Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 15.-18. juuli

Põhja päästekeskus

Tallinn

15. juulil kell 17.24 sõitsid päästjad appi pardiperele, kes Kaarli puiestee parklas sihitult eksles. Päästemeeskond eskortis linnupere Snelli tiigi juurde.

16. juulil kell 03.55 helistas hädaabinumbrile noormees, kes ütles, et ta on joobeseisundi tõttu sattunud Tallinna kesklinnas Toom-Kooli tänaval asuvale kõrgele kallakule ning kardab sealt alla kukkuda. Mõne hetke pärast täpsustas ta, et juba kukkuski ning lamab nüüd kuskil muruplatsil. Päästemeeskond leidis mehe üles ning andis tervisekontrolliks üle kiirabile.

17. juulil kell 23.33 sai häirekeskus teate, et Pirita linnaosas põleb mahajäetud maja. Päästjate saabudes põles hoone, mis ka varasemalt mitmeid kordi tuleroaks langenud, lahtise leegiga. Päästemeeskond kustutas tulekahju kell 01.17 ning hoone hävis selles täielikult. Inimesi põlengu ajal majas ei viibinud. Tulekahju tekkepõhjus on selgitamisel.

Harjumaa

15. juulil kell 23.16 teatati, et Lääne-Harju vallas Rummu alevikus põleb endise vangla territooriumil rehvihunnik. Sündmusele reageerinud Kibuna vabatahtlikud päästjad kustutasid põlengu kella 23.43-ks.

Lisaks käisid päästjad möödunud nädalavahetusel viiel korral abistamas kiirabibrigaade raskekaaluliste ning raskes seisus patsientide transportimisel.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

15. juulil kell 12.04 teatati, et Narvas Vaksali tänaval on parkla juures puulatv tormis osaliselt murdunud ja ohustab möödujaid. Päästjad piirasid ohuala lindiga, eemaldasid teelt oksad ja teavitasid olukorrast linnavalitsust.

Kella 23.04 ajal põles Narva-Jõesuus Soldina külas mahajäetud hoone, mille päästjad ligi pooleteise tunniga kustutasid.

16. juulil kella 10.13 ajal avastati Kohtla-Järvel Torujõe tänaval korterites gaasitorustiku lekked. Lekete peatamiseks suleti maja peakraan ja ühistu esindaja sai korralduse kutsuda rikete kõrvaldamiseks ja ohutuse kontrollimiseks gaasiettevõtte spetsialist.

Kella 10.45 ajal aitasid päästjad Jõhvis Narva mnt kiirabitöötajatel pääseda liikumisvõimetu patsiendi juurde. Selleks sisenesid päästjad läbi akna ja avasid ukse seest poolt. Patsient aidati transportida kiirabiautosse. Sarnane operatsioon viidi läbi kell 18.38 Kohtla-Järve linnas Vahtra tänaval, kus kodus jäi hätta kukkunud 86aastane mees.

Kella 18.29 ajal eemaldasid päästjad Alutaguse vallas Jaama külas teelt murdunud puu.

Kell 23.08 käisid päästjad Mäetaguse alevikus Kooli tn kustutamas leegiga põlevat puud.

17. juulil kell 7.27 teatati, et Kohtla-Järve linnas Sompa linnaosas Jõhvi-Ereda tee piirkonnas sai metsas viga 62aastne mees. Päästjad aitasid kannatanu maastikusõiduki abil kiirabiautoni transportida.

Kella 15.19 ajal kõrbes Narvas Mõisa tn pliidile unustatud toit. Jõuga korterisse sisenenud päästjad inimesi ei leidnud, tuleoht kõrvaldati. Kohale saabunud elanikule selgitati, et toitu ei tohi jätta omapäi valmima. Süttiv toit süütab ümbruse ja sellest võib areneda raskete tagajärgedega tulekahju.

Kell 20.41 avastati Kohtla-Järvel Vahtra tänaval korteri köögis torustiku gaasileke. Päästjad sulgesid lekke kõrvaldamiseks kraani, omaniku ülesandeks jäi rikke kõrvaldamiseks kutsuda gaasiseadmete hooldusfirma spetsialist.

