Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 3.-6. juuni

Põhja päästekeskus

Möödunud nädalavahetusel aitasid päästjad neljal korral kiirabi raskete ning raskes seisus patsientide transportimisel (neist kolmel korral pealinnas ja ühel korral Harjumaal). Lisaks käisid päästjad kolmel korral abistamas vigastada saanud kajakaid, kes linnaruumist eemale toibuma suunati. Neljal korral käidi kustutamas ohutusnõuetele mittevastavaid lõkkeid (neist kolm Harjumaal ja üks pealinnas) ning viiel korral tuli kustutada pealinnas põlenud prügikaste.

Tallinn

3. juunil kell 10.38 teatati, et Pirital on kaldaäärsest veest kivide vahelt leitud uppunud meesterahvas. Päästjad aitasid surnukeha üles tõsta ning andsid ta üle kiirabile. Uppumise täpsemad asjaolud on selgitamisel.

3. juunil kell 16.36 sai häirekeskus teate, et Mustamäe linnaosas Sõpruse puiesteel asuva 10-kordse elumaja kolmanda korruse korteris on pliidi peal midagi põlema läinud. Päästjate saabudes olid kaks elanikku ja perekass korterist väljunud ning päästemeeskond tuvastas, et põlengu põhjustas pliidi peale kukkunud õhupuhasti mootor. Päästjad kustutasid põlengu kell 16.40, misjärel elamine tuulutati ning ohutuse huvides kontrolliti üle ka naaberkorterid. Inimesed õnnetuses viga ei saanud, kuid perekassile teostasid meedikud kohapeal tervisekontrolli. Õnneks oli temaga kõik korras.

3. juunil kell 20.23 saabus häirekeskusele teade tulekahjust Pirita linnaosas Ida teel, kus põlema oli süttinud elumajas asuv saunaruum. Päästjate saabudes olid inimesed majast väljas ning keegi viga polnud saanud. Päästemeeskond kustutas saunapõlengu kell 21.27 ning esialgsel hinnangul võis see alguse saada saunaahju kütmise tagajärjel, kuna puitkonstruktsioon asus saunaahju korstnale liiga lähedal. Täpne tekkepõhjus on selgitamisel.

4. juunil kell 18.04 said päästjad väljakutse Haabersti linnaosasse Õismäe teele, kus üksi elav eakas naisterahvas olid korteris kukkunud ning ei saanud enam püsti. Kohale saabunud päästjad sisenesid korterisse akna kaudu ning andsid sealt leitud kannatanu üle kiirabile.

Harjumaa

4. juunil kell 7.05 helistati häirekeskusesse Saue vallast Valingu külast, kus kahekordse elumaja ühes korteris töötas suitsuandur ning oli tunda suitsuhaisu. Kohale saabunud päästjad sisenesid korterisse akna kaudu ning leidsid sealt eest joobes elaniku, kelle laua peal oli põlema süttinud paberkäterätikute pakk. Päästjad kustutasid põlengu kell 7.24, misjärel ruumid tuulutati. Elanik viga ei saanud.

4. juunil kell 14.41 sai häirekeskus teate hädas varesest Keila linnas Kullerkupu tänaval. Kohale saabunud päästjad vabastasid peadpidi aiapostide vahele kinni jäänud varese kell 14.52

4. juunil kell 17.23 teatati, et Anja vallas Vikipalu külas põleb elumaja kõrval asuv saunamaja. Päästjate saabudes olid leegid saunamaja katusest väljas ning need summutati kella 17.49-ks. Tulelevik elumajale suudeti ära hoida ning omanikud olid päästjatele selle eest väga tänulikud. Esialgsel hinnangul sai tulekahju alguse sauna leiliruumist, kus suitsutoru kaugus põlevmaterjalist oli olematu. Täpne tekkepõhjus on selgitamisel.

