Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 22.-27. juuni

Põhja päästekeskus

Möödunud pikal nädalavahetusel käisid päästjad neljateistkümnel korral kustutamas väiksemaid maastiku- ja kulupõlenguid (neist kuuel korral Harjumaal ja kaheksal korral pealinnas) ning sama palju kordi tuli välja sõita ohutusnõuetele mittevastavate lõkete kustutamiseks.

Tallinn

22. juunil kell 18.32 helistati häirekeskusesse teatega, et Lasnamäe linnaosas Valge tänaval on tihasepojad lukustatud prügikonteineris kinni. Päästjad avasid konteineri luku ning tihased lendasid rõõmsalt koju.

23. juunil kell 16.48 teatati, et Lasnamäe linnaosas Punasel tänaval põleb veoauto rehv. Päästjad kustutasid põlengu kella 17.05-ks

23. juunil kell 18.45 sõitsid päästjad appi kiirabibrigaadile, kelle sõiduk oli Mustamäe linnaosas Sütiste teel asuvas pargis patsienti peale võttes liiva sisse kinni jäänud. Operatiivsõiduk vabastati liiva seest kella 18.55 ajal.

23. juunil kell 20.14 helistas häirekeskusesse Põhja-Tallinna linnaosas Puhangu tänaval elav inimene, kes teatas, et tema eakas naabrinaine karjub toas appi. Kuna uks oli kinni, siis sisenesid kohale saabunud päästjad korterisse akna kaudu ning andsid sealt leitud abivajaja üle kiirabile.

23. juunil kell 23.26 helistas häirekeskusesse inimene, kes teatas, et talle helistas Põhja-Tallinna linnaosas Lõime tänaval elav eakas liikumispuudega tuttav, kelle korter oli suitsu täis. Teatajal olid korterivõtmed küll olemas, kuid ei saanud piisavalt kiiresti kohale tulla. Sündmuskohale saabunud päästemeeskond avas ukse ning leidis sealt eest toidukõrbemise. Päästjad likvideerisid ohtliku olukorra ning tuulutasid ruumid. Kiirabi teostas korterielanikule tervisekontrolli ning hospitaliseerimist ta õnneks ei vajanud. Kahjuks puudus korteris kohustuslik suitsuandur, mille päästjad kohale saabunud lähedastel sinna esimesel võimalusel paigaldada palusid.

24. juunil kell 04.48 saabus häirekeskusele teade, et Pirita linnaosas Arnika teel põleb lahtise leegiga aiamaja. Kohale kiirustanud päästjad kustutasid tulekahju kella 5.37-ks ning selle tekkepõhjus on selgitamisel. Inimesed põlengus kannatada ei saanud.

24. juunil kell 10.23 helistas häirekeskusesse härrasmees, kes teatas, et ta on oma sõbraga Mustamäe linnaosas Vilde teel asuva elumaja lifti kinni jäänud. Mehe sõnul olid nad sõbraga esmalt helistanud liftiavarii tehnikutele, kuid kahjuks nende kõnedele ei vastatud. Kohale saabunud päästjad vabastasid mehed liftist kella 10.51-ks ning hoolimata õhupuudusest ja palavusest nad kumbki kiirabi ei sekkumist ei vajanud.

25. juunil kell 11.36 saabus häirekeskusele mitu teadet Lasnamäe linnaosas Punasel tänaval asuva ööklubi juures põlevast hekist ja aiast. Kohale saabunud päästjad kustutasid põleva elupuuheki kella 11.52-ks.

26. juunil kell 8.23 sai häirekeskus teate, et Lasnamäe linnaosas Tondiraba jäähallis on ammoniaagileke. Päästjad tuvastasid saabudes, et ammoniaagi vesilahust lekkis katusel asuvast kompressoriruumist. Päästjad sulgesid lekke kell 10.51. Väljapoole hoonet reostus ei levinud. Õnnetuses keegi kannatada ei saanud. Päästjate ohutus keemiasukeldusel oli tagatud spetsiaalsete ülikondade ja hingamisteid katvate vahenditega. Reostus likvideeriti lõplikult kell 15.42 ning täna jätkatakse lekkest tingutud kahjude kõrvaldamist.

