Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 25.-26. juuli

Põhja päästekeskus

Tallinn

25. juulil kell 19.09 helistas häirekeskusesse inimene, kes teatas, et tema Lasnamäe linnaosas Lasnamäe tänaval elav eakas ema ei ava koputuste ega telefonikõnede peale ust. Kohale saabunud päästjad avasid ukse ning andsid sealt leitud abivajaja üle kiirabile.

25. juulil kell 21.02 teatati, et Nõmme linnaosas Männiku teel asuva kahekordse elumaja katuse karniisi küljes ripub juba pikemat aega vigastatud tuvi, kes õnneks veel elus tundus olevat. Kohale saabunud päästjad tuvastasid, et tuvi oli kinni jäänud mingi nööri külge ja vabastasid ta ahelatest kella 21.29-ks, misjärel sõbralikud majaelanikud lindu turgutama jäid.

26. juulil kell 07.48 sai häirekeskus teate, et Lasnamäe linnaosas Pae tänaval asuva üheksakordse elumaja seitsmenda korruse trepikojas on tunda suitsuhaisu. Kohale saabunud päästjad tuvastasid, et ühes korteris oli kärssama läinud vannitoas asuv ventilaator. Päästjad lülitasid korterist elektri välja ning tuulutasid ruumid. Seejärel kutsuti kohale elektrikud.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

25. juulil kell 14.07 teatati, et Sillamäel J. Gagarini tänaval on oma kodus hätta jäänud 86aastane naine, kes ei suuda vannist välja saada. Päästjad avasid jõuga ukse ning aitasid kannatanu vannist välja.

Kella 18.35 ajal põles Toila vallas Peeri külas tühi varem põlenud maja, mis tules sisuliselt hävis.

Kella 19.58 ajal põles Lüganuse vallas Kiviõli linnas Vabaduse pst kuivanud hein, mille päästjad kustutasid. Tõenäoliselt oli põleng süttinud mõne jalutaja hooletult visatud põlevast suitsukonist või tikust.

Lääne-Virumaa

26. juulil kell 00.58 teatati, et Viru-Nigula vallas Kunda linnas Mäe tn on kortermaja keldris gaasilõhn. Päästjad avastasid lekkiva ventiiliga ballooni ja viisid selle ohutuse tagamiseks õue.

Kell 2.56 käisid päästjad Rakvere vallas Lasila külas eemaldamas teelt murdunud ja sõidusuunad sulgenud puud.

Lõuna päästekeskus

Tartumaa

25. juulil kell 17.12 teatati, et Tartus Turu tänaval asuvas tankla parklas on sõidukist lekkinud kütust. Päästjad katsid 15 ruutmeetrisele alale ümber tankla ja bussi alla lekkinud diiselkütuse absorbentainega. Politsei abil teavitati olukorrast bussi omanikku.

Valgamaa

25. juulil kella 19.16 ajal põles Valga vallas Supa külas tühjalt seisev maja, mille päästjad kell 23.46 kustutasid. Tulekahju tekkepõhjus on selgitamisel.

Võrumaa

26. juulil kell 1.22 teatati, et Võrus Kose teel purunes tanklas veoauto hüdrovoolik ning maha voolas umbes viis liitrit õli. Päästjad katsid õli liiva ja absorbentainega.

Lääne päästekeskus

Järvamaa

26. juulil kell 4.58 teatati Häirekeskusele, et Järva vallas Aravete alevikus Aasa tänaval 3-korruselises majas on tunda suitsulõhna. Kohale sõitnud päästjad tuvastasid, et ühes 2. korruse korteri esiku kapist olid põlema läinud riided ja kott, mis olid vastu lampi ning seetõttu põlema süttinud. Tulekahju kustutati ning korter ventileeriti. Korteris viibinud inimesed arstiabi ei vajanud. Põlengust teavitati ka korteri omanikku.

Läänemaa

25. juulil kell 12.08 helistas Häirekeskusesse inimene, kes ei saanud kontakti oma Haapsalu linnas Jalaka tänaval elava hoolealusega ning oli mures, et temaga on midagi juhtunud. Päästjad sisenesid akna kaudu 3. korruse korterisse ning leidsid eest vanainimese, kes oli kukkunud. Päästjad avasid korteri ukse ja kiirabi vaatas hädasolija üle.

Pärnumaa

25. juulil kell 15.54 käisid päästjad Pärnu linnas Pikal tänaval prügikasti kustutamas, milleks kulus 1 ämber vett.

25. juulil kell 15.37 kutsuti päästjad Pärnu linna Hariduse tänavale, kus oli toimunud 2 sõiduautoga liiklusavarii. Päästjad kõrvaldasid autodel süttimisohu ja puhastasid tee autotükkidest.