4. juunil kell 20.49 teatati, et Jõelähtme vallas Ülgase külas põleb vagunelamu. Päästjad tuvastasid saabudes, et põlema oli süttinud väike metallkonteiner ning kustutasid selle kella 21.42-ks. Inimesi konteineris ei viibinud ning tulekahju tekkepõhjus ei ole veel teada.

Lõuna päästekeskus

Tartumaa

5. juuni varahommikul kell 04.53 teatati häirekeskusele, et Tartumaal Peipsiääre vallas Varnja alevikus Kitsal tänaval põleb lausleegis elumaja ning eelinfo järgi võib majas olla ka inimene sees. Sündmusele reageerisid päästjad Alatskivi, Mustvee ja Tabivere komandodest, Tartu välijuht ja Pala vabatahtlikud päästjad. Päästjate sündmuskohale saabudes oli majja sisenemine võimatu, kuna ulatuslikult põlenud eluhoone katus oli juba sisse kukkunud. Päästjad asusid kustutama elumaja ja süttinud kõrvalhooneid. Kahjuks leiti kell 7.21 põlenud hoonest hukkunud meesterahvas. Liiga hilja avastatud tulekahju levik oli kiire ning seetõttu hävisid või said olulisi kahjustusi kõik kinnistul olnud hooned. Põleng likvideeriti kell 10.52 ning tulekahju tekkepõhjus selgitatakse välja alustatud menetluse käiguse.

4. juunil kell 10.57 teatati, et Tartu vallas Erala külas põleb kahekordses elumajas pliit. Päästjate saabudes lahtist põlemist näha ei olnud, küll aga tuvastasid nad ruumides kõrgenenud gaasisisalduse. Elanikuga vesteldes selgus, et ema oli hakanud lastele gaasipliidi peal süüa tegema ning selle käigus oli põletis olnud tuli levinud ka gaasiballooni kraani juurde. Selle tulemusena põles osaliselt läbi ka gaasiballooni voolik ning sai kahjustada kõrval asunud pesumasin. Päästjad viisid kahjustada saanud ballooni õue ning tuulutasid kogu elamise. Ema ning tema kolm last õnneks viga ei saanud.

4. juunil kell 22.02 teatati, et Tartu linnas Lääne tänaval on lapsed väikese mahajäetud hoone põlema süüdanud ning seejärel ise sündmuskohalt ära jooksnud. Kohale saabunud päästjad kustutasid täisleegis põleva väikese aiamajakese kella 23.04-ks ning hoone hävis selles täielikult. Täpne tekkepõhjus on selgitamisel.

5. juunil kell 4.52 sai häirekeskus teate, et Tartu linnas Ringtee tänaval asuvas tööstusettevõttes põleb laevalgusti. Päästjate saabudes oli valgusti laest alla kukkunud ning põleng lokaliseeriti kella 5.03 ajal. Seejärel ruumid tuulutati ning ükski inimene õnneks kannatada ei saanud. Tekkepõhjus on selgitamisel.

6. juunil kell 4.45 teatati häirekeskusele, et Elva vallas Verevi külas põleb suvila. Kohale saabunud päästjad leidsid eest kaks täisleegis põlevat kuuri ning kustutasid need kella 5.59-ks. Inimesi hoonetes ei viibinud ning põlengu tekkepõhjused selgitab välja edasine menetlus.

Valgamaa

3. juunil kell 15.56 sai häirekeskus teate põlevast sõiduautost Valga linnas Kuperjanovi tänaval asuvas garaažis. Päästjate saabudes põles nii garaaziboks kui selles asuv sõiduk intensiivse leegiga ning põleng saadi kontrolli alla kella 17.05-ks. Ühtlasi hoiti ära tulelevik kõrvalasuvale hoonele. Tulekahju likvideeriti lõplikult kella 18.34-ks. Põleng sai tõenäoliselt alguse garaažis teostatud keevitustöödest. Täpne tekkepõhjus on selgitamisel. Inimesed kannatada ei saanud.

