Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 29.-30. juuni

Põhja päästekeskus

Tallinn

29. juunil kell 17.52 helistas häirekeskusesse inimene, kes teatas, et on Põhja-Tallinna linnaosas Lõime tänaval oma eaka isa ukse taga, kuid ei pääse võtmetega sisse, kuna uksel on seestpoolt riiv ette pandud. Teataja arvas, et isaga on midagi juhtunud, sest kuulda oli vaid oigeid. Kohale saabunud päästjad avasid ukse ning andsid abivajaja üle kiirabile.

29. juunil kell 21.58 helistasid hädaabinumbrile kaks teismelist poissi, kes ütlesid, et nad hakkasid mööda Snelli tiigi juures asuvat nõlva üles ronima, kuid kuna nõlv oli väga järsk, ei saanud nad ühel hetkel enam edasi ega tagasi liikuda. Päästjad aitasid poisid nõlvast üles ning nendega oli kõik korras.

30. juunil kell 3.11 sai häirekeskus teate, et Nõmme linnaosas Vabaduse puiesteel põleb aia ääres asuv elektrikilp. Päästjad kustutasid põlengu kell 4.01.

Harjumaa

29. juunil kell 10.26 sai häirekeskus teate, et Loksa linnas Aia tänaval põleb kuur. Päästjate saabudes põles kuur, kus hoiti küttepuid ja ehitusmaterjale, lahtise leegiga. Päästemeeskond kustutas põlengu kella 13.36-ks ning kuumakahjustusi said ka kaks kuuri lähedal paiknenud kasvuhoonet. Esialgsel hinnangul võis tulekahju alguse saada välgunoolest. Täpne tekkepõhjus on selgitamisel.

29. juunil kell 11.46 teatati häirekeskusele, et Kuusalu vallas Kõnnu külas põleb eluhoone vahetus läheduses asuv saunamaja. Päästjate saabudes põles saunahoone üks sein ning pööninguosa lahtise leegiga. Kutselised päästjad üheskoos vabatahtlike päästjatega Kolgalt, Kuusalust, Rakverest ja Võsult said suuremad leegid maha kella 12.56-ks ning tulekahju kustutati lõplikult kell 16.01. Inimesed ega eluhoone põlengus kannatada ei saanud. Päästetööde juhi esialgselt hinnangul sai tulekahju alguse välgunoolest. Täpne tekkepõhjus on selgitamisel.

29. juunil kell 21.36 teatati, et Maardu linnas Nurga tänaval on lind prügimajja kinni jäänud. Päästjate saabudes olid lindu päästma tõtanud ka kohalikud lapsed, kes mööda prügimaja seinu ronisid. Päästemeeskond avas majakese ukse kell 21.53 ning seal kinni olnud vares lendas minema.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

29. juunil kell 8.34 eemaldasid päästjad teelt murdunud puu Jõgeva vallas Varbevere külas.

Põlvamaa

29. juunil kell 10.55 eemaldasid päästjad Kanepi vallas Heisri külas teelt murdunud suure puu, milleks kasutasid mootorsaagi ja vintsi.

Kell 14.38 teatati, et Kanepi vallas Erastvere külas lõi välk puusse. Päästjad kustutasid tossava puu.

Tartumaa

29. juunil kella 9.36 ajal sai häirekeskus teate Tartu vallast Pataste külast teate puusse löönud välgust. Päästjad eemaldasid murdumisohtlikud oksad ja puhastasid tee.

Kell 17.39 kustutasid päästjad Tartus Jaama tänaval süttinud plastmassist papi- ja paberikonteineri.

Kell 18.01 avastas Peipsiääre vallas Kadrina külas koju saabunud elanik, et seintel on pistikud katki ja seinad nende juures sein mustaks tõmbunud. Päästjad kontrollisid tuleohutust ning selgitasid, et ilmselt oli ohu põhjustanud äike löönud kõigepealt väliantenni ning sealt digiboksi kaudu tabanud maja elektrisüsteemi.

Valgamaa

29. juunil kell 10.24 eemaldasid päästjad Puka alevikus Tööstuse tänaval teelt murdunud puu.

