Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 16.-17. juuni

Põhja päästekeskus

Tallinn

16. juunil kell 9.20 oli toit pliidile unustatud Lasnamäel Paepargi tänaval asuvas korteris. Kuna omanikuga saadi ühendust ja ta kiiresti koju naasis, ei hakanud päästjad korteri ust jõuga avama. Korter tuulutati ning omanikule tuletati meelde, kui ohtlik võib olla pliidile unustatud toit.

16. juunil kell 12.02 anti häirekeskusele teada, et Haabersti linnaosas Õismäe teel asuva kortermaja rõdult tõuseb musta suitsu. Kuna omanikku kodus ei olnud, tuli päästjatel kasutada tulekoldeni jõudmiseks redelit. Selgus, et suitsetamise tagajärjel oli rõdul süttinud plastmassist ämber, mille päästjad kohe kustutasid. Korteris puuduskohustuslik suitsuandur. Koju jõudnud omanikule viidi läbi kodunõustamine.

16. juunil kell 16.03 käisid päästjad kustutamas umbes seitsme ruutmeetri suurust maastikupõlengut Kristiine linnaosas Kotkapoja tänaval.

16. juunil kell 17.36 tegid Põhja-Tallinna linnaosas Pelguranna tänaval lapsed metsas lõket. Päästjaid nähes panid lõkkemeistrid putku ja jätsid tuleaseme päästjatele kustutada.

16. juunil kell 21.26 kiirustasid päästjad Nõmme linnaossa Rabaveere tänavale, kus põles umbes 900 ruutmeetri ulatuses metsa alust pinnast. Tulekahju likvideeriti kell 00.20.

16. juunil kell 22.42 anti teada maastikupõlengust Lasnamäel Liikuri tänaval. Võsas põleva kulu kustutamiseks kasutasid päästjad ämbritäie vett.

Harjumaa

16. juunil kell 10.46 oli Saue vallas Ääsmäe külas Ääsmäe-Hageri maantee 5. kilomeetril paiskunud veoauto külili. Päästjatel tuli diiselkütuse- ning hüdroõlileke katta saepuruga ning puhastada tee. Veokijuht toimetati haiglasse.

16. juunil kell 15.40 teatati häirekeskusele tulekahjust Anija vallas Mustjõe külas, kus päästjate saabudes põles elumaja (mõõtmetega 10x17 meetrit) lahtise leegiga. Hoiti ära tulelevik kõrvalhoonetele ja metsale. Hoone hävis täielikult. Kustutustööd lõpetati kell 18.19. Esialgsetel andmetel võis tulekahju alguse saada elektrisüsteemi rikkest.

Lõuna päästekeskus

Tartumaa

17. juunil kella 7.48 ajal eemaldasid päästjad Elva vallas Astuvere külas Elva-Palupera-Kähri tee 14. km teelt murdunud puu.

Valgamaa

16. juunil kell 15.12 eemaldasid päästjad Põlva vallas Soesaare külas teelt murdunud sõidusuunad sulgenud puu.

Võrumaa

16. juunil kell 13.47 teatati, et Rõuge vallas Kuutsi külas on Vaidva jõe üleujutuse tõttu 57 lihaveist ühele kaldale lõksu jäänud. Päästjad aitasid loomad kuivemale alale suunata. Päästetöödeks üleujutusalal liikumiseks kasutasid päästjad kohalikelt elanikelt laenatud kanuusid.

17. juunil kella 5.04 ajal põles Võru vallas Meeliku külas kuur (5x10 meetrit). Päästjate saabudes põles kõrvalhoone lahtise leegiga. Kuumusest purunes hoone lähedale pargitud traktori küljeklaas. Põleng kustutati kell 6.21. Tulekahju tekkepõhjus on selgitamisel. Inimesi majapidamises kodus ei olnud.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

16. juunil kell 11.50 oli kuulda suitsuanduri signaali ja tunda põlemise lõhna Narvas P. Kerese tänava kortermajas. Päästjate kohale jõudes saabus ka korteri omanik. Selgus, et elanik oli pannud kodus munad keema, kuid ise läinud poodi. Päästjad sulgesid gaasipliidi ning tuulutasid korteri.

