Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 19.-20. juuli

Põhja päästekeskus

Tallinn

19. juulil kell 11.47 said päästjad väljakutse Lasnamäe linnaosasse, kus Mustakivi teel asuva kaubanduskeskuse kõrval põles pargitud autode vahetus läheduses asuv prügikonteiner. Päästjad kustutasid põlengu kella 11.55-ks, misjärel kontrolliti üle ka hoone siseruumid. Edasist tuleohtu õnneks ei tuvastatud.

Harjumaa

19. juulil kell 12.42 sai häirekeskus teate autopõlengust Anija vallas Pillapalu külas. Päästjate saabudes põles Soodla veehoidla kaldal metsatukas asuv sõiduk lahtise leegiga, kuid õnneks ei olnud tuli veel metsaalust süüdanud. Päästemeeskond kustutas tulekahju kella 13.26-ks ning inimesed selles viga ei saanud. Põlengu tekkepõhjus on selgitamisel.

19. juulil kell 17.37 sõitsid päästjad Rae valda Assaku alevikku, kus Tiigi teel asuvates varemetes põles kulu. Päästemeeskond kustutas ca 20-le ruutmeetrile levinud põlengu kella 18.16-ks ning päästetööde juhi esialgsel hinnangul sai tulekahju alguse hooletusse jäetud lõkkest.

19. juulil kell 21.24 helistas hädaabinumbrile Keila linnas Paldiski maanteel elav inimene, kes teatas, et tema eakas vanaproua on oma korteris kukkunud ning karjub appi. Kahjuks ei saanud naaber korterisse siseneda, sest võtmed olid seespool ees. Kohale saabunud päästjad avasid ukse ning andsid abivajaja üle kiirabile.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

19. juulil kella 15.38 ajal põles Kohtla-Järvel Kalevi tn gaasiseadmega sõiduauto esiosa, mille omanik iseseisvalt käsikustutiga kustutas. Päästjad kontrollisid edasist tuleohutust. Esialgsel hinnangul võis tulekahju tekkida elektrisüsteemi rikkest.

Lõuna päästekeskus

Tartumaa

19. juulil kell 21.59 käisid päästjad Elvas Metsalaane külas abis ennast ketiga traataia võrgu rulli külge kinni mässinud koeral. Koer vabastati ja anti üle varjupaiga töötajatele.

Valgamaa

19. juulil kell 13.54 käisid päästjad Tõrva vallas Kähu külas eemaldamas teelt murdunud sõidusuunad sulgenud puud.

Kell 14.03 teatati Otepää vallas Risttee külas Tatra – Otepää – Sangaste mnt 42 km veo- ja sõiduautoga juhtunud liiklusõnnetusest. Päästjad paigaldasid kannatanule kaelalahase ning seejärel lõikasid sõiduautost välja ja transportisid raskelt viga saanud naisterahva kiirabiautosse. Ühtlasi kõrvaldati avariiliste sõidukite süttimisoht.

Lääne päästekeskus

Järvamaa

19. juulil kell 15.22 helistati Häirekeskusesse, et Türi linnas Väike-Pärnu tänaval tuleb kortermaja 2. korruse köögiaknast heledat suitsu. Kuna korteriuks oli lukus ja keegi avama ei tulnud, sisenesid päästjad kahekordse kivimaja korterisse lahtise akna kaudu ja avastasid toast toidukõrbemise. Inimesi korteris ei olnud. Päästjad tuulutasid toad ning kontrollisid korteri üle. Selle aja peale tulid koju ka korterielanikud, kellele tehti selgitustööd.

Läänemaa

19. juulil kell 10.24 käisid päästjad Lääne-Nigula vallas Palivere alevikus teele kukkunud puud eemaldamas.

Pärnumaa

19. juulil kell 19.13 kutsuti päästjad Pärnu linna Kirsi tänavale, kus oli toimunud liiklusõnnetus. Päästjad eemaldasid ühel autol süttimisohu.

Raplamaa

19. juulil kell 13.53 sai Häirekeskus teate, et Märjamaa vallas Konuvere külas on sõiduauto kurvilisel teel välja sõitnud ja põrganud vastu kaske. Päästjad eemaldasid kasetüve jäänused, et auto puksiiri peale saada, likvideerisid sõidukil süttimisohu ja lõpuks puhastasid tee. Õnnetuses keegi vigastada ei saanud.

Saaremaa

19. juulil kell 19.53 teatati Häirekekskusele, et Kudjape alevikus Kalmistu bussipeatuses põleb järelevalveta jäetud lõke. Päästjate kohale saabudes olid möödujad põlengu juba kustutanud. Selgus, et põlenud oli tossupaar, millest jäi järele vaid kaks õnnetut söestunud talda.