Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 22.-25. juuli

Põhja päästekeskus

Tallinn

22. juuli hilisõhtul sai häirekeskus teate, et Tallinnas Pirita jahtklubi juures on ujuma läinud ja kadunuks jäänud 17-aastane noormees. Esialgsetel andmetel viibis hukkunud noormees kadumisele eelnenud ajal rannas koos oma sõprusseltskonnaga. Otsingutele kaasati Politsei- ja Piirivalveameti lennusalga helikopter, koerapatrull, Pirita päästekomando jett ja Lasnamäe päästekomando droon. 23. juulil kella 3 paiku öösel leidis kopterimeeskond merest kadunud noormehe surnukeha. Uppumise täpsemad asjaolud selgitab välja edasine menetlus.

22. juulil kell 21.19 saabus häirekeskusele teade, et Mustamäe linnaosas Sõpruse puiesteel asuva viiekordse elumaja teise korruse rõdult levib ohtralt suitsu. Kohale saabunud päästjad tuvastasid, et rõdul põles ämber suitsukonidega ning kustutasid selle kella 21.33-ks, misjärel viidi elanikele läbi põhjalik tuleohutusalane selgitustöö.

23. juulil kell 16.34 saabus hädaabinumbrile kõne Põhja-Tallinna linnaosast Paljassaare teelt, kus noormees oli elektritõukerattaga kukkunud ning tugevalt jalga vigastanud. Päästjad toimetasid ATV abil kannatanu kiirabimeedikuteni, kes ta haiglasse toimetasid.

24. juulil kell 18.25 teatati, et Pirita linnaosas Ranne teel on inimene keldrisse kukkunud ning vigastada saanud. Kohale saabunud päästjad aitasid kannatanu keldrist välja ning andsid ta üle kiirabile.

25. juulil kell 08.02 sai häirekeskus teate, et Mustamäe linnaosas Sütiste teel on eakas ja üksi elav inimene oma kodus kukkunud. Kohale saabunud päästjad sisenesid korterisse akna kaudu ning andsid sealt leitud abivajaja üle kiirabile.

Harjumaa

22. juulil kell 14.01 helistas häirekeskusesse Saue linnas Ladva tänaval asuva kolmekordse eramaja elanik ning teatas, et tema maja katusel asuvas varblasepesas on ühe varblase jalg kuskile kinni jäänud. Teataja nägi, kuidas varblase pereliikmed teda meeleheitlikult abistada püüdsid, kuid kahjuks edutult. Kohale saabunud päästjad püstitasid tõmbredeli ning vabastasid varblase kella 14.22-ks. Linnuga oli õnneks kõik korras.

22. juulil kell 14.29 said päästjad väljakutse Rae valda Assaku alevikku, kus põles kulu. Päästemeeskond kustutas ca 130-le ruutmeerile levinud põllupõlengu kella 15.04-ks.

22. juulil kell 19.05 saabus hädaabinumbrile kõne Kose vallast Kolu külast, kus teataja kuulis metsast meesterahva appihüüdeid, kuid ei suutnud abivajaja asukohta ise tuvastada. Kohale saabunud päästjad jõudsid ATV-ga abivajajani kella 19.12 paiku ning tuvastasid, et metsatöid teinud mehe jalg oli traktori alla kinni jäänud. Päästemeeskond kasutas mehe vabastamiseks tõstepatju ning kaevemeetodit ning kella 19.45-ks saadi ta traktori alt kätte. Seejärel toimetasid päästjad kannatanu ATV abil kiirabiautoni ning meedikud toimetasid ta haiglasse. Esialgse info põhjal oli mees traktoriga metsas töötades kännule otsa sõitnud, misjärel masin ümber kukkus ning mees selle alla kinni jäi.

22. juulil kell 20.19 teatati häirekeskusele, et Harku vallas Türisalu külas asuva suvila basseinis ujub madu, keda elanikud ise kätte ei saa. Vabatahtlikud päästjad Lohusalust püüdsid nastiku kinni ning toimetasid ta loodusesse.

