Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 20.-21. juuli

Põhja päästekeskus

Tallinn

20. juulil kell 14.13 said päästjad väljakutse Lasnamäe linnaosasse Pallasti tänavale, kus põles ehitusprahi konteiner. Päästemeeskond kustutas põlengu kella 14.27-ks.

20. juulil kell 17.45 helistati häirekeskusesse teatega, et Lasnamäe linnaosas Ümera tänaval asuva viiekordse elumaja neljanda korruse rõdul on näha suitsu. Päästjad tuvastasid saabudes, et rõdul põles praht ning kustutasid selle kella 17.57-ks. Päästetööde juhi esialgsel hinnangul sai tulekahju suure tõenäosusega alguse hooletust suitsetamisest. Lisaks puudus korteris kohustuslik suitsuandur, mille olulisusest päästjad elanikule pikalt rääkisid ning palusid tal selle esimesel võimalusel endale soetada. Elanik lubas, et teeb seda hiljemalt nädala jooksul.

21. juuli varahommikul kell 05.24 sai häirekeskus teate, et Põhja-Tallinna linnaosas Uus-Maleva tänaval asuva viiekordse elumaja teiselt korruselt on näha suitsu. Kohale saabunud päästjad tuvastasid kiiresti korteri, kust suitsu imbus ning leidsid sealt eest äsja töölt saabunud elaniku, kes endale süüa asus valmistama, kuid suurest väsimusest tingituna toidu pliidile unustas. Päästjad likvideerisid ohtliku olukorra kella 05.43-ks.

Harjumaa

20. juulil kell 15.16 teatati häirekeskusele, et Saue vallas Laagri alevikus põleb Hoiu tänaval asuvas ehitusjärgus hoones saepuru. Päästjate saabudes olid 3 ehitustöölist pulberkustuti abil suurema põlengu peatanud, kuid kuna katusekonstruktsiooni vahelt imbus ikka veel suitsu, avasid päästjad ca kolme ruutmeetri jagu katust, et sealne hõõgumine veejoaga likvideerida. Päästesündmus lõpetati kell 16.13 ning esialgsel hinnangul võis põleng alguse saada keevitustöödest.

20. juulil kell 20.05 helistas häirekeskusesse inimene, kes teatas, et ei ole oma Kehra linnas Kooli tänaval üksi elavat eakat ema terve päeva jooksul tabanud ning kardab, et temaga on midagi juhtunud. Kohale saabunud päästjad avasid eaka naise korteriukse ning andsid sealt leitud abivajaja üle kiirabile.

20. juulil kell 23.48 sõitsid Muraste vabatahtlikud päästjad Harku valda Viti külasse, kus maanteele oli murdunud suur puu, mis sulges ühe sõidurea. Üks auto oli ööpimeduse tõttu sellele ka otsa sõitnud, kuid inimesed õnneks viga ei saanud. Päästjad eemaldasid mootorsae abil puu teelt kella 00.20-ks.

21. juulil kell 08.13 teatati, et Rae vallas Jüri alevikus on kaevetööde käigus vigastatud elektrikaablit, mis põlema süttis. Päästjad kustutasid põlengu kella 08.21-ks ning sündmusega tegelesid edasi kohale kutsutud elektrikud.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

20. juulil kell 15.22 teatati, et Narvas A-A. Tiimanni tänaval on murdunud puuoks kukkunud tänavavalgustuspostile. Päästjad piirasid ohuala lindiga, puu kõrvaldamine jäi hooldusettevõtte ülesandeks.

Ida-Eesti pommigrupp

20. juulil tegid demineerijad kahjutuks Ida-Viru maakonnast Narva-Jõesuust Sõtke külast leitud 150 mm mürsu.

Lõuna päästekeskus

Põlvamaa

20. juulil kell 14.21 käisid päästjad Kenapi vallas Lauri külas eemaldamas teelt murdunud puud.

Tartumaa

20. juulil kell 13.35 teatati, et Elva vallas Käärdi alevikus on koer kaelapidi metallaia vahele kinni jäänud. Päästjad aitasid hüdrauliliste tööriistade abil koera vabadusse ja andsid ta üle omanikule.

Viljandimaa

20. juulil kell 15.10 käisid päästjad Viljandi vallas Ülensi külas eemaldamas teelt murdunud puud.
Kella 17.36 ajal põlesid Põhja-Sakala vallas Ilbaku külas heinamaal heinavaalud, mis kustutati enne päästjate saabumist. Päästjad kontrollisid põlenguala üle ja tulekoldeid ei avastanud.

Lääne päästekeskus

Järvamaa

20. juulil kell 13.27 käisid päästjad Paide linnas Roosna-Alliku alevikus Nooruse tänaval aitamas piiritajat, kes oli 2. korruse ventilatsioonivõre vahele kinni jäänud.

Pärnumaa

20. juulil kell 22.50 käisid päästjad Papsaare külas Pärnu-Lihula teel sõiduki rikke tõttu teele valgunud õlireostust koristamas.

20. juulil kell 18.22 teatati Häirekeskusele Pärnu linnas Savi tänaval toimunud liiklusõnnetusest. Päästjad katsid teele valgunud õli absorbendiga, koristasid reostuse ning vabastasid sõidutee liiklusele.

20. juulil kell 16.21 sai Häirekeskus teate, et Pärnu linnas Papiniidu tänaval tuleb 5-korruselise maja 3. korruselt suitsu ja karjub suitsuandur. Helistaja koputas ka uksele, kuid keegi avama ei tulnud. Päästjate kohale saabudes oli 3. korrus suitsu täis. Päästjad avasid korteriukse, kust toodi välja 1 inimene, kelle kiirabi haiglasse viis. Selgus, et põles kinni ehitatud rõdu, mis kiiresti kustutati ning ruumid ventileeriti. Põleng kustutati kella 16.34-ks. Tulekahju tekkepõhjus ei ole praegu teada.

20. juulil kell 8.31 sõitsid päästjad Saarde valda Kilingi-Nõmme linna Pärnu tänavale, kus mootorrattur oli sattunud liiklusõnnetusse. Kohale sõitnud päästjad likvideerisid sõidukil süttimisohu, katsid teele valgunud õli absorbendiga ning puhastasid tee avariijärgsetest tükkidest. Avariis sai kannatada mootorrattur, kelle kiirabi viis haiglasse.

Raplamaa

20. juulil kell 22.29 helistati Häirekeskusesse, et Kehtna vallas Keava alevikus Koogimäe teel tehakse maja ees lõket, kus levib haisvat suitsu. Kohale sõitnud Kehtna vabatahtlikud päästjad leidsid eest seltskonna, kes põletas lõkkes prügi. Päästjad kustutasid lõkke, milleks kulus umbes 300 liitrit vett. Kuna inimesed muutusid vägivaldseks ning takistasid päästjate tööd, siis kutsuti seltskonda rahustama politsei. Info ohtlikust lõkkest edastati ka Keskkonnaametile.

Saaremaa

21. juulil kell 3.34 sai Häirekeskus teate, et Saaremaa vallas Veeriku külas põleb kastiga sõiduauto. Päästjate kohale saabudes põles lausleegis väikese veoauto mootor ja kabiin, auto ise asus maja seinast 3 meetri kaugusel. Päästjad kustutasid põlengu. Auto kabiin ja mootoriosa hävisid tules täielikult, kuumuse ja vee mõjul pragunes hoone 2. korruse aken. Arvatavasti sai tulekahju alguse elektrisüsteemi rikkest.