Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 14.-15. juuni

Põhja päästekeskus

Tallinn

14. juunil kell 12.43 oli päästjaid appi vaja Põhja-Tallinna linnaosas Manufaktuuri tänaval, kus aasta ja kaheksa kuu vanune laps oli end vannituppa lukustanud. 10 minutit pärast väljakutse saabumist olid päästjad ukse avanud ja lõksu jäänud põnni emale üle andnud.

14. juunil kell 15.47 anti teada põlevast sõiduautost Kristiine linnaosas Hipodroomi juures. Enne päästjate saabumist püüti leeke käsikustuti abil summutada, kuid kahjuks see ei õnnestunud ja päästjatel tuli põlengu likvideerimiseks kasutada veejuga. Esialgsetel andmetel sai tulekahju alguse elektrisüsteemi rikkest.

14. juunil kell 21.17 andis murelik inimene teada, et Pirita linnaosas tehakse rannas puude lähedal lõket. Päästjad lasid pärast saabumist ohutusnõuetele mittevastava lõkke kustutada ning tegid lõkkemeistritele selgitustööd.

14. juunil kella 21.49 paiku oli Lasnamäel Paasiku tänava kortermajas tunda toidukõrbemise lõhna ja kuulda suitsuanduri signaali. Päästjad leidsid pärast saabumist eest alkoholijoobes koka, kes oli magama jäänud.

Harjumaa

14. juunil kell 12.30 anti häirekeskusele teada, et Maardus Langu tänava kortermajas oli kuulda vanema naisterahva appihüüdeid. Päästjad nägid aknast sisse vaadates, et eakas inimene oli kukkunud oma kodus põrandale ning ei saanud ust avada. Nii ei jäänud päästjatel muud üle, kui siseneda korterisse avatud akna kaudu, et saaks kiirabimeedikutele ukse vada. Patsient viidi haiglasse.

14. juunil kell 16.32 märgati maastikupõlengut Viimsis Tulika bussipeatuse juures. Päästjad kustutasid umbes 10 ruutmeetri suuruse kulupõlengu kella 17.10-ks.

Lõuna päästekeskus

Põlvamaa

14. juunil kell 22.39 käisid päästjad Põlva vallas Aarna külas eemaldamas teelt murdunud puud. Kell 23.17 eemaldati puu teelt Räpina vallas Viluste külas.

Tartumaa

14. juunil kell 16.19 käisid päästjad Luunja vallas Savikoja külas sõidu- ja veoautoga juhtunud liiklusavariil, kus eemaldasid teelt purunenud detailid. Sõiduautojuht viidi esmaabi andmiseks ja tervisekontrolliks kiirabiga haiglasse.

Võrumaa

14. juunil kell 19.31 käisid päästjad Võru vallas Külaoru külas eemaldamas teelt murdunud puud.

15. juunil kell 1.30 teatati häirekeskusele, et Setomaa vallas Kasakova külas on veoauto käru rattad tagurdamisel kraavi vajunud ning auto nina teele ette jäänud. Päästjad aitasid politsei tulekuni tagada liiklusohutust ning juhil puksiiri tellida.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

14. juunil kell 9.53 kutsuti päästjad appi Kiviõlisse Keskpuiesteele, kus oli pesumasinasse kinni jäänud kass, keda omanik ise välja aidata ei suutnud. Päästjad võtsid hiirekuninga kell 10.14 pesumasinast välja ning andsid omanikule üle.

14. juunil kell 21.50 oli Alutaguse vallas Sälliku külas kukkunud teele suur puu, mis sulges mõlemad sõidusuunad. Päästjad likvideerisid ohtliku olukorra ja vabastasid tee liiklusele kell 22.01.

15.juunil kell 5.04 andis politseipatrull teele kukkunud puust teada Narvas V. Gerassimovi tänaval. Päästjad eemaldasid ühe sõidusuuna sulgenud puu kella 5.15-ks.

Lääne päästekeskus

Hiiumaa

14. juunil kell 15.52 teatati häirekeskusele, et Hiiumaa vallas Käina alevikus Konsumi poe ees seisab hall Peugeot, millest lekib kütust. Kohale saabunud päästjad leidsid auto juurest 1,5x 1,5 meetri suuruse kütuseloigu. Päästjad paigaldasid auto alla kogumisvanni ja katsid asfaldi absorbendiga. Saadused kokku kogutud, lahkuti sündmuskohalt kell 16.26.

Järvamaa

14. juunil kell 21.02 helistati päästekeskusesse, et Türi vallas Väljaotsa külas tõuseb mahajäetud laudahoonest musta suitsu. Kohale jõudnud Türi päästjad avastasid hoone kontrollimisel, et vana sigala katlamaja vaheseinas põleb isolatsioon ja tuld on võtnud ka üks diivan ning tugitool. Päästjad kustutasid põlengu 21.41-ks. Tõenäoliselt on tegemist süütamisega. 

Pärnumaa

15. juunil kell 3.48 kutsuti päästjad Pärnu linna Papsaare külla Haapsalu maanteele, kus Maksimarketi parklas seisab Hesburgeri reka, mille kabiinis on näha leeke. Kohale jõudnud päästjas kustutasid põlengu 04.04-ks. Tulekahju tekkepõhjus on teadmata.

Raplamaa

13. juunil kell 12.56 kutsuti päästjad Raplamaale Kuusiku alevikku Rohelisele tänavale, kus vanem meesterahvas vajas abi katuselt alla saamisel. Päästjad paigaldasid lisaredeli ja aitasid vanahärra alla ning viisid tuppa, kus jäädi kiirabi ootama.

13. juunil kell 15.43 helistati häirekeskusesse, et Märjamaa vallas Orgita külas suitseb katlamajas turbaküte. Kohale sõitnud Märjamaa päästjad avastasid, et pressturvas oli ladustatud vana tuha peale, mistõttu küttematerjal süttiski. Päästjad kaevasid turbahunniku lahti ja kustutasid selle. Põleng likvideeriti kella 16.34-ks.

Saaremaa

15. juunil kell 5.50 juhtus Saaremaa vallas Kuressaare linnas Tallinna maanteel liiklusõnnetus, kus päästjad likvideerisid süttimisohu, puhastasid tee ning aitasid kohapeal liiklust reguleerida.