Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 4.-5. juuli

Põhja päästekeskus

Tallinn

4. juulil kell 22.00 käisid päästjad Pirital Puhkekodu teel kustutamas järelevalveta jäetud lõket.

4. juulil kell 21.05 kutsuti päästjad Põhja-Tallinna linnossa Tööstuse tänavale, kus alaealine noormees oli roninud üle 2-meetrise aia ega saanud enam tagasi. Väidetavalt oli poisil kukkunud aeda raha, mida ta läks siis ära tooma. Kuna isik viibis alajaama territooriumil, siis tuli kohale ka turvafirma. Päästjad püstitasid redeli ning aitasid poisi üle aia ning andsid ta turvafirmale üle. Kohapeal selgus, et alajaama uks oli lahti, seega kutsuti kohale ka politsei. Info edastati Elektrilevi rikketelefonile.

4. juulil kell 17.01 helistati Häirekeskusesse, et Lasnamäel Alvari tänaval on keegi teinud lõkke vagunelamu kõrvale. Kohale sõitnud päästjad leidsid eest purjus kodaniku, et põletas lõkkes, mis oli hoonele väga lähedal, plastikut ja muud sodi. Lõkke kustutamiseks kulus 2,5 tonni vett. Päästjad selgitasid isikule ohutu tuletegemise reegleid.

4. juulil kell 11.50 aitasid päästjad Kesklinna linnaosas Endla tänaval 2 meetri sügavusest august välja kajaka, kes kuidagi ise välja ei pääsenud.

4. juulil kell 10.43 käisid päästjad Lasnamäel ühes Punase tänava korteris, kus nahkhiir oli tuppa lennanud ja kardina külge kinni jäänud. Päästjad aitasid looma loodusesse tagasi.

4. juulil kell 9.45 kutsuti päästjad Mustamäele Vilde teele, kus helistaja märkas 1. korruse aknast tulevat suitsu. Kohale sõitnud Nõmme päästjad leidsid korterist pliidile jäänud suitseva toidu. Päästjad tuulutasid korteri. Kiirabi vaatas korteris olnud inimese üle , kellega oli õnneks kõik korras.

Harjumaa

4. juulil kell 14.45 sai Häirekeskus teate, et Aksi saarel hõõgub turbapinnas. Teatajale, kes ise elab Prangli saarel, andis selle info edasi Aksi saarel elav tuttav. Päästjate saabudes oli tulekahju avastanud isik jõudnud tulekolde ämbri ja veega juba osaliselt kustutada. Kohale jõudnud Kaberneeme vabatahtlikud tegid järelkustutustöid randa toimetatud ujuvpumbaga. Pirita kutselised päästjad kontrollisid üle ega saarel pole teisi põlengukohti, õnneks neid ei leitud. Päästesündmus lõpetati kella 17.23-ks.

4. juulil kell 14.30 käisid päästjad Saku vallas Kiisa alevikus Hageri teel, kus oli toimunud liiklusõnnetus. Päästjad likvideerisid autol süttimisohu, katsid teele valgunud õli liivaga ning puhastasid tee.

4. juulil kell 13.04 helistati Häirekeskusesse, et Kose vallas Vardja külas väljus lõke kontrolli alt. Lähedal asub metsa ja ka kuur. Kose päästjad kustutasid umbes 6-meetrise läbimõõduga oksahunniku ning kastsid üle ka lähedal asuva kuuri ning maapinna. Päästjad lahkusid sündmuskohalt kell 13.52.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

4. juulil kell 10.14 käisid päästjad Narvas Vestervalli tänaval kustutamas põlevat puuõõnsust. Tuli levis sügavale puu tüvesse ja sama puud tuli kustutada ka päeval kell 14.47 ja õhtul kell 21.21. Kokku kulus 9 tonni vett. Murdumisohtlikust ligi kahemeetrise läbimõõduga puust teavitati linnavalitsust, ohuala piirati lindiga.

Kell 11.28 teatati süttinud paplitolmust Kohtla-Järvel Ehitajate tänaval. Papli õietolmult levis põleng oksahunnikule, mille päästjad kustutasid.

Kell 11.43 käisid päästjad Narva-Jõesuu linnas Koidu tänaval kahe sõiduautoga juhtunud liiklusavariil, kus kõrvaldasid süttimisohu ja katsid välja lekkinud vedelikud absorbentainega. Ühtlasi eemaldati teelt purunenud detailid ja klaasikillud.

Kell 11.37 teatati, et Narvas V. Gerassimovi tänaval jäi luku purunemise tõttu 92-aastane naine koju lõksu. Päästjad sisenesid akna kaudu ja aitasid ukse avada.

