Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 28.-29. juuli

Põhja päästekeskus

Tallinn

28. juulil kell 09.51 kutsuti päästjad Lasnamäe linnaosasse, kus Vikerlase tänaval elav eakas mees oli oma kodus kukkunud ning ei saanud enam püsti. Päästemeeskond avas ukse ning andis meesterahva üle kiirabile.

28. juulil kell 11.41 sõitsid päästjad Mustamäe linnaosasse Sõpruse puiesteele, kus eakas naine ei avanud oma sugulasele ust, mistõttu tekkis kahtlus, et temaga on midagi juhtunud. Päästjad sisenesid korterisse akna kaudu ning andsid sealt leitud abivajaja üle kiirabile.

Harjumaa

28. juulil kell 18.14 teatati häirekeskusele järelevalveta ning ohutusnõuetele mittevastavast lõkkest Harku vallas Sõrve külas. Kohale saabunud Tabasalu vabatahtlikud päästjad kustutasid ehitusjääkidest koosneva lõkke kella 18.45-ks.

29. juulil kell 02.21 sai häirekeskus teate, et Tallinnas Osmussaare teel asuvas angaaris põleb elektritõukeratas. Päästjad tuvastasid saabudes, et laadimise peal olevatest paljudest tõukeratastest olid leekides neli. Põleng lokaliseeriti kell 02.30 ning likvideeriti lõplikult kell 03.18. Inimesed õnnetuses kannatada ei saanud. Tulekahju tekkepõhjus on selgitamisel.

29. juulil kell 02.41 teatati häirekeskusele tulekahjust Jõelähtme vallas Saviranna külas, kus põles ehitusjärgus kolmekordne elumaja. Päästjate saabudes oli elumaja esimene korrus lausleekides. Tulekahju lokaliseeriti kutseliste ja vabatahtlike päästjate ühise tööna kella 04.57-ks, misjärel alustati järelkustutustöödega ning lisatulekollete otsimisega. Inimesi hoones ei viibinud ning põlengu tekkepõhjus on selgitamisel.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

28. juulil kell 22.56 teatati, et Kohtla-Järvel Ahtme linnaosas Maleva tänaval on tänavavalgustuse posti otsast maha kukkunud leegiga põlev latern. Päästjad kustutasid põlengu ämbri veega.

29. juulil kella 1.01 ajal andis tulekahjualarm märku põlenguohust Narva-Jõesuus ettevõtte kilbiruumis. Selgus, et häire põhjustanud suitsu oli tulnud rikki läinud lülitist. Päästjad veendusid edasises tuleohutuses.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

28. juulil kell 17.16 teatati, et Mustvee vallas Avinurme alevikus Põllu tänaval tuleb kortermaja aknast suitsu. Päästjad sisenesid aknast ja leidsid pliidilt kõrbeva poti. Tuleoht kõrvaldati, inimesi kodus ei olnud.

Tartumaa

28. juulil kell 10.50 teatati, et Kambja vallas Reola külas Unipiha teel tuleb elumaja seina vahelt suitsu ja ruumid on suitsu täis. Päästjad avasid kustutustöödeks seina ja avastasid, et põlengu põhjuseks oli elektrijuhtmete rike. Elanikele anti juhis kutsuda elektrisüsteemi remondiks ja korrasoleku üle vaatamiseks elektrikud.

Valgamaa

28. juulil kell 20.37 teatati, et Pedeli jõe Jõekääru järveosas läks vette joobetunnustega noormees ning kadus vee alla. Juhtunut märganud mees läks uppujale järgi ning tal õnnetus mees kaldale toimetada. Kaldal olijad olid kohale kutsunud ka kiirabi, kuid kahjuks elustamine tulemust ei andnud. Politsei selgitas, et pealtnägijad olid raskete joobetunnustega meest küll takistada püüdnud ja manitsenud, kuid viimane ei olnud seda kuulda võtnud ning siiski vette läinud. Vette mineku kohas oli palju tihedat veetaimestikku, mis võis joobest jõuetule umbes 25aastasele mehele samuti saatuslikuks saada. Uppunu isikut hakkas politsei selgitama.