Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 8.-9. juuni

Põhja päästekeskus

Tallinn

8. juunil kell 13.16 teatati häirekeskusele kulupõlengust Põhja-Tallinna linnaosas Laevastiku tänaval. Päästjad kustutasid ca 200-le ruutmeerile laiunud kulupõlengu kella 13.48-ks.

8. juunil kell 14.13 helistas hädaabinumbrile Põhja-Tallinna linnaosas Lible tänaval elav ema, kes teatas, et tema veidi üle aastane laps lukustas mänguhoos rõdule nii tema enda kui suurema lapse. Ema helistas esmalt lukuabisse, kuid kuna sealne spetsialist pidi jõudma alles poole tunni pärast, siis otsustas ta abi paluda päästjatelt, kes kiiresti kohale jõudsid ning juba kella 14.22 ajal rõduukse lahti said. Väikelapsega oli õnneks kõik korras.

8. juunil kell 16.48 sai häirekeskus teate, et Kristiine linnaosas Madara tänaval põleb teiste sõidukite vahetus läheduses valge mikrobuss. Päästjate saabudes põles mikrobuss lahtise leegiga ning tuld oli võtnud veel kaks sõidukit. Päästjad kustutasid tulekahju kell 18.36 ning kolm sõidukit hävis selles täielikult. Tulekahju tekkepõhjus on selgitamisel.

8. juunil kell 18.23 helistas häirekeskusesse heasüdamlik inimene, kes märkas Põhja-Tallinna linnaosas asuvas ühistranspordi peatuses trammi alla jäänud tuvi. Teataja palus trammijuhil peatuda ning kohale saabunud päästjad toimetasid vigastatud tuvi koos linnusõbraliku kodanikuga Sõle tänava loomakliinikusse.

8. juunil kell 23.10 teatati häirekeskusele, et Lasnamäe linnaosas Vikerlase tänaval asuvas viiekordses elumajas on tunda kärsahaisu. Päästjad leidsid saabudes korteri, kus oli aset leidnud toidukõrbemine ning likvideerisid ohtliku olukorra ja tuulutasid ruumid. Joobes korterielanikule viidi läbi põhjalik tuleohutusalane selgitustöö ning elanik lubas päästjatele, et ta enam kunagi süüa tehes magama ei lähe. Lisaks lubas ta esimesel võimalusel korterisse paigaldada sealt puudunud kohustusliku suitsuanduri.

Harjumaa

8. juunil kell 11.12 helistas häirekeskusesse Lääne-Harju vallas Tõmmiku külas elav kodanik, kes teatas, et tema tehtud lõke on käest läinud ning süüdanud ka metsatuka. Kohale kiirustanud päästjad leidsid eest metsaserva tehtud lõkke, mis koosnes vanadest rehvidest ja muust prahist ning muuhulgas ka mitte väga koostööalti lõkkemeistri. Päästemeeskond kustutas põlengu kella 11.59-ks ning seejärel vesteldi lõkkemeistriga elementaarse tuleohutuse teemal.

8. juunil kell 12.29 sõitsid päästjad Jõelähtme valda Ülgase külasse, kus taaskord polnud lõket tehes arvestatud ohutusnõuetega ning tuulise ilmaga kuuri juurde tehtud lõke oli süüdanud ka kuuri katuse. Päästjad kustutasid põlengu kella 13.32-ks ning katus hävis selles täielikult.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

8. juunil kell 10.09 helistas häirekeskusesse Mustvee linnas Õuna tänaval elav inimene ning teatas, et tema naabrite hoovis põleb lõke, mis eritab ebameeldivat haisu ja tossu. Kohale saabunud päästjad tuvastasid, et ühes hoovis oli tünni sisse tehtud lõke, millest põletati muuhulgas ka plastikut ja kilematerjale. Elanikke kodus ei olnud. Päästjad kustutasid lõkke kell 10.28. 

Tartumaa

8. juunil kell 15.52 teatati häirekeskusele, et Tartu linnas Lääne tänaval ripub elumaja fassaadi küljes piiritaja, kes on millegi külge takerdunud. Päästjad tuvastasid saabudes, et lind oli kinni jäänud pallinööri sisse ning vabastasid ta ahelatest kella 16.07 ajal. Linnuga oli kõik korras ning ta lendas ära.

Viljandimaa

8. juunil kell 17.16 helistas hädaabinumbrile Viljandi vallas Tohvri külas elav naisterahvas, kes teatas, et ta surkis pliidi alla tuld tehes tulekollet plastmasspudeliga ja nüüd on tema kaks sõrme sulanud plastmassiga kaetud. Kohale saabunud päästjad tuvastasid, et pliidikoldest ei olnud tuli õnneks edasi levinud ning tuulutasid tossu täis ruumid kella 17.53-ks. Kiirabi andis elanikule kohapeal esmaabi ning seejärel lubati ta tagasi tuppa. Kahjuks puudus elamises töökorras suitsuandur.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

8. juunil kell 10.14 kutsuti päästjad appi Kohtla-Järvele Keemia väikekohta, kus oli umbes kahe meetri sügavusele betoneeritud kraavi sattunud põder. Kella 11.52-ks olid päästjad looma kraavist välja aidanud ning metsa suunanud.

8. juunil kell 13.44 anti häirekeskusele teada, et Kohtla-Järvel Ahtme linnaosas Ritsika väikekohas tossas kasutuseta jäetud maja. Päästjate saabumise ajaks olid leegid hoone katusest väljas ning kustutustööd lõppesid kell 15.34. Hinnanguliselt põles umbes 80 ruutmeetri suurune pind ning hoone sai suuri kahjustusi. Esialgsetel andmetel võis tegemist olla süütamisega.

8. juunil kell 16.54 märgati Kiviõlis Keskpuiesteel kasutuseta jäetud kahekorruselisest hoonest tõusmas suitsu. Päästjad tegid pärast saabumist kindlaks, et tegemist oli prügi põlenguga, mis kella 17.09-ks likvideeritud sai. Päästeamet tuletab meelde, et kasutuseta jäetud hooned peavad olema omaniku poolt kõrvalistele inimestele suletud, et vältida vandaalitsemist ning ära hoida juhtuda võivaid õnnetusi.

9. juunil kell 8.05 anti häirekeskusele teada, et Narvas Partisani tänaval oli oma kodus terviserikke tõttu kukkunud eakas naine. Kuna meedikutel ei õnnestunud lukustatud korterisse pääseda, tuli päästjatel tõmbredeli abil akna kaudu kannatanuni jõuda. Päästjad avasid seestpoolt ukse ning andsid naise kiirabile üle. 

Lääne päästekeskus

Möödunud ööpäeval suuremaid operatiivsündmuseid aset ei leidnud.