Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 27.-28. juuni

Põhja päästekeskus

Möödunud ööpäeval käisid päästjad neljal korral aitamas lennuvõimetuid kajakapoegi, kellest kaks olid kinni jäänud katusekonstruktsioonidesse, üks sattunud kinnisele rõdule ning üks kukkunud korstnasse.

Tallinn

27. juunil kell 15.18 teatati, et Nõmme linnaosas Mai tänaval on 2-aastane laps end kogemata autosse lukustanud. Kuna võtmed olid autos sees, siis ei jäänud kohale saabunud päästjatel muud üle, kui vanemate nõusolekul üks auto küljeakendest purustada. Laps anti kell 15.23 vanematele üle ning temaga oli kõik korras.

Harjumaa

27. juunil kell 13.13 helistas häirekeskusesse Kuusalu vallas Kiiu alevikus elav mees, kes teatas, et tegi põllul traktoriga tööd ning selle käigus süttis hein. Päästjate saabudes oli mees põlengu ise lokaliseerinud, kuid kuna tal sai vesi otsa, siis kastsid Kolga vabatahtlikud päästjad põlenguala edasise ohutuse huvides siiski üle. Esialgsel hinnangul sai põleng alguse traktorist lendunud sädemest.

27. juunil kell 13.38 teatati häirekeskusele, et Jõelähtme vallas Loo külas põleb põld. Kohale saabunud päästjad kustutasid ligikaudu ühele hektarile laiunud põlengu kella 15.53-ks.

Lõuna päästekeskus

Tartumaa

27. juunil kell 12.10 põles Tartus Linnu tänaval lahtise leegiga grillmajake. Päästjad kustutasid tulekahju kell 12.51.

Kell 19.10 käisid päästjad Tõravere alevikus kahe sõiduautoga juhtunud liiklusavariil, kus eemaldasid teelt avariilased sõidukid ja katsid välja voolanud vedelikud absorbentainega.

Kella 21.19 ajal kustutasid päästjad Tartus Võru tänaval 30 ruutmeetril põleva kuluheina.

Valgamaa

27. juunil kella 19.11 ajal kustutati Otepää vallas Keeni külas põlema süttinud kuusepuu. Alguses kustutasid puud elanikud, lõplikult panid tulele piiri Sangaste vabatahtlikud.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

27. juunil kell 8.57 käisid päästjad puu otsast alla toomas kassi Narva linnas Paemurru tänaval. Kuna hiirekuningas oli eelmisest õhtust konutanud umbes kuue meetri kõrgusel, tuli päästjatel tema maa peale toomiseks kasutada autoredelit. Nurrumootor anti üle omanikule.

27. juunil kell 14.16 anti häirekeskusele teade, et Toila vallas Kohtla raudteejaamas oli kuumusest paisunud bensiin hakanud rongi tsisternist lekkima. Päästjad jahutasid mahuti ning pumpasid sealt umbes tonni jagu kütust välja.

27. juunil kell 22.13 andis Jõhvis Jaama tänava korteris häiret gaasiandur. Päästjad tegid kindlaks, et korteris oli gaasikontsentratsioon tõusnud ja omaniku sõnul oli hiljuti paigaldatud uus gaasiveesoojendi. Päästjad tuulutasid korteri ning keelasid gaasiseadme kasutamise, kuni tehnik on selle ja ventilatsioonisüsteemi üle kontrollinud.

Lääne päästekeskus

Järvamaa

27. juunil kell 15.34 käisid päästjad Järva vallas Visusti külas kahte teele kukkunud heinarulli ära lükkamas.

Läänemaa

27. juunil kell 9.58 sai Häirekeskus teate, et Lääne-Nigula vallas Ehmja külas läks elektrikilp põlema. Päästjate kohale jõudes oli tulekahju juba kustunud. Kõrgepinge alajaama põlenud elektrijuhtmete tegelesid edasi elektrikud.

Pärnumaa

28. juunil kell 6.11 sai Häirekeskus teate, et Lääneranna vallas Käru külas põleb tee ääres heinarull. Kohale sõitnud Lihula päästjad leidsid eest 6 põlevat heinarulli, mis kustutati kella 6.53-ks.27.

juunil kell 10.40 käsid päästjad Paikuse alevis vabaõhulava juures discgolfi raja ääres päästmas kassi, kes oli roninud umbes 6 meetri kõrgusele männi otsa. Päästjad tõid hiirekuninga tõmbredeliga alla.

27. juunil kell 8.35 helistati Häirekeskusesse, et Pärnu linnas Oja tänaval on kass eelmisest päevast üksi rõdul. Kuna korteriomanikuga kontakti ei saadud, tõid päästjad kassi 5. korruse rõdult alla ning viisid loomade varjupaika.

Saaremaa

27. juunil kell 14.21 helistati Häirekeskusesse, et Muhu vallas Igakülas põleb mets. Kohale jõudnud Orissaare päästjad avastasid, et põleb metsaalune pinnas. Umbes hektarisuurune maa-ala kustutati kell 16.29. Kustutustöödega tegelesid veel Kuressaare ja Muhu päästjad. Põleng sai arvatavasti alguse korralikult kustutamata jäänud jaanilõkkest.

27. juunil kell 9.06 kustuti päästjad Muhu valda Lõetsa külla, kust pliit ajas suitsu sisse. Kohale sõitnud päästjad avasid aknad ning panid tööle ülerõhuventilaatori. Kohale jõudnud kiirabi vaatas üle ka majaelaniku, kes oli viibinud suitsu sees ning kaebas halba enesetunnet. Õnneks oli inimesega kõik korras. Päästjad lahkusid pärast tubade ventileerimist kell 11.02.