Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 7.-8. juuni

Põhja päästekeskus

Tallinn

7. juunil kell 13.06 sai häirekeskus teate, et Tallinna kesklinnas Faehlmanni tänaval asuva kortermaja ees lekib gaasitoru ning gaasilõhn on tunginud juba ka trepikotta. Kohale saabunud päästjad tuvastasid, et maja ees oli esialgsel hinnangul muruniitmise tagajärjel gaasitoru ühest kohast katki läinud ning sulgesid lekke teibiga seniks, kuni kell 13.42 kohale saabunud gaasiavarii tehnikud sündmust edasi lahendama asusid.

7. juunil kell 19.09 helistati häirekeskusesse teatega, et Lasnamäe linnaosas Mahtra tänaval on eakas naine WC-sse läinud ning seal seina ja poti vahele kinni jäänud. Kuna teataja ise ei jaksanud kannatanut tõsta, siis tegid seda kohale saabunud päästjad, kes naise välja aitasid ja kiirabile üle andsid.

Harjumaa

7. juunil kell 13.32 teatati, et Keila linnas asuva jalgpalliväljaku juures põleb põld. Kohale rutanud päästjad kustutasid ca 50 ruutmeetri ulatuses põlenud kulu ja metsaaluse maastiku kella 14-ks.

7. juunil kell 16.16 teatati häirekeskusele, et Lääne-Harju vallas Padise külas põleb sõiduauto. Kohale saabunud päästjad kustutasid lahtise leegiga põlenud sõiduki kella 16.41-ks ning inimesed selles viga ei saanud.

7. juunil kell 16.41 sõitsid päästjad Lääne-Harju valda Kersalu külasse, kus kahe veoki vahel oli toimunud laupkokkupõrge. Kokkupõrke tagajärjel said viga kaks inimest, kelle kiirabi haiglasse toimetas. Päästjad katsid maha valgunud kütuse- ning õlireostuse absorbentainega ning aitasid veokid kraavist välja tõmmata.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

7. juunil kell 11.01 sai häirekeskus teate, et Jõgevamaal Voore külas on kolme reisijaga sõiduauto jõkke sõitnud ning juba poolenisti vee alla vajunud. Päästjate saabumise ajaks oli auto kolme meetri sügavusele jõepõhja vajunud, kuid kaks sõidukis viibinud reisijat õnneks vigastusteta kaldale pääsenud. Päästjad tõmbasid vee all katusele keeranud auto trosside abil veepinnale kella 11.48 ajal ning pinnaltpäästjad tõid autosse jäänud mehe kaldale. Elustamine kahjuks tulemusi ei andnud. Sündmuse täpsemad asjaolud selgitab välja alustatud menetlus.

7. juunil kell 11.34 sai häirekeskus teate, et Mustvee vallas Avinurme alevikus põleb prügiauto. Kohale saabunud päästjad kustutasid põlengu kella 12.53-ks ning inimesed selles viga ei saanud.

Valgamaa

7. juunil kell 11.13 teatati, et Otepää linnas Tehase tänaval asuva tööstusettevõtte katusel asuvast ventilatsioonitorus on näha leeki. Päästjate saabudes olid inimesed hoonest väljas ning katusel põlenud ventilatsioonitoru kustutati ning jahutati kella 13.03-ks. Põlengu tekkepõhjus on selgitamisel.

Võrumaa

7. juunil kell 13.27 helistati häirekeskusesse teatega, et Rõuge alevikus Pärna tänaval põleb lambakuur. Teataja oli päästjate saabumise ajaks enamiku loomadest välja saanud ning ka leegid iseseisvalt summutada suutnud, kuid kahjuks olid kuuri jäänud veel üks lammas ja kaks talle, kes põlengus hukkusid. Päästjad likvideerisid tulekahju lõplikult kella 13.46-ks ning selle tekkepõhjus ei ole veel teada. 

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

7. juunil kella 13.43 ajal oli 8-aastane tüdruk roninud Narvas Partisani tänaval Narva Laste Loomemaja mini-spordiväljakul korvpalliplatsi ääre peale ja ei julgenud sealt enam ise alla tulla. Päästjad aitasid tütarlapse kella 13.57-ks kõrgusest alla.

7. juunil kell 18.30 kutsuti päästjad Toilasse Mere puiesteele, kus põles suur puu lahtise leegiga. Kell 19.03 olid leegid veejoaga kustutatud. Esialgsel hinnangul võis tulekahju alguse saada hooletust suitsetamisest.

Lääne päästekeskus

Raplamaa

7. juunil kell 9.41 teatati häirekeskusele, et Rapla maakonnas Kohila vallas Aespa alevikus tehakse metsas lõket. Kohale sõitnud päästjad avastasid 1m2 suuruse lõkke. Lõkke juures olnud inimesed väitsid, et on ka varem lõkkesüütaja tuleaset käinud kustutamas ning palusid päästjatel vestelda isikuga, kes väidetavalt lõket tegi. Päästjad kustutasid lõkke ning vestlesid inimestega. Päästeamet tuletab meelde, et lõket tohib teha vaid ohutusreegleid järgides ja selleks ette nähtud kohas.

Pärnumaa

7. juunil kell 15.38 sai häirekeskus teate, et mahajäetud briketitehase taga põleb vana, kaubiku moodi sõiduauto. Päästjate kohale jõudes oli kaubik juba seest tühjaks põlenud, ainult suitses natuke. Auto ümber oli põlema läinud ka umbes 400 m2 kulu, mille päästjad kustutasid ning asusid siis suitsevat kaubikut loputama.

Saaremaa

7. juunil kell 20.46 anti häirekeskusele teada, et Saaremaal Kuressaares Ida tänaval on rõdu konstruktsioonide vahele kinni jäänud pääsuke. Kuna helistajal ei õnnestunud linnukest ise aidata, kutsus ta appi päästjad, kes said pääsukese rõdulaudade vahel tervena kätte ning lasid vabaks.

Järva maakond

8. juunil kell 00.47 teatati häirekeskusele, et Järva maakonnas Paide linnas Aasa tänaval põleb suure leegiga ehitusjäätmete kott, millest on tuld võtmas lähedal tellingutel olev võrk. Kohale jõudnud Paide päästekomando päästjad leidsid sündmuskohalt 1 kuupmeetri suuruse põleva koti. Tuli kustutati kella 01.09-ks.