16. juunil kell 12.37 anti häirekeskusele teada, et Kohtla-Järvel Kivi teel oli põlema lahvatanud traktor. Päästjatel õnnestus leegid summutada kell 13.36. Traktor hävis tulekahjus täielikult ning põlengu tekkepõhjust ei ole teada.

16. juunil kell 12.57 oli suitsuanduri signaali kuulda Narvas Kraavi tänava kortermaja teise korruse korterist. Kuna ust keegi ei avanud, sisenesid päästjad korterisse avatud akna kaudu ning tegid kindlaks, et omanik oli hommikul enne tööle minekut pannud leivad rösterisse ja need sinna unustanud. Koju kutsutud omanik tegeles ise tekkinud segaduse likvideerimisega.

16. juunil kell 22.01 andis välismaal viibinud tütar teada, et tema Narvas A. Puškini tänaval elav eakas ema ei vasta telefonile, kuid oli paar tundi varem kurtnud halba enesetunnet. Kuna kannatanuni polnud võimalik jõuda ukse kaudu, tuli päästjatel siseneda korterisse aknast. Patsient anti üle kiirabimeedikutele, kes ta haiglasse toimetasid.

17. juunil kell 4.38 teatati häirekeskusele tulekahjust Kiviõlis Keskpuiesteel, kus autoremondi töökoja juures põlesid kaks Volvo bussi. Kella 5.54-ks olid päästjad tulekahju kustutanud. Arvatav tulekahju põhjus on süütamine. Sündmuse täpsed asjaolud selgitab välja politsei poolt alustatud kriminaalmenetlus.

Lääne-Virumaa

16. juunil kella 11.25 ajal oli roolis tukkuma jäänud kalamees teelt välja vastu puud sõitnud Väike-Maarja vallas Äntu külas Rakvere-Väike-Maarja-Vägeva maantee 35. kilomeetril. Päästjad eemaldasid pärast saabumist suitsevalt sõidukil süttimisohu. Juht õnnetuses vigastada ei saanud.

Lääne päästekeskus

Läänemaa

16. juunil kell 15.20 sõitsid päästjad Haapsalu linna Lihula maanteele, kus vanas veneaegses liftis olid 3 naisterahvast kinni jäänud. Päästjad proovisid ust avada kangidega, kuid see ei andnud tulemusi. Kuna inimesed olid paanikas ja tehnikute saabumiseni jäi mitu tundi aega, avasid päästjad liftiukse hüdrauliste päästevahenditega ning aitasid hädasolijad liftist välja. Kohale kutsutud kiirabitöötajad andsid kannatanutele esmaabi.

Pärnumaa

16. juunil kell 19.17 sai häirekeskus teate, et Põhja-Pärnumaal Rahnoja külas Kavasoo turbarabas põleb turbaaun. Päästjate saabudes selgus, et põleb 4x15 meetri suurune turbaaun ja lahtist põlengut on näha auna peal. Lisaks päästjatele osales kustutustöödel ka ettevõtte enda traktor koos veepaagiga. Põleng likvideeriti 20.32-ks.

16. juunil kell 17.24 käisid päästjad Pärnu linnas Ehitajate teelt veoselt maha kukkunud ohtlikke metallijuppe koristamas.

16. juunil kell 17.01 sai häirekeskus teate, et Pärnus Kuldses Kodus 1. korrusel töötab suitsuandur ja koridoris on tunda kärsahaisu. Kohale sõitnud päästjad tuvastasid , et ühes korteris oli toit pliidil kõrbema läinud, millest tekkinud suits käivitas naaberkorteri suitsuanduri. Päästjad kontrollisid olukorra üle ja ohtu ei tuvastanud. Päästeamet paneb inimesetele südamele, et toitu ei tohi jätta pliidile järelevalveta. Kui teed sööki, jää kööki.

