Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 9.-10. juuni

Põhja päästekeskus

Tallinn

9. juunil kell 15.31 sõitsid päästjad Haabersti linnaosasse Mõisa tänavale, kus oli aset leidnud liiklusõnnetus. Kahe sõiduauto kokkupõrke tagajärjel oli ühes sõidukis viibinud eakas autojuht rooli taha kinni kiilunud. Päästjad vabastasid eaka meesterahva hüdraulilisi tööriistu kasutades sõidukist kella 16.05-ks ning transportisid ta kühvelraamiga kiirabiautosse. Kokku toimetati kiirabi poolt haiglasse 3 inimest.

9. juunil kell 16.34 teatati häirekeskusele, et Põhja-Tallinna linnaosas Kotzebue tänava nurgal on näha põlevat kändu. Kohale saabunud päästjad kustutasid kännu kell 16.42

9. juunil kell 17.04 sõitsid päästjad Põhja-Tallinna linnaosasse Paavli tänavale, kus oli vaja kustutada ca 30 ruutmeetri ulatuses põlevat kulu. Põleng kustutati kell 17.19

9. juunil kell 20.41 helistas hädaabinumbrile Mustamäe linnaosas Aiandi tänaval asuvas ehitusjärgus majas lifti kinni jäänud inimene. Enne häirekeskusesse helistamist oli ta pimedas liftis vajutanud häirenuppu, kuid sellele vastanud naishääl hädasolijat ei kuulnud. Seejärel leidis ta ka liftihooldaja telefoni, kuid ka seal teda ei kuuldud. Kohale saabunud päästjad aitasid inimese liftist välja kella 20.53-ks.

Harjumaa

9. juunil kell 13.19 märkas Viimsi vallas Haabneeme alevikus elav inimene mereäärses metsas järelevalveta lõket. Kohale saabunud päästjad kustutasid lõkke, mis koosnes valdavalt 6. klassi töövihikutest, kell 13.39

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

9. juunil kell 10.22 helistas häirekeskusesse Põltsamaa linnas Allika tänaval elava eaka naisterahva tütar ning teatas, et ta ei ole oma ema juba kaks päeva telefonitsi tabanud. Võtmeid tal kahjuks ei olnud. Kohale saabunud päästjad avasid ukse ning andsid korterist leitud abivajaja üle kiirabile.

Lisaks käisid päästjad möödunud ööpäeval neljal korral abistamas kiirabibrigaade raskekaaluliste ning raskes seisus patsientide transportimisel. Ühel korral Viljandimaal ja Tartumaal ning kahel korral Võrumaal.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

9. juunil kell 20.17 kutsuti päästjad appi Narva-Jõesuusse E. Vilde tänavale, kus kaks poissi olid mööda puud roninud maja katusele, kuid kuna turnimiseks kasutatud puuoks oli purunenud, ei õnnestunud neil enam alla pääseda. Päästjad aitasid poisid maapinnale tõmbredeli abil ning tegid noortele selgitustööd, kui ohtlik selline turnimine võib olla.

Lääne-Virumaa

9. juunil kell 15.06 sai häirekeskus teate, et Viru-Nigula vallas Mahu külas oli põlema süttinud kuur ja laut. Päästjate saabumise ajaks oli lausleegis kolm kõrvalhoonet. Päästjad asusid tule eest kaitsma lähedalasuvat maja ja metsa. Kella 16.06-ks suudeti tule levikule piir panna ja päästetööd lõpetati kell 19.05. Kõik kõrvalhooned hävisid tules, kuid elumaja suudeti päästa. Kiirabi viis halvenenud enesetunde tõttu haiglasse maja perenaise. Tulekahju tekkepõhjus on selgitamisel. Sündmusele reageerisid Kunda, Rakvere, Kiviõli ja Kohtla-Järve päästemeeskonnad ning Aasukalda vabatahtlikud päästjad.

9. juunil kell 22.59 anti teada, et Rakveres Raua tänaval tossas kinnisel ettevõtte territooriumil metallist tünn, milles päeval oli prahti põletatud. Kuna päästjatel ei õnnestunud lukustatud alale pääseda, kutsuti kohale ettevõtte omanik, kes pärast saabumist valas ämbritäie vett tossavasse tünni.

Lääne päästekeskus

Rapla maakond

9. juunil kell 11.54 sai häirekeskus teate, et Rapla maakonnas Kehtna vallas Eidapere alevikus Tallinna maanteel tuleb ühekordse korterelamu korstnast suitsu, kuigi majas on keelatud teha küttekolletesse tuld. Kohale saabunud päästjad tuvastasid, et otsest tuleohtu ei ole, kuid väidetavalt keelas korstnapühkija majas tule tegemise, sest korstnapits on lagunenud ja seetõttu on korsten tuleohtlik. Olukorra kontrollimisega tegeleb edasi päästeameti ohutusjärelevalve inspektor.

9. juunil kell 14.00 sai häirekeskus teate, et Rapla maakonnas Kuusiku alevikus Mõisa teel põletatakse maja juures midagi ning suitsu tuleb majja sisse. Kohale sõitnud Rapla päästjad avastasid lõkke, mille ümber oli tuld võtnud 3x30 m² pinnast. Põleng lokaliseeriti ja kustutati kell 15.02.

Lääne maakond

9. juunil kell 11 teatati häirekeskusele noorest kassist, kes on Lääne maakonnas Lääne-Nigula vallas Oru külas juba mitu päeva puu otsas istunud. Kohale saabunud Haapsalu päästjad avastasid 20 m kõrgusel puu otsas istuva kassi, kelle alla saamiseks telliti Tallinnast redelauto. Kassiga tegeleb edasi Lilleküla päästekomando.

9. juunil kell 16.01 sai häirekeskus teate, et Lääne maakonnas Haapsalu linnas Jõõdre külas on hädas kass, kes on puu otsas ja karjub ega tule alla. Kohale saabunud päästjad tõid looma 9 meetri kõrguselt alla ja andsid omanikule üle.

Pärnu maakond

9. juunil kell 19.06 sai häirekeskus teate, et Pärnu linnas Papsaare külas Haraldi teel on abitus seisundis metskits, kellele oli arvatavasti auto otsa sõitnud. Kohale jõudnud päästjad leidsid kraavist vigastatud kitse, kes püüdis ennast püsti ajada. Päästjad teavitasid jahimehi ning jäid looma valvama, et see teele ei läheks.

9. juunil kell 22.12 sõitsid päästjad Pärnu linna Seljametsa külla, kus põles puukuur mōõtmetega 3x7 meetrit. Kuur hävis tules praktiliselt täielikult. Põleng likvideeriti kell 22.49.

Järva maakond

Viimasel ööpäeval sai häirekeskus 3 korda väljakutse Järva maakonda Türi linna, kus Türi põhikoolis oli käivitunud alarm. Tegemist oli alarmsüsteemi rikkega, millega tegeleb edasi turvafirma.