Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 17.-20. juuni

Põhja päästekeskus

Tallinn

17. juunil kell 20.04 sai häirekeskus teate tulekahjust Lasnamäe linnaosas Sinimäe tänaval. Päästjad tuvastasid saabudes, et mahajäetud maja juures põles prügihunnik, mis koosnes madratsist ja rehvidest ning kustutasid põlengu kella 20.15-ks.

17. juunil kell 20.25 teatati häirekeskusele, et Põhja-Tallinna linnaosas Kopliranna tänaval põleb kahekordses elumajas asuv elektrikilp. Kohale kiirustanud päästjad kustutasid põlengu kell 21.18 ning inimesed selles viga ei saanud. Päästjad märkasid ka, et korteris, kus kilbipõleng aset leidis, puudus kohustuslik suitsuandur.

17. juunil kell 21.05 helistas häirekeskusesse Pirita linnaosas Vabaõhukooli teel elav inimene ning teatas, et näeb noorukeid maastikukaitsealal lõket tegemas. Noorukid selgitasid kohale saabunud päästjatele, et soovisid vaid vorste grillida, ent kuna tegemist oli ohutusnõuetele mittevastava lõkkega, siis kustutas päästemeeskond selle kella 21.27-ks ning ühtegi suutäit maitsvat grillvorsti noored ei saanud. Noortele viidi läbi põhjalik tuleohutusalane selgitustöö.

18. juunil kell 02.03 teatati häirekeskusele põlevast sõiduautost Lasnamäe linnaosas Punasel tänaval. Kohale saabunud päästjad kustutasid põlengu kella 02.26-ks ning sõiduk hävis selles täielikult. Teised lähedal parkinud sõidukid tules kannatada ei saanud. Tulekahju tekkepõhjus ei ole veel teada.

18. juunil kell 12.50 saabus häirekeskusele teade, et Lasnamäe linnaosas Punasel tänaval asuva ehituspoe kontoriruumides on tunda kärsahaisu ja näha suitsu. Kohale kiirustanud päästjad leidsid tulekolde ühest ruumist kell 12.57 ning kustutasid selle kell 13.42. Inimesed viga ei saanud ning päästetööde juhi esialgsel hinnangul on tulekahju tekkepõhjuseks elektripaigaldise rike. Täpne tekkepõhjus on selgitamisel.

19. juunil kell 12.06 helistas hädaabinumbrile paanikas naisterahvas, kes oli Lasnamäe linnaosas Kalevipoja tänaval asuva elumaja lifti kinni jäänud. Kohale saabunud päästjad aitasid proua liftist välja kella 12.22-ks ning andsid juhtunust teada liftihooldusfirmale.

19. juunil kell 17.18 sai häirekeskus kõne Nõmme linnaosas Pärnu maanteel asuva eramaja omanikult, kes teatas, et tema kaminasse on kukkunud lind. Kohale saabunud päästjad vabastasid küttekoldesse kukkunud varese kella 17.30-ks.

19. juunil kell 21.56 sai häirekeskus teate, et Lasnamäe linnaosas Ülemiste keskuse parklas põleb plastikust ostukäru. Kohale saabunud päästjad kustutasid tulekahju kell 22.05. Põlengu tekkepõhjus ei ole teada.

Harjumaa

18. juunil kell 12.07 said päästjad väljakutse Jõelähtme valda Saha külasse, kus koer oli käpaga keti vahele kinni jäänud. Päästjad vabastasid koera käpa keti karabiini vahelt kella 12.23-ks.

19. juunil kell 16.01 sai häirekeskus teate, et Harku vallas Vääna-Jõesuu külas põleb elumaja sees asuv saunaruum. Päästjate saabumise ajaks oli majaomanik suuremad leegid ise summutada suutnud ning päästemeeskond likvideeris põlengu lõplikult kella 16.12-ks. Elanikuga vesteldes selgus, et põleng sai alguse kuumale kerisele kuivama asetatud riietest.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

18. juunil kell 11.37 said päästjad väljakutse Jõgeva linna Jaama tänavale, kus kontrolli alt oli väljunud suur lõke. Päästjate saabumise ajaks oli viiemeetrise läbimõõduga lõke tugeva tuule tõttu süütanud ümbritseva põllu. Päästjad likvideerisid viiele ruutmeetrile levinud põlengu kell 13.09.

18. juunil kell 11.38 ajal märkasid inimesed, et Põltsamaa vallas Arisvere küla heinamaal asuvasse, märgistamata vanasse kaevu, on kukkunud kaks mäkra ning ei pääse sealt enam välja. Päästjad paigaldasid jätkuredeli ning tõstsid loomad välja vabadusse. Ohtlik ja kaaneta kaev märgistati ning sellest teavitati kohalikku omavalitsust.