23. juulil kell 05.36 sai häirekeskus teate tulekahjust Jõelähtme vallas Manniva külas, kus elumajade vahetus läheduses põles vana talumaja. Päästjate saabudes põles hoone lahtise leegiga ning päästjad üheskoos vabatahtlike päästjatega Kolgalt, Kostiverest ja Raasikult lokaliseerisid põlengu kella 07.27-ks. Seejärel asuti tegelema järelkustutustöödega kolmes töölõigus, kuna vana talumaja oli maast laeni heina täis. Tulekahju kustutati lõplikult kella 09.33-ks. Inimesi hoones ei viibinud.

24. juulil kell 09.32 sai häirekeskus teate, et Kiili vallas Mõisakülas põleb pargitud sõidukite vahetus läheduses saunamaja. Päästjad kustutasid põlengu kella 10.08-ks ning inimesed selles kannatada ei saanud. Esialgsetel andmetel võis tulekahju alguse saada elektripaigaldise rikkest. Täpne tekkepõhjus on selgitamisel.

24. juulil kell 14.29 helistas häirekeskusesse inimene, kes teatas, et nägi Jõelähtme vallas Jägala-Käravete maantee 5. kilomeetril liigeldes metsatukast tõusmas tumedat suitsu. Kohale saabunud päästjad tuvastasid metsas lõkke, milles põletati rehve ning kustutasid selle kella 14.57-ks.

24. juulil kell 16.47 sai häirekeskus kõne Saue vallast Kaasiku külast, milles teatati suvilapõlengust Virmalise aiandusühistus. Päästjate saabudes olid maja katusest leegid väljas ning peremees neid ise ka summutama asunud. Päästemeeskond kustutas tulekahju kella 18.04-ks ning hoone peremees anti üle kiirabile, kes ta tervisekontrolliks haiglasse toimetas. Esialgsetel andmetel võis põleng alguse saada saunast. Täpne tekkepõhjus on selgitamisel.

Lisaks käisid päästjad möödunud nädalavahetusel üheksal korral abistamas kiirabibrigaade raskekaaluliste ning raskes seisus patsientide transportimisel. Neist kahel korral Harjumaal ja seitsmel korral pealinnas.

Neljal korral käidi abistamas vigastatud ning erinevatesse kohtadesse kinni jäänud linde: kahel korral oli tegemist kajakatega ning ühel korral rästaga ja pistrikuga. Kõik linnupäästesündmused leidsid aset pealinnas.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

22. juulil kell 9.02 põles Toila vallas Mõisamaa külas mahajäetud maja, mis tulekahjus hävis.
Kell 17.29 teatati, et Narva-Jõesuu linnas Narva lahe supelrannas on alkoholi tarvitanud mees kadunuks jäänud. Helistajaks oli mures sõber. Päästjad suundusid ujuvate päästelaudadega 100 meetri kaugusel kaldast märgatud 32aastase mehe juurde, kes toodi kaldale. Kaldale toodi ka temaga koos olnud 42aastane naine. Õnneks keegi seekord viga ei saanud.

22. juulil kell 19.23 teatati, et Kiviõli linnas Kalevi tänaval on bussist välja tilkunud õli. Päästjate saabumise ajaks oli buss lahkunud. Päästjad katsid väiksel alal oleva õli absorbentainega.

Kell 19.39 teatati, et Kohtla-Järvel E. Vilde tänaval on kortermajas ühest korterist kuulda häiresignaali. Päästjad sisenesid jõuga korterisse, kus töötas gaasianduri häire. Päästjad selgitasid, et vannitoas lekib gaasikütte veesoojendi torustik. Ruumid tuulutati ning mürgistusoht taandus. Inimesi kodus ei olnud.

23. juulil kella 19.49 ajal süttis Lüganuse vallas Satsu külas elektriliinide alune kuluhein ja pinnas. Päästjad kustutasid tulekahju öösel kella 1.53ni. Hommikul ala kontrollides leiti üks suitsev tulekolle, mis lõplikult kustutati. Põleng levis kokku umbes hektari suurusele alale.

24. juulil kell 9.25 teatati, et Toila vallas Pühajõe külas põleb lausleegis ehitusjärgus maja. Päästjad kustutasid tulekahju kell 11.51. Põlengu tekkepõhjus on selgitamisel.

