Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 30.-31. mai

Põhja päästekeskus

Tallinn

30. mail kell 8.48 sai häirekeskus teate, et Haabersti linnaosas Õismäe teel asuvas kortermajas on üksi elav eakas naisterahvas oma voodist maha kukkunud ning ei saa enam püsti. Teataja sõnul oli naine põrandal maas lebanud juba ligi 7 tundi ning kahjuks ei õnnestunud tal tabada ühtegi kannatanu sugulast. Kohale saabunud päästjad püstitasid autoredeli ning sisenesid korterisse rõduaknast. Naisterahvas anti üle kiirabile.

30. mail kell 14.12 teatati, et Põhja-Tallinna linnaosas Paljassaare tee kandis on levimas rohkelt suitsu. Kohale saabunud päästjad tuvastasid, et Paljassaare teel asuvas metalli kokkuostupunktis oli lastekamp avatud väravast sisenenud ning meelelahutuseks ühe Zaporožetsi põlema pannud. Päästjad kustutasid põlengu kell 14.43 ning territooriumi omaniku poolt kinni peetud lapsed anti esialgu üle nende vanematele.

30. mail kell 17.27 helistas häirekeskusesse Tallinna kesklinnas Jakobi tänaval elav inimene ning teatas, et tema joobes naaber on oma korteris midagi põlema pannud. Päästjate saabudes olid naabrid juba kustutustöödega alustanud ning päästemeeskond likvideeris pliidi juures paikneva põlengu lõplikult kell 18.03. Seejärel ruumid tuulutati ning joobes tulejumal toimetati kiirabi poolt haiglasse. Enne lahkumist paigaldasid päästjad trepikotta veel ühe suitsuanduri ning juhtumist teavitati ka linnaosavalitsuse sotsiaalhoolekande osakonda.

30. mail kell 18.16 said päästjad väljakutse Lasnamäe linnaosasse Mahtra tänavale, kus teismeline tütarlaps oli mänguväljakul beebikiike kinni jäänud. Päästjatel ei jäänud muud üle, kui kiik demonteerida ning teismeline vabastati kiigest kella 18.33-ks. Seejärel tüdruk lahkus, sest kiirabi sekkumist ta ei vajanud. Temaga vesteldes selgus, et beebikiike ronimise põhjuseks oli kihlvedu sõbrannaga.

30. mail kell 20.06 teatati, et Mustamäe teel asuvas kortermajas on ühe korteri ukse tagant kuulda vanainimese karjeid. Kohale saabunud päästjad sisenesid korterisse akna kaudu ning andsid toast leitud abitus seisundis eaka inimese üle kiirabile.

Harjumaa

30. mail kell 11.37 helistas häirekeskusse Maardu linnas Vana-Narva maanteel asuvas parklas peatunud veokijuht, kes teatas, et tema masina kütusepaak lekib ning ta ei saa iseseisvalt reostuse likvideerimisega hakkama. Kohale saabunud päästjad tuvastasid veoki kütusepaagis augu ning püüdsid seda sulgeda. Leke sai likvideeritud ning reostus kaetud absorbentainega kella 13.57-ks. Veokijuhiga vesteldes selgus, et kütusepaak võis puruneda vastu kaevuluuki sõites.

30. mail kell 11.37 helistas hädaabinumbrile Loksa linnas Lasteaia tänaval elav inimene, kes teatas, et tema eakas ja üksi elav naabrihärra on oma toas kukkunud ning ei ole võimeline liikuma. Kohale saabunud päästjad avasid ukse ning andsid kannatanu kiirabi ning sotsiaaltöötaja hoole alla.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

30. mail kell 12.02 helistas häirekeskusesse Jõgeva linnas Puiestee tänaval elav inimene, kes teatas, et tema garaažis on pinkide all mingi loom, arvatavasti tuhkur. Kohale saabunud päästjad üritasid loomapääste kahvaga tuhkrut kätte saada ning tagaajamise käigus selgus, et tegemist oli hoopis äärmiselt kurja saarmaga. Saarmas suundus garaažist esmalt lähedalasuva ehituspoe juurde ning seejärel kiriku taha parki. Päästjad püüdsid teda endiselt tabada, kuid kuna loom oli väga kiire, siis lõpuks ta kadus ning loodetavasti leidis tee taas loodusesse.

