Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 13.-14. juuni

Põhja päästekeskus

Tallinn

13. juunil kell 10.05 toimus Kristiine linnaosas Energia tänaval kahe sõiduauto vahel liiklusõnnetus, kus päästjatel tuli ühest masinast vabastada kannatanu. Lisaks eemaldasid päästjad sõidukitelt süttimisohu, puhastasid sõidutee ja reguleerisid liiklust. Õnnetuses osales kolm inimest, kelle kiirabi kohapeal üle kontrollis.

13. juunil kella 12.56 ajal oli Põhja-Tallinnas Tehnika tänaval tunda kortermajas põlemise lõhna ning tööle oli rakendunud suitsuandur. Mõni aeg pärast päästjaid jõudis sündmuskohale ka korteri omanik ning selgus, et sisselülitatud pliidile oli jäetud plastmassist karp, mis oli sulama hakanud. Päästjad nõustasid omanikku kodu tuleohutuses.

14. juunil kell 0.51 oli Pirita rannas alkoholi tarbinud seltskonnast üks noormees otsustanud ujuma minna. Kell 1.00 märkas pinnaltpääste meeskond vees inimest, kes kaldale toodi. Joobes ja alajahtunud supleja anti üle kiirabile, kes kannatanu haiglasse toimetas.


Harjumaa

13. juunil kell 9.55 kutsuti päästjad appi Kehrasse Laste tänavale, kus lasteaia hoovis oli pesast välja kukkunud kajaka poeg. Kuna täiskasvanud lind hakkas agressiivselt poega kaitsma ning ründama kõiki lasteaia juures liikunud inimesi, viisid päästjad tibu naaberkinnistule.

13. juunil kell 16.10 oli puhkenud elumaja tulekahju Kose vallas Rava külas. Päästjate saabumise ajaks põles 70 ruutmeetri suurune ühekorruseline hoone lahtise leegiga. Kella 17.56-ks õnnestus päästjatel tulekahju kustutada. Esialgsetel andmetel sai põleng alguse gaasiballooni valesti ühendamisest, mida eakas omanik hakkas lahtise tulega kontrollima. Kodus viibinud 81-aastane elanik tulekahjus viga ei saanud.

13. juunil kell 23.01 kiirustasid päästjad Harku valda Viti külla Termo teele, kus põles lahtise leegiga kuur. Päästjad kustutasid umbes kahe ruutmeetri suuruse põlengu kell 23.38.


Lõuna päästekeskus

Tartumaa

13. juunil kell 15.40 teatati, et Peipsi järvel kadus paadist vette hüpanud mees. Päästjad abistasid otsingutöödel politsei- ja piirivalveametit oma drooni ja jetiga. Õhtul katkestati otsingutööd tulemusteta. Peipsi järvel ja teistel piiriveekogudel korraldab ning juhib päästetöid politsei- ja piirivalveamet.

Ida päästekeskus

Lääne-Virumaa

13. juunil kella 16.12 ajal kutsuti päästjad Haljalasse Põllu tänavale, kus vanem mees oli terviserikke tõttu oma korteris hätta sattunud. Kuna metalluks oli seest poolt suletud ja kiirabil ei õnnestunud abivajajani jõuda, tuli päästjatel siseneda korterisse akna kaudu. Patsient anti üle kiirabile ja toimetati haiglasse.

Lääne päästekeskus

Möödunud ööpäeval käisid päästjad 3 korral abiks kiirabibrigaadidel raskekaaluliste ning raskes seisundis patsientide transportimisel. Neist ühel korral Saaremaal ja kahel korral Pärnumaal.

Hiiumaa

13. juunil kell 13.57 toimus Hiiumaa vallas Tempa külas liiklusõnnetus, kus päästjad aitasid kraavi sõitnud autost välja tõsta kannatanu ning andsid ta kiirabile üle.

Läänemaa

13. juunil kell 17.58 kutsuti päästjad Lääne-Nigula valda Ohtla külla likvideerima tee ääres olevat kukkumisohtlikku puud. Päästjad saagisid puu maha ning vabastasid sõidutee liiklusele.

Pärnumaa

13. juunil kell 10.09 kutsusid murelikud sugulased päästjad Saarde külla Männiku teele appi ust avama, kuna nende võti ei keeranud ja majaelanik telefoni vastu ka ei võtnud. Kohale jõudnud päästjad avasid ukse ja leidsid põrandalt inimese, kelle nad kiirabisse aitasid tõsta.

13. juunil kell 16.30 juhtus Põhja-Pärnumaa vallas Pärnu-Jaagupi alevis liiklusõnnetus, kus päästjad eemaldasid bussilt süttimisohu ja eraldasid üksteisest avariis osalenud sõidukid.

13. juunil kell 17.22 käisid päästjad Pärnu maakonnas Alu külas sõiduautoga juhtunud avariil, kus aitasid kannatanut autost välja tõsta ning kõrvaldasid süttimisohu. Liiklusõnnetuses sai viga ka autos olnud koer, kellele telliti järele loomade varjupaiga töötaja.

13. juunil kell 18.44 käisid päästjad Pärnu maakonnas Soomra külas Alu teel kõrvaldamas teele kukkunud puud.

Raplamaa

13. juunil kell 12.56 kutsuti päästjad Raplamaale Kuusiku alevikku Rohelisele tänavale, kus vanem meesterahvas vajas abi katuselt alla saamisel. Päästjad paigaldasid lisaredeli ja aitasid vanahärra alla ning viisid tuppa, kus jäädi kiirabi ootama.

13. juunil kell 15.43 helistati häirekeskusesse, et Märjamaa vallas Orgita külas suitseb katlamajas turbaküte. Kohale sõitnud Märjamaa päästjad avastasid, et pressturvas oli ladustatud vana tuha peale, mistõttu küttematerjal süttiski. Päästjad kaevasid turbahunniku lahti ja kustutasid selle. Põleng likvideeriti kella 16.34-ks.

Saaremaa

13. juunil kell 14.24 käisid päästjad Kuressaare linnas Ristiku tänaval kolme sõiduautoga juhtunud avariil, kus eemaldasid autol akujuhtmed ning katsid välja voolanud bensiini ja õli absorbentainega.