Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 10.-13. juuni

Põhja päästekeskus

Möödunud nädalavahetusel said päästjad 17 väljakutset, mis olid seotud lõkete põletamiste ning prügikastide põlengutega.

Tallinn

10. juunil kell 8.34 anti häirekeskusele teada, et Lasnamäel Suur-Sõjamäe tänaval oli avarii tagajärjel paiskunud sõiduauto raudteele. Päästjad tõmbasid pärast sündmuskohale saabumist masina rongiteelt ära. Inimesed õnnetuses kannatada ei saanud.

10. juunil kell 14.21 oli päästjaid appi vaja Põhja-Tallinna linnaossa Vabriku tänavale, kus kuuri kivisein ähvardas varisema hakata. Suurema ohu likvideerimiseks tõmbasid päästjad varisemisohtliku seina maha ning katsid ava ja märgistasid ohtliku ala.

11. juunil kell 1.48 käisid päästjad aitamas kajakat, kes Põhja-Tallinna linnaosas Paagi tänaval oli jäänud kahe metallaia vahele. Kella 2.04-ks olid päästjad linnu vabadusse lasknud.

11. juunil kell 18.07 märkas vastasmaja elanik, et Lasnamäe linnaosas Uuslinna tänaval tõusis 4. korruse rõdult suitsu. Kohale kiirustanud päästjad läksid tõmbredeli abil olukorda kontrollima ning avastasid, et rõdul tossas lillepott, mis kohe ka kustutati. Päästjad teavitasid juhtunust korteri omanikku.

11. juunil kell 21.22 käisid päästjad Haabersti linnaosas Õismäe teel, kus üks hiirekuningas oli otsustanud ronida seitsme meetri kõrgusele puu otsa. Kella 21.45-ks olid päästjad kassi tõmbredeli abil maapinnale aidanud ja omanikule üle andnud.

Harjumaa

10. juunil kell 19.37 tuli Tabasalu vabatahtlikel päästjatel käia kustutamas põlevat puidust lauda Tabasalu loodusõpperaja grilliplatsil. Kustutamiseks kulus ämbritäis vett.

11. juunil kell 4.11 anti häirekeskusele teada, et alkoholi tarvitanud mees ja naine olid otsustanud minna Kose vallas Kiruvere külas Paunküla veehoidlale vesirattaga sõitma. Saarele saabudes mindi vesirattalt maha, kuid kuna see oli kinnitamata, triivis kaldalt eemale. Naisterahvas otsustas vesirattale järele ujuda, kuid hindas oma võimeid üle ning vajus vee alla. Juuresviibiv mees tõi naise kaldale ning osutas esmaabi. Mehe appihüüdeid kuulsid teiselpool kaldal viibinud kalamees ja puhkekeskuses olnud mees, kes vesirattaga appi tõttasid. Kannatanud toodi maale, kus päästjad alajahtunud naise teki sisse mähkisid ja mõlemad kiirabile üle andsid.

11. juunil kell 17.34 lekkis Maardus Keemikute tänaval Rimi supermarketi laos külmikust freooni. Personal evakueerus hoonest, kannatada keegi ei saanud. Päästjad ventileerisid ruumid ja kohale saabunud tehnik likvideeris lekke.

11. juunil kell 20.34 märkas tähelepanelik inimene Jõelähtme vallas Kallavere külas Nahkru teel tulekahju. Päästjad leidsid eest umbes 20 ruutmeetri suuruse põleva aiamaja, mis kell 21.20 kustutatud sai.

11. juunil kell 21.01 süttis saun Raasiku vallas Kalesi külas Peningi teel. 20 ruutmeetri suuruse palksauna vahelagi ja katusealune sai kustutatud kella 22.00-ks. Esialgsel hinnangul oli tulekahju põhjuseks ehituslik viga. Inimesi põlengu ajal hoones ei viibinud.

12. juunil kell 12.22 anti häirekesksusele teada, et Harku vallas Tiskre külas Möldre teel oli objekti arendaja sulgenud ventilatsiooniava, kus oli poegadega linnupesa, millele nüüd vanemad ligi ei pääsenud. Tabasalu vabatahtlikud päästjad püstitasid tõmbredeli ning eemaldasid 3. korruse ventilatsiooniava eest metallresti ning nii pääses linnuema poegade juurde.

12. juunil kell 14.20 teatati häirekeskusele tulekahjust Saku vallas Männiku külas, kus õppelaskmise käigus oli põlema süttinud metsaalune kolmest erinevast kohast 400 ruutmeetri ulatuses. Kustutustööd lõpetati kell 16.15.

