Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 15.-16. juuni

Põhja päästekeskus

Tallinn

15.06.2022 kell 13.29 kutsuti päästjad appi Põhja-Tallinna linnaossa Puhangu tänavale, kus lasteaia territooriumil oli kaks kajakapoega pesast välja kukkunud. Vanalinnud aga asusid tibusid kaitsma ja kõiki möödujaid ründama. Päästjad viisid pojad loodusess, kus vanemad ei tajuks inimestest ohtu.

15. juunil kell 15.05 andis Põhja-Tallinna linnaosa Karjamaa tänava elanik teada, et sigaretituhast oli valamu all süttinud prügikott. Kuigi teataja arvates oli ta põlengu kustutanud, palus ta siiski saata päästjad olukorda üle kontrollima. Kohapeal selguski, et põleng polnud lõplikult summutatud ja päästjad kustutasid tulekahju.

15. juunil kell 16.27 anti häirekeskusele teada, et Mustamäe linnaosas A. H. Tammsaare tee kortermajas oli tööle käivitunud tuletõrjesignalisatsioon ning koridoris levis põlemise lõhna. Kuna ohuallikaks osutunud korteris oli invaliid, kes ei saanud ust avada, tuli päästjatel siseneda akna kaudu. Korteris selgus, et pliidil oli kõrbema läinud söök.

15.juunil kell 16.43 käisid Hüüru vabatahtlikud päästjad kustutamas umbes nelja ruutmeetri suurust turbase pinnase põlengut Nõmme linnaosas Tammepärja tänaval.

15. juunil kell 20.29 oli oma korteris terviserikke tõttu hätta sattunud Põhja-Tallinna linnaosas Lõime tänava elanik. Kuna kiirabi ei pääsenud lukustatud ukse kaudu patsiendini, tuli päästjatel siseneda korterisse akna kaudu ja avada meedikutele uks. Päästjad aitasid kannatanu transportida kiirabimasinasse.

Harjumaa

15. juunil kell 11.19 sai häirekeskus teate, et Maardus Liivakandi järvel oli kalamehe paadil mootor lakanud töötamast ja üks aer ära kadunud. Tugev tuul oli lükanud paadi vastaskaldasse kõrkjatesse, kus puudus võimalus maismaale minna. Päästjad pukseerisid oma paadiga hätta sattunud kalamehe kaldale. Mehe tervis kannatada ei saanud.

15. juunil kell 15.46 oli maastikupõleng Jõelähtme vallas Ihasalu külas Kalevi teel. Päästjad kustutasid umbes 50 ruutmeetri suuruse tulekahju kell 18.40. Esialgsel hinnangul sai põleng alguse lõkkest.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

15. juunil kella 21.35 ajal süttis Jõgeva vallas Tähe tänaval elumaja korteri köögis pannil kuumenenud õli. Põlengut märganud naine viskas õlile vett, mis aga sellest suure leegiga põlema lahvatas ning laiali pritsis. Lahvatuses purunes vaheukse klaas, sulasid ventilatsioonirestid ning osa plastist köögisisutust. Kogu köök sai tahmakahjustusi.

Põlvamaa

15. juunil kell 7.34 teatati, et Ahja alevikus vihmaveest tekkinud pinnase vajumisel vajus kokku teetruubi kohale ehitatud müür ning asfalttee äär. Päästjad märgistasid ohtliku teeosa kohaliku elaniku abil ohulindiga.

Kell 15.35 käidi Põlva vallas Mustakurmu külas eemaldamas teelt murdunud ja elektrikaabli purustanud puud. Kohalik elanik oli katkise kaabli ohukolmnurgaga juba tähistanud. Juhtunust teavitati elektrikke.

Tartumaa

15. juunil kella 11.18 ajal eemaldasid päästjad Peipsiääre vallas Padakõrve külas teelt mitu murdunud leht- ja okaspuud. Kella 15.01 ajal eemaldati murdunud puud teelt Kambja vallas Kodijärve külas.

