Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 2.-3. juuni

Põhja päästekeskus

Möödunud ööpäeval käisid päästjad kolmel korral eemaldamas tugeva tuule tõttu teedele kukkunud puid. Neist kahel korral Harjumaal ning ühel korral pealinnas.

Tallinn

2. juunil kell 10.34 teatati häirekeskusele, et Mustamäe linnaosas Männi ühistranspordipeatuses istub tee peal verise nokaga vigastatud kajakas. Päästjad tõstsid kahva abil linnu karpi ning toimetasid ta loodusesse toibuma.

2. juunil kell 11.13 sai häirekeskus teate aia vahele kinni jäänud kitsest Pirita linnaosas Puki teel. Päästjad aitasid kitse hüdraulilisi tööriistu kasutades aia vahelt välja ning toimetasid ta linnamüra keskelt tagasi loodusesse.

Lõuna päästekeskus

Möödunud ööpäeval käisid päästjad kolmel korral eemaldamas tugeva tuule tõttu teedele kukkunud puid Viljandimaal (kaks korda) ja Jõgevamaal ning osutasid kolmel korral abi kiirabibrigaadidele raskekaaluliste ja raskes seisus patsientide transportimisel Tartumaal, Võrumaal ja Jõgevamaal.

Valgamaa

2. juunil kell 22.17 paluti päästjaid appi Valga linna Uuele tänavale, kus haiglast saabunud liikumispuudega patsient oli vaja tassida kolmandale korrusele ning seda päästjad ka tegid.

Põlvamaa

3. juunil kell 6.51 sõitsid Saverna vabatahtlikud päästjad Kanepi valda Erastvere külasse, kus teelt oli vaja eemaldada seal auto alla jäänud ning hukkunud kits.

Ida päästekeskus

Möödunud ööpäeval Ida- ja Lääne-Virumaal suuremaid operatiivsündmuseid ei toimunud, küll aga tuli päästjatel käia kaheksal korral väljakutsetel, mis olid seotud tugeva tuule tõttu teele langenud puude eemaldamisega.

Lääne päästekeskus

Möödunud ööpäeva jooksul said päästjad 10 väljakutset, mis olid seotud tugevast tuulest tingitud ohuolukordade likvideerimisega. Kaheksal korral käidi eemaldamas teedele kukkunud puid. Pärnus tuli Aia tänaval tegeleda tuule tõttu lahti rebenenud maja katusega ja Saarde vallas Tihemetsas hoovile kukkunud tänavavalgustuspostiga.

Järvamaa

2. juunil kell 19.31 teatati häirekeskusele põlevast veoautost Järva vallas Ambla alevikus Pikal tänaval. Päästjate saabudes oli haagisega veoauto täisleegis. Tulekahju kustutati kell 20.32. Tuli oli alguse saanud sõidu ajal tehnilist rikkest. Sõiduki kütusest ja õlist tekkis 100 ruutmeetri suurune reostusala, mis kaeti liiva ja saepuruga. KOV organiseeris ala puhastamise ning hommikul koristustöid jätkati.

Saaremaa

2. juunil kell 18.22 anti teada, et Kuressaares Rae Konsumi toidupoe tualetis põles prügikast. Päästjate saabumise ajaks oli põlev prügikast hoonest välja viidud ja leegid summutatud. Päästjatel tuli ruumid tuulutada ning üle kontrollida. Esialgsetel andmetel oli tegemist süütamisega, kuid täpsemad asjaolud on selgitamisel.