Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 20.-21. juuni

Põhja päästekeskus

Tallinn

20. juunil kell 16.01 teatati häirekeskusele hädaolukorras kajakast, kes oli Mustamäe linnaosas Vilde teel asuva elumaja katuse veerenni vahele kinni jäänud. Päästjad püstitasid saabudes redeli, vabastasid kajaka ning toimetasid ta seejärel metsaserva toibuma.

20. juunil kell 17.07 helistati häirekeskusesse teatega, et Lasnamäe linnaosas Läänemere teel asuvas pargis põleb seest õõnes puu. Päästjad kustutasid põlengu kell 17.51

21. juunil kell 00.05 sõitsid päästjad Lasnamäe linnaosasse, kus Sinimäe tänaval põles mahajäetud hoone juures prügihunnik, millest leiti ka autorehve. Päästemeeskond kustutas põlengu kell 00.17

21. juunil kell 02.07 helistati häirekeskusesse Tallinna vanalinnas Viru tänaval asuvast restoranist ning teatati, et ühes WC-s on inimene juba pikka aega sees ning kuulda on vaid kerget mõminat. Isik koputustele ei vastanud ning restorani töötajad ise ei suutnud metallust väljastpoolt avada. Kohale saabunud päästjatele anti luba uks jõuga avada ning sealt leitud joobes turist, kes kiirabi sekkumist õnneks ei vajanud, toimetati politsei poolt kainenema.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

20. juunil kell 11.41 teatati häirekeskusele, et Mustvee linnas Pihkva tänaval põleb laste mänguatraktsioon, umbes 20 meetri pikkune laev. Tõenäoliselt laste enda mängimise tulemusel süttinud atraktsioon kustutati kell 12.13, keegi õnnetuses vigastada ei saanud. Lisatud foto.

Tartumaa

20. juunil kell 22.42 kiirustasid päästjad Tartus Muuseumi teel olevasse parklasse, kus rollerauto oli katusel ning suitses. Kohapealsed inimesed liigutasid auto tagasi ratastele, päästjad kontrollisid üle auto süttimisohu ning katsid asfaldile valgunud õli absorbentainega.

Valgamaa

20. juuni kell 19.34 kiirustasid päästjad Valga linna jaama tänavale, kustutama põlevat vana raudteejaamahoone katusealust. Tulekahju sai ilmselt alguse jalakäijate silla alla visatud suitsukonist. Hoonepõleng kustutati kell 20.49. Kahjustada sai hoone katus ja vahelagi..

Viljandimaa

21. juunil kell 03.15 said päästjad väljakutse Viljandi valda Jämejala külla, kus oli põlema süttinud kahekordne eluhoone. Põles üks esimese korruse tuba, elutuba ning köök said tugevaid kuuma- ja suitsukahjustusi. Inimesed vigastada ei saanud. Tulekahju likvideeriti kell 04.13. Tulekahju täpsemad tekkepõhjused selgitab välja edasine menetlus.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

21. juunil kell 6.32 aitasid päästjad Narva-Jõesuus Karja tänaval puu otsast alla kassi, kes seal juba terve öö oli karjunud.

20. juunil kell 18.48 helistati häirekeskusesse, et Toila vallas Amula külas põleb ühes vanas mahajäetud hoones prügi. Päästjad kustutasid prügihunniku 19. 13-ks.

20. juunil kell 15.48 kutsuti päästjad Kohtla-Järvele Järve linnaossa, kus lapsed olid pannud põlema puidust varjualuse ning ise minema jooksnud. Päästjad kustutasid 8-nurkse paviljoni põranda ja pingi. Sündmusest teavitati ka politseid.

Lääne-Virumaa

20. juunil kell 08.36 aitasid päästjad Vinni vallas Saare külas puu otsast alla kassipoja, kes oli puuladvas istunud juba terve ööpäeva. Kella 9.17-ks oli kassipoeg alla toodud ja peremehele üle antud.

20. juunil kell 12.43 helistati häirekeskusesse, et Väike-Maarja vallas Lammaskülas tuleb juba varem põlenud hoonest suitsu. Päästjad tegid järelkustutust, mis lõpetati kella 13.40-ks.

Lisaks käisid päästjad möödunud ööpäeval 5 korral abiks kiirabibrigaadidel raskekaalulisi ning raskes seisundis patsiente transportimas.

Lääne päästekeskus

Läänemaa

20. juunil kell 13.38 kutsuti päästjad Haapsalu linna Uuemõisa alevikku, kus oli toimunud liiklusõnnetus. Päästjad katsid teele valgunud jahutusvedeliku absorbendiga ning puhastasid tee autojuppidest.

Pärnumaa

20. juunil kell 10.37 vajati päästjate abi Pärnu linnas Riia maanteel, kus oli toimunud 2 sõiduautoga liiklusõnnetus. Päästjad likvideerisid autodel süttimisohu, puhastasid tee autodetailidest ning vabastasid tee liiklusele.

Lisaks käisid päästjad möödunud ööpäeval 4 korral abiks kiirabibrigaadidel raskekaalulisi ning raskes seisundis patsiente transportimas.