26. juunil kell 23.49 sai häirekeskus teate korteripõlengust Haabersti linnaosas Paldiski maanteel asuvas viiekordses elumajas. Päästjad lokaliseerisid kolmandal korrusel asuva korteri põlengu kella 00.08 paiku ning likvideerisid selle lõplikult kella 1.36-ks. Vingumürgistusega toimetati haiglasse tervisekontrolli kolm täiskasvanut ja üks laps. Tulekahju tekkepõhjus ei ole veel teada.

Harjumaa

22. juunil kell 16.40 paluti päästjaid appi Kose valda Kiruvere külasse, kus tuulekeeris oli telkimisalal paiknenud telgi koos vaiadega ca 80 meetri kaugusele puu otsa lennutanud. Kuna puu oli kuivanud ning küllaltki peenike, siis pidid päästjad telgi kättesaamiseks puu langetama. Telk anti õnnelikele omanikele tagasi kella 17.01-ks.

23. juunil kell 12.24 sai häirekeskus teate maastikupõlengust Anija vallas Mustjõe külas. Ligikaudu 250 ruutmeetrile laiunud maastikupõleng kustutati päästjate poolt kella 14.15-ks.

24. juunil kell 17.48 teatati, et Saku vallas Männiku karjääride kaldaserval on juba pikemat aega vedelemas meesterahva riided, rannarätik ja kott, mille kõrval tühi viinapudel. Kohale saabunud päästjad alustasid koos politseiga inimese otsinguid ning mõnikümmend minutit hiljem leiti veest uppunu. Päästjad tõid uppunud mehe kaldale ning uppumise täpsemad asjaolud on selgitamisel.

24. juunil kell 18.22 sai häirekeskus teate, et Jõelähtme vallas Manniva külas põleb elumaja terrass ning elanikke kodus ei ole. Päästjate saabumise ajaks oli teataja suuremad leegid ise kustutada suutnud ning päästemeeskond teostas kontrollavamised, et tulekahju edasine levik peatada. Esialgsel hinnangul võis tulekahju alguse saada terrassi peal asuvast suplustünnist, mida päev varem oli köetud. Täpne tekkepõhjus on selgitamisel.

24. juunil kell 22.06 teatati häirekeskusele, et Lääne-Harju vallas Vasalemma alevikus põlevad põhupallid. Päästjad kustutasid põlevad heinapallid kella 23.14-ks

26. juunil kell 04.52 teatati, et Anija vallas Kehra linnas põleb neljakordse elumaja üks korter. Päästjate saabumise ajaks olid tänu töökorras suitsuandurile korteris viibinud kolm inimest koos koeraga majast välja saanud ning päästemeeskond kustutas tulekahju kella 6.03-ks. Päästetööde juhi esialgsel hinnangul võis põleng alguse saada elektrisüsteemi ülekoormusest. Täpne tekkepõhjus on selgitamisel.

27. juunil kell 0.48 teatati, et Lääne-Harju vallas Tõmmiku külas põleb tee ääres mahajäetud kaubik. Päästjad kustutasid põlengu kella 1.12-ks

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

23. juunil kell 20.51 süttis Põltsamaa vallas Kaavere külas sõiduauto kapotialune. Päästjate saabudes lausleekides põlev auto kustutati kell 21.39. Omaniku ülesandeks jäi kutsuda autole järgi puksiir.

Kella 23.46 ajal süttis Põltsamaa vallas Annikvere külas liiga kõrgeks tehtud lõkkest puu õõnsus. Päästjad kustutasid õõnsuse redeli abil.

24. juunil kella 00.06 ajal käisid päästjad Põltsamaa vallas Pajusi külas piiramas liiga suureks aetud ja ümbrust ohustavat jaanilõket.

