Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 21.-22. juuni

Põhja päästekeskus

Tallinn

21. juunil kell 20.23 said päästjad väljakutse Tallinna kesklinna Paide tänavale, kus sõiduauto mootori purunemise tagajärjel oli maha voolanud õli. Päästjad katsid ligi 300 ruutmeetrile levinud õlireostuse saepuruga, misjärel kutsuti kohale tänavapuhastus.

21. juunil kell 23.30 teatati häirekeskusele, et Pirita linnaosas Vabaõhukooli tee kandis aasal põleb heinapall. Päästjate saabudes oli tulekolle levinud palli sisse, mistõttu tuli seda korralikult lammutada, et tulelevikule piir panna. Päästemeeskond likvideeris põlengu kella 00.54-ks

Harjumaa

21. juunil kell 23.18 laekus häirekeskusele teade, et Lääne-Harju vallas Ämari alevikus asuva kahekordse elumaja ühes korteris põleb diivan. Päästjate saabudes olid kõik majaelanikud õues ning korteris põlenud diivan teataja poolt suures osas kustutatud. Päästemeeskond toimetas tossava diivani õue, kus see kella 23.36 paiku lõplikult kustutatud sai. Seejärel ruumid tuulutati. Elanikega vesteldes selgus, et põleng sai alguse joobes naisterahva poolt, kes diivanile suitsuga magama jäi. Kiirabi teostas naisterahvale kohapeal hapnikuravi ning haiglasse toimetamist ta õnneks ei vajanud. Põlengus sai kuuma- ja veekahjustusi ka alumine korter.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

22. juunil kell 00.10 kiirustasid päästjad Mustvee linna Tartu tänavale, kus põles sõiduauto Hyundai. Päästjad tuvastasid, et põlengukoht asub auto kapoti all ning osaliselt on tuli levinud ka salongi. Päästjad kustutasid põlengu kell 00.25.

21. juunil kell 22.27 teavitati häirekeskust põlevast puitümbrisega prügikastist ning selle vahetus läheduses süttimisohus olevast autost. Päästjad kustutasid lausleegiga põlenud prügikonteineri ning jahutasid maha ka kõrval olnud auto kella 22.47ks.

21. juunil kell 16.22 ajal kukkus Avinurme alevikus Tööstuse tänaval maha elektrikaabel ning süütas pinnase. Päästjad kustutasid päikesepaneelide toitekaablist tekkinud põlengu kolme pulberkustutiga, tuli edasi levida ei jõudnud.

Tartumaa

21. juunil kell 19.12 vajati päästjaid Tartus Anne tänaval, kus ühe garaažiboksi põrandal põles praht. Päästjad kustutasid põlengu kella 19.30ks.

21. juunil kell 10.53 ajal süttis Tartus Aardla tänaval majade läheduses põlema suitsuahi. Päästjad kustutasid lahtise leegiga põlenud suitsuahju kella 11.13ks.

Valgamaa

21. juunil kell 12.46 teatati häirekeskusele, et Valgas E. Enno tänaval asuva elumaja akendest tuleb suitsu. Päästjad tuvastasid, et toas põlesid riidekaltsud ning kustutasid põlengu kell 13.11.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

22. juunil kell 07.51 helistati häirekeskusesse, et Jõhvi vallas Edise külas asuva farmi juurest tõuseb musta suitsu. Kohale sõitnud päästjad avastasid järelevalveta jäetud lõkke, milles põletati elektijuhtmeid. Lõke kustutati.

21. juunil kell 17.30 sai häirekeskus teate, et Narva linnas Võidu prospektil trepikoja ukse juures grillitakse ja suits tuleb akendest sisse. Kohale sõitnud päästjad vestlesid omanikuga tuleohutusest, misjärel inimene grilli ise ära kustutas.

21. juunil kell 13.37 helistati häirekeskusesse, et Narva linnas Nõudepeatuses kai juures põleb midagi. Kohale sõitnud päästjad leidsid paadigaraaži juurest järelevalveta jäetud umbes 2-ruutmeetrise lõkke. Lõke kustutati.

Lääne-Virumaa

21. juunil kell 18.46 kutsuti päästjad Väike-Maarja valda Kärsa külla, kus puu oli kukkunud taluteele ja osaliselt ka elektriliinidele, nii et omanik ei pääsenud enam koju. Päästjad vabastasid tee, liinidele kukkunud oksa eemaldamiseks kutsuti välja Elektrilevi.

