Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 31. mai kuni 1. juuni

Põhja päästekeskus

Tallinn

31. mail kell 10.25 sai häirekeskus teate, et Mustamäe linnaosas Kiili tänaval asuva toidukaupluse välisseina küljes põleb elektrikilp. Päästjate saabudes olid inimesed kauplusest väljunud ning keegi viga ei saanud. Päästemeeskond kustutas põlengu kell 10.56 ning sündmusega tegelesid edasi elektriavarii tehnikud.

31. mail kell 18.18 anti häirekeskusele teada, et Lasnamäe linnaosas Paekaare tänaval asuva viiekordse elumaja esimene korrus on suitsu täis. Naabrid ütlesid kohale saabunud päästjatele, et korteris, kust suitsu tuleb, elab üksik vanem inimene ning teda ei ole hetkel kodus. Päästemeeskond avas ukse ning avastas korterist toidukõrbemise. Ohtlik olukord likvideeriti kella 18.30-ks ning kell 18.52 saabus koju ka korteri perenaine, kellele päästjad põhjaliku tuleohutusalase selgitustöö läbi viisid. Korterist leiti suitsuandur, millel olid patareid eemaldatud ning vedeles kasutult külmkapi peal.

Harjumaa

31. mail kell 11.29 sai häirekeskus teate, et Kose vallas Ojasoo külas asuva järve äärest on leitud uppunud keskealine mees. Teataja tõi mehe ise kaldale ning päästjad andsid surnukeha üle kiirabile. Uppumise täpsemad asjaolud on selgitamisel.

1. juunil kell 7.54 saabus häirekeskusele teade, et Anija vallas Kehra linnas on eakas naisterahvas raudteejaama poole kõndides kraavi kukkunud. Kohale saabunud päästjad aitasid inimese kraavist välja ning andsid ta üle kiirabile.

Lõuna päästekeskus

Möödunud ööpäeval käisid päästjad viiel korral eemaldamas tugeva tuule tõttu teedele kukkunud puid Võrumaal, Jõgevamaal, Põlvamaal ja Tartumaal.

Tartumaa

31. mail kell 18.39 teatati häirekeskusele, et Tartu linnas Tähe tänaval põleb seest õõnes puu. Päästjad kustutasid põlengu kell 19.10

1. juuni öösel kell 00.25 helistati häirekeskusesse teatega, et Tartu linnas Tähtvere tänaval on võimatu magada, sest üks koer haugub juba pikemat aega ning teatajale tundus, et koer võis asuda tema maja kõrval asuvas mahajäetud majas. Kohale saabunud päästjad just sealt ühe nooremapoolse valget värvi segaverelise koera leidsidki. Koer oli majja pääsenud ilmselt maja seinas asuva väikese augu kaudu, sest uksed ja aknad olid kasutuseta hoonel nõuetekohaselt suletud. Päästjad sisenesid hoonesse ning aitasid seal keldrisse kukkunud koera välja kella 00.54 ajal, misjärel loom kohale saabunud varjupaigatöötajale üle anti.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

31. mail kell 12.04 käisid päästjad Narvas Raja tänaval, kus oli ilma luugita kaev, mis ohustas inimesi. Päästjad tõmbasid vintsi abil betoonist aluse kaevule peale tagasi.

31. mail kell 15.51 käisid päästjad eemaldamas teele kukkunud puud Alutaguse vallas Konsu külas. Pool tundi pärast väljakutse saabumist oli takistus sõiduteelt eemaldatud ja oht liiklejatele likvideeritud.

31. mail kella 16.13 ajal kutsus murelik ema päästjad appi Narva A-A. Tiimanni tänavale, kus tema 2-aastane laps oli end vannituppa lukustanud. Päästjad avasid ukse ja andsid ehmunud lapse emale üle.

31. mail kell 16.54 anti häirekeskusele teada, et oma kodus ei suuda eakas inimene voodist tõusta, et sugulasele ust avada. Kuna korter oli seestpoolt lukustatud ning võti ette jäetud, tuli päästjatel uks avada. Kiirabi viis vanuri haiglasse.

31. mail kell 21.27 anti prügihunniku põlengust teada Narva-Jõesuu linnas Tõrvajõe külas. Päästjad kustutasid umbes kahe ruutmeetri suuruse tulekolde.

Lääne-Virumaa

31. mail kell 12.36 anti teada, et Vinni vallas Kõrma külas oli bussipeatuse juures teele kukkunud puu, mis takistas liiklust. Roela vabatahtlikud päästjad eemaldasid takistuse ja likvideerisid ohu kella 13-ks.

Lääne päästekeskus

Läänemaa

31. mail kell 12.05 oli Vormsi vallas Suuremõisa külas kukkunud teele puu, mis takistas osaliselt liiklust. Päästjad likvideerisid ohtliku olukorra ja taastasid liikluse kell 12.16.

Pärnumaa

31. mail kell 18.11 anti häirekeskusele teada, et Pärnus Ringi tänaval olid tugeva tuule tõttu lahti tulnud majafassaadilt nelja meetri pikkused plastikust elemendid. Päästjad võtsid redelautot kasutades laperdavad tükid maja küljest lahti ja likvideerisid ohtliku olukorra.

31. mail kell 18.59 oli Pärnu linnas Rammuka külas kukkunud keset sõiduteed puu, mille päästjad kell 19.26 sealt eemaldasid.

1. juunil kell 0.42 teatati Häirekeskusele tulekahjust Pärnus Riia maanteel, kus päästjate saabudes põles tühjana seisev maja. Tuli oli hoones levinud 1. korrusele ja keldrisse. Päästjad tõid hoonest välja 66-aastase mehe, kelle kiirabi toimetas haiglasse. Kustutustööd lõpetati kell 2.14. Arvatavalt on tegemist süütamisega.

Raplamaa

31. mail kell 14.55 anti teada, et Rapla vallas Kuimetsa külas oli teele kukkunud puu, mis sulges ühe sõidusuuna. Alansi vabatahtlikud päästjad eemaldasid takistuse ning likvideerisid ohtliku olukorra.

31. mail kell 19.25 oli teele kukkunud suur kuus Kehtna vallas Saarepõllu külas. Lokuta vabatahtlikud päästjad likvideerisid ohtliku olukorra ning avasid mõlemad sõidusuunad liiklusele kell 19.57.

Saaremaa

31. mail kell 22.58 anti häirekeskusele teada, et Saaremaa vallas Sikassaare külas oli teele kukkunud suur puu, mis sulges mõlemad sõidusuunad. Päästjad eemaldasid takistuse ja avasid liikluse 12 minutit pärast väljakutse saabumist.