Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 12.-13. juuli

Põhja päästekeskus


Tallinn

12. juulil kell 18.02 käisid päästjad Nõmme linnaosas Jalaka tänaval teele kukkunud puud eemaldamas.

12. juulil kell 14.38 sõitsid päästjad Pirita linnaossa Merivälja teele, kus oli toimunud 3 sõiduautoga liiklusõnnetus. Päästjad eemaldasid autodel süttimisohu.

12. juulil kell 13.13 teatati Häirekeskusele, et Kristiine linnaosas Elektroni tänaval valgub ühest autost kütust tänavale. Päästjad katsid umbes 3-ruutmeetrise lekke kotitäie absorbendiga. Omanik aga lubas autoga kohe teenindusse minna.

12. juulil kell 12.44 käisid päästjad Nõmme linnaosas Külvi tänaval, kus tänavavalgustusposti küljes olevad madalpinge elektrikaablid olid katki ja kaldu maja poole. Post ise oli pooleks sõidetud. Päästjad piirasid ala ning teatasid sündmusest Elektrilevile.

Harjumaa

12. juulil kell 21.39 kutsuti päästjad Keila Terviskeskusesse, kus kaks inimest oli kaubalifti kinni jäänud. Kuna tehnik pidi jõudma alles tunni aja pärast ja inimesed olid paanikas, siis avasid päästjad kruvikeerajaga ukse ning vabastasid hättasattunud.

12. juulil kell 19.17 helistati Häirekeskusesse, et Kiili vallas Nabala külas mõisa kõrval põleb suur lõke. Kohale sõitnud Assaku päästjad kustutasid jaanituleplatsile hunnikusse kuhjatud kännud ja oksad ning tegid poole tunni pärast lõkke ümbruses järelkustutust.

12. juulil kell 16.58 käisid päästjad Maardu linnas Paluülase tänaval päästmas madu, kes oli maasikate peale pandud võrku kinni jäänud. Siug vabastati kütkest ning lasti loodusesse.

12. juulil kell 12.05 sõitsid päästjad Jõelähtme valda Jägala külla, kus inimene oli metsatööde käigus jäänud puu alla. Päästjate kohale saabudes oli kannatanu juba puu alt kätte saadud. Päästjad aitasid ta kiirabisse tõsta.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

Eile alates kell 17.08 kuni 19.42 said päästjad Ida-Virumaale tormikahjude likvideerimiseks 32 väljakutset. Valdavalt Alutaguse vallas oli vaja tegeleda teedele langenud ja liiklust ohustavate murdunud puude kõrvaldamisega.

12. juulil kell 17.32 eemaldasid päästjad Alutaguse vallas Kuningakülas teelt seitse murdnud puud ja vabastasid nende vahele lõksu jäänud kaks tüdrukut.

Kella 18.30 ajal kukkus Alutaguse vallas Karjamaa külas murdunud puu autole. Auto vabastamine jäi omaniku ülesandeks.

Lääne-Virumaa

12. juulil kell 15.26 teatati, et Tapal Jaama tänaval lukustas autosse jäetud laps uksed ning lapse vanem ei pääse enam tema juurde. Päästjad avasid ukse abivahenditega ja olukord lahenes.

Kell 18.25 teatati, et Kundas Koidu tänaval lukustas 2aastane laps seest korteri ukse ning vanemad ei pääse tema juurde. Päästjad sisenesid akna kaudu ning avasid ukse.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

12. juulil kell 18.27 vabastasid päästjad Jõgeva vallas Kivimäe külas tee murdunud puust. Veel käidi murdunud puid teedelt eemaldamas kell 18.39 Jõgeva vallas Mullavere külas, kell 18.55 Alavere külas ja kell 21.20 Mõisamaa külas.

Kell 18.30 teatati häirekeskusele, et Avinurme alevikus Võidu tänaval poe parklas on kuusk kukkunud elektriliinidesse ja liinid vajunud auto peale. Juhtunust teavitati elektrikuid, kelle saabumine suure töökoormuse tõttu ootele jäi. Päästjad tagasid algselt liiklusohutust kuni teehooldaja liiklust ümbersuunavad märgid paigaldas. Ohtlikud liinid märgistati.