Tartumaa

23. juunil kell 17.37 süttis Tartu vallas Juula külas aku laadimise ajal kaubik. Päästjate saabudes lahtise leegiga põlev kaubik kustutati kell 18.14.

Kella 19.21 ajal käskisid päästjad Luunja vallas Kabina külas omanikul kustutada lõkke, mis oli hoonetele liiga lähedale tehtud.

24. juunil kella 18.24 ajal käisid päästjad Tartus Roosi tänaval kustutamas kahes kohas süüdatud paplite õitsemise „vati“ jääke.

26. juunil kella 0.34 ajal sai Tabivere alevikus Alevi tänaval süütevedelikuga lõkke süütamise käigus tekkinud tule lahvatuses põletushaavu 14aastane poiss. Päästjad aitasid kannatanu kiirabiautosse. Poiss viidi haiglasse.

Kell 8.52 käisid päästjad Ülenurme alevikus Paruni tänaval aitamas vabadusse korstna kaudu kaminasse kukkunud varest.

Valgamaa

25. juunil kell 14.58 põles Valgas Jakobi tänaval mahajäetud hoones prügi, mille päästjad kustutasid.

26. juunil kella 11.11 ajal suitses Tõrva vallas Möldre külas maja seinal harukarp. Päästjad tagasid hoone tuleohutuse, milleks vool välja lülitati.

Viljandimaa

23. juunil kell 9.11 teatati, et Põhja-Sakala vallas Sürgavere külas on korter suitsu täis. Päästjad sisenesid lahtise uksega tühja korterisse, kus leidsid ahju ette põrandasse põlenud augu (20x20 cm). Päästjad lõikasid tuleohutuse kontrollimiseks veidi põrandat lahti ja kastsid põlengukoha veega üle. Koju saabunud korteriomanik ei osanud öelda, millest auk põrandasse põles ja ka päästjad ei suutnud esialgu põhjust selgitada. Alumisele korruse korterile tekkinud veekahjude hüvitamiseks jäi omanikel üle kindlustusse pöörduda.

Kella 20.22 ajal süttis Põhja-Sakala vallas Kootsi külas lõkkest lennanud sädemest lagunenud hoone laastukatus. Päästjad kustutasid kasutuseta seisnud hoone kell 21.14.

26. juunil kella 16.08 ajal jäi Karksi-Nuia paisjärvel kadunuks meesterahvas. Pealtnägijad olid näinud kaugemalt meest vee alla vajuvat umbes 10 meetri kaugusel kaldast. Pinnaltpääste varustuses päästjatel sügavast veekogust kedagi leida ei õnnestunud. Tuukrid kaasav politsei jätkab otsingutöid täna.

Võrumaa

23. juunil kell 15.24 põles Rõuge vallas Tilgu külas suitsusaun ja süttis selle kõrval kasvav puu. Tulekahju kustutati kell 16.36.

24. juunil kella 22.33 ajal kustutati Rõuge vallas Saru külas saunahoone nelja ruutmeetri ulatuses süttinud välisvooderduse alune.

25. juunil kell 14.55 süttis Setomaa vallas Lobotka külas ekskursioonibussi mootoriruum ja veidi salongi tagumine osa. Reisijad evakueerusid ja juht üritas põlengut alguses ise kustutada. Päästjad piirasid tule leviku kell 15.14, päästetööd lõpetati kell 16.34. Buss tõmmati tee äärde ning selle teisaldamine jäi omaniku ülesandeks.

Kella 21.13 ajal põles Rõuge vallas Vänni külas purunenud kõrgepingeliini alune pinnas. Elektrikud lülitasid voolu välja ja päästjad kustutasid pinnase paari ämbri veega.

Ida päästekeskus

Pühadel ja nädalavahetusel said päästjad 27 väljakutset, mis olid seotud lõkete põletamisega, neist 22 toimusid Ida-Virumaal ja 5 Lääne-Virumaal. Samuti tuli päästjatel käia kuuel korral Ida-Virumaa maastikupõlengutel ja sama palju kordi Lääne-Virumaal.

