Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 28.-29. juuni

Põhja päästekeskus

Möödunud ööpäeval reageerisid päästjad 11 korda väljakutsetele, mis olid seotud tugeva tuule tõttu teedele kukkunud puudega. Neist viiel korral pealinnas ning kuuel korral Harjumaal. Maastiku- ja kulupõlenguid käidi kustutamas kolmel korral.

Tallinn

28. juunil kell 13.02 sõitsid päästjad Mustamäe linnaosasse, kus Mustamäe teel asuvas kortermajas elav eakas naisterahvas oli terviserikke tagajärjel võimetu abistajatele ust avama. Päästemeeskond sisenes korterisse rõduakna kaudu ning andsid naisterahva üle kiirabile.

28. juunil kell 14.59 helistas hädaabinumbrile ema, kes teatas, et tema 9-aastane tütar oli talle teada andnud, et nende Lasnamäe linnaosas Läänemere teel asuva korteri rõdu põleb. Päästjate saabudes oli tüdruk majast välja saanud ning kiirabi teostas talle tervisekontrolli. Hospitaliseerimist ta õnneks ei vajanud. Päästemeeskond kustutas rõdupõlengu kella 15.12-ks ning päästetööde juhi esialgsel hinnangul sai tulekahju alguse rõdul asetsevast robottolmuimejast, mis süttis ning süütas ka rõdul kuivanud riided. Täpne tekkepõhjus on selgitamisel.

Lõuna päästekeskus

Põlvamaa

29. juunil kella 1.20 ajal suitses Põlvas Raudtee tänaval maha kukkunud elektriliinist süttinud kuivanud rohi. Algjärgus põleng sumbus ise ning olukorra lahendamise võtsid üle elektrikud.

Tartumaa

28. juunil kell 9.37 eemaldasid Tõrvandi vabatahtlikud päästjad Kambja vallas Virulase külas teelt murdunud puu. Puu kukkumisel oli viga saanud elektriliin, millest anti teada elektrikutele.

Võrumaa

28. juunil kell 11.57 teatati, et Võru vallas Meegomäe külas on teel kolm murdunud männipuud, millest üks on vastu elektriposti ja varjestatud elektriliinile kukkunud. Päästjad vabastasid tee liikluseks ja teavitasid posti küljest lahti tulnud ja madalale tee kohale rippuma jäänud elektriliinist elektrikke, kes kohe olukorda lahendama saabusid.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

28. juunil kell 8.10 kutsuti päästjad appi Narva A-A. Tiimanni tänavale, kus lasteaia territooriumile oli sattunud kajaka poeg. Ärritunud linnuema ründas hoovis liikunud inimesi ja seetõttu tuli päästjatel tibu toimetada loodusesse.

28. juunil kell 15.47 andis tähelepanelik inimene teada, et Kohtla-Järve Ahtme linnaosas Ritsika väikekohas oli kuulda praksumist. Päästjad tegid pärast saabumist kindlaks, et raudtee ääres põles maastikul paplitolm. Ligi hektari suurune maastikutulekahju kustutati kell 17.27.

28. juunil kell 18.29 märkas Toila vallas Konju külas turbarabas töötanud inimene, et rabast tõusis suitsu ning märkas läheduses ATV jälgi. Päästjad tegid kindlaks, et rabas põles umbes 25 ruutmeetri suurune ala, mille kustutamine lõpetati kell 20.17.

28. juunil kell 21.44 rakendus Narva-Jõesuus L. Koidula tänaval asuvas hotellis tööle automaatne tulekahjusignalisatsiooni süsteem. Päästjad leidsid kontrollimise käigus, et ühes hotellitoas oli kõrbema läinud söök. Päästjad tuulutasid toa ning kontrollisid hoone üle.

28. juunil kell 23.17 käisid päästjad kustutamas põlevat ilutulestikupaketti, mis oli süüdatud Jõhvis Jõhvi-Vasknarva tee ääres.

Lääne päästekeskus

Läänemaa

28. juunil kell 20.50 helistati Häirekeskusesse, et Lääne-Nigula vallas Kuliste aasal võrkpalliplatsil suitseb jaanitule lõkkease. Kohapeal selgus, et inimesed olid lõkkeasemele toonud juurde oksi ja kuna alus oli veele soe, siis hakkasid oksad suitsema. Risti päästjad loputasid lõkke üle.

Pärnumaa

29.juunil kell 00.08 käisid päästjad Tori vallas Sindi linnas Rähni tänaval aias kustutamas järelevalveta jäetud lõket.

28. juunil kell 22.34 helistati Häirekeskusesse, et Pärnu linnas Papiniidu tänaval tuleb 1. korruse aknast valget suitsu ja töötab suitsuandur. Päästjad sisenesid akna kaudu korterisse, kust toodi välja teadvusel inimene, kes anti üle kiirabile. Korteris selgus, et suitsu põhjuseks oli pliidile jäetud ja seal põlema läinud toit. Päästjad tuulutasid korteri ning kontrollisid ka ülemisi kortereid. Kohale kutsuti politsei, kes lukutas korteriukse ning tagastas võtme omanikule.

28. juunil kell 20.58 käisid päästjad Pärnu linnas Ringi tänaval, kus 2 noort kajakat vajasid abi. Esimene kajakas oli esimese korruse kinnisele rõdule kinni jäänud, teine oli hädas kolmanda korruse katusel. Päästjad vabastasid linnud ning lasid nad loodusesse vabaks.

28. juunil kell 18.09 kutsuti päästjad uuesti Lääneranna valda Käru külla, kus Karuse-Kalli tee ääres põlesid heinarullid. Kohapeal selgus, et põleb 5 heinarulli. Sündmuspaika kutsuti ka omanik, kes oli 3 tundi tagasi heinapalle ka kontrollimas käinud ega näinud siis mingit põlengut. Omanik eraldas traktoriga põlevad rullid, päästjas kastsid need veega üle ning viisid ohutusse kaugusesse. Kuna päästjad kahtlustasid süütamist, anti juhtum üle piirkonnavanemale. Põleng kustutati kella 20.01-ks

28. juunil kell 13.12 sõitsid päästjad Pärnu linna Papiniidu bussipeatusesse kustutama posti küljes olevat prügikasti. Selleks kulus ämbritäis vett.

28. juunil kell 11.34 käisid päästjad Lääneranna vallas Käru külas järelkustutamas juba varahommikul põlenud heinarulle.

Saaremaa

28. juunil kell 14.38 helistati Häirekeskusesse, et Muhu vallas Rässa külas läks põlema maastur. Kohalviibijad proovisid oma tulekustutitega põlengut kontrolli alla saada, kuid ei õnnestunud. Kohale saabunud Muhu päästjad asusid lahtise leegiga autot kustutama. Põleng likvideeriti kella 15.16-ks.

28. juunil kell 12.40 sai Häirekeskus teate, et Saaremaa vallas Nurme külas põleb põld. Päästjate kohale saabudes olid põllul viibinud inimesed suutnud põlengu juba kustutada. Leisi ja Orissaare päästjad kastsid umbes 400-ruutmeetrise põlenguala üle ning lahkusid sündmuskohalt kell 13.27. Põlengu arvatavaks põhjuseks oli põllul töötanud traktori summutist lennanud sädemed.