16. juunil kell 9.50 kutsuti päästjad Pärnusse Pae tänavale, kus oli toimunud kahe sõiduautoga liiklusõnnetus. Päästjad eemaldasid autodelt süttimisohu, katsid sõiduteele maha valgunud vedelikud absorbendiga ning puhastasid tee.

Raplamaa

17. juunil kell 3.53 kõrvaldasid päästjad Märjamaa vallas Rangu külas Märjamaa-Koluvere maantee 5. kilomeetrilt auto alla jäänud kitse.

16. juunil kell 23.02 helistati häirekeskusesse, et Raplas Tammemäe laululaval tehakse istekohtade peal lõket. Kohale sõitnud päästjad leidsid eest kolm tütarlast, kes põletasid pingil paberit eesmärgiga sääski peletada. Neiud koristasid oma paberijäägid ära. Päästjad tuletasid tütarlastele meelde tuletegemise ohutusreegleid.

16. juunil kell 11.45 helistati häirekeskusesse Keskkonnaametist, et Rapla linnas Loo tänaval on Vigala jões võimalik õlireostus. Kohale sõitnud päästjad tuvastasid jõe pealt kerge diislireostuse. Päästjad leidsid sadevee kaevu, kuhu oli sattunud diislit või vana veneaegse õlivärvi jääke, mis jooksid mööda torustikku jõkke. Päästjad pesid maa-aluse torustiku puhtaks. Jõele jäi küll kerge reostuse jälg, kuid seda kokku korjata ei ole vaja, sest kogus on väike. Päästjad ei suutnud tuvastada, kust reostus peale hakkas või kes on reostuse tekitaja.

16. juunil kell 10.14 kustuti päästjad Märjamaale Sipa külla, kus veoauto oli sõitnud kraavi. Päästjad katsid teele valgunud õli, kütuse ja jahutusvedeliku kruusaga ning puhastasid sõidutee.

Saaremaa

16. juunil kell 20.23 sai häirekeskus teate, et Saaremaa vallas Tiirimetsa külas kiriku varemete juures põleb suure leegiga vana kauplus. Kohale sõitnud päästjad leidsid eest lausleegis vana palkseinte ja eterniitkatusega hoone mõõtmetega 16x10 meetrit, samuti põles kõrvalasuv laoruum mõõtmetega 4x10. Päästjad kustutasid põlengu kella 22.35-ks. Kauplusest jäid järele vaid söestunud seinad. Päästetöödega tegelesid nii Karala vabatahtlikud kui ka Kihelkonna ja Kuressaare kutselised pritsumehed. Päästjate esialgsel hinnangul vöis tulekahju alguse saada elektripaigaldise rikkest. Pildid lisatud.

16. juunil kell 10.48 helistati häirekeskusesse, et Salavere külas on Põllu talu lausleekides. Kohale saabunud päästjad leidsid eest vana taluhoone mõõtmetega 30x7 meetrit, mis põles lahtise leegiga ja mille katus oli juba sisse langenud. Saun ja ait olid maja lähedal. Kustutustöid teostasid Kihelkonna, Kuressaare,, Orissaare kutselised päästjad ning Leisi Pihtla ja Valjala vabakutselised päästjad. Päästjate esialgsetel andmetele võis tulekahju alguse saada pikselöögist. Kell 17.29 said päästjad uuesti väljakutse Salavere külla, kus helistaja märkas, et hommikul põlenud hoonest tõusis jälle suitsu. Kohale sõitnud Kuressaare ja Valjala päästjad kustutasid lae peale jäänud suitseva roo ja heinad. Päästjad kontrollisid veel kord kogu hoone üle ja lahkusid kell 18.56.