Lääne päästekeskus

Järvamaa

22. juunil kell 02.58 käisid päästjad Järva vallas Jalalõpe külas abis otsimas eksinud inimest, kes ei osanud seletada, kus ta asub. Inimene oli kukkunud ja hädas. Inimese leidis sotsiaaltöötaja kell 04.22

21. juunil kell 22.00 sai häirekeskus teate, et Türi vallas Reopalu külas on saeveski kuivapunkris tulekahju. Kohale sõitnud Paide ja Türi päästjad leidsid eest põleva hakkepunkri, mis kustutati kella 22.26-ks. Põlengus keegi viga ei saanud.

Pärnumaa

22. juunil kell 07.43 käisid päästjad Lavasaare alevis teele kukkunud puud eemaldamas.

21. juunil kell 21.22 käisid päästjad Pärnu linnas Kalevi puiesteel kustutamas tossavat prügikasti.

21. juunil kell 19.03 helistati häirekeskusesse, et Lääneranna vallas Vatla külas Vatla teel põleb 2-korruselises kivimajas teise korruse korter. Kohale jõudnud Lihula päästjad leidsid eest suitsu täis toa, kus põles diivan, kuid tuli oli levinud ka kööki. Päästjad lokaliseerisid tule 19.35-ks ja ventileerisid toad. Meedikud vaatasid korteri omaniku üle, kellel mingeid kaebusi ei olnud, politsei võttis talt ütlusi. Korter põles aga maha. Tuli oli ilmselt saanud alguse diivanist, sest see põles päästjate saabudes suure leegiga. Kustutustöödega tegelesid lisaks Lihula päästjatele ka Kõmsi vabatahtlikud ning Pärnu ja Tõstamaa päästjad.

21. juunil kell 18.02 teatati häirekeskusele, et Põhja-Pärnumaa Vihtra külas on tunda suitsulõhna. Kohale sõitnud Vändra päästjad leidsid eest põllumehe, kes põletas põllul heina ning kellel puudusid kustutusvahendid. Päästjad kustutasid 4 eraldiseisvat ringikujulist 6-meetrise läbimõõduga heinahunnikut. 

Raplamaa

22. juunil kell 07.29 sai häirekeskus teate, et Märjamaa vallas Vaimõisa külas Pärnu-Tallinn-Ikla teel põleb reka leegiga. Kohale sõitnud Märjamaa päästjad avastasid kohapealt haagisega reka, millel põlesid rehvid. Päästjad eemaldasid haagise ja lokaliseerisid tule. Lähemal vaatlusel selgus, et haagises olid põlema läinud paberirullid. Põleng kustutati 8.10-ks. Päästjad reguleerisid liiklust ning puhastasid maantee.

21. juunil kell 21.40 kutsuti päästjad Kehtna alevikku Põllu tänavale, kus helistaja teatel põletatakse lõkkes kummi ning tõuseb musta tossu. Kohale sõitnud päästjad leidsid aiamaalt eest inimesed, kes põletasid ohtlikke materjale. Ka kõrval aiamaal tegid inimesed tuld. Mõlema lõkke juures puudusid kustutusvahendid. Päästjad kustutasid mõlemad lõkked, vestlesid inimestega ning tuletasid neile meelde ohutu tuletegemise reeglid.

Saaremaa

22. juunil kell 01.49 teatati häirekeskusele, et Saaremaa vallas Aste külas põlevad Aste lauda juures heinapallid. Kohale sõitnud päästjad leidsid eest u 40-50 põlevat heinapalli. Päästjatele tuli appi ka traktor, kes aitas heinapalle lahti harutada, et päästjad tulele paremini ligi pääseksid. Põleng likvideeriti kella 04.11-ks. Põlengut käisid kustutamas Kihelkonna ja Kuressaare päästjad. Esialgse info kohaselt sai tuli alguse lahtise tulega mängimisest. 

21. juunil kell 22.52 helistati häirekeskusesse, et Kuressaare linnas Smuuli tänaval on 5-korruselises kortermajas tunda kärsahaisu. Päästjad tuvastasid korteri, kust kõrbehaisu tuli. Selgus, et korteriomanik oli pannud toidu pliidile podisema ja ise magama jäänud.