Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 8.-11. juuli

Põhja päästekeskus

Tallinn

10. juulil kell 20.25 helistati Häirekeskusesse, et Mustamäel Ehitajate teel on rõdult tunda suitsuhaisu. Kohale sõitnud päästjad tuvastasid korteri, kust suitsu tuli. Päästjad sisenesid korterisse rõdu kaudu ning avastasid potis suitseva liha, mis oli jäetud gaasipliidile podisema, samal ajal kui omanik oli trennis. Korter oli paksult suitsu täis. Päästjad tuulutasid korteri ja trepikoja õhuventilaatoriga. Õhutamist vajas ka üks 5. korruse korter, kus suitsu tõttu oli tööle hakanud suitsuandur. Korter, kus toimus põleng, suitsuandurit ei olnud.

10. juulil kell 17.49 käisid päästjad Mustamäe linnaosas E. Vilde teel, kus oli toimunud liiklusõnnetus. Päästjad kustutasid autol suitseva mootori, eemaldasid akuklemmid ning puhastasid tee. Päästjad aitasid ka reguleerida liiklust, kuni puksiir autod teelt eemaldas.

9. juulil kell 15.18 helistati Häirekeskusesse, et Põhja-Tallinna linnaosas Sõle tänaval tuleb kortermaja teise korruse aknast musta suitsu. Päästjad avasid maja välisukse lammutusriistadega ning said korterisse sisse. Põleng likvideeriti kella 15.29-ks, seejärel ruumid tuulutati. Korteris viibinud naisterahva viis kiirabi haiglasse. Kohapeal selgus, et süttinud oli korteri seinal olnud televiisor, mida korteris viibinud inimene püüdis ise kustutada. Korteris puudus suitsuandur, WC oli vinguandur, mis hakkaski tööle.

Harjumaa

10. juulil kell 22.23 helistati Häirekeskusesse, et Viimsi vallas Laiakülas põleb kahekordse puitsauna 2. korrusel madrats. Helistaja sõnul inimesi hoones ei ole. Kohale sõitnud päästjad kustutasid madratsi ja selle juures tuld võtnud põranda. Põleng tekkis sellest, et madrats oli pandud vastu moodulkorstent, mis oli päevasest saunakütmisest veel soe.

10. juulil kell 12.58 teatati Häirekeskusesse, et Loksa linnas Papli tänaval on koridoris tunda toidukõrbemise lõhna ja töötab suitsuandur. Kuna kohale sõitnud päästjate koputamise peale korteriust ei avatud, sisenesid päästjad akna kaudu ning avastasid toast kõrbeva supipoti. Päästjad tuulutasid toad ning viisid läbi ka kodukülastuse. Selgus, et korteriomanik unustas pliidi sisse. Päästjad tuletavad meelde – kui teed sööki, jää kööki!

9. juulil kell 20.58 käisid päästjad Lääne-Harju vallas Laulasmaa külas Puhkekodu teel mahajäetud majas kustutamas prahihunnikut.

9. juulil kell 14.06 käisid päästjad Saku alevikus Pähklimäe bussipeatuse juures, kus traktori käru oli kummuli teel ja sellelt oli teele kukkunud hein, mis sulges liikluse. Päästjad tõmbasid käru vintsiga rataste peale ning reguleerisid liiklust. Kohale saabunud liikluspatrull tegeles traktoriomanikuga edasi.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

9. juulil kell 2.53 põles Alutaguse vallas Vaikla külas ühekorruseline väike saunamaja. Päästjate saabudes oli katus ära põlenud ja hoone leekides. Inimesed viga ei saanud. Põlengu tekkimist seostatakse kütteseadmete kasutamisega.

9. juulil kell 9.21 andis automaatne tulekahjusignalisatsioon märku tulekahjust Jõhvis Kaare tn asuvas sotsiaalmajas. Suitsusukeldumise varustuses päästjad leidsid leekides toa, mis kiirelt kustutati. Inimesed õnneks viga ei saanud. Tulekahju tekkepõhjus on selgitamisel.

Kell 14.03 käisid päästjad Alutaguse vallas Ongassaare külas sõiduautoga juhtunud liiklusavariil, kus tagasid tuleohutuse. Kiirabi viis autos olnud naise ja kaks last esmaabi andmiseks haiglasse.

Kell 22.57 teatati, et Narva-Jõesuus L. Koidula tänaval on murdunud männioks purustanud sideliini. Päästjad eemaldasid tee kohal rippuva ohtliku oksa redeli ja mootorsae abil.

10. juulil kell 15.21 käisid päästjad Narva-Jõesuus Laagna külas kustutamas maha valatud ja põlema süüdatud prügi.