Ida-Virumaa

23. juunil kell 22.59 anti häirekeskusele teada, et Jõhvi vallas Edise külas oli mullikas kukkunud kahe meetri sügavusse vedeliksõnnikuga basseini. Päästjad kasutasid pinnaltpääste varustust ja hoidsid lehma pead pinnast kõrgemal, et loom saaks hingata. Seejärel kinnitasid päästjad mullika ümber nööri, mille abil suunati ta basseini teisele kaldale, kuhu oli võimalik traktoriga ligi pääseda. Kalda ääres pandi lehmale ümber kaks trossi, mille abil tõmmati ta traktori abil mööda basseini kaldseina välja. Päästesündmus lõpetati kell 1.24. Loom õnnetuses vigastada ei saanud.

24. juunil kell 2.59 märkas tähelepanelik inimene Narva-Jõesuu linnas Perjatsi külas paksu musta suitsu. Kohale kiirustanud päästjad leidsid eest 14 põlevat vana külmkappi ning lähedal lõõmava suure lõkke, mis kõik kella 3.41-ks ära kustutati.

25. juunil kell 13.32 andis Kohtla-Järve E. Vilde tänava kortermaja elanik teada, et naaberkorterist on kuulda anduri alarmi. Päästjad mõõtsid suletud korteri ukse taga gaasilekke ja sisenesid korterisse, kus sulgesid gaasikraani ja tuulutasid elamise. Omanikke gaasilekke ajal kodus ei viibinud, kuid neid teavitati juhtunust.

26. juunil kell 15.16 põles praht ja keldriuks Kohtla-Järvel Kalevi tänaval. Kokku lõõmas hinnanguliselt viis ruutmeetrit prahti ning põlengus hävis keldri uks. Kell 16.04 olid päästetööd lõpetatud.

26. juunil kell 20.47 anti häirekeskusele teada, et Kohtla-Järve Ahtme linnaosas Ritsika tänaval põles rohi. Päästjatel tuli kustutada umbes 1,5 hektari suurune maastikupõleng, kus lõõmas paplitolm.

Lääne-Virumaa

25. juunil kell 14.46 anti häirekeskusele teada, et Vinni vallas Inju külas oli metsas tulekahju. Päästjad leidsid saabumise järel eest kaks põlevat oksahunnikut. Kustutustööd lõpetati kell 16.39 ning hinnanguliselt oli põlengupindala 200 ruutmeetrit.

26. juunil kell 20.07 oli süttinud tõrvajääkidega metallmahuti Kadrina vallas Kadapiku külas. Päästjad summutasid leegid vahuainega ning päästetööd lõpetati kell 20.37.

Lääne päästekeskus

Möödunud pühadel ja nädalavahetusel käisid päästjad 14 korral kustutamas ja kontrollimas väiksemaid jaanilõkkeid, millest osa oli jäetud järelevalveta. Kohal viibinud inimestega vesteldi aga tuleohutusest.

Hiiumaa

24. juunil kell 16.23 käisid päästjad Hiiumaal Tareste külas kustutamas autol üle kuumenenud piduriklotse.

Järvamaa

26. juunil kell 17.41 käisid päästjad Paide linnas Mäo külas kustutamas põlevat sõiduautot. Tulekahju likvideeriti kella 17.57-ks.

26. juunil kell 9.39 käisid päästjad Paide linnas Mündi tänaval põlevat puudealust kustutamas.

Läänemaa

26. juunil kell 21.47 kutsuti päästjad appi Lääne-Nigula valda Saunja külla, kus oli toimunud liiklusõnnetus, Päästjad likvideerisid autodel süttimisohu, puhastasid tee vedelikest ja autoosadest. Tee vabastati liiklusele kell 22.22.

25. juunil kell 18.57 teatati häirekeskusele, et Haapsalu linnas Pargi tänaval tehakse suurt lõket, mis asub hoonete lähedal. Kohale sõitnud päästjad kustutasid umbes 2-meetrise läbimõõduga lõkke ning vestlesid inimestega tuleohutusteemadel.