18. juulil kella 8.02 ajal põles Narva-Jõesuus Mustanina külas 10 ruutmeetrisel alal platsile ladustatud turvas ja saepuru, mille päästjad kustutasid.

Lääne-Virumaa

17. juulil kella 12.47 ajal eemaldasid päästjad Viru-Nigula vallas Kurna külas teelt murdunud puu.

Ida-Eesti pommigrupp

15. juulil tegid päästeameti demineerijad kahjutuks Ida-Viru maakonnast Narva-Jõesuu linnast Auvere külast leitud 32 erinevat sõjaaegset lõhkekeha.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

15. juulil kella 12.38 ajal kärssas Tabivere alevikus Pargi tänaval sisselülitatud pliidile unustatud plastmassist alus. Päästjad kõrvaldasid tuleohu ja tuulutasid suitsu täis korteri ja trepikoja.

16. juulil kella 19.06 ajal põles Kamari alevikus Sakala tänaval Tühjalt seisva maja juures olevas keldris praht, mille päästjad kustutasid. Kinni naelutatud keldrisse oli tungitud jõuga ning praht ilmselt tahtlikult põlema süüdatud.

Põlvamaa

17. juulil kell 8.07 käisid päästjad Põlva vallas lahe külas eemaldamas teelt murdunud ja liikluse sulgenud puud.

Kell 15.57 süttis Räpina vallas Suure-Veerksu külas sõiduauto, mille omanik käsikustutiga enne päästjaid kustutas.

Tartumaa

15. juulil kell 13.21 põles Varnja alevikus Kesk tänaval tühjalt seisev kõrvalhoonega kokku ehitatud elumaja. Päästjad kustutasid tulekahju kell 16.31, hoone hävis tulekahjus. Kuumakahjustusi sai kõrval olev renoveerimisjärgus elumaja, mille otsakelp söestus ja aknad kuumuses purunesid. Tulekahju tekkepõhjus on selgitamisel.

16. juulil kell 18.15 teatati Elva valla Vehendi küla piirkonnas Võrtsjärvel rikki läinud mootoriga paadist, kus vanematega koos kaks last. Rõngu vabatahtlikud pukseerisid hädalised kaldale.

18. juulil kell 6.59 käisid päästjad Tartu vallas Võibla külas kahe sõiduautoga juhtunud liiklusavariil, kus kõrvaldasid süttimisohu ja katsid välja voolanud vedelikud absorbentainega. Üks viga saanud juht toimetati tervisekontrolliks haiglasse, sõidukitele telliti järgi puksiirid.

Valgamaa

15. juulil kella 16.03 ajal süttis Otepää vallas Kähri külas elumaja köögi lagi, mille kustutamiseks päästjad ruutmeetri jagu lage lahti võtsid. Tuleohutust kontrolliti ka pööningul. Lagi süttis hooletul vaha sulatamisel laudise vahele lennanud sädemetest.

16. juulil kell 10.51 eemaldasid päästjad teelt murdunud puud Otepää vallas Laukülas, kell 13.19 Valga vallas Kaagjärve külas ja kell 16.37 Õruste külas.

17. juulil kell 20.03 teatati, et Tsirguliina alevikus Valga mnt lukustusid sõiduauto uksed ja võtmed koos nutva 7kuuse lapsega jäi autosse. Päästjad purustasid omaniku loal lapsest eemale jääva akna ning avasid uksed, mille järel ema õnnelikult lapse juurde pääses.

Viljandimaa

16. juulil kell 18.17 kõrvaldasid päästjad Põhja-Sakala vallas Jälevere külas teelt murdunud liikluse sulgenud puu.

16. juulil kell 19.40 teatati, et Abja-Paluoja linnas Järve tänaval on paisjärves kakas joobes isikut. Päästjad kutsusid mehed veest välja ning selgitasid neile joobes ujumisega kaasnevaid ohte. Mehed soostusid järve äärest lahkuma.

