Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 21.-22. juuli

Põhja päästekeskus

Tallinn

21. juulil kell 20.11 said päästjad väljakutse Haabersti linnaosasse Astangu tänavale, kus suletud territooriumil põles vana lagunenud soojak. Kuna ligipääs soojakule oli raskendatud, kasutas päästemeeskond tulekahju likvideerimiseks kustutussüsteemiga ATV-d ning põleng saadi kontrolli alla kella 21-ks.

21. juulil kell 23.54 helistas häirekeskusesse Mustamäe linnaosas Akadeemia teel elav ema, kes teatas, et tema 10-aastane laps lukustas end vannituppa ning ei saa seda enam lahti. Kohale saabunud päästjad avasid ukse mõni minut pärast südaööd ning paanikasse sattunud laps anti emale üle. Kiirabi sekkumist ta ei vajanud.

Lisaks käisid päästjad möödunud ööpäeval kahel korral abistamas kiirabibrigaade raskekaaluliste ning raskes seisus patsientide transportimisel.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

21. juulil kell 14.53 teatati, et Jõhvis Hariduse tänaval on kortermaja trepikojas suits. Päästjad leidsid korteri, mille ukse vahelt suitsu immitses. Korterisse sisenenud suitsusukeldujad leidsid köögis pliidi juures põlevad seinakapid, mis kaasa võetud käsikustutiga kustutati. Kohale tuli korteri omaniku esindaja, kelle ülesandeks jäi ukse lukustamine. Põlengu tekkepõhjus on selgitamisel.

Kella 19.04 ajal vabastasid päästjad Kohtla-Järvel Ahtme linnaosas Puru teel kortermaja lifti kinni jäänud lapsed.

Lääne-Virumaa

21. juulil kell 12.03 käisid päästjad Rakveres F. G. Adoffi tänaval kustutamas süttinud pinnast. Tõenäoliselt oli pinnas süttinud varem põletatud lõkkest.

Ida-Eesti pommigrupp

21. juulil tegid demineerijad kahjutuks Ida-Viru maakonnast Alutaguse vallast Ongassaare külast leitud tankitõrje mürsu ning Sillamäe linnast leitud 16 lõhkekeha.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

21. juulil kell 18.45 teatati, et Jõgeva vallas Liivoja külas põleb prahihunnik ja selle ümbruses kulu. Päästjate saabudes hakkas tuld võtma ka vana hobuste varjualusena kasutusel olnud kõrvalhoone sein. Põlengu põhjust seostatakse tund aega varem teostatud metallilõiketöödega.

Tartumaa

21. juulil kell 13.04 käisid päästjad liiklusavariil Kambja vallas Tatra külas, kus põrkasid kokku sõiduauto ja väikebuss, mis vedas haagisel ralliautot. Päästjad vabastasid avariilisest autost viga saanud juhi, kelle kiirabi haiglasse toimetas. Ühtlasi kõrvaldasid päästjad süttimisohu ning hiljem vabastasid tee liikluseks.

Kella 22.53 ajal põles Tartus Jõe tänaval väliköögi kamina korstnas süttinud tahm. Põleng sumbus ise, päästjad kontrollisid hoone ja ümbruse tuleohutust.

22. juulil kell 5.39 aitasid päästjad Tartus Kooli tänaval pääseda kodus kukkunud 72aastase patsiendi juurde, milleks avasid jõuga ukse. Uks õnnetus avades terveks jätta ning hiljem sulgeda.

Valgamaa

21. juulil kell 16.36 teatati, et Otepää linnas Tartu mnt asuvas tanklas on maha voolanud kütus. Päästjad katsid 10 ruutmeetrisele alale voolanud reostuse tanklas varuks oleva absorbentainega ja pühkisid selle kokku.

Võrumaa

21. juulil kell 22.40 teatati, et Antsla vallas Urvaste külas Õpetajate tn on kortermajas kuulda suitsuanduri häiret. Päästjateni jõudis info, et ühest korterist on tunda kõrbelõhna. Päästjad sisenesid akna kaudu korterisse, kust leidsid elektripliidil suitseva panni ning magava mehe, kes suitsuanduri häirest välja ei teinud. Tuleoht kõrvaldati, suitsu sisse hinganud joobetunnustega 34aastase mehe tervist kontrollis kiirabi.