Kell 18.31 teatati elektriliinile kukkunud puust Lohusuu alevikus Avinurme teel. Päästjatel õnnetus puu liinilt maha nihutada. Kell 18.42 lahendati sarnane olukord Mustvee linnas Tartu tänaval.

Kell 18.44 teatati häirekeskusele, et Jõgeva vallas Kurista külas kukkus murdunud puu elektrikaablile, mis pooleks läks. Ühtlasi tabas puu parkivat autot. Päästjad piirasid ala ohulindiga ja teavitasid juhtunust elektrikuid. Okstest vabastati kõrval olev tänav, mille kaudu liiklus ümber suunati.

Põlvamaa

12. juulil kell 11.34 eemaldasid päästjad murdunud puu teelt Kanepi vallas Karaski külas.

Tartumaa

12. juulil kell 17.37 käisid päästjad Tartu vallas Kukulinna külas, kell 17.57 Uhmardu külas, kell 18.12 Peipsiääre vallas Vea külas, kell 18.36 Nõos alevikus Voika tänaval, kell 19.45 Peipsiääre vallas Nina külas, kell 21.47 Tartu vallas Valgma külas ja kell 23.58 Varnja alevikus Kesk tänaval eemaldamas teedelt äikesetormis murdunud puid.

12. juulil kell 17.14 teatati, et Kambja vallas Paali külas on torm murdnud 4 puud talu sissesõiduteele ning rebinud eluhoonelt katuse, teises talus oli puu kukkunud kõrvalhoonele. Päästjad vabastasid tee puudest ja kontrollisid, et ei oleks ohtu inimeludele. Tuule oli lisaks murdnud ulatuslikult metsa. Kohal käis valla esindaja, et selgitada elanike edasine abivajadus.

Kell 17.44 teatati, et Tartu vallas Elistvere külas lõi äike kõrvalhoonesse või selle piirdesse ja tuleb suitsu. Päästjate saabumise ajaks oli põleng ise sumbunud.

Kell 17.41 teatati, et Elvas Jaama tänaval kukkusid kaks murdunud puud elektriliinidele ja autole. Päästjatel õnnestus ennast ohtu seadmata puud liinidelt ja autolt eemaldada. Auto jäi esmapilgul terveks.

Valgamaa

12. juulil kell 14.52 käisid päästjad Otepää vallas Sulaoja teel eemaldamas liiklust takistavat murdunud puud.

Kell 23.20 käisid päästjad Otepää vallas Vaardi külas tiigist välja toomas uppunud vanemaealist meest.

Kella 23.49 ajal põles Tõrva vallas Riidaja külas sõiduauto BMW, mille elanikud kustutiga suuremas osas ise kustutasid. Päästjad kontrollisid edasist tuleohutust. Juhtumi asjaolusid selgitab politsei.

Viljandimaa

12. juulil kell 13.49 aitasid päästjad Viiratsi alevikus Sõpruse tänaval kiirabil pääseda liikumisvõimetu patsiendi juurde. Selleks sisenesid päästjad akna kaudu korterisse ja avasid selle ukse.

Võrumaa

12. juulil kella 23.49 ajal põles Misso alevikus Pugola tänaval sõiduauto kapoti ja klaasipealne, mille Misso vabatahtlikud kustutasid. Juhtunu asjaolusid selgitab politsei.

Lääne päästekeskus

Järvamaa

12. juulil kell 21.05 käisid päästjad Järva vallas Ervita külas teele kukkunud suurt puuoksa eemaldamas.

12. juulil kell 15.37 sai Häirekeskus teate, et Järva vallas Metsla külas on kadunud 5-aastane poiss. Päästjad aitasid koos politseinike ja vabatahtlikega poiss otsida, abiks olid ka 3 teenistuskoera, droon ja kopter. Kell 17.44 leiti poiss elusa ja tervena.

Läänemaa

12. juulil kell 16.50 käisid päästjad Lääne-Nigula vallas Nõva külas teele kukkunud puud eemaldamas.

Pärnumaa

12. juulil kell 11.05 käisid päästjad Pärnu linnas Karja tänaval teele kukkunud puud eemaldamas.

Lisaks käisid päästjad möödunud ööpäeval kolmel korral abistamas kiirabibrigaade raskekaaluliste ning raskes seisus patsientide transportimisel.