16. juunil kell 3.20 käisid päästjad Peipsiääre vallas Savimetsa külas kustutamas metsa vahel lahtise leegiga põlevat sõiduautot Audi. Raske ligipääsu tõttu kustutasid päästjad põlengu kaasa võetud pulberkustutite ja ujuvpumba abil. Sõiduk hävis põlengus. Esialgsel info järgi oli sõiduk seal juba pikemat aega seisnud ning tõenäoliselt hüljatud.

Valgamaa

15.juunil kella 15.32 ajal käisid päästjad Valgas Tambre järve ääres kustutamas tuulise ilmaga metsa tehtud lõket. Lõkke äärest leitud poistele selgitati tuleohutusnõudeid, nende andmed fikseeriti ja ühe poisi vanematega saadi telefoni teel vestelda. Kuival ajal on metsas tule tegemine lubatud ainult selleks spetsiaalselt ette valmistatud lõkkekohtades. Tuulise ilmaga lõket teha ei tohi.

Võrumaa

15. juunil kella 9.51 ajal eemaldasid päästjad Rõuge vallas Haanja külas Kose-Käbli tee 19. km teelt mitu murdunud puud. Kella 14.21 ajal eemaldati murdunud puud Setomaa vallas Räpina-Värska mnt 79. km.

Kella 14.55 ajal andis vingugaasiandur Setomaa vallas Usinitsa külas märku vingugaasireostusest. Päästjad selgitasid, et ilmselt oli ving tuppa sattunud varem köetud ja liiga vara suletud pliidi siibri tõttu. Elanikule selgitati, et siibri sulgemise ajaks peab veenduma, et ahjus poleks põlevat süsi, sest muidu võib põlemisprotsessist eralduv ülimürgine, kuid lõhnatu ja nähtamatu vingugaas märkamatult tuppa imbuda.

Ida päästekeskus

Möödunud ööpäeval käisid päästjad eemaldamas teedele kukkunud kolme puud ja üht elektriposti, neist kaks puud olid teed sulgenud Lääne-Virumaal.

Ida-Virumaa

15. juunil kell 12.05 anti häirekeskusele teada, et Narvas Viru tänaval põles kasutuseta jäetud lasteaia territooriumil mängumaja puitveranda. Päästjad likvideerisid umbes 20 ruutmeetri suuruse põlengu kell 12.39. Lasteaia territooriumile oli kõrvalistele isikutele avatud ligipääs.

15. juunil kella 15.38 ajal oli kuulda suitsuanduri alarmi ja tunda kõrbemise lõhna Kohtla-Järve Ahtme linnaosa Sõpruse tänava kortermajas. Päästjad leidsid pärast saabumist eest kõrbeva toidu ja kodus viibinud elaniku, kelle terviseseisundi kontrollis kiirabi üle. 

Lääne päästekeskus

Järvamaa

16. juunil kell 00.28 said Paide päästjad teate, et Paide linnas Aasa tänaval põleb renoveeritava kortermaja kõrval lõke. Kohale sõitnud päästjad kustutasid prahihunniku kella 00.41-ks. Päästjad panevad inimestele südamele, et tule tegemisel järgitaks ohutusreegleid.

Pärnumaa

15. juunil kell 8.59 käisid päästjad Pärnu linnas Tallinna maanteel bussipeatuses kustutamas tossavat prügikasti. Selleks kulus ämbritäis vett.

15. juunil käisid päästjad Pärnus ja Pärnumaal 4 korral kukkumisohtlikke või juba teele kukkunud puid kõrvaldamas.

Lisaks käisid päästjad möödunud ööpäeval Pärnus ja Pärnumaal 5 korral abistamas kiirabibrigaade raskekaaluliste ning raskes seisus patsientide transportimisel.

Raplamaa

15. juunil kell 10.39 käisid Lokuta päästjad Kehtna vallas Saarepõllu külas eemaldamas teele kukkunud puud.