Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 13.-14. juuli

Põhja päästekeskus

Tallinn

14. juulil kell 00.09 teatati Häirekeskusesse, et Haabersti linnaosas Õismäe teel on 9-korruselise maja 6. korruse trepikojas ja rõdul tunda suitsulõhna. Kohale sõitnud päästjad tuvastasid toidukõrbemise ühes korteris, kus korteriomanik oli purjus ja magas. Päästjad eemaldasid pliidilt suitsuallika ja tuulutasid ruumid. Meedikud vaatasid korteris viibinu üle, kelle tervisega oli kõik korras. Korteris puudus suitsuandur.

13. juulil kell 20.31 kutsuti päästjad Kesklinna linnaossa Mere puisteele, kus inimene oli terviserikke tõttu WC-sse kinni jäänud ja helistaja ei saanud ust lahti. Päästjad avasid tualettruumi ukse ning kiirabi tegeles abivajajaga edasi.

13. juulil kell 14.59 kutsuti päästjad Kesklinna linnaosas Kreutzwaldi tänaval Tallinn Park hotelli, kus 9. korruse väline aken oli katki ja mida töötajad ei saanud oma jõududega kätte. Päästjad eemaldasid katkise akna.

Harjumaa

14. juulil kell 4.16 käisid päästjad Harku vallas Tutermaa külas teele kukkunud puud eemaldamas.

13. juulil kell 23.33 kutsuti päästjad Harku valda Liikva külla Rako teele, kus inimene oli oma kodus abituna põrandal maas ja helistaja ei pääsenud sisse. Päästjad avasid ukse, abivajajaga tegeles edasi kiirabi.

13. juulil kell 22.48 aitasid päästjad Anija vallas Aegviidu alevis Tominga teel vanainimest, kes oli voodist kukkunud ega saanud ise enam püsti. Päästjad tõstsid abivajaja voodisse tagasi.

13. juulil kell 19.09 helistati Häirekeskusesse, et Anija vallas Aegviidu alevis Konna baari vastas põletatakse tünnis jäätmeid, nii et õu on vastikut haisu ja suitsu täis. Kohale sõitnud Aravete päästjad avastasid sündmuskohalt 200-liitrise tünni, kus põletati segamine puitu ja prügi. Päästjad kustutasid lõkke ning tegid kohal viibinud inimestele selgitustööd.

13. juulil kell 17.08 teatati Häirekeskusele, et Kesklinna linnaosas Vana-Viru tänaval läks terrassil põlema fritüür, mida kohalviibijad üritasid tulekustutiga ise kustutada. Kesklinna päästjate kohale jõudes oli põleng juba likvideeritud. Päästad kontrollisid põlengukoha termokaameraga üle ning kuna põlemist ei olnud, lahkuti sündmuskohast kell 17.57.

13. juulil kell 16.25 helistati Häirekeskusesse, et Jõelähtme vallas Uuskülas on näha suitsu. Kohale sõitnud Muuga päästjad leidsid 1 kilomeetri pikkuselt rajalt 3 põlemiskohta, mille suurus kokku oli umbes 150 ruutmeetrit. Päästjad kustutasid põlengu.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

13. juulil kell 9.31 teatas kodanik, et unustas Kohtla-Järve linna Ahtme mnt oma korterisse pliidile toidu. Kõrbelõhnast andis talle teada naaber. Isik ise kohe koju minna ei saanud, sest oli juba Jõhvis. Päästjad sisenesid akna kaudu, lülitasid pliidi välja ja kustutasid suitseva supipoti. Varsti saabus taksoga kohale ka hajameelne korteriomanik.

Kell 10.21 teatati Häirekeskusele, et Kiviõlis Võidu tänaval põleb kortermaja teise korruse rõdu. Päästjad kustutasid tulekahju ja selgitasid, et rõdu oli süttinud ülemise korruse naabri ära visatud suitsukonist. Oma süüd tunnistanud hooletut naist karistati lühimenetluse korras rahalise trahviga.
Kella 15.40 ajal teatati Sillamäel Viru pst korteris rikke tõttu põlema süttinud lühtrist. Päästjad võtsid rikkis lambi alla ja tõsisemat tulekahju ei tekkinud. Korteris oli suitsuandur, kuid patarei oli sellest eemaldatud ning seade ei olnud töökorras. Elanikku karistati töökorras suitsuanduri puudumise eest lühimenetluse korras rahalise trahviga.

Kell 20.26 käisid päästjad Narva-Jõesuus Kudrukülas sõiduautoga juhtunud liiklusavariil, kus tagasid tuleohutuse ja eemaldasid selleks akult klemmid. Inimesed tõsisemalt viga ei saanud.

14. juulil kell 7.06 käisid päästjad Alutaguse vallas Illuka külas autoga juhtunud liiklusavariil, kus kõrvaldasid süttimisohu.

Lõuna päästekeskus

Tartumaa

13. juulil kell 15.43 käisid päästjad Tartu - Tallinna mnt 170. km kaubikuga juhtunud liiklusavariil. Päästjad aitasid kraavis külili olevast autost välja juhi, kelle kiirabi haiglasse tervisekontrolli viis.

Kell 23.50 käisid päästjad Tartus Lääne tänaval kustutamas konteineris põlevat prügi.

Valgamaa

13. juulil kell 9.52 teatati teele sattunud kütusereostusest Otepää vallas Otepää külas Juusa bussipeatuse läheduses. Päästjad katsid umbes nelja kilomeetri ulatuses ribana teel oleva kütuse osaliselt absorbentainega. Juhtunust teavitati keskkonnaametit. Reostusjääkide kokku kogumine jäi kohale saabunud teehooldaja ülesandeks. Ilmselt oli kütus teele lekkinud mõne veoki katkisest paagist.

Viljandimaa

13. juulil kella 18.15 ajal teatati palgiveokiga juhtunud liiklusavariist Viljandi vallas Lätkalu külas. Päästjad turvasid liiklust ja aitasid osaliselt teele sattunud palgid kõrvaldada.

Võrumaa

13.juulil kell 9.43 põles Kobela alevikus Valga mnt ettevõtte tööstushoones elektrikilp. Päästjad kustutasid lahtise leegiga põleva kilbi käsikustutiga.

14. juulil kell 3.29 teatati põdra ja maasturiga juhtunud liiklusavariist Setomaa vallas Napi külas. Inimesed viga ei saanud, hukkunud põdrale tulid järgi jahimehed. Päästjad tõmbasid viga saanud auto tee äärde ja eemaldasid teelt purunenud detailid.

Lääne päästekeskus

Järvamaa

13. juulil kell 18.36 kutsuti päästjad Järva valda Kuksema külla, kus põles sõiduauto, mida inimesed püüdsid ise kustutada. Järva-Jaani päästjate kohale saabudes olid leegid juba maha saadud. Päästjad loputasid auto üle. Auto võeti sleppi ning viidi päästjate valvsa silma all Koeru remonti.

Läänemaa

13. juulil kell 17.28 helistati Häirekeskusesse, et Haapsalu linnas Kastani tänaval tuleb 5-kordse maja 2. korruse aknast suitsu. Kohale sõitnud Haapsalu päästjad tegid kindlaks, et tegemist on toidukõrbemisega, mille korteriomanik oli juba ise likvideerinud.

Saaremaa

13. juulil kell 13.56 käisid päästjad Saaremaa vallas Kärla alevikus teele kukkunud 3 puud eemaldamas, mis olid liikluse mõlemal suunal täielikult sulgenud. Päästjad saagisid puud läbi, koristasid maantee ning vabastasid tee liiklusele.