18. juunil kell 16.37 said päästjad väljakutse Jõgeva valda Rohe külla, kus oli põlema süttinud saun. Päästjate saabumise ajaks oli saun lausleekides. Põleng likvideeriti kell 17.51. Tõenäoliselt sai saunapõleng alguse ehitusveast, kus metallist saunakorstna ümber puudusid ohutuskujad.

Tartumaa

17. juunil kell 21.55 teavitati häirekeskust kahest põlevast pärnapuust Tartu linnas Nõlvaku tänaval. Tõenäoliselt laste mängimise tulemusel põlema süttinud kahe suure puu sisemuse kustutasid päästjad kell 22.10.

18. juunil kell 20.21 ajal süttis Kambja vallas Aakaru külas saun. Päästjad kustutasid saunapõlengu kella 20.56ks. Omaniku teatel teostati päeval saunas ketaslõikuriga metallitöid ning suure tõenäosusega lendas säde puidust lae konstruktsioonide vahele ning süütas hoone.

Võrumaa

18. juunil kell 12.18 teavitati häirekeskust, et Setomaa vallas Igrise külas põleb mahajäetud kõrvalhoone. Päästjad tuvastasid sündmuskohal juba varem põlenud hoone, mille jäägid nüüd suitsesid. Tulekahju kustutati kella 13.01ks.

19. juunil kell 16.50 teatati häirekeskusele, et Rõuge vallas Kogrõ külas põleb elumaja köök ning tuli on levinud ventilatsioonisüsteemide kaudu teistesse ruumidesse. Hinnanguliselt põles hoones 20 ruutmeetrit. Päästjad likvideerisid põlengu kella 18.20ks. Esialgsel hinnangul sai tulekahju alguse toidukõrbemisest.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

19. juunil kell 16.06 kutsuti päästjad Kohtla-Järve linna Uus-Tehase tänavale, kus põles 100x20 ruutmeetrit kulu. Põleng likvideeriti kella 19-09-ks.

19. juunil kell 15.02 käisid päästjad Kohtla-Järve linnas Outokumpu tänaval teele valgunud kütuseleket likvideerimas ja teed puhastamas.

19. juunil kell 13.19 teatatakse häirekeskusele, et Kohtla-Järve linnas Ahtme linnaosas Lehola tänaval on kortermajas gaasireostus. Päästjad tegid kindlaks, et esimese korruse korterist lekib vingugaasi, mis tungib vahesein ja liigub omakorda ülemistesse korteritesse. Päästjad keerasid gaasikraani kinni ning keelasid seadme kasutamise. Elanikud lubasid gaasiteenistuse ise kohale kutsuda.

19.juunil kell 10.19 helistati häirekeskusesse, et Kohtla- Järve linnas Vahtra tänaval põleb mahajäetud maja. Kohale sõitnud päästjad leidsid maja esimeselt korruselt 5-ruutmeetrise põleva prahihunniku, mis kustutati kella 10.38-ks.

18. juunil kell 22.38 kutsuti päästjad Narva-Jõesuus Hundinurga külas toimunud liiklusõnnetusele, kus kahe sõiduauto kokkupõrke tagajärjel valgus teele õli ja jahutusvedelik, mille päästjad katsid liivaga ning puhastasid tee. 

18. juunil kell 13.56 helistati häirekeskusesse, et Toila vallas Peetri külas Toominga teel tehakse lõket. Päästjad leidsid kohapealt umbes 3 ruutmeetri suuruse lõkke, kus põlesid elektrijuhtmed ja mis oli jäetud järelevalveta. Kui lõkke omanik kohale jõudis, selgitati talle ohutu tuletegemise reeglid. Ohtlikust lõkkest teavitati ka keskkonnaametit.

18. juunil kell 00.40 käisid päästjad päästmas kaevu kukkunud kobrast.

17. juunil kell 12.29 teatati häirekeskusele, et Lüganuse vallas Kiviõli linnas Soo tänaval tuleb bussi mootori alt suitsu. Päästjad kõrvaldasid süttimisohu.

Lääne-Virumaa

17. juunil kell 17.16 sai häirekeskus teate, et Väike-Maarja vallas Lammaskülas põleb garaaž. Päästjate saabudes põles lahtise leegiga suur T-kujuline kõrvalhoone mõõtmetega 30x23 meetrit. Kuna tuul oli tugev, oli oht, et tuli võib levida b ka kõrval olevatele hoonetele. Kõigepealt peatasid päästjad tule leviku teistele hoonetele, sest selgus, et põleva hoone ühes garaažis olid propaani-ja atsetüleeniballoonid. Lisaohuks oli 20-meetrine korsten, mis võis muutuda ebastabiilseks. Lisaks süttis üks kõrvahoone mõõtmetega 13x40 meetrit, mis kohe kustutati ja tule levik peatati. Hoonest õnnestus päästa traktor, murutraktor ja muruniiduk. Peahoone hävis tules täielikult. Tulekahju tekkepõhjused on selgitamisel.