Kell 12.02 põles paplitolm ja kuivanud rohi Narvas Kangelaste prospektil. Kell 17.45 põles 100 ruutmeetrit kulu Narvas Oru tänaval. Samas kohas käidi paplitolmu ja muru kustutamas ka kell 18.51.

Kell 18.27 põles Kohtla-Järvel Ritsika tänaval 500 ruutmeetrisel alal kulu ja oksarisu.

Lääne-Virumaa

4. juulil kell 17.31 käisid päästjad Vinni vallas Kaukvere külas kustutamas 15 ruutmeetrisel alal põlevat metsaalust pinnast.

Kell 19.59 põles Rakvere linnas Ubja külas 100 ruutmeetrisel alal hein ja pinnas, mille päästjad kustutasid.

Lõuna päästekeskus

Tartumaa

4. juulil kell 18.31 käisid päästjad Nõo vallas Meeri külas haagisega sõiduautoga juhtunud liiklusavariil, kus tagasid tuleohutuse. Auto ja haagis tõmmati tee äärde ning nende teisaldamine jäi omaniku ülesandeks.

5. juulil kell 7.52 käisid päästjad Tartus Tüki külas mootorrattaga juhtunud liiklusavariil. Päästjad katsid teele valgunud õli absorbentainega. Kiirabi viis mootorratturi esmaabi andmiseks kliinikumi.
Kell 7.52 teatati, et Tartus Raudtee tänaval vigastas teepiirde vastu sõitnud veok kütusepaaki ja teele lekkis ligi 200 liitrit kütust. Päästjad katsid osa reostusest olemasoleva absorbentainega. Absorbentainet hangiti juurde ning reostuse piiramine jätkub.

Võrumaa

4. juulil kell 15.22 käisid päästjad Rõuge vallas Mõniste külas eemaldamas teelt murdunud puud.

4. juulil kell 20.39 teatati kadunuks jäänud meesterahvast Võru vallas Kirikumäe järve ääres. Kadunud meest otsiti drooniga õhust ja paadiga veelt. Kell 21.17 leidsid paadilt päästeridva abil ümbrust sondeerivad päästjad uppunud 69-aastase mehe kolmekümne meetri kaugusel kaldast. 

Lääne päästekeskus

Järvamaa

4. juulil kell 19.12 sai Häirekeskus teate, et Türi vallas Saueaugu külas põleb mets. Esimesena kohale jõudnud Türi ja Paide päästjad asusid drooniga täpset põlengukohta otsima. Esialgsel hinnangul põles 1 ha metsa. Kuna põleng asus raskesti ligipääsetavas kohas, kasutasid päästjad metsas liikumiseks maastikumasinaid. Kella 04.16-ks olid lahtised tulekolded kustutatud. Kustutustööd jätkuvad hommikul. Põlengule reageeriti suurte jõududega: kohal olid Arevete, Koeru, Paide, Türi kutselised päästjad ning Oisu ja Väätsa vabatahtlikud.

4. juulil kell 12.30 sai Häirekeskus teate, et Paide linnas Mäo külas Tallinn-Tartu-Võru-Luhamaa maanteel lendab ühe reka katmata haagisest teele metallitükke. Helistaja auto esiotsa oli saanud kannatada. Paide päästjad korjasid plekitükid kokku ning kontrollisid tee kuni Mäo ristini üle.

Raplamaa

4. juulil kell 16.46 kutsuti päästjad Märjamaa alevisse Sihi tänavale, kus hoovi peal põletati aiajäätmeid ja sellest tekkinud suits häiris naabreid. Päästjad vestlesid inimesega ning palusid lõkke kustutada.

4. juulil kell 16.20 sai Häirekeskus teate, et Järvakandi sündmusega tutvumas käinud Keskkonnaamet leidis maastikupõlengualalt veel 2 tulekollet, mida käisid kustutamas Järvakandi päästemeeskond koostöös Kehtna vabatahtlike ja nende UTV-ga. Põlengu kustutamiseks kulus 200 liitrit vett. Päästesündmus lõpetati kell 18.03

4. juulil kell 09.11 kutsuti päästjad Rapla linna Mahlamäe tänavale, kus hätta oli sattunud kass, kes oli end perenaise käest lahti tõmmanud, puu otsa pagenud ja siis sinna rihmaga kinni jäänud. Päästjad tõid kassi tagasi maa peale ning andsid perenaisele üle.

Lisaks käisid päästjad 4 korral kiirabil abiks raskekaalulisi ning raskes seisundis patsiente transportimas.