Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 7.-8. juuli

Põhja päästekeskus

Tallinn

8. juulil kell 5.00 kutsuti päästjad Haabersti linnaossa Nooda teele, kus põles lillepeenras olev turvas, mis süütas omakorda terrassi puitkarkassi. Päästjad kustutasid põleng kell 5.27-ks. Pildid lisatud.

8. juulil kell 00.14 käisid päästjad Kesklinna linnaosas Uus-Sadama tänaval kustutamas põlevat prügikasti.

7. juulil kell 18.42 kutsuti päästjad Põhja-Tallinna linnaossa Liinivahe tänavale, kus kajakapoeg oli kukkunud kortermaja vihmaveetorru ja libisenud alla umbes 3. korrusele. Päästjad said linnu torust kätte ning viisid mere äärde.

7. juulil kell 15.56 helistati Häirekeskusesse, et Haabersti linnaosas Merirahu tänaval tuleb 3. korruse korteri aknast suitsu, ust helistajale ei avata. Päästjate kohale jõudes tuulutas korteriomanik juba ruume. Selgus, et tegemist oli toidukõrbemisega. 

7. juulil kell 10.43 kutsuti päästjad Lasnamäele Linnamäe teele, kus abi vajas vanainimene, kes oli oma korteris kukkunud ega saanud enam püsti. Päästjad ronisid akna kaudu korterisse, avasid kiirabile ukse ning aitasid kannatanu kiirabiautosse.

7. juulil kell 8.56 kutsuti päästjad Pirita linnaossa Vabarna teele, kus puu oli läbi aia kukkunud sõiduteele. Päästjad saagisid puu läbi ning vabastasid tee liiklusele.

Harjumaa

7. juulil kell 22.02 käisid päästjad Saku vallas Männiku külas keset maanteed vedelevaid rehvijäänuseid koristamas.

Ida päästekeskus

Lääne-Virumaa

7. juulil kell 18.00 teatati hakkepuiduhunniku põlengust Haljala vallas Karula külas. Päästjad selgitasid, et suitseb väike puiduhunnik ja ohtu ümbrusele ei ole. Kohale saabunud kopaga traktor, mille abil hunnik laiali aeti ja kustutati.

Ida-Eesti pommigrupp

7. juulil tegi päästeameti demineerijad kahjutuks Ida- Viru maakonnast Narva- Jõesuu linnast Vaivara külast leitud 17 erinevat lõhkekeha.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

7. juulil kella 14.58 ajal avastasid matkajad Mustvee vallas Ruskavere kõlas Kõrgekalda lõkkekoha juures pinnasepõlengu. ATVga päästjad kustutasid tulekahju kell 16.05. 

Tartumaa

7. juulil kell 11.25 käisid päästjad Tartus N. Lunini tänaval kustutamas põlevat puukändu.

Põlvamaa

8. juulil kell 1.12 teatati, et Kanepi vallas Magari külas kukkus kodus 82-aastane naine ja ei saa enam püsti. Päästjad avasid korteriukse jõuga, mille tagant naine ka leiti. Naine aidati voodi ja kiirabitöötajad andsid talle esmaabi.

Valgamaa

7. juulil kell 10.57 süütas elektriliinide lühis Otepää vallas Vidrike külas paar ruutmeetrit kuluheina. Põleng sumbus ise, juhtust teavitati elektrikke.

Võrumaa

7. juulil kell 17.41 käisid päästjad Võrus Vilja tänaval kustutamas suitsevat prügikasti.

Kell 18.49 käisid päästjad Võrus F. R. Kreutzwaldi tänaval kahe sõiduautoga juhtunud liiklusavariil, kus puhastasid tee plastiku- ja klaasitükkidest ning katsid absorbentainega välja voolanud vedelikud. Hiljem lükati avariilised sõiduvahendid tee vabastamiseks eest ära.

Lääne päästekeskus

Pärnumaa

7. juulil kell 21.31 helistati Häirekeskusesse, et Pärnu linnas Väike-Jõe tänaval tuleb kahekordse puumaja ühest korterist suitsu. Kuna uks oli lukus ja keegi avama ei tulnud, murdsid päästjad ukse maha. Korteris selgus, et põlengut ei ole, vaid suitses pliidile unustatud toit. Kiirabi vaatas üle korteris viibinud purjus inimese, kellel terviseprobleeme ei olnud. Igaks juhuks kontrollisid meedikud ka kõrvalkorteris viibinud inimese tervist, temaga oli samuti kõik korras. Päästjad ventileerisid ruumid ja lahkusid sündmuskohalt kell 22.01. 

7. juulil kell 8.16 sõitsid päästjad Pärnu linna Vanapargi tänavale, kus oli toimunud liiklusõnnetus. Päästjad eemaldasid autodel süttimisohu ning vaatasid üle kannatanud, kellega oli õnneks kõik korras.

Raplamaa

7. juulil kell 13.07 helistati Häirekeskusesse, et Rapla vallas Suurekivi külas Aeli järve ääres suitseb lõkkekolle, mille ümber on näha ka suitsevat turbapinnast. Helistaja üritas ise kustutada, kui kartis, et ei jõua tulekoldeni. Kohale jõudnud Vahastu vabatahtlikud kaevasid lõkke umbes poole meetri ulatuses lahti ning loputasid 200 liitri veega üle.

Saaremaa

8. juulil kell 7.45 käisid Valjala vabatahtlikud Saaremaa vallas Kallemäe külas Nurme bussipeatuse juures teele kukkunud puud eemaldamas.

7. juulil kell 17.28 helistati Häirekeskusesse, et Kuressaare linnas Pikal tänaval on kortermajas tuba suitsu täis ja karjub suitsuandur. Kohale jõudnud Kuressaare päästjad leidsid korterist pliidil põleva poti, mida kohalikud juba likvideerisid. Päästjad ventileerisid ruumid ja paigaldasid uue suitsuanduri, sest inimese enda andur läks põlenguga rikki.