Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 18.-19. juuli

Põhja päästekeskus

Harjumaa

18. juulil kell 20.41 kutsuti päästjad Harku valda Laabi külasse, kus oli lõkkesse visatud veoauto rehv. Hüüru vabatahtlikud päästjad kustutasid põlengu kell 21.04

19. juulil kell 02.56 teatati, et Rae vallas Pildikülas asuva tankla territooriumil lekib kütusetsistern. Kohale saabunud päästjad tuvastasid, et mobiilse tankuri alaosast on selle vigastamise tagajärjel maha voolanud diislikütust, mis valgunud ca 30 ruutmeetrile. Päästemeeskond sulges lekke peatamiseks esmalt mahutikraanid ning lülitas kilbist välja pumba elektri. Seejärel katsid päästjad reostunud ala saepuruga ning takistasid kütuse sadevee kanalisatsiooni voolamise absorbendivalliga.

19. juulil kell 05.39 sai häirekeskus teate, et Paldiski linnas Põllu tänaval põleb garaažide vahetus läheduses suur prügikonteiner. Päästjate saabudes põles konteiner lahtise leegiga ning põlengule pandi piir kella 06.06-ks.

19. juulil kell 07.36 helistati häirekeskusesse teatega, et Jõelähtme vallas Iru külas Ämma teel on tunda suitsulõhna ja näha musta tossu. Kohale saabunud päästjad märkasid Pirita jõe lähistel lõket, milles põletati kaableid. Päästemeeskonda märganuna kustutas kaablipõletaja oma kätetöö ise kiiresti ära ning pani jooksu.

Lisaks käisid päästjad möödunud ööpäeval abistamas tuvi, kes oli Lasnamäe linnaosas keldrisse kinni jäänud ning toimetasid loodusesse toibuma katkise tiivaga kajaka, kes leiti samuti Lasnamäelt.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

18. juulil kell 8.02 põles Narva-Jõesuu linnas Mustanina külas platsile ladustatud turvas ja saepuru. Päästjad kustutasid kümnele ruutmeetrile ulatunud põlengu ligi tunni ajaga. Selgus, et pooleteisele hektarile on ladustatud ligi kümne meetri kogused hunnikud turvast, puitmaterjali ja muud orgaanilise päritoluga materjali, mis lagunedes kuumeneb ning võib ise süttida. Kohati mõõdeti materjalis temperatuuri kuni 50 kraadi. Saepuru ja turba kustutamine on päästjate jaoks äärmiselt töö- ja ressursimahukas, sest tulekolded võivad ulatuda väga sügavale ja kogu materjal tuleb veega läbi loputada.

Kell 11.39 teatati, et Kohtla-Järvel Ahtme mnt ei pääse 82aastast naist vaatama tulnud naine oma hoolealuse juurde. Päästjad sisenesid akna kaudu ning leidsid kukkunud ja abitu naise toa põrandalt. Naine aidati püsti ja kiirabi andis talle esmaabi.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

18. juulil kell 22.18 teatati kahe sõiduautoga juhtunud liiklusavariist Jõgeva vallas Laiusevälja külas. Üks autodest vedas haagissuvilat, mis kokkupõrkes hävis. Päästjad tagasid haagises olnud gaasiballoonide tuleohutuse. Hiljem vabastati tee liikluseks.

Valgamaa

18. juulil kell 13.24 käisid päästjad Valga vallas Laanemetsa külas eemaldamas teelt murdunud puud.

Viljandimaa

18. juulil kella 9.38 ajal põles Põhja-Sakala vallas Võivaku külas elumaja puudulikult puhastatud korstnas pigi ja tahm. Päästjad kontrollisid tuleohutust ja õnneks tuli lõõridest välja ei levinud. Majaomanik sõnul oldi seni korstnat ise puhastatud. Päästjad selgitasid, et seda tohib küll üldiselt teha, kuid kord viie aasta jooksul peab eramajas need tööd usaldama väljaõppinud korstnapühkija hooleks. Perenaine lubas kiiremas korras ametimehe kütteseadmeid puhastama ja kontrollima kutsuda.

Kella 15.58 ajal süttis Viljandi vallas Vardja külas rikkis auto summutisse voolanud kütus. Auto mootori seiskamisel sumbus põleng ise. Päästjad andsid juhise sellises seisukorras autoga mitte liigelda ning kutsuda sõidukile järgi treiler.

Lõuna-Eesti pommigrupp

18. juulil tegid demineerijad kahjutuks Valga maakonnast Otepää vallast Sarapuu külast leitud kaks mürsku, lennukipommi, käsigranaadi ja kolm granaadisütikut.

Lääne päästekeskus

Hiiumaa

18. juulil kell 17.05 kutsuti päästjad Kärdla linna Hiiu tänavale, kus oli toimunud liiklusõnnetus. Päästjad katsid kohapeal õnnetuse tõttu autodest välja voolanud vedelikud absorbendiga ning teatasid sündmusest tänavakoristusfirmale.

Pärnumaa

19. juulil kell 1.06 sai Häirekeskus teate, et Põhja-Pärnumaal Kodesmaa külas Libatses tuleb sõiduauto kapoti alt suitsu. Kohale sõitnud Pärnu-Jaagupi päästjad leidsid eest auto, mille mootoriruumi isolatsiooni sees oli väike tulekahju. Päästjad kustutasid põlengu, mille põhjuseks oli elektriline lühis.

18. juulil kell 21.21 helistas Häirekeskusesse murelik inimene, kes oli Põhja-Pärnumaal Veskisoo külas metsavahelisel teel autoga auku sõitnud ega saanud sealt enam välja. Kohale sõitnud Vändra päästjad tõmbasid auto välja ja juht sai sõitu jätkata.

18. juulil kell 10.08 teatati Häirekeskusele põlevast sõiduautost Pärnu linnas Hobuse tänaval. Päästjate kohale saabudes olid kohalviibijad auto mootori juba tulekustuti ja veega kustutanud. Päästjad kastsid autot veega, kontrollisid sõiduki termokaameraga üle ning eemaldasid süttimisohu.

Raplamaa

18. juulil kell 17.11 helistati Häirekeskusesse, et Kohila alevis Tööstuse tänaval tuleb mahajäetud kuurist suitsu. Päästjate kohale saabudes oli helistaja tulekahju juba veeämbriga kustutanud ja lahtist põlemist enam ei toimunud. Päästjad kontrollisid koha termokaameraga üle.