Lisaks käisid päästjad möödunud ööpäeval viieteistkümnel korral abiks kiirabibrigaadidel raskekaalulisi ning raskes seisundis patsiente transportimas.

Lääne päästekeskus

Hiiumaa

17. juunil kell 8.59 leidsid Käina päästjad Männamaa külast 25 m² suuruse põleva lõkke. Sodihunnik kustutati kella 9.52-ks, omanikule aga tehti selgitustööd.

Järvamaa

18. juunil kell 14.38 käisid päästjad Paide linnas Korba külas teele kukkunud puud eemaldamas.

18. juunil kell 21.01 sai häirekeskus kõne murelikult helistajalt, kes ei saanud kontakti oma üksi elava sugulasega. Kohale jõudnud päästjad ronisid redeliga rõdule, kus avasid sõrgkangiga ukse. Toas viibinud naisterahvas oli kukkunud ja lebas voodis. Kiirabi andis naisele esmaabi.

18. juunil kell 19.40 sai häirekeskus teate, et Türi linnas Haava tänaval põleb maja juures olev eterniitkatusega puukuur mõõtmetega 8x15 meetrit, mille lähedal on veel üks vana puumaja. Türi päästjate saabudes olid leegid juba aknast väljas. Päästjad lõikasid maja otsa augu, et pääseda pööningule. Tuli lokaliseeriti kella 20.11-ks, kuid teostati veel järelkustutust. Kella 21.29-ks oli põleng likvideeritud. Esialgne arvatav tulekahju tekkimise põhjus on süütamine.

Läänemaa

18. juunil kell 18.57 helistas häirekeskusesse murelik inimene, kes polnud oma sõbraga juba kolm päeva ühendust saanud. Päästjad sisenesid Haapsalu linnas Tamme tänaval olevasse korterisse akna kaudu ja avasid kiirabile ukse. Kiirabi vaatas korteris viibinud inimese üle, kelle tervisega oli õnneks kõik korras.

19. juunil kell 10.55 käisid päästjas Lääne-Nigula vallas Ubasalu külas teele kukkunud puud eemaldamas.

19. juunil kell 19.13 kutsuti päästjad Haapsalu linna Kuuse tänavale, kus 2. korruse korteris oli abitus seisundis üksik naine. Kuna korteriust ei õnnestunud võtmega avada, siis püstitasid päästjad redeli, avasid akna ning sisenesid korterisse. Päästjad aitasid kannatanu panna vaakummadratsisse ja transportisid kiirabiautosse.

Pärnumaa

19. juunil kell 14.05 teatati häirekeskusele, et Pärnu linnas Merekalda tänaval mänguväljakul põleb lahtise leegiga plastikust liuväli ning selle puidust ronimisosa. Kohale sõitnud päästjad kustutasid põlengu kella 14.36-ks.

19. juunil kell 12.09 teatati häirekeskusele, et Saarde vallas Sigaste külas läks pikendusjuhe põlema. Helistaja kustutas küll ise põlengu, kuid kahtlustab, et tuli võib levida seina sees. Kohale jõudnud päästjad leidsid eest vana 2-kordse palkmaja, mille pööning oli paksu suitsu täis. Päästjad lokaliseerisid tule kella 12.51-ks ning asusid siis tulekoldeid otsima. Põleng likvideeriti kella 13.31-ks. Sündmusele reageerisid Abja, Häädemeeste, Kilingi-Nõmme ja Pärnu päästjad. Tuli sai alguse elektripistikus olevast telefonilaadijast. Päästjad nõustasid kodu omanikku.

18. juunil kell 10.29 käisid päästjad Põhja-Pärnumaal Rahnoja külas teele kukkunud puud eemaldamas.

17. juunil kell 21.14 käisid Pärnu päästjad Tori vallas Eametsa külas kukkumisohtlikku puud eemaldamas.

Lisaks käisid päästjad möödunud ööpäeval Pärnus ja Pärnumaal neljal korral abiks kiirabibrigaadidel raskekaalulisi ning raskes seisundis patsientide transportimas.

Raplamaa

19 .juunil kell 12.18 käisid Järvakandi päästjad Kehtna vallas Järvakandi alevis Kalmistu teel kustutamas 1,5x1,5 suurust oksahunnikut, mis oli jäetud järelevalveta. Päästjad kustutasid suitseva lõkkeaseme kella 12.48-ks.

Saaremaa

18. juunil kell 9.44 käidi Saaremaal Salavere külas tegemas järelkustutust 16. juunil põlenud hoones, kust helistaja sõnul tõusis suitsu. Kohale sõitnud Kuressaare päästjad leidsid eest vanas rehielamus suitseva heinahunniku, mis kustutati kella 10.32-ks.