9. juulil kell 20.24 teatati, et Sillamäel Kesk tänaval on kortermajas kuulda suitsuanduri häiret. Kohale saabunud päästjad nägid viienda korruse aknast suitsu. Päästjate koputustele ei reageeritud, kuid ukse lammutamise ajal suutis elanik ukse avada. Päästjad tõid segasusseisundis ja joobetunnustega mehe jõuga korterist välja, kus põles tekk, plastpudel ja süttima hakkas põrandaparkett. Samuti oli süttinud laual suitsupakk ja muud asjad. Põleng kustutati. Imekombel häiret andnud ja korterielaniku elu päästnud suitsuandur leiti köögi aknalaualt. Tulekahju põhjustas hooletu suitsetamine. Päästjad hoiatavad, et pooled hukkunuga juhtuvatest tulekahjudest põhjustab hooletu suitsetamine. Alkoholi liigne tarvitamine ja suitsetamine on surmav kombinatsioon. Eelmisel aastal hukkus tules 39 inimest, tänavu on tulesurmasid olnud juba 23.

Lääne-Virumaa

8. juulil kell 19.35 käisid päästjad Viru-Nigula vallas Letipea külas abis kiirabil. 300 meetri sügavuselt metsast toodi kanderaamiga välja terviserikke saanud 74-aastane mees.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

10. juulil kell 4.47 teatati, et Jõgeva vallas Leedi külas põleb lahtise leegiga kõrvalhoone-puukuur. Päästjate saabudes oli süttinud ka kuuri (8x20 meetrit) läheduses asuva sauna ja keldri katus. Päästjad kaitsesid leekide eest elumaja ja kustutasid tulekahju lõplikult ennelõunal kell 10.48. Kõrvalhoone-puukuur hävis põlengus täielikult. Kuumusest said kannatada ka läheduses olnud kasvuhooned ja veetünn.

Tartumaa

8. juulil kell 12.12 teatati Tartu vallas Tila külas eramaja korstnasse kukkunud linnust. Päästjad said haki korstnast kätte ja lasid loodusesse vabaks.

Kell 13.43 teatati kloorilekkest Tartus Ravila tänaval asuva ülikooli õppehoone laboris. Kaitsevarustuses päästjad leidsid ballooni, mille kraani kinni keeramise järel leke peatus. Ruumid tuulutati. Leke oli ilmselt tekkinud lohaka balloonivahetuse tõttu.

9. juulil kella 15.00 ajal lõi Peipsiääre vallas Punikvere külas välk kasepuusse ja süütas kõrval asuva kuur ning puuriida. Päästjad kustutasid tulekahju liig poole tunniga. Juhtunust paanikasse sattunud 9aastasele lapsele kutsuti esmaabi andmiseks kohale kiirabi.

Kella 20.29 ajal lõhkes Kambja vallas Sulu külas kaminasse sattunud sääsetõrjevahendi pudel, millest sai viga lähedal olnud naine. Päästjad kontrollisid tuleohutust, kiirabi andis kannatanule esmaabi.

11. juulil kell 6.25 teatati, et Tartus Puiestee tänaval kukkus oma kodus terviserikke saanud 74aastane naine ja ei saa enam põrandalt püsti. Päästjad sisenesid rõdu kaudu ja avasid kiirabile ukse.

Valgamaa

9. juulil kell 17.49 käisid päästjad Valga vallas Paju külas eemaldamas teelt murdunud, teele kukkunud ja sõidusuuna lugenud puud. 10. juulil kell 7.09 eemaldati murdunud puu teelt Valga vallas Sooblase külas.

10. juulil kell 13.07 põlesid Otepää vallas Lossikülas metallkonteineris pappkastid. Päästjad kustutasid tulekahju.

Viljandimaa

9. juulil kell 8.32 põletati Viljandi vallas Puiatu külas lõkkes rehve. Päästjad andsid korralduse prügilõke kustutada, mida ka voolikuga tehti. Juhtunust teavitati keskkonnaametit. Jäätmete vabanemine nende lõkkes põletamisega on keelatud. Lõkkes tohib põletada ainult töötlemata puitu ja taimejäätmed. Omavalitsus võib lõkete põletamisele kehtestada rangemaid reegleid, millega saab tutvuda omavalitsuse interneti kodulehel.

Lääne päästekeskus

Läänemaa

10.juulil kell 23.07 helistati Häirekeskusele Haapsalu linnast Kastani tänavalt, et helistaja korterisse immitseb kuskilt suitsu. Kohale sõitnud Haapsalu päästjad avastasid ühest korterist toidukõrbemise. Päästjad tuulutasid toad, korteris viibinu vaatas üle kiirabi, kellega oli kõik korras.

