Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 6.-7. juuni

Põhja päästekeskus

Tallinn

6. juunil kell 08.45 teatati häirekeskusele, et Mustamäe linnaosas Tammsaare teel tossab tänavavalgustuspost. Päästjad tuvastasid saabudes, et posti hooldusluugi tagant tuli tossu ning avasid luugi kinnitusvitsa, misjärel võeti sealt välja suitsevad konid. Tänu tähelepanelikule kodanikule posti kaablid kahjustada ei saanud.

6. juunil kell 14.59 teatati, et Lasnamäe linnaosas Lavamaa tänava kandis asuval tühermaal põleb maastik. Kohale saabunud päästjad kustutasid hinnanguliselt 200-le ruutmeetrile laiunud maastikupõlengu kella 15.35-ks.

6. juunil kell 19.44 helistati häirekeskusesse teatega, et Põhja-Tallinna linnaosas Stroomi ranna surfiala läheduses põleb kulu. Päästjad kustutasid kulupõlengu kella 20.17-ks.

Harjumaa

6. juunil kell 13.14 sai häirekeskus teate, et Jõelähtme vallas Kallavere külas põleb ühes aias asuv majake ning selle kõrval asuv maastik. Päästjad kustutasid lahtise leegiga põlenud prahti täis aiamajakese ning maastiku kella 14-ks ning süttimise tekkepõhjus on selgitamisel.

Lõuna päästekeskus

Valgamaa

7. juunil kell 03.39 sai häirekeskus teate, et Otepää vallas Pedajamäe külas on ühe eramaja korstnast näha tuld. Kohale saabunud päästjad tuvastasid korstnas tahmapõlengu ning likvideerisid selle kella 05.33-ks. Elanikud kannatada ei saanud.

Lisaks käisid päästjad möödunud ööpäeval neljal korral abiks kiirabibrigaadidel raskekaaluliste ning raskes seisundis patsientide transportimisel. Neist kolmel korral Viljandimaal ja ühel korral Tartumaal.

Ida päästekeskus

Möödunud ööpäeval Ida- ja Lääne-Virumaal suuremaid operatiivsündmuseid ei olnud.

Lääne päästekeskus

Järvamaa

6. juunil kell 9.27 teatati häirekeskusele, et Türi vallas Särevere asula lähedal põleb veoauto. Sündmuskohale jõudis Türi päästekomando. Kohapeal selgus, et tuli oli juba pulberkustutiga kustutatud. Esialgsetel andmetel sai tuli alguse pidurisüsteemi rikkest.

Raplamaa

6. juunil kell 14.08 sai häirekeskus teate, et Rapla maakonnas Märjamaa alevis tuleb ühelt krundilt paksu musta suitsu. Kohale jõudnud päästjad avastasid krundil lõkke, kus omanik põletas lakitud-värvitud puitmaterjali. Muud ohutusnõuded olid täidetud, seega jäi lõke põlema. Omanikule selgitati, et lõkkes ei tohi põletada töödeldud puitmaterjali. Päästeamet tuletab inimestele meelde, et värvitud või muud moodi töödeldud puitmaterjali ei tohi põletada, vaid tuleb viia selleks ette nähtud kogumispunkti. Ka ei tohi tuld jätta järelevalveta.

Saaremaa

6. juunil kell 15.00 sai häirekeskus teate, et Saare maakonnas Kuressaare linnas hakkas ühes eramus tööle suitsuandur. Päästjate kohale saabudes selgus, et tulekahju ei ole, vaid andur oli rikkis. Eakas omanik ei saanud andurit lihtsalt vaigistada ning päästjad vahetasid suitsuanduri uue vastu välja.