Kell 17.45 teatati, et Kohtla-Järvel Torujõe tänaval on vingugaasiandur korduvalt häiret andnud. Päästjad mõõtsid korteris vingugaasi kontsentratsiooniks 200-ppmi ning selgitasid, et lekke ning mürgistusohu põhjuseks oli ilmselt veegaasisoojendi leke ja kehv ventilatsioon. Ruumid tuulutati, soojendi kasutamine keelati ning korteriomaniku ülesandeks jäi rikke selgitamiseks ja remondiks kiiremas korras gaasiseadmete tehnik kutsuda.

Ida-Eesti pommigrupp

22. juulil tegid demineerijad kahjutuks Ida-Viru maakonnast Narva-Jõesuu linnast Auvere külast leitud 50 erinevat lõhkekeha.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

23. juulil kell 14.34 käisid päästjad Jõgeva vallas Süvalepa külas kustutamas nelja ruutmeetri ulatuses põlevat suvemaja pööningut. Tulekolletele ligipääsuks ja kustutamiseks avati viis ruutmeetrit katust.
Kell 14.58 põles Mustvee vallas Kükita külas lahtise leegiga laona kasutusel olev vana kalamüügikiosk, mille päästjad kell 15.47 kustutasid. Esialgsel hinnangul võis põlengu põhjustada rike külmkapi elektrisüsteemis.

24. juulil kella 12.22 ajal suitses Mustvee vallas Nõmme külas veoauto tagumine rehv. Päästjad jahutasid ratast veega ja suuremat tulekahju ei tekkinud. Ilmselt tekitas tuleohu pidurisüsteemi rike.

Põlvamaa

23. juulil kell 11.00 teatati Kanepi vallas Krootuse külas pooleldi murdunud puust, mis ohustas kergliiklusteel liiklejaid. Päästjad märgistasid ohuala lindiga, puu eemaldamise organiseerimine jäi omavalitsuse ülesandeks, kelle esindajat olukorrast teavitati.

Tartumaa

Kell 22.08 teatati, et Elva vallas Koruste külas jäi sõiduauto esimese ratta valuvelje ja piduriketta vahele kinni kassipoeg. Päästjad eemaldasid looma kätte saamiseks auto ratta.

24. juulil kell 2.21 põles Tartus Uuel tänaval elumaja rõdul tuhatoosi sisu, mille päästjad kustutasid. Korterisse pääsesid päästjad lukustamata uksest, kuid korterist kedagi ei leitud.

Kell 14.45 käisid päästjad Kambja vallas Uhti külas kahe sõiduautoga juhtunud liiklusavariil, kus võtsid tuleohu kõrvaldamiseks maha akujuhtmed, eemaldasid teelt õlireostuse ja vabastasid sõidutee segamatuks liikluseks.

Kell 15.05 teatati, et Elvas Kesk tänaval purunes puitklotsist üle sõitnud auto kütusetoru. Päästjad sulgesid parklasse seisma jäetud auto torulekke spetsiaalse pastaga ning katsid välja voolanud diislikütuse absorbentainega.

24. juulil kell 23.25 teatati, et Tartus Taara pst süttis soojuskiirguri gaasiballoon. Elanikud lükkasid põleva ballooni basseini, kuid see ei kustunud. Päästjad kustutasid ballooni süsihappegaasikustutiga ja tõid ballooni basseinist välja. Esialgsel hinnangul võis põlengu põhjuseks olla gaasiballooni hooletu või ebaõige paigaldus.

Valgamaa

24. juulil kell 13.35 põles Valgas Uuel tänaval varemgi põlenud mahajäetud puitmaja, mille päästjad kustutasid.

Viljandimaa

25. juulil kell 2.38 aitasid päästjad Mustla alevikus Tiigi tänaval aitamas kiirabil pääseda liikumisvõimetu patsiendi juurde. Selleks sisenesid päästjad läbi lahtise akna korterisse ja avasid ukse seestpoolt.

Võrumaa

23. juulil kell 13.14 käisid päästjad Võrus F. R. Kreutzwaldi kustutamas põleva prügikonteineri sisu.

Lääne päästekeskus

Hiiumaa

23. juulil kell 6.05 käisid päästjad Hiiumaa vallas Külama külas kustutamas põllul põlevat heinarulli. Selleks kasutati 2 pulberkustutit. Tuli võis alguse saada pikselöögist.