Põlvamaa

30. mail kell 14.20 käisid päästjad abiks liiklusõnnetusel, mis leidis aset Põlva vallas Voorekülas Põlva-Reola maantee 17. kilomeetril. Kraavi sõitnud ning üle katuse paiskunud kaubikus oli üks inimene, kes masinast iseseisvalt välja sai ning kiirabi poolt haiglasse toimetati. Päästjad likvideerisid sõiduki süttimisohu ning aitasid puksiirfirmal masina kraavist välja tõsta.

Tartumaa

30. mail kell 18.02 sai häirekeskus teate, et Tartu linnas Jaama tänaval asuvas kortermajas on eakale naisterahvale kapp peale kukkunud. Päästjad sisenesid saabudes korterisse akna kaudu ning andsid kannatanu üle kiirabile.

31. mail kell 00.01 helistas häirekeskusesse Tartu linnas Narva maantee silla juures jalutanud isik, kes teatas, et märkas jõe ääres jalgratast ning selle kõrval lamavat inimest. Kuna jõe kallas oli väga suure kalde all ning libe, siis aitasid päästjad üheskoos politsei ja kiirabiga kodaniku kühvelraami abil üles. Pärast kiirabimeedikute poolt teostatud tervisekontrolli toimetas politsei joobes isiku kainenema.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

30. mail kell 17.14 kutsuti päästjad Narva Lepa tänavale, kus naaber tegi maja lähedal hirmsasti suitsevat lõket, kus tossas prügi. Kuna lõkkemeister rikkus tuleohutusnõudeid, käskisid päästjad tulekolde kustutada ning tegid selgitustööd.

30. mail kell 21.56 anti häirekeskusele teada, et Kohtla-Järve Ahtme linnaosas Toome puiesteel oli eakas inimene terviserikkega kodus lõksus, sest tuttaval ei õnnestunud seestpoolt lukustatud ukse pärast abi osutada. Päästjad avasid korteri ukse ning andsid inimese kiirabimeedikutele üle. 


Lääne päästekeskus

Hiiumaa

30. mail kell 14.24 anti häirekeskusele teada, et Hiiumaa vallas Kaderna külas põles metsaalune. Päästjad kustutasid umbes 1000 ruutmeetri suuruse tulekahju kell 15.36. Esialgsetel andmetel võisid põlengu tekitada tulega mänginud lapsed

Läänemaa

30. mail kell 15.53 kutsuti päästjad appi Haapsalusse Niine tänavale, kus hakipoeg oli kukkunud korstnast ventilatsioonišahti. Päästjatel õnnestus 1. korruse korterist lingu abil hakk šahtist kätte saada ning seejärel ta loodusesse toimetada.

Pärnumaa

30. mail kell 9.53 märgati tossavat prügikasti Pärnus Koidula muuseumi bussipeatuse juures. Enne päästjaid kohale jõudnud politseipatrull kustutas põlengu pulberkustutiga. Päästjad loputasid pärast saabumist igaks juhuks veel veega tulekolde üle.

Saaremaa

30. mail kell 9.27 anti häirekeskusele teada, et Saaremaa vallas Hindu külas oli lõkkeplatsilt levinud maastikule tulekahju. Leisi vabatahtlikud päästjad kustutasid umbes 10 ruutmeetri suuruse põlengu ning kontrollisid termokaameraga üle veel metsa alt leitud kuus lõkkeaset. Esialgsel hinnangul oli tulekahju alguse saanud eelmisel päeval tehtud lõkkest, mida korralikult ära ei kustutatud.