Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 14.-15. juuli

Põhja päästekeskus

Tallinn

14. juulil kell 12.43 sai Häirekeskus teate, et Lasnamäel Võru tänava 9-korruselise kortermaja 5. korruse korteris läks pliidil põlema toiduõli. Helistaja sõnul on lapsed üksi kodus. Päästjate kohale saabudes selgus, et lapsed olid teinud friikartuleid ja õli läks põlema, kuid nad ise olid juba majast välja saanud ja eelnevalt ka aknad avanud. Päästjad kustutasid põlengu ning asusid ruume ventileerima. Kohale saabunud kiirabi toimetas vingu sisse hinganud lapsed lastehaiglasse kontrolli. Toidupõlengust tekkinud suits oli tunginud ka kõrvalkorteritesse, mille üks elanik vajas samuti meedikute abi. Päästjad tuulutasid korterid ja trepikoja ning kontrollisid korterid üle. Päästesündmus lõpetati kell 13.57.

Päästeamet tuletab meelde, et valmivat toitu ei tohi jätta järelevalveta, sest kuumenev toit võib süttida ning süüdata ka ümbruse. Ühtlasi võib ruumides viibiv inimene sisse hingatavast mürgisest suitsust tõsiseid tervisekahjustusi saada. Köögis peaks käepärast olema tulekustutustekk või tulekustuti, mis on mõeldud ka õli kustutamiseks. Kindlasti peab kodus olema õigesti paigaldatud ja töökorras suitsuandur.

Harjumaa

14. juulil kell 19.59 sai Häirekeskus teate, et Maardu linnas Hellerheina teel põleb 2-kordse kivimaja garaaž. Päästjate kohale jõudes selgus, et garaažis põles auto, mille kapoti alt oli näha leeke. Päästjad kustutasid sõiduauto, avasid kapotialuse ning kontrollisid, et põleng on täielikult likvideeritud. Pildid lisatud

14. juulil kell 19.16 helistati Häirekeskusesse, et Viimsi vallas Haabneeme alevikus Salumetsa teel kaevas ekskavaator maad ja lõhkus gaasitrassi. Sündmusele reageerisid päästjad, politsei ja ka kiirabi. Päästjad piirasid ohuala ning proovisid koos gaasitrassi haldajaga gaasitoru sulgeda kraanist, kuid see ebaõnnestus. Seega sulgesid päästjad trassi käepäraste vahenditega. Kinnistu omanikku ei õnnestunud kätte saada.

14. juulil kell 13.14 teatati Häirekeskusele, et Viimsi vallas Rohuneeme külas tossab maapind, nagu oleks keegi enne lõket teinud. Kohale sõitnud Pirita päästjad leidsid eest umbes 4-ruutmeetrise pinnasepõlengu, mis kustutati ATV kustutussüsteemiga.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

14. juulil kell 9.54 teatati häirekeskusele, et Ida-Virumaal Kiviõli linnas Soo tänaval oli kortermaja korteris plahvatus ning neljanda korruse aknast on näha suitsu. Kohale saabunud päästjad evakueerisid trepikoja elanikud ja selgitasid, et korteris toimunud plahvatuses sai viga vanemaealine mees ja naine. Raskes seisundis mehe ja kergemalt viga saanud naise viis kiirabi haiglasse. Tulekahju korteris ei olnud, kuid plahvatuses olid purunenud aknad ning kokku varisenud korteri vahesein. Ida-Eesti pommigrupi demineerijad edasist plahvatusohtu ei tuvastanud ning maja tunnistati esialgu varisemiskindlaks. Evakueeritud elanikud lubati tagasi koju.
Õnnetuse asjaolusid selgitab politsei.

14. juulil kell 19.39 teatati, et Jõhvis Nooruse tänaval on korterist kuulda appihüüdeid. Teataja nägi aknast põrandal eakat naisterahvast. Päästjad avasid ukse ning tõstsid naise voodisse. Naise tervist jäid kontrollima kiirabitöötajad. Päästjad käivad sageli väljakutsetel, kus vanemad üksi elavad inimesed on kodus kukkudes viga saanud ning ei suuda enam ise püsti saada ega liikuda. Halvemal juhul ootab kannatanu abi tunde, enne kui keegi naabritest või möödujatest appihüüdeid kuuleb või mõni lähedane hädasolijast teada saab. Eakate ja liikumisraskustega inimeste kodud on kasulik tõsiste tagajärgedega kukkumiste ennetamiseks kohandada. Selleks saab abi ja nõu küsida linna sotsiaalabiosakonna töötajatelt.

15. juulil kell 7.04 põles Lüganuse vallas Veneoja külas puu ümbruses turbapinnas, mille päästjad kustutasid.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

14. juulil kell 15.45 eemaldasid päästjad Mustvee vallas Lepiksaare külas teelt murdunud puu.
Kell 19.40 käisid päästjad Jõgeva vallas Õuna külas sõiduautoga juhtunud liiklusavariil, kus puhastasid tee klaasikildudest ja purunenud detailidest.

Valgamaa

14. juulil kell 10.26 eemaldasid päästjad Otepää vallas Pilkuse külas teelt murdunud puu.

Lõuna-Eesti pommigrupp

14. juulil tegid demineerijad kahjutuks Jõgeva maakonnas Mustvee vallas Kiissa külast leitud 11 lõhkekeha.

Lääne päästekeskus

Raplamaa

14. juulil kell 23.18 helistati Häirekeskusesse, et Kohila vallas Vilivere külas Rohutirtsu tänavas põleb 1-kordne puitmaja. Päästjate kohale jõudes selgus, et põleng oli maja välisseina sees ja toas põlemist ei olnud. Päästjad avasid seinakonstruktsioonid ning leidsid tulepesa. Kell 23.52-ks oli tuli likvideeritud. Põles 2 ruutmeetrit seina, mis süttis valesti ehitatud korstnast. Selgus, et metallkorsten oli viidud läbi puitseina, mistõttu sein ka süttis.

Lisaks käisid päästjad möödunud ööpäeval neljal korral abistamas kiirabibrigaade raskekaaluliste ning raskes seisus patsientide transportimisel.