10. juulil kell 3.50 käisid päästjad Haapsalu linnas Uuemõisa külas Tallinna maanteel Bauhofi kaupluse juures kustutamas posti küljes põlevat elektrikilpi.

Raplamaa

10. juulil kell 15.05 kutsuti päästjad Märjamaa valda Vigala-Vanamõisa külla, kus põllul põles traktor. Kohapeal selgus, et traktori omanik oli lõpetanud heinaniitmise äikesetormi ajaks ja jätnud tehnika põllule seisma ning läinud koju. Mõne aja möödudes avastas mees, et traktor põleb põllul. Omanik proovis seda pulberkustutiga kustutada, kuid ebaõnnestunult. Päästjad kustutasid väikese traktori, mis hävis tules täielikult.

10. juulil kell 14.57 käisid päästjad Rapla linnas Viljandi maanteel kustutamas lõket, mille suits häiris naaberkruntide elanikke. Päästjad kustutasid lõkke, kus põletati märgi oksi.

9. juulil kell 18.20 sai Häirekeskus teate, et Rapla vallas Oela külas põleb lahtise leegiga umbes 350-ruutmeetrine vana laut, millest umbes 10 meetri kaugusel on elumaja. Kohale sõitnud päästjad asusid kohe kaitsma lähedal olevat hoonet, mis õnnestus viimasel hetkel päästa. Kella 19.57-ks oli tuli lokaliseeritud, päästjad otsisid veel tulepesi ning tegid järelkustutust. Õnnetuses keegi viga ei saanud. Päästetöödega tegelesid Järvakandi, Kehtna, Kohila, Märjamaa ja Rapla kutselised ning Varbola vabatahtlikud päästjad. Põlengu tekkepõhjus ei ole teada.

9. juulil kell 11.54 käisid päästjad Rapla vallas Tolla külas, kus vanainimene oli roninud pööningule ega saanud sealt enam alla. Päästjad saagisid osa talasid läbi ning aitasid ta alla. Vanahärra anti üle kiirabile.

Pärnumaa

10. juulil kell 1 öösel kutsuti päästjad Lääneranna valda Varbla puhkekülla, kus põles puidust ridaelamuboksi 1. korruse tuba. Kuna põleng avastati kiiresti, suutsid inimesed põlengu enne päästjate kohalesaabumist pulberkustutiga enam-vähem kustutada. Päästjad tegid järelkustutust ning ventileerisid toad. Õnnetuses keegi kannatada ei saanud. Selgus, et põleng sai alguse raadiost, mis süütas kõrval olevad riided. Toas sai kahjustada ka külmkapp ja diivan. Sündmus lõpetati kell 2.32.

9. juulil kell 19.04 käisid päästjad Häädemeeste vallas Urissare külas teele kukkunud puud eemaldamas. Päästjad saagisid puu läbi ja puhastasid tee.

9. juulil kell 18.24 käisid päästjad Lääneranna vallas Kulli külas Saulepi seltimaja juures kustutamas põllul põlevat heinarulli.

9. juulil kell 14.25 käisid päästjad Paikuse alevis Pärnu-Tori maanteel, kus ringteel oli maas umbes 10 meetri pikkune õlilaik, mille tõttu üks mootorrattur oli kukkunud. Ratturiga oli kõik korras, päästjad aga katsid reostuse absorbendiga.

8. juulil kell 12.14 kutsuti päästjad Pärnu linna Tammiste teele, kus oli toimunud liiklusõnnetus, mille tagajärjel veeres teele palgikoorem. Päästjad aitasid koormat ümber laadida ning vabastasid tee liiklusele.

8. juulil kell 10.29 teatati Häirekeskusele, et Saarde vallas Kilingi-Nõmme linnas on sidekaabel maha sõidetud ja see ripub ohtlikult üle tee. Päästjad lõikasid kaabli läbi, pingestasid liini ning märgistasid selle lintidega, kuna kaabel jäi madalamale. Päästjad teavitasid juhtunust kaabliomanikku.

Saaremaa

9. juulil kell 8.19 käisid päästjad Triigi külas, kus vanainimene oli voodist kukkunud ja helistaja ei jaksanud teda aidata. Päästjad tõstsid vanaproua voodisse ning lahkusid.

8. juulil kell 17.18 kutsuti päästjad Tiirimetsa külla, kus oli tööle hakanud vinguandur. Päästjate mõõtmeseadmed näitasid, et toas on natuke vingu, misjärel ruumid tuulutati. Ving tekkis ilmselt sellest, et helistaja oli eelnevalt ahju kütnud ja siibri liiga vara kinni pannud.