Viljandimaa

29. juunil kella 18.20 ajal kõrbes Kolga-Jaani alevikus Jaani tänaval pliidile unustatud toit. Omanik oli poti kõrbeva toiduga vannituppa viia ja kraani all kustutada ning tuleohtu päästjad ei leidnud. Elanikule selgitati, et toitu ei tohi omapäi valmima jätta, süttivast toidust võib alguse saada tõsiste tagajärgedega tulekahju.

30. juunil kell 8.39 eemaldasid päästjad Viljandi vallas Heimtali külas teelt murdunud suure kolmeharulise puu.

Võrumaa

29. juunil kella 10.45 ajal eemaldasid päästjad Võrus Olevi tänaval teelt murdunud puu. Kella 11.32 ajal eemaldati puu teelt Rõuge vallas Sardamõtsa külas.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

29. juunil kell 8.53 andis Kohtla-Järve Ahtme linnaosas Ahtme maanteel elav inimene teada, et tema eakas naaber karjub appi. Kuna uks oli seestpoolt lukustatud, tuli päästjatel kannatanuni jõudmiseks siseneda korterisse akna kaudu. Päästjad andsid oma kodus kukkunud ning põrandal lamanud naise kiirabimeedikutele üle. 

29. juunil kell 9.17 käisid päästjad kustutamas põlevat aeda Kohtla-Järvel Siidisuka tänaval. Kokku põles hinnanguliselt umbes ühe meetri laiune aia osa.

29. juunil kell 16.52 anti häirekeskusele teada, et Alutaguse vallas Pootsiku külas oli sõiduteele kukkunud kaks puud, mis sulgesid liikluse. Päästjad eemaldasid takistuse ja taastasid liikluse kell 17.18.

29. juunil kell 19.36 käisid päästjad kustutamas järelevalveta jäetud lõket Jõhvis Viru tänaval.

30. juunil kella 6.08 ajal paluti päästjaid appi Narva Kadastiku tänavale, kus oli hoonesse roomanud rästik. Päästjad püüdsid eksinud roomaja kinni ning toimetasid loodusesse.

Lääne-Virumaa

29. juunil kell 19.48 anti häirekeskusele teada, et Väike-Maarja vallas Määri külas oli mõisapargis välgutabamusest süttinud suur puu. Päästjad kustutasid pärast saabumist veejoaga põleva puu, ümbritsesid ohuala ning teavitasid kinnistu omanikku juhtunust.

30. juunil kella 5.40 ajal helistas mitu liiklejat häirekeskusesse, et anda teada Kadrina vallas Kadapiku külas Pärnu-Rakvere-Sõmeru maantee 163. kilomeetril teele kukkunud puust, mis oli sulgenud osa teest. Kadrina vabatahtlikud päästjad eemaldasid ohtliku puu kella 6.20-ks.

Lääne päästekeskus

Möödunud ööpäeval käisid päästjad 13 korral teele või elektriliinidele kukkunud puid eemaldamas.

Hiiumaa

29. juunil kell 14.59 helistati Häirekeskusesse, et Hiiumaa vallas Luguse külas põleb kulu. Sündmuskohale sõitnud Käina päästjad avastasid, et kõrgepingeliinid olid tugeva tuule tõttu kokku läinud ning sellest tekkinud sädemed olid süüdanud kulu. Päästjad kustutasid pinnase ning teavitasid Hiiumaa elektrit lahti tulnud kõrgepingetraatidest.

Järvamaa

29. juunil kell 18.04 helistati Häirekeskusesse, et Türi vallas Särevere alevikus Jõe tänaval on laps kalakonksu jalga astunud. Kuna konks oli väljatulekutrepi küljes kinni, siis ei saanud kannatanu ise veest välja. Kasutades sukeldumismaski ja hindamistoru, lõikasid päästjad vee all konksu katki ning tõid lapse veest välja. Päästjad katsid kannatanu soojalt kinni ning andsid ta kiirabile üle, kes toimetas lapse haiglasse.

29. juunil kell 12.46 käisid päästjad Paide linnas Võõbu külas, kus oli toimunud liiklusõnnetus. Päästjad puhastasid maantee õnnetuse tagajärjel teele sattunud vedelikest.

Raplamaa

29. juunil kell 15.30 teatati Häirekeskusele, et Kehtna alevikus Staadioni tänaval Kehtna kooli taga suitseb prügikast. Päästjad kustutasid metallist prügikastis põleva prügi ning kastsid üle ka ümbritseva pinnase. Kustutustöödeks kulus umbes 6 ämbritäit vett.