23. juunil kell 23.08 kutsuti päästjad Lääne-Nigula valda Martna külla, kus põles umbes 3 meetrit kõrge ja 10 meetrit lai lõke, mis oli jäetud järelevalveta. Kohale jõudnud Laukna vabatahtlikud asusid suurt kännuhunnikut kustutama. Tuli kustutati kella 01.17-ks.

23. juunil kell 22.48 käisid päästjad Haapsalu linnas Jõõdre külas kustutamas lõket, milles põletati erinevat sodi, ka oli lõkkesse visatud plastikut, kaableid ja voodimadrats. Lõke oli jäetud järelevalveta ja päästjatel omanikku tuvastada ei õnnestunud.

Pärnumaa

26. juunil kell 19.11 käisid päästjad Saarde vallas Kilingi-Nõmme linnas Kiriku tänaval järve ääres asuvat paisu parandamas, kuna vesi ähvardas ühe kohaliku elaniku majani tõusta. Päästjad parandasid paisu käepäraste vahenditega ning teavitasid olukorrast ka Saarde vallavalitsuse keskkonnaspetsialisti.

26. juunil kell 14.37 kutsuti päästjad Pärnu linna promenaadile, kus põles umber 20 ruutmeetrit terrassipinda koos pingiga. Põleng likvideeriti kella 15.04-ks. Põlengu põhjuseks võis olla süütamine.

25. juunil kell 15.15 teatati häirekeskusele, et Pärnu linnas põleb vana kalakombinaadi lähedal Kanpoli poe juures kulu. Kohale sõitnud päästjad kustutasid u 10-ruutmeetrise põlengu. Kustutustööde käigus avastasid päästjad kulu seest ka prügihunniku.

25. juunil kell 13.52 helistati häirekeskusesse, et Pärnu linnas Aisa tänaval põleb 3. korruse rõdu. Päästjate kohale jõudes oli korteriomanik põlevad terrassilauad juba oma jõududega kustutanud. Päästjad kontrollisid põlengukoha üle ning lahkusid sündmuskohalt.

24. juunil kell 1. 16 käisid päästjad Pärnu linnas Ehitajate teel, kus oli toimunud liiklusõnnetus. Päästjad puhastasid sõidutee autoosadest. Liiklus taastati kella 3.17-ks.

23. juunil kell 15. 30 sai häirekeskus teate, et Pärnumaal Lääneranna vallas Kilgi külas põleb mets. Kohale sõitnud Tõstamaa päästjad leidsid eest metsapõlengu mitme tulepesaga. Põleng oli umbes 0,5 hektari suurusel alal, mis lokaliseeriti kella 20.22-ks.
Lisaks Tõstamaa päästjatele käisid põlengut kustutamas Halinga, Lihula, Pärnu ja Pärnu-Jaagupi päästjad. Tulekahju tekkepõhjus ei ole teada.

24. juunil kell 14.31 käisid päästjad Lääneranna vallas Maade külas, kus oli toimunud liiklusõnnetus. Päästjad likvideerisid autol süttimisohu ning parkisid avariilise auto teepervele.

23. juunil kell 9.27 käisid päästjad Pärnus Uus-Sauga tänaval teele kukkunud puud eemaldamas.

Raplamaa

24. juunil kell 10.30 sai häirekeskus teate, et Rapla vallas Tamsi külas põleb hein. Kohale sõitnud päästad leidsid eest umbes paarkümmend põlevat heinapalli, mis tõmmati laiali ja kustutati kella 12.48-ks. Kohale kutsuti ka politsei, kuna tegemist võis olla süütamisega.

Saaremaa

25. juunil kell 19.56 käisid päästjad Saaremaal Virita külas kalmistul kustutamas 4x3 meetri suurust lõket, mis oli jäetud järelevalveta.

24. juunil kell 18.51 käisid päästjad Saaremaal Mustjala laululaval kustutamas sinna jaaniõhtust põlema jäänud suuri kändusid.