kustutamas nelja ruutmeetri suurust lehehunnikut. Põleng likvideeriti kell 22.44.

28. mail kella 22.50 ajal juhtus liiklusõnnetus Toila vallas Tallinn-Narva maantee 172. kilomeetril, kus sõiduauto kaldus vastassuunavööndisse ja sõitis teelt välja kraavi ning rullus üle katuse. Päästjatel tuli juht raami abil masinast välja võtta, et ta kiirabimeedikutele üle anda, kes ta haiglasse toimetasid.

29. mail kell 19.54 anti häirekeskusele teada, et Narvas Kangelaste prospektil asuvas kortermajas oli trepikojas märgata suitsu. Päästjad tegid pärast saabumist kindlaks, et ühes korteris oli pliidile unustatud toit. Päästjad tuulutasid korteri ja trepikoja ning nõustasid kodus viibinud omanikke. Samuti puudus korterist kohustuslik suitsuandur.

Lääne-Virumaa

28. mail kell 11.45 anti häirekeskusele teada, et Rakveres Silla tänaval oli märgata kasutuseta jäetud majast tõusmas suitsu. Päästjad tegid saabumise järel kindlaks, et ühe toa põrandal põles ruutmeetri suurune prügist lõke. Tulekahju likvideeriti kell 12.32.

Lääne päästekeskus

Hiiumaa

29. mail kell 10.52 kutsuti päästjad appi Kärdlasse Kalda tänavale, kus 2-aastane laps oli end autosse lukustanud. Päästjad avasid masina ukse ning andsid lapse emale üle.

Läänemaa

29. mail kell 16.25 anti teada ohtlikult tee suunas kaldu olevast puust Lääne-Nigula vallas Kadarpiku külas. Maaomaniku loal saagisid päästjad puu maha, sest tugeva tuule tõttu ähvardas see teele kukkuda.

Pärnumaa

29. mail kell 23.05 kutsuti päästjad Lavassaare alevisse Võidu tänavale, kus lahtise leegiga põles 15 ruutmeetri suurune aiamaja. Päästjad kustutasid tulekahju kell 23.37. Majake hävis tules täielikult ning lisaks sai kõrvalasuv kasvuhoone kuumakahjustusi.

Raplamaa

28. mail kell 18.45 anti häirekeskusele teada, et Märjamaal Pärnu maanteel oli koer jäänud käpaga pooleldi avatud akna vahele kinni. Kuna loom käitus agressiivselt, ei saanud teda naaber aidata ja jäi ootama päästjaid. Viimased aitasid hädas looma akna vahelt vabaks.

29. mail kell 21.08 märkas Kehtna valla Järvakandi Staadioni tänava elanik vastasmajast suitsu ja leeki. Päästjad kustutasid pärast saabumist 4. korruse korteri köögis pliidi ja kapid, mis olid süttinud pliidile unustatud toidust. Omaniku viis kiirabi haiglasse. 

30. mail kell 1.50 teatati häirekeskusele tulekahjust Raplas Uuel tänaval, kus põles sõiduauto. Päästjad kustutasid põlengu kell 2.51, kuid kuumakahjustusi sai ka kõrvalasuv kaubik. Tulekahju tekkepõhjus on selgitamisel.

Saaremaa

28. mail kella 22.50 ajal käisid päästjad Kuressaares Tori tänaval, kus majutusasutuse korstnas oli toimunud põleng. Päästjad leidsid kontrollimise käigus ummistunud ja hõõguva sädemepüüdja. Pärast kaminas tule kustutamist, vaibus ka korstnas põleng. Päästjad keelasid kütteseadme kasutamise kuni korstnapühkija on olukorra üle kontrollinud.

29. mail kell 21.18 märkas Saaremaa valla Silla küla elanik naabritelt tõusmas paksu musta suitsu. Päästjate saabumise ajaks oli suitsusammas hajunud, kuid eest leiti lõke, milles lisaks ehitusjääkidele põletati tõrvapappi. Mustjala vabatahtlikud päästjad jäid lõkke lõpuni põlemist valvama.