12. juunil kell 20.38 andis Lääne-Harju valla Vasalemma aleviku Jaani tänava elanik teada, et tema naaber oli süüdanud teatajale kuuluva puukuuri. Päästjate saabumise ajaks põles umbes ühe ruutmeetri ulatuses kuuri seina, mis kohe ära kustutati.

12. juunil kell 22.36 olid Maardu linnas Tallinn-Narva maantee 15. kilomeetril maanteele sattunud kaks luike oma seitsme pojaga. Päästjad ja teataja aitasid linnuperel ohutult umbes 400 meetrit Maardu järveni jõuda.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

11. juunil kell 15.29 lekkis Põltsamaal Lossi tänaval parkiva auto paagiluugi vahelt kütust. Päästjad kõrvaldasid lekke ja katsid väikse reostuse absorbentainega.

Põlvamaa

11. juunil kella 2.24 ajal käisid päästjad Põlva vallas Puskaru külas eemaldamas teelt murdunud puud.

12. juunil kell 14.19 käisid päästjad Kanepi vallas Jõgehara külas sõiduautoga juhtunud liiklusavariil, kus katsid välja voolanud bensiini ja õli absorbentainega.

Tartumaa

10. juunil kell 12.36 käisid päästjad Kambja vallas Soinaste külas kustutamas prügilõket, kus suitsesid madratsi jäänused. Lõkke juures olnud inimestele selgitati, et jäätmetest põletamise teel vabanemine on seadusega keelatud tegevus ning võib lõppeda keskkonnaameti trahviga.

Kella 21.01 ajal käisid päästjad Tartus Pallase pst kustutamas mahajäetud hoones põlevaid kaableid.

11. juunil kell 22.41 käisid päästjad Nõo vallas Meeri külas kustutamas põllul põlevat sõiduautot.

12. juunil kella 2.41 ajal põles Peipsiääre vallas Vara külas kahekorruselises elumajas saun, esik ja abiruum. Päästjad kustutasid põlengu kell 5.24. Inimesi hoones põlengu puhkemise ajal ei olnud. Põlengu tekkepõhjust selgitatakse.

Valgamaa

11. juunil kell 14.04 teatati, et Otepää vallas Nõuni külas põleb tühjalt seisev maja. Päästjate saabudes ulatusid leegid katusest välja. Tulekahju kustutati kell 15.52. Põleng süttis hoonele liiga lähedale tehtud suurest neljameetrise läbimõõduga lõkkest. Lõket valvama pidanud inimene tegeles tulekahju süttimise ajal muru niitmisega.

12. juunil kell 10.55 käisid päästjad Valga vallas Sooblase külas eemaldamas teelt sõidusuunad sulgenud murdunud puud.

Viljandimaa

12. juunil kell 19.58 põles Viljandis Pärnu mnt lahtise leegiga puukuuri ots ja kuuri värskelt laotud puud. Päästjad piirasid tule leviku teistele kuuriboksidele ning kustutasid põlengu kell 20.36. Kustutustöödeks avati neli ruutmeetrit katust. Tules hävis ka kuuri kõrval olnud välikäimla. Tulekahju tekkepõhjus on selgitamisel.

Võrumaa

10. juunil kell 12.07 käisid päästjad Võrus Olevi tn kolme sõiduautoga juhtunud liiklusavariil, kus eemaldasid teelt purunenud detailid.

11. juunil kell 6.43 käisid päästjad Antsla vallas Haabsaare külas eemaldamas teelt murdunud puud.

Kell 11.23 käisid päästjad Võrus F. R. Kreutzwaldi tänaval mootorratta ja auto vahel juhtunud liiklusavariil, kus aitasid viga saanud mootorratturi kiirabiautosse.

Kell 17.07 teatati häirekeskusele, et Võru vallas Mäekülas suitseb liinibuss. Päästjate saabumise ajaks oli bussijuht reisijad evakueerinud ja selgitas, et suits tekkis purunenud turbo tõttu. Reisijatele telliti asendusbuss. Päästjad tagasid tee ääres ootavate inimeste turvalisuse ja pakkusid neile joogivett.

Lõuna-Eesti pommigrupp

11. juunil tegid päästeameti demineerijad kahjutuks Valga maakonnast Tõrva vallast Piiri külast põllutöödel leitud mürsu. 12. juunil tegid demineerijad kahjutuks Piiri külast kaevetöödel leitud miinipildujamiini.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

11. juunil kell 13.02 kutsuti päästjad Narva-Jõesuu linna Perjatsi külla, kus bussipeatuse juures põles prügikonteiner. Päästjad kustutasid tossava konteineri veejoaga.

