Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 5.-6. juuli

Põhja päästekeskus

Tallinn

6. juulil kell 7.24 käisid päästjad Mustamäe linnaosas Mustamäe teel, kus puu oli kukkunud auto peale. Päästjad saagisid puu läbi ning vabastasid auto.

5. juulil kell 23.13 käisid päästjad Kesklinna linnaosas Narva maanteel tossavat prügikasti kustutamas.

5. juulil kell 21.59 sai Häirekeskus teate, et Lasnamäel Paekaare tänaval tuleb ühe kortermaja 2. korruse aknast suitsu. Päästjad ronisid redeli abil korterisse, kus avastati suitsuallikas- pliidile unustatud toit, mis kustutati. Joobes korterielanik viidi kiirabiga haiglasse kontrolli.

5. juulil kell 20.21 käisid päästjad Estonia puiesteel Tallinna reaalkooli staadionil aitamas üht kajakapoega, kes oli palliplatsi võrku kinni jäänud. Päästjad vabastasid linnu, kes rõõmsalt minema lendas.

5. juulil kell 20.13 teatati Häirekeskusele, et Pirital Meriväljal on vees päästevestiga inimene, kes on uppumisohus ja keda üks surfar püüab aidata. Koostöös rannavalvuritega toodi inimene veest välja ja anti kiirabile üle.

5. juulil kell 16.01 helistati Põhja-Tallinna linnaosast Kopli tänavalt, et korteris on tunda gaasilõhna. Päästjad kontrollisid ruumides hapnikutaset, mis oli normis. Korteris oli aga gaasipliit, mille avades lekkis kuskilt gaasi. Päästjad sulgesid kraani ning keelasid seadme kasutamise. Ühendust võeti ka korteriomaniku sotsiaaltöötajaga ning teavitati olukorrast.

5. juulil kell 13.10 käisid päästjad Lasnamäel Sikupilli tänaval, kus meeltesegaduses inimene oli end korterisse lukustanud. Päästjad avasid kiirabile ukse ja meedikud tegelesid rahutu patsiendiga edasi.

5. juulil kell 10.00 sai Häirekeskus teate, et Lennart Meri Tallinna lennujaama reisiterminalis avastati välismaalase käsipagasist granaadi mulaaž. Kohale saabunud demineerijad kontrollisid eseme üle, mis inimestele ohtlik ei olnud. Tegemist oli saksa granaadi mulaažiga, millel oli puidust käepide. Prantsuse reisisell oli selle ostnud suveniiripoest endale mälestuseks.

Harjumaa

5. juulil kell 19.45 helistati Häirekeskusesse, et Kuusalu vallas Juminda külas põleb metsaalune. Kohale sõitnud päästjad kustutasid umbes 1 ruutmeetri suuruse põlenguala, mis asus järsul kaldapealsel.

5. juulil kell 12.31 sai Häirekeskus teate, et Kuusalu vallas Kahala külas seisab viadukti peal luik, kes ei taha kuidagi teelt ära minna. Päästjad suunasid linnu rohealale, kus nad tiivulise kinni püüdsid ja Kahala järve äärde viisid.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

5. juulil kell 15.28 põles Kohtla-Järvel Vabaduse tänaval 200 ruutmeetrit kulu.

Kell 15.49 suitses Narva-Jõesuu linnas Surul prügihunnik, milles vanad rehvid ja niidetud muru.

Kella 19.14 ajal põlesid Narva-Jõesuu linnas Kalda tänaval mahajäetud kalakombinaadi hoones aken ja uks. Päästjad likvideerisid tulekahjud.

6. juulil kell 6.20 teatati, et Narvas Uusküla tänaval on korteris kukkunud 94aaastane naine ja ei suuda enam ise püsti saada. Päästjad avasid ukse, et kiirabitöötajad patsiendi juurde pääseksid. Juhtunust teavitati naise sugulasi.

Kell 7.49 teatati, et Narvas I. Grafovi tänaval on kortermajas suitsulõhn. Päästjad märkasid ühe korteri aknast suitsu ja selgitasid, et seal oli kõrbes pliidile unustatud toit. Elanikust joobetunnustega 68aastane mees oli toiduvalmistamise ajal magama jäänud. Ohuolukord kõrvaldati. Laest avastasid päästjad suitsuanduri, mis kahjuks tööle ei olnud rakendunud. Toiduvalmistamise ajal magama heita on lubamatu. Süttivast toidust läheb põlema ümbrus ning sellest areneb raskete tagajärgedega tulekahju.

Lääne-Virumaa

5. juulil kell 13.16 käisid päästjad Tapal Jaama tänaval sõiduautoga juhtunud liiklusavariil, kus kõrvaldasid süttimisohu.

