Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 11.-12. juuli

Põhja päästekeskus


Tallinn

11. juulil kell 23.10 käisid päästjad Kristiine linnaosas Elektroni tänava kandis metsas ohtlikku lõket kustutamas. Kuna seltskond, kes tuld tegi, oli joobes, tehti neile selgitustööd.

11. juulil kell 18.11 teatati Häirekeskusele Lasnamäe linnaosas Võidujooksu sillal toimunud liiklusõnnetusest. Kohale jõudnud päästjad eemaldasid autol süttimisohu ning katsid teele valgunud vedelikud saepuruga.

11. juulil kell 14.08 sõitsid päästjad Mustamäele Kuklase tänavale, kus vanainimene oli kukkunud koridoris kahe ukse vahele ega saanud enam ise püsti. Päästjad sisenesid lahtise köögiakna kaudu korterisse, avasid ukse ning andsid kannatanu kiirabile üle.

11. juulil kell 13.31 käisid päästjad Lasnamäe linnaosas Punasel tänaval, kus kaubik oli sõitnud vastu puud, mis kukkus omakorda kaubiku peale. Teataja ei julgenud ise autot liigutada, sest kartis, et puu võib vajuda teiste parkivate sõidukite peale. Päästjad saagisid puu läbi ning vabastasid auto. Inimesed õnnetuses kannatada ei saanud.

11. juulil kell 11.15 kutsuti päästjad Põhja-Tallinna linnaossa Väike Paljassaare poolsaarele, kus veis oli end köite sisse kerinud ja seetõttu lämbumisohus. Päästjad lõikasid köied läbi ning vabastasid looma.

11. juulil kell 11.02 kutsuti päästjad Mustamäe linnaossa, kus Autobussikoondise juures oli toimunud liiklusõnnetus, mille tõttu oli tee täis klaasikilde. Päästjad puhastasid sõidutee ning andsid kannatanutele esmaabi.

11. juulil kell 8.43 teatati Häirekeskusele, et Mustamäel Ehitajate teel on korteris tunda gaasilõhna. Kohale sõitnud päästjad tegid kindlaks, et korteris lekib gaasipliit. Päästjad tuulutasid toad ning palusid kohale kutsuda remondimehed, kes pliidi üle kontrolliks.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

11. juulil kell 11.24 põles Kohtla-Järve linnas Järveküla teel vana prügi täis keldri tuulutusava, mille päästjad kustutasid. Ilmselt oli selle süüdanud kellegi hooletult visatud tikk või suitsukoni.

Kell 14.17 käisid päästjad Narva-Jõesuus Kadaka bussipeatuse lähedal sõiduautoga juhtunud liiklusavariil, kus kõrvaldasid süttimisohu ja eemaldasid teele kukkunud puu. Välja voolanud õli kaeti absorbentainega. Inimesed õnnetuses viga ei saanud.

Lääne-Virumaa

11. juulil kell 17.10 käisid päästjad Kundas Aia tänaval aitamas vabaks kolmekorruselise maja vihmaveerenni külge nööripidi kinni jäänud piiritajat. Viga saanud lind anti üle kohale tulnud metsloomaühingu esindajale.

Lõuna päästekeskus

Põlvamaa

11. juulil kell 9.03 käisid päästjad Räpina vallas Veriora - Soohara maantee 7. km eemaldamas teelt murdnud puud.

Valgamaa

12. juuli kell 7.59 käisid päästjad Otepää vallas Sihva külas eemaldamas teelt murdunud puud.

Lääne päästekeskus

Läänemaa

12. juulil kell 2.34 helistati Häirekeskusesse, et Haapsalu linnas Suure-Ahli külas põleb kahekordse elumaja teine korrus. Päästjate kohale jõudes põles L-kujuline hoone mõõtmetega 15x7 meetrit, mille vasakpoolne osa oli lausleekides ja katus oli juba osaliselt sisse kukkunud. Samuti põles hoone katuse hari terve hoone ulatuses ja tuld oli võtnud terrassil olev gaasiballoon ning läbi oli põlenud ka maja kohal olev toitekaabel. Tuli eluruumide esimesele korrusele levinud ei olnud. Päästjad asusid põlengut kustutama, samal ajal viidi ohutusse kaugusesse eluhoone juures seisnud maastur. Tulekahju kustutamiseks toodi vett 2 km kaugusel asuvast tiigist ja seda kulus 75 tonni. Inimesed õnnetuses kannatada ei saanud. Hoones viibis tulekahju tekkimise ajal 2 noormeest, kes ärkasid eterniidi praksumise peal, mille peal nad majast välja jooksid, kuid tules sai hukka üks papagoi, kes oli teisel korrusel puuris. Päästjad ei leidnud hoonest ei suitsu- ega vingugaasiandurit, kuid need võisid ka tulekahju käigus hävida. Tulekahju tekkimise põhjus ei ole teada. Põlengut käisid kustutamas Haapsalu, Lihula ja Risti kutselised päästjad ning Palivere vabatahtlikud.

11. juulil kell 23.09 käisid päästjad Haapsalu linnas Uuemõisa külas Tallinna maanteel kustutamas suitsevat tänavavalgustuse elektrijaotuskilpi. Päästjad teavitasid sündmusest kilbi tellijat ning piirasid selle koha lintidega.

11. juulil kell 9.04 käisid päästjad Haapsalu linnas Ungru teel Peetri kivi puhkekohas kukkumisohtlikku kasepuud eemaldamas.

Saaremaa

11. juulil kell 16.10 käisid päästjad Saaremaa vallas Hirmuste külas, kus oli toimunud liiklusõnnetus. Päästjad likvideerisid autol süttimisohu.