Järvamaa

23. juulil kutsuti päästjad Paide linna Pargi tänavale, kus sõiduauto oli sõitnud vastu tänavavalgustusposti. Päästjad eemaldasid autol akujuhtme.

22. juulil kell 18.48 kutsuti päästjad Paide linna Tarbja külla, kus sõiduauto oli sõitnud kraavi. Päästjad eemaldasid autol süttimisohu ja aitasid liiklust reguleerida, sest õnnetus juhtus kitsal metsavahelisel teelõigul.

Lääne maakond

24. juulil kell 19.23 käisid päästjad Lääne-Nigula vallas Riguldi külas, kus oli toimunud liiklusõnnetus. Päästjad stabiliseerisid kraavis olev auto ning aitasid sõidukis oleva inimese välja ning andsid ta üle kiirabile.

24. juulil kell 17.52 teatati Häirekeskusele, et Haapsalu linnas Kolila külas põleb väikebuss, milles on 2 mootorratast ja mitu bensiinikanistrit. Põlengut püüti oma jõududega kustutada, kuid see ei õnnestunud. Päästjate kohale saabudes põles mikrobussi salong, mis kustutati kiiresti. Tulekahju põhjuseks oli ilmselt gaasil töötava külmkapi rike. Kohal viibinud inimeste oskuslik tegutsemine ja kongi ning salongi vahel asunud vahesein aeglustasid tulekahju levikut, nii et suurem õnnetus jäi tulemata.

22. juulil kell 12.07 käisid päästjad Lääne-Nigula vallas Rõuma külas teele kukkunud puid eemaldamas.

Pärnumaa

24. juulil kell 21.37 kutsuti päästjad Häädemeeste valda Leina külla, kus metsas matkanud pere oli juhuslikult avastanud põleva metsaaluse. Häädemeeste päästjad kustutasid umbes 2 ruutmeetri suuruse põlengu.

24. juulil kell 13.43 helistas Häirekeskusesse liikleja, kes märkas teel traktorit, mille tagarehvist tuli suitsu ja oli näha tuld. Juht ei peatunud märguannete peale. Päästjad peatasid traktori ning kustutasid haagise rehvi 2 ämbri veega.

22. juulil kell 21.27 helistati Häirekeskusesse, et Pärnu linnas Turba tänaval põleb veoauto. Päästjate kohale saabudes oli tuli levinud veoauto kabiini ja kabiini ning furgooni vahelisele osale. Päästjad kustutasid veoauto kabiini all oleva mootoriruumi ning pukseerisid sõiduki teisest autodest ja varikatusest eemale. Veoauto hävis tules umbes 30 protsendi ulatuses. Tulekahju tekkepõhjus ei ole teada.

22. juulil kell 21.23 teatati Häirekeskusele järelevalveta jäetud lõkkest Pärnu linnas Tüürimehe tänaval. Päästjad kustutasid põleva rehvi, mis oli visatud prügihunnikusse.

22. juulil kell 17.13 toimus Pärnu linnas Rohelisel tänaval liiklusõnnetus, kus sõiduauto sõitis majja. Päästjad aitasid auto majaseinast ohutult kätte saada, toestasid seina prussidega ning katsid augu koormakattega. 3 kannatanut viidi kiirabiga haiglasse.

22. juulil kell 13.14 kutsuti päästjad Pärnu idamuuli meremärgi juurde, kus kaks inimest olid muulil hätta jäänud. Üks jalutajatest oli vigastanud oma jalga ega saanud enam mööda kive tagasi kõndida. Päästjad tõid hättasattunud paadiga kaldale. Õnneks kiirabi ei vajatud.

Raplamaa

22. juulil kell 14.39 helistati Häirekeskusesse, et Rapla vallas Keo külas põleb vana lagunenud saun lausleegiga, mille kõrval on ka elumaja. Päästjad kustutasid umbes 20 ruutmeetri suuruse hoone, mis arvatavasti läks põlema 3-4 päeva tagasi sauna juures tehtud lõkkest. Tulekahju käisid kustutamas Järvakandi, Kehtna ja Rapla kutselised ja Lipa vabatahtlikud päästjad.

Lisaks käisid päästjad üheksal korral abistamas kiirabibrigaade raskekaaluliste ning raskes seisus patsientide transportimisel.