Ida-Eesti pommigrupp

5. juulil tegid demineerijad kahjutuks Ida-Viru maakonnas Narva- Jõesuu linnas Auverest ehitustöödel leitud ja Mustanina küla lähedalt metsast leitud miinipildujamiinid.

Lõuna päästekeskus

Tartumaa

5. juulil kell 16.28 käisid päästjad Tartus Sepa tänaval kolme sõiduautoga juhtunud liiklusavariil, kus vabastasid tee avariilistest sõidukitest ja purunenud detailidest.

5. juulil kell 22.53 teatati viiekorruselise kortermaja teise korruse korteri tulekahjust Tartus Kummeli tänaval. Päästjate saabudes tuli purunenud köögiaknast suitsu ja kogu korter oli leekides. Tulekahju oli avastanud korteriomanik, kes märkas korteri elektrikilbi juures leeke, kust tuli kohe garderoobile levis ning väljapääsu sulges. Naisel õnnestus rõdupiirde kaudu naabri juurde ronida, kust kaudu ta hoonest välja pääses. Päästjad kustutasid tulekahju kell 00.02. Enamus korteri sisustusest hävis põlengus, alumine korter sai veekahjustusi. Esialgsetel andmetel võis tulekahju alguse saada elektripaigaldise rikkest.

Valgamaa

6. juulil kell 7.33 käisid päästjad Võru-Mõniste-Valga mnt 63. km eemaldamas teelt murdunud puud.

Viljandimaa

5. juulil kell 17.52 teatati, et Põhja-Sakala vallas Reegoldi külas on korteri ruumides suits. Päästjad selgitasid, et köögis olid kõrbenud potti valmima jäetud pelmeenid. Elanik oli toidu jätnud omapäi ja läinud naabri juurde juttu ajama. Õnneks õnnestus enne suurema tulekahju tekkimist pliit välja lülitada ja pott sellelt eemaldada. Päästjad hoiatavad, et toitu ei tohi jätta järelevalveta valmima. Süttivast toidust läheb põlema ümbrus ja tagajärjeks on raskete tagajärgedega tulekahju.

Kell 18.02 käisid päästjad Imavere - Viljandi - Karski-Nuia maantee 25. km eemaldamas teelt murdunud puud.

Kell 22.32 teatati, et Mulgi vallas Polli külas Karksi järves on joobetunnustega uppumisohus mees. Päästjate saabudes soostus mees lõpuks veest välja tulema. Kiirabi toimetas ta tervisekontrolliks haiglasse.

Lääne päästekeskus

Hiiumaa

5. juulil kell 16.37 käisid päästjad Hiiumaa vallas Luidja külas teele kukkunud puud eemaldamas.

Järvamaa

5. juulil jätkusid kustutustööd Türi vallas Saueaugu külas Väätsa metskonna aladel. Jookvalt otsiti drooniga uusi põlengualasid. 15.43-ks oli selge, et põleb umbes 4,5 hektarit metsa, kuid tuli oli selleks ajaks saadud juba kontrolli alla. Päästetöödel osalesid ka Arevete, Koeru, Paide, Türi, Järva-Jaani ja Kose kutselised päästjad, appi olid tulnud veel Oisu, Väätsa, Käru ja Vahastu vabatahtlikud. Päästjad lahkusid sündmuskohalt 19.40, et siis hommikul alustada järelkustustöödega.

Pärnumaa

6. juulil kell 03.24. käisid päästjad Pärnu linnas Hospidali tänaval kustutamas prügikasti, mis oli vastu seina ja asus ka autodele ohtlikult lähedal.

5. juulil kell 18.28 käisid päästjad Tori vallas Urumarja külas teele kukkunud puud eemaldamas.

5. juulil kell 10.20 teatati Häirekeskusele, et Riia maanteel on toimunud liiklusõnnetus. Päästjad likvideerisid autodel süttimisohu.

5. juulil kell 9.24 sai Häirekeskus teate, et Põhja-Pärnumaal Metsakülas Vändra metskonnas põleb raba. Kohale jõudnud Pärnu päästjad leidsid kaks umbes kolme ruutmeetri suurust tulekollet, mis asetsesid teineteisest 200 meetri kaugusel. Kuna tuul oli tugev, alustasid päästjad kiiresti kustutustöödega, neid abistasid Järvakandi ja Pärnu-Jaagupi päästjad oma UTV-ga. Tulekolded kogupinnaga 10 ruutmeetrit kustutati umbes 1000 liitri veega kella 11.48-ks. Päästjad avastasid rabapinnase tulekollete kõrvalt mootorratta jäljed, seega võis tulekahju alguse saada mootorsõidukist.

Raplamaa

5. juulil kell 15.12 sai Häirekeskus teate, et Kohila alevis Lõuna tänaval on toimunud liiklusõnnetus. Päästjad likvideerisid kütuselekke ning rahustasid juhti, kes oli õnnetuse tõttu šokis.