Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 30. juuni kuni 1. juuli

Põhja päästekeskus

Möödunud ööpäeval käisid päästjad neljal korral abistamas kiirabibrigaade raskekaaluliste ning raskes seisus patsientide transportimisel. Kahel korral Harjumaal ning kahel korral pealinnas.

Tallinn

30. juunil kell 13.03 sai häirekeskus teate, et Pirita rannas ujub kaldaäärses vees madu ning inimesed ei julge vette minna. Kohale saabunud päästjad püüdsid vees ujunud nastiku kinni ning toimetasid ta kella 13.33-ks loodusesse.

30. juunil kell 17.34 helistati häirekeskusesse teatega, et Mustamäe linnaosas Vilde teel on eakas proua hätta sattunud. Vanadaam oli nimelt prügi välja viinud ning koos prügikotiga kukkusid maa-alusesse prügikonteinerisse ka tema korterivõtmed. Päästjad tõmbasid pootshaagi abil proua prügikoti sügavast konteinerist välja ning leidsid kella 17.48-ks ka tema võtmed.

Harjumaa

30. juunil kell 19.43 teatati, et Rae vallas Peetri alevikus põleb veoauto lahtise leegiga. Päästjad tuvastasid, et põlema oli süttinud veoki katusel asuv külmaseade ning kustutasid selle kella 20.29-ks

1. juulil kell 7.52 helistas häirekeskusesse Kuusalu vallas Kahala külas Tallinn-Narva maantee 46. kilomeetril liigelnud kodanik, kes teatas, et luigepaar kolme pojaga püüab teed ületada, kuid tiheda liikluse tõttu polnud see sugugi lihtne ettevõtmine. Vabatahtlikud päästjad Kuusalust tuvastasid samuti, et üle tee minna on äärmiselt riskantne ning eskortisid luigepere tagasi 300 meetri kaugusele metsatukka oja äärde.

Lõuna päästekeskus

Põlvamaa

30. juunil kella 21.49 ajal eemaldasid päästjad Põlva-Reola mnt 1. km teelt suure murdunud paplioksa.

Tartumaa

30. juunil kella 21.45 ajal põles Tartu vallas Tammistu külas 50 ruutmeetrit turbapinnast, mille päästjad kustutasid.

Kell 23.07 teatati, et Tartu vallas Kaiavere külas kukkus puu auto peale. Päästjad eemaldasid puu autolt ja puhastasid tee. Inimesed viga ei saanud, autol sai viga katus ja stange.

Valgamaa

30. juunil kella 16.18 ajal käisid päästjad Valga vallas Jaanikese külas eemaldamas murdunud ja tee kohale kaldu jäänud puud.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

30. juunil kell 10.43 käisid päästjad Alutaguse vallas Konsu külas vabastamas tamiiliga puu külge kinni jäänud lindu.

Kella 13.47 ajal põles Kohtla-Järve linnas Ehitajate teel 400 ruutmeetrit pinnast ja rohtu, mille päästjad kustutasid.

Kella 21.15 ajal põles Kohtla-Järve linnas Puru teel tee ääres põllul puidu- ja prahihunnik, mille päästjad kustutasid.

Kell 21.57 teatati tulekahjust Narvas P. Kerese tänaval asuvas restoranis. Päästjad selgitasid, et pliidi kohal asuvas kubus ja ventilatsioonis oli süttinud rasv. Põleng kustutati pulberkustutiga.

Kella 3.26 ajal põlesid Lüganuse vallas Koljala külas 4x40 meetrisel alal heinarullid. Päästjad kustutasid põlevat heina hommikuni.

Kella 9.24 ajal tuli päästjatele appi heina omaniku traktor, mille abil heina laiali tõstetakse ja järk-järgult kustutatakse. Kustutustööd jätkuvad.

Lääne-Virumaa

30. juunil kell 14.28 põles Tapal Valve tänaval tühjalt seisvas depoohoones prügi, mille päästjad kustutasid.

Kella 15.12 ajal põles Tamsalus Koidu tänaval puukuur, mille päästjad kelle 15.56 kustutasid.

Lääne päästekeskus

Hiiumaa

1. juulil kell 7.42 käisid päästjad Hiiumaa vallas Kärdla linnas Kabeli tänaval teele kukkunud kasepuud eemaldamas.

Pärnumaa

30. juunil kell 20.35 kutsuti päästjad Treimani külla Krapi telkimisalale, kus kamp noori tegid vales kohas lõket. Päästjad tegid selgitustööd ning aitasid lõkke kustutada.

30. juunil kell 20.22 käisid päästjad Pärnu linnas Metsa tänaval abistamas hätta sattunud kajakat, kes oli rõdulaudade vahel kinni jäänud. Päästjad aitasid linnu tagasi loodusesse.

30. juunil kell 17.42 käisid päästjad Häädemeeste valla piiril metsas kustutamas järelevalveta jäetud lõket.

30. juunil kell 11 käisid päästjad Pärnu linnas Papiniidu tänaval kustutamas suuremat rohelist prügikasti.

Raplamaa

30. juunil kell 16.21 helistati Häirekeskusesse, et Kehtna vallas Järvakandi alevikus tuleb metsa tagant tuleb palju tossu ja on näha sinist vinet. Kohale jõudnud päästjad tuvastasid, et põleb umbes kahe hektari suurune kuusenoorendik, kus olid tuld võtnud ka kännud. Tule levik peatati kella 21.10-ks. Kella 23.36-ks oli esialgne põleng kustutatud, kuid hommikul läksid päästjad drooniga põlenguala kontrollima, mille käigus leiti metsast üksikuid tulekoldeid, mis suitsesid. Kuna tegemist on turbapinnasega, siis jätkuvad kustutustööd veel terve päeva. Põlengule reageeriti suurte jõududega: seda käisid kustutamas Järvakandi, Märjamaa, Pärnu-Jaagupi, Rapla ja Vändra päästjad, lisaks Kehtna, Käru ja Lokuta vabatahtlikud, päästjatele tulid sündmuskohale appi ka 4 vabatahtlikku Järvakandi alevist. Tulekahju tekkepõhjuseks võib olla mõned päevad tagasi seal piirkonnas möllanud äike.