12. juunil kell 3.08 märkasid Häirekeskuse töötajad aknast, et Jõhvis A. H. Tammsaare tänavalt tõuseb paksu suitsu. Päästjad tegid kindlaks, et ohuallikaks oli majast umbes nelja meetri kaugusel lõõmanud järelevalveta jäetud lõke. Kella 3.21-ks olid päästjad maja ohustanud lõkke kustutanud.

12. juunil kell 18.02 rakendus tööle gaasiandur Jõhvis Jaama tänaval. Päästjad tegid pärast saabumist kindlaks majas tekkinud gaasilekke ning sulgesid gaasikatla kraani kinni ja tuulutasid elamise. Omanik kutsus järgmiseks päevaks kohale gaasitehniku.

Lääne-Virumaa

10. juunil kell 9.58 anti häirekeskusele teada, et hooldajal ei õnnestu pääseda kliendi juurde Tamsalus Ääsi tänaval. Kuna oli kahtlus, et inimene on oma kodus abitus seisundis, sisenesid päästjad teise korruse tualeti aknast ning avasid kiirabimeedikutele ukse. Patsient toimetati haiglasse.

Lääne päästekeskus

Järvamaa

11. juunil kell 16.18 sai häirekeskus teate, et Järva maakonnas Paide linnas Ehitajate teel on vares ühe korteri ventilatsioonitorusse kinni jäänud. Kohale saabunud päästjad leidsid eest õnnetu hakipoja, kes vabastati. Enne loodusesse laskmist poseeris hakipoeg ka fotograafile.

Pärnumaa

10. juunil kell 13.47 sai häirekeskus teate, et Pärnu maakonnas Tori vallas Kuiaru külas põleb lahtise leegiga väliköök. Kohale sõitnud päästjad kustutasid hoone kella 14.44-ks. Väliköök sai tule- ja veekahjustusi.

11. juunil kell 4.38 sai häirekeskus teate, et Pärnu linnas Pikal tänaval Swedbanki ruumides töötab suitsuandur. Kohapeal selgus, et tegemist on korduva probleemiga, kus keegi pahatahtlik inimene vajutab juba teist korda viimase nädala jooksul sisse tulekahju käsiteadusti.

11. juunil kell 14.07 sai häirekeskus teate, et Pärnu maakonnas Häädemeeste vallas Uulu külas Laadi teel tehakse lõket kaaneta tünnis, kuhu lisatakse kogu aeg süütevedelikku. Päästjad leidsid eest seltskonna, kes tegid ufogrillis tuld. Päästad selgitasid meestele tuleohutusreegleid ning palusid lõkke kustutada.

Raplamaa

10. juunil kell 15.52 sai häirekeskus teate, et Tallinn-Pärnu-Ikla maantee 72. kilomeetril Aruküla teelõigul on maanteel koormast maha pudenenud, 0,5 x 0,5 m suurused, metall-lehed. Päästjad puhastasid tee liiklust ohustanud õhukestest alumiiniumist metall-lehtedest.

12. juunil kell 13.02 sai häirekeskus teate, et Rapla vallas Kabala külas põletatakse aiamaal vahtplasti ja lõkkest tõuseb musta suitsu. Kohale sõitnud Rapla päästjad leidsid eest lõkke, kus põletati ohtlikke jäätmeid. Päästjad kustutasid lõkke. 

Saaremaa

10. juunil kell 19. 48 helistati häirekeskusesse, et Saaremaa vallas Silla külas on eluhoone tuba suitsu täis. Kohapeal selgus, et inimene oli teinud tuld, kuid tõmme oli kadunud ja seetõttu surus suitsu tuppa. Päästjad tuulutasid toad.

11. juunil kell 5.49 sai häirekeskus väljakutse Saaremaa valda Kuressaare linna Ranna tänavale. Kohale sõitnud päästjad leidsid 3-korruselisest kivimajast suitsu täis korteri, kust toodi välja suitsust ja alkoholist uimane inimene. Lähemal vaatlusel selgus, et suitsu tekitas pliidile jäänud toit. Kannatanu hospitaliseeriti ning tulekahju likvideeriti.

11. juunil kell 11.56 sai häirekeskus teate, et Saaremaal Kuressaare linnas Rae Konsumi juures on üks kajakapoeg poe sissekäigu juures maas ja õnnetud linnuvanemad ründavad inimesi. Kohale jõudnud päästjad leidsid kohapealt 3 kajakapoega, kes turvalisse kohta transporditi.