17. juulil kella 9.30 ajal hävis Viljandi vallas Tõnissaare külas tules välikäimla, mille jäänused päästjad kustutasid. Käimla süüdanud joobetunnustega mees saadi kätte ja politsei viis ta kainenema.

Võrumaa

15. juulil kell 17.04 eemaldasid päästjad Võru vallas Kärgula külas ja 16. juulil kell 17.19 Antsla vallas Ähijärve külas teelt murdunud liiklust ohustavad puud.

16. juulil kell 11.41 teatati jalgratturiga metsarajal juhtunud õnnetusest Rõuge vallas Paganamaa külas järve lähedal. Päästjad said viga saanud kannatanu kell 12.57 sügavast rägastikust kätte ja transportisid 44aastase mehe kiirabiautosse.

17. juulil kella 14.33 ajal põles Võru valas Navi külas sauna vahelagi ja osa katusest, mille päästjad 15.18 kustutasid. Mõnekümne minuti pärast puhus tuul saepurusse jäänud tulekolde uuesti leegitsema ning päästjatel tuli kustutustöödeks veelkord kohal käia.

Lääne Päästekeskus

Järvamaa

16. juulil kell 17.17 kutsuti päästjad Paide linna Valasti külla, kus suur puuharu oli kukkunud katusele ja rippus nüüd ohtlikult katuse ääre peal. Päästjad saagisid puu väiksemaks ning eemaldasid selle katuselt.

16. juulil kell 11.57 käisid päästjad Türi vallas Laupa külas kukkumisohtlikku puud eemaldamas. Päästjad saagisid puu läbi ning lükkasid tee äärde.

15. juulil kell 17.38 teatati Häirekeskusele sõiduautode vahel toimunud ahelavariist Paide linnas Anna külas. Kohale sõitnud päästjad eemaldasid autodel süttimisohu, katsid teele valgunud vedelikud absorbendiga ning vedasid autod tee äärde.

Läänemaa

16. juulil kell 22.12 käisid päästjad Lääne-Nigula vallas Riguldi külas teele kukkunud puud eemaldamas.

15. juulil kell 20.07 helistas Häirekeskusesse murelik inimene, kes ei pääsenud Haapsalu linnas Jaama tänaval elava naabri juurde, kellele ta iga päev käib süüa viimas. Naabrimees ei avanud ust ega vastanud ka telefonile, kuigi eelmisel päeval oli kõik olnud korras. Kohale sõitnud päästjad sisenesid akna kaudu korterisse ja avasid seestpoolt võtmega ukse. Korteriomanik lamas põrandal ja vajas meedikute abi. Päästjad aitasid kannatanu kiirabiautosse tõsta.

Pärnumaa

16. juulil kell 15.30 helistati Häirekeskusesse, et Lääneranna vallas Mihkli külas põleb mahajäetud elumaja, kus pole viimased 3 aastat sees elatud ning hoones puudub ka elekter. Kohale sõitnud päästjad leidsid eest 2-korruselise maja, mis põles lahtise leegiga ja tuli oli juba katusest väljas. Päästjad lokaliseerisid tulekahju kella 16.38-ks, misjärel avati maja konstruktsioonid ja otsiti veel tulekoldeid. 17.31-ks oli põleng kustutatud. Hoone hävis tulekahjus täielikult. Kustutustöödega tegelesid Pärnu-Jaagupi, Lihula ja Pärnu kutselised ja Koonga vabatahtlikud päästjad. Esialgsetel andmetel oli tegemist süütamisega ning seetõttu alustati ka menetlust.

16. juulil kell 12.51 sõitsid päästjad Pärnu linna Mai tänavale, kus tütar ei pääsenud oma ema juurde korterisse. Päästjad avasid ukse ning kiirabi vaatas üle vanainimese, kes oli oma kodus kukkunud.

16. juulil kell 00.26 käisid päästjad Pärnu linnas Uuel tänaval kustutamas väikest prügikasti.

Raplamaa

16. juulil kell 13.22 käisid päästjad Kehtna vallas Palukülas teele kukkunud puud eemaldamas.