Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 26.-27. juuli

Põhja päästekeskus

Tallinn

26. juulil kell 14.27 said päästjad väljakutse Mustamäe linnaosasse Ehitajate teele, kus üheksakordse elumaja teisel korrusel asuva korteri rõdul põles prügikast. Päästemeeskond kustutas põlengu kella 14.48-ks. Inimesed viga ei saanud ning põlengu tekkepõhjus ei ole teada.

26. juulil kell 21.17 helistati häirekeskusesse teatega, et Mustamäe linnaosas Vilde teel on vanaproua oma kodus kukkunud ning karjub appi. Kuna samas majas elaval tütrel samuti ema korterivõtmeid polnud, sisenesid kohale saabunud päästjad tuppa lahtise akna kaudu ning andsid abivajaja kella 21.34-ks üle kiirabile.

Harjumaa

26. juulil kell 11.03 teatati häirekeskusele, et Saue vallas Laagri alevikus Kanama liiklussõlmes on klaaspakette vedanud sõidukil koorem maanteele kukkunud. Päästjad asusid saabudes teed klaasikildudest puhastama ning politsei sulges selleks ajaks liikluse. Tee sai puhastatud ning liiklusele avatud kella 11.29-ks.

26. juulil kell 14.01 sai häirekeskus teate põlevast murutraktorist Jõelähtme vallas Loo alevikus. Kohale reageerinud päästemeeskond kustutas tulekahju kella 14.13-ks ning traktorijuht selles õnneks kannatada ei saanud.

26. juulil kell 16.34 helistas häirekeskusesse Maardu linnas Ringi tänaval elav inimene ning teatas, et tema naaberkorteri aknast tuleb valget suitsu. Kohale saabunud päästjad said teatajalt info, et korteris elab vanaproua ning tema väike koer. Koera haukumist oli kuulda, kuid koputustele keegi ei vastanud. Päästjad avasid ukse kella 16.46 paiku ning leidsid korterist eest pliidil kõrbeva toidu ning laest suitsuanduri, mis paraku ei olnud töökorras. Ohtlik olukord likvideeriti ning kella 16.59 ajal saabus koju ka eakas korterielanik, kes selgitas, et oli sõbranna juurde läinud ning koeratoidu pliidile valmima unustanud. Päästjad selgitasid vanadaamile, et toidu pliidile unustamine võib lõppeda mastaapse tulekahjuga ning palusid tal esimesel võimalusel soetada ka uus suitsuandur.

26. juulil kell 18.50 sai häirekeskus teate, et Maardu linnas Haigla tänaval on 15-aastane poiss aia vahele kinni jäänud. Kohale saabunud päästjad selgitasid välja, et poiss oli üle aia pallile järgi läinud ning aeda ületades selle vahele jalgupidi kinni jäänud. Päästemeeskond lõikas läbi poisi jala tunginud aialipi maha ning transportis ta kiirabiautosse.

Lisaks käisid päästjad möödunud ööpäeval kahel korral abistamas vigastatud linde: ühel korral oli tegemist kajakaga ning teisel korral tuviga.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

26. juulil kella 17.02 ajal süttis Narva-Jõesuus Auvere külas sõiduauto Audi. Päästjad kustutasid tee servas põleva auto ja puhastasid tee sulanud plastmassdetailidest. Ilmselt põhjustas põlengu elektrisüsteemi rike, inimesed õnnetuses viga ei saanud.

Kella 18.59 ajal põles Narva-Jõesuus Raja tänava piirkonnas 200 ruutmeetrit metsaalust, mille päästjad veejugadega kustutasid.

27. juulil kell 1.03 põles Alutaguse vallas Kuru külas puidust kompostikast ja kompost. Elanik piiras tule levikut aiavoolikuga. Tulekahju süttis ära visatud kustutamata grillialusest.

Lääne-Virumaa

26. juulil kell 9.34 käisid päästjad Vinni vallas Aravuse külas kustutamas 100 ruutmeetri ulatuses süttinud turbapinnast. Kustutustööd kestsid ligi poolteist tundi, vett selleks pumbati lähedal olevast kraavist. Tõenäoliselt süttis turvas varem alal põletatud lõkkest.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

26. juulil kell 14.23 põles Jõgeva vallas Laiusevälja külas 20 meetri pikkuselt põhuvaal. Enamuse põlengust kustutasid põllul töötanud traktoristid käsikustutiga, päästjad kastsid põlengukoha veega üle.

Põlvamaa

26. juulil kell 14.25 käisid päästjad Põlva vallas Soesaare külas eemaldamas teelt murdunud puud.

Tartumaa

26. juulil kell 12.39 käisid päästjad Tartus Tähtvere külas sõiduauto ja maasturiga juhtunud liiklusavariil, kus tagasid tuleohutus ja katsid maha voolanud vedelikud absorbentainega. Kiirabi tegeles viie kannatanuga, kellest kakas haiglasse toimetati.

Kella 14.48 ajal süttis Tartu Ülikooli raamatukogu katusel tehtud bituumenmattide paigaldamise tuletöödel väikeses ulatuses katus. Suits sattus sellest hoone teise korruse ruumidesse. Päästjad kontrollisid termokaameraga tuleohutust ning juhtisid tööd tegeva ettevõtte esindajate tähelepanu, et tuletööde tegemisel tuleb täita ohutusnõudeid ning hoida käepärast piisaval hulgal kustuteid.

Kell 22.25 käisid päästjad Kambja vallas Pulli külas eemaldamas teelt murdunud puud.

Viljandimaa

27. juulil kell 00.20 teatati, et Põhja-Sakala vallas Arussaare külas põleb vana laut, kus hoitakse heina. Juba teatamise ajal paistis hoonest leeke. Päästjate saabudes oli leekides heina täis umbes 50 meetri pikkune laudahoone. Päästjad kaitsesid tule eest kõrval asuvat lauta, põlengu leviku oht piirati lõplikult kell 5.00. Järelkustutustööd kestavad. Tulekahju tekkepõhjust hakatakse selgitama menetluse käigus.

Lõuna-Eesti pommigrupp

26. juulil tegid demineerijad kahjutuks Tartu maakonnast Luunja vallast Sirgu külast leitud miinipildujamiini ja Tartu vallast Kämara külast leitud käsigranaadi.

Lääne päästekeskus

Järvamaa

26. juulil kell 17.09 sõitsid päästjad Türi linna Haava tänavale, kus laps oli üksi korterisse läinud ega avanud enam koputamise ega hüüdmise peale ust, nii et ema ei pääsenud tuppa. Päästjad sisenesid 2. korruse korterisse akna kaudu ning avasid ukse. Kiirabi vaatas samuti lapse üle, kellega oli kõik korras.

26. juulil kell 14.28 helistati Häirekeskusesse, et Paide linnas Mündi tänaval garaažide juures on näha paksu musta suitsu. Kohale sõitnud Paide päästjad leidsid eest põleva sodihunniku, mis kustutati kiiresti.