Võrumaa

4. juunil kell 17.29 sai häirekeskus teate, et Setomaal Sirgova külas on põlema süttinud suitsusaun. Päästjate saabudes olid inimesed saunast väljas ning põleng, mis esialgsel hinnangul võis alguse saada kerisest, kustutati kella 18.44-ks. Sauna katus hävis põlengus täielikult.

Jõgevamaa

5. juunil kell 15.16 sai häirekeskus teate, et Põltsamaa vallas Kursi külas on noorele mehele saeraam jala peale kukkunud. Päästjad vabastasid kannatanu raami alt ning andsid ta üle kiirabile.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

3. juunil kell 15.13 andis taksoga sõitnud klient teada, et masin lagunes Jõhvis Rakvere tänaval ära ning jättis endast maha diiselkütuse loigu. Roostes sõiduki omanik ise tekkinud olukorrast häirekeskust teavitada ei soovinud. Päästjad koristasid absorbentaine abil kütusereostuse kokku.

3. juunil kell 22.37 anti häirekeskusele teada, et Kiviõlis kiigeplatsi olid alkoholi tarvitanud noored teinud lähedal asunud pinkidest lõkke. Päästjad kustutasid tulekahju ning vandaalitsenud seltskonnaga tegeles edasi politseipatrull.

3. juunil kell 23.25 andis murelik inimene teada, et Kiviõlis Soo tänaval istus kass juba kolmandat päeva puu otsas. Kohale jõudes leidsid päästjad umbes 7-8 meetri kõrguselt puu otsas valge-pruunikirju kassi, kes näugus ja ei soovinud sealt kuidagi alla tulla. Päästemeeskonna vanema sõnul püstitati redel ning prooviti heaga (keelitades) kassi päästja hellade käte vahele tulema ja siis koos alla laskuma. Kassile siiski selline tegevus ei sobinud ning päästjad võtsid kasutusele vähe karmimad meetodid, proovides teda kätte saada loomapäästevõrguga. Kuid ka see ei sobinud ning kass liikus kaugemale okste otste poole. Lõpuks ei jäänud muud üle, kui päästjad saagisid oksa, millel kass istus, läbi ja ajasid ta alumiste okste peale. Sellega oli hiirekuningas end nurka mänginud ning päästja sai ta osaliselt loomapäästevõrgu sisse ja seejärel mööda redelit juba alla omanikule toimetada.

4. juunil kell 10.04 oli päästjaid appi vaja Kohtla-Järve Sompa linnaossa Aruserva tänavale, kus teataja ei pääsenud oma kodus viibiva eaka emani, sest uks oli seestpoolt lukustatud ja vanuril tekkinud tervisega probleemid. Päästjad sisenesid korterisse aknast ning avasid kiirabimeedikutele ukse.

4. juunil kell 10.32 kiirustasid päästjad Alutaguse valda Varesmetsa külla, kus põles elumajast eraldi asetsev saun. Päästjate saabumise ajaks põles hoone katus lahtise leegiga. Kella 11.10-ks oli tulekahju kustutatud. Kokku põles hinnanguliselt viis ruutmeetrit sauna katust. Inimesi hoones põlengu ajal ei viibinud. Esialgsetel andmetel sai tulekahju alguse lõkke tegemisest.

4. juunil kell 10.44 käisid päästjad kustutamas paberikonteinerit Kohtla-Järve Ahtme linnaosas Altserva tänaval.

4. juunil kell 12.46 anti häirekeskusele teada, et Toilas Pühaoru tänaval oli 80-aastane naine kukkunud keldrisse. Päästjad tõstsid kannatanu keldrist välja ning andsid üle kiirabimeedikutele.

4. juunil kell 15.02 oli süttinud keldriboks Narvas Rahu tänaval. Päästjate saabumise ajaks olid kohalviibinud inimesed käsikustuti abil leegid maha saanud. Päästjad kontrollisid, et poleks edasist süttimisohtu

5. juunil kell 17.17 põles umbes 20 ruutmeetrit kulu Kohtla-Järvel Ehitajate tänaval. Maastikupõleng kustutati kell 17.29.

