Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 1.-2. juuni

Põhja päästekeskus

Tallinn

1. juunil kell 12.06 helistas Lasnamäe linnaosas Kihnu tänaval asuva lasteaia töötaja häirekeskusesse teatega, et ühe poisslapse jalg on puidust pingi lippide vahele kinni jäänud. Päästjad vabastasid lapse jala kella 12.18-ks ning kiirabi sõnas pärast esmast tervisekontrolli, et lapsega on kõik korras.

1. juunil kell 17.59 teatati, et Tallinna kesklinnas Tuukri tänavalt on leitud vigastatud kajakas, kelle näljane vareseparv juba sihikule võtnud. Päästjad toimetasid saabudes linnu loodusesse toibuma.

1. juunil kell 20.09 sai häirekeskus teate, et Nõmme linnaosas asuval terviserajal on naisterahvas jalgrattaga kukkunud ning väga haiget saanud. Kuna õnnetuspaik asus maanteest kaugel metsarajal, aitasid kohale saabunud päästjad kannatanu ATV-ga kiirabiautoni toimetada.

Harjumaa

2. juunil kell 00.14 helistas häirekeskusesse Saue vallas Laagri alevikus 4. Topi ühendusteel liigelnud inimene, kes teatas, et maanteele on kukkunud kellegi kalad ja kalavarustus. Saku vabatahtlikud päästjad likvideerisid liiklustakistuse teelt kella 00.34-ks.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

1. juunil kell 8.50 teatati, et Mustvee linnas Tartu tänaval on suur hundikoer vanadesse elektrijuhtmetesse kinni jäänud. Päästjad vabastasid koera juhtmerägastikust ning kuna tema käpp oli viga saanud ja kiipi tal ei olnud, siis kutsuti kohale Mustvee vallavalitsuse esindaja, kes looma kliinikusse toimetas.

Tartumaa

1. juunil kell 14.17 sai häirekeskus teate, et Tartu linnas Rahinge külas on joobes meesterahvas oma naabrite lapse ATV lõkkesse visanud. Kohale saabunud päästjad kustutasid suure leegiga põleva masina kella 14.31-ks ning joobes isiku viis politsei kainenema.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

1. juunil kell 23.21 sõitis Alutaguse vallas Kauksi külas Jõhvi-Tartu-Valga maantee 44. kilomeetril sõiduauto otsa kitsele. Päästjad eemaldasid pärast saabumist sõidukil süttimisohu ning katsid lekkinud jahutusvedeliku laigu saepuruga. Inimesed õnnetuses viga ei saanud, külla aga hukkus kits sündmuskohal.

Lääne-Virumaa

1. juunil kell 9.19 oli Rakvere vallas Levala külas Rakvere-Väike-Maarja-Vägeva maantee 10. kilomeetril teelt välja kaldunud ning kraavi paiskunud kaubik koos järelkäruga. Päästjad likvideerisid süttimisohu nii kaubikul kui ka järelkärul olnud kopal. Samuti koristati teele valgunud kütus. Inimesed õnnetuses viga ei saanud.

2. juunil kell 4.37 kutsuti päästjad appi Haljala valda Toolse külla, kus kassipojal oli mänguhoos käpp jäänud välisukse juures olnud laudise vahele kinni. Päästjatel õnnestus laudist painutades hiirekuningas lõksust vabastada, pärast mida viimane omi asju toimetama tormas.

Lääne päästekeskus

Järvamaa

1. juunil kell 23.58 anti häirekeskusele teada, et Türi vallas Poaka külas oli näha põllul põlevat heinarulli. Päästjad kustutasid veejoaga umbes ruutmeetri suuruse tulekahju kell 00.16.

Pärnumaa

1. juunil kella 22.07 ajal käisid päästjad eemaldamas teele kukkunud puud Pärnu linnas Audru alevikus. Ohtlik olukord likvideeriti kell 22.39.