Lääne-Virumaa

3. juunil kell 12.15 kutsus Eesti Metsloomaühing päästjaid appi Väike-Maarjasse J. Liivi tänavale, kus alevi tiigile oli end juba kaheks päevaks sisse seadnud järvekaur. Kuna linnule alevi tiik polnud sobilikuks elukohaks, püüdsid päästjad ta kalamehevõrgu ja kahvaga kinni ning andsid ühingule üle, et suleline paremasse elupaika toimetada.

3. juunil kell 13.22 käis Väike-Maarja päästemeeskond aitamas mäkra, kes koerahirmus oli Tapa vallas Kullenga külas pugenud peitu puukuuri ja -riida vahele. Päästjad püüdsid ka selle eksinud hinge kinni ning toimetasid metsa, kus pole hirmutavaid koeri.

4. juunil kell 4.46 tundsid Rakveres Rägavere teel asuva kahekorruselise puitmaja elanikud põlemise lõhna. Päästjad leidsid pärast saabumist keldrist väikse põlengu, mis kohe kustutati. Selgus, et kütmisest oli tekkinud korstnas tahmapõleng, kuid hõõguvad tahmatükid kukkusid läbi lõõri keldrisse ja süütasid seal prahi. Hoones viibinud kaks inimest olid enne päästjate saabumist ise majast väljunud. Hoones keelati kütmine, kuni korstnapühkija olukorra üle kontrollib.

4. juunil kell 20.47 käisid päästjad aitamas kolme pardipoega Rakveres Silla tänaval, kus linnud sattusid hätta tiigi ärajuhtimiskaevu. Kell 21.06 olid sulelised välja aidatud ning iga-aastasest korduvast probleemist teavitati linnavalitsust.

5. juunil kell 17.24 oli korstnas tahm süttinud Rakveres Tartu tänaval. Enne päästjate saabumist suutsid omanikud ise leegid summutada. Päästjad kontrollisid kütteseadme ning elamise üle, et ei oleks edasist ohtu.

6. juunil kell 00.21 anti häirekeskusele teada, et Tapa vallas Assamalla külas olid veised pääsenud aedikust välja maanteele jalutama. Kohale kiirustanud päästjatel õnnestus 11 looma lauta ajada ja sellega liiklejaid ohustanud olukord likvideerida.

Lääne päästekeskus

Hiiumaa

6. juunil kell 4.04 oli Hiiumaa vallas Arukülas Heltermaa-Kärdla-Luidja maantee 3. kilomeetril sõiduauto kokku põrganud põdraga. Kohale kiirustanud päästjad andsid viga saanud juhi üle kiirabile, eemaldasid masinalt süttimisohu ning teisaldasid selle teelt. Kokkupõrke tagajärjel hukkunud põder viidi tee pealt ära ja anti üle jahimeestele ning sõidutee puhastati.

Järvamaa

4. juunil kell 19.48 käisid Järva-Jaani vabatahtlikud päästjad Järva vallas Jalgsema külas, kus oli vaja tõmbredeli abil puu otsast alla tuua seal paar tundi istunud kass.

Pärnumaa

4. juunil kell 12.06 käisid päästjad kaevust välja aitamas pardipoegi Sindis Kalamaja teel. Kahva abil toodi august välja 16 sulelist. Kohale saabus ka kohaliku omavalitsuse esindaja, kes lubas territooriumi omanikule ettekirjutuse teha, et sarnane olukord ei korduks.

5. juunil kell 20.43 teatati häirekeskusele tulekahjust Pärnus Kulla tänaval asuvas eramajas. Päästjate saabudes põles kahekorruseline elumaja lahtise leegiga. Hävis hoone madalam ühekordne osa, ülejäänud maja sai vee- ja tahmakahjustusi. Hinnanguline põlemise pindala oli 60 ruutmeetrit. Kustutustööd lõpetati kell 22.10. Esialgsetel andmetel sai tulekahju alguse lahtise tule kasutamisest bensiini lähedal.