Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 29. juuli kuni 1. august

Põhja päästekeskus

Tallinn

29. juulil kell 21.36 kutsuti päästjad Põhja-Tallinna linnaossa Kopli tänavale, kus angaaris põlesid autorehvid. Päästjad avasid hoone uksed lammutusriistade ja kangiga ning leidsid eest viis prahi sees põlevat rehvi, mis kustutati veega.

30. juulil kell 15.39 teatati Häirekeskusele Tallinna lahel põlevast kaatrist. Sündmusele reageerisid päästjad, Politsei- ja piirivalveamet ning kiirabi. Pardal viibijatel õnnestus evakueeruda. Päästjad tegelesid kustutustöödega, kuid alus uppus siiski mõned tunnid hiljem. Laevast lekkis ka kütust, mida asuti reostustõrjepoomidega piirama.

31. juulil kell 18.24 sõitsid päästjad Põhja-Tallinna linnaossa Paavli tänavale, kus põles 10 ruutmeetrit põõsaalust pinnast.

31. juulil kell 21.25 teatati Häirekeskusele, et Linnamäe teel tuleb sõiduauto aknast suitsu. Päästjad kustutasid auto salongi. Kohale kutsuti ka politsei, kes teostas esmased toimingud.

Harjumaa

29. juulil kell 9.55 teatati Häirekeskusele, et Maardus Vana-Narva maanteel tuleb kuskilt suitsu, mis kord on hele, siis tume. Kohale sõitnud päästjad tuvastasid, et põleng on tsehhis pressmasina ventilaatoritorus ja inimestele ning hoonele tervikuna ohtu ei ole. Päästjad avasid ventilatsioonitoru mitmest kohast ning kustutasid põlengu. Selgus, et toru oli juba pikemat aega hooldamata. Hoones oli ka automaatne alarmsüsteem, mis ei hakanud tööle.

29. juulil kell 15.50 käisid päästjad Jõelähtme vallas Manniva külas mõned päevad varem äikesest süttinud kõrvalhoonet kustutamas. Päästjad teostasid laudas järelkustutustöid, milleks kulus 6 tonni vett.

30. juulil kell 12.24 helistati Häirekeskusesse, et Raasiku vallas Peningi külas põleb kulu. Päästjate kohale saabudes olid inimesed suutnud põhilise osa põlengust kustutada, nii et päästjatel jäi vaid üle mõned tulekolded ja põlengu servad üle kasta.

30. juulil kell 17.13 käisid päästjad Rae vallas Järvekülas Lõuna teel kustutamas hoones puhastus- ja valgustussüsteemi.

31. juulil kell 10.25 käisid päästjad Saku alevikus Staadioni tänaval maha langenud puud kustutamas.

Kell 12.52 kutsuti päästjas Saku alevikku Nurme tänavale, kus inimesed tegid lõket, milles põletati prahti. Päästjad kustutasid lõkke ning tegid selgitustööd.

Kell 15.09 käisid päästjad Jõelähtme vallas Kallavere külas Kure teel kustutamas prahihunnikut, mis oli aiamaja kõrval.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

29. juulil kell 11.29 suitses Mustvee vallas Metsakülas teeäärses parklas metsatöötlusmasin Harvester. Päästjad kastsid suitseva koha veega üle, masin viidi treileriga remonti.

30. juulil kell 16.51 teatati, et Jõgeva linnas Puiestee tänaval tuleb kortermaja korteri aknast suitsu ja koridoris tunda suitsulõhna. Kuna koputustele keegi ei reageerinud, siis avasid päästjad lammutusriistadega ukse, leidsid korteri köögist potis kõrbevad munad ning toast magava peremehe. Tuleoht kõrvaldati, mehele selgitati, et toidu valmistamise ajal ei tohi heita magama. Hea meel oli päästjatel korteris oleva suitsuanduri üle, mis siiski veel ei olnud käivitunud, sest enamus andurit käivitavast suitsust oli lahtisest aknast välja läinud.

Kella 21.34 ajal põles Jõgeva vallas Õuna külas viadukti valguskaabli juhtmed ja vihmavee äravoolu plasttoru, mille päästjad pulberkustutiga kustutasid. Liiklust viaduktil põleng ei mõjutanud. Juhtunust teavitati transpordiametit.

31. juulil kell 16.15 käisid päästjad Põltsamaa vallas Mõhkülas sõiduauto ja mootorrattaga juhtunud liiklusavariil, kus kõrvaldasid süttimisohu ja katsid teele voolanud vedelikud saepuruga ning pühkisid reostuse kokku.

Tartumaa

29. juulil kella 18.07 ajal hävis Peipsiääre vallas Padakõrve külas tulekahjus suitsusaun. Päästjad lammutasid sauna jäänused ja kustutasid need kell 19.24. Inimesed viga ei saanud.

30. juulil kell 9.41 käisid päästjad Nõo vallas Vissi külas sõiduautoga juhtunud liiklusavariil, kus lõikasid sõidukist välja kaasreisija, kes suri haiglas. Ühtlasi tagati tuleohutus.

Kell 16.10 põles Tartu vallas Raigastvere külas osaliselt koristatud viljapõld. Suurem osa põlengualast jäi koristatud põlluosale, kokku põles pool hektarit põldu. Ilmselt süttis tulekahju kombaini töö käigus tekkinud sädemest.

31. juulil kell 00.52 teatati, et Elva vallas Kaarlijärve külas põleb biogaasi tehas. Kohapeal selgus, et tulekahju ei ole ja tehases toimus kasutusele mittevõetava gaasi kontrollitud põletamine.

Kell 12.59 käisid päästjad Mulgi vallas Põlde külas kustutamas põllul põlevaid heinarulle.

Viljandimaa

30. juulil kell 2.48 käisid päästjad kustutamas Põhja-Sakala vallas Arussaare külas kolmapäeval põlenud heinaküünist järelejäänud ning taassüttinud heinaruloone. Kustutustööd lõpetati kell 5.46. 31. juuli hommikul kell 9.42 käisid päästjad veekord järelkustutustöödel.

Võrumaa

29. juulil kella 16.17 ajal käisid päästjad Setomaa vallas Määsovitsa külas eemaldamas teelt murdunud puud. 30. juulil kell 18.06 kõrvaldati puu teelt Võru vallas Tellaste külas.

31. juulil kell 16.12 põletati Antsla vallas Uue-Antsla külas lõket, millest süttis 100 ruutmeetrit kulu lõkke ümbruses. Päästjad kustutasid põlengu. Inimesi lähedusest ei leitud. Päästjad tuletavad meelde, et lõket ei tohi jätta järelevalveta põlema. Iga lõkke süütaja vastutab selle eest, et tuli ümbrusele ei leviks.

Lõuna-Eesti pommigrupp

31. juulil tegid demineerijad kahjutuks Võrumaalt Võru vallast Pässä külast kaevetöödelt leitud soomustläbistav mürsu. Ohutusse paika toimetati Põlva maakonnast Räpinast kaevetöödelt leitud 75 mm mürsk.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

29. juulil kella 12.12 ajal põletati Narvas Elektrijaama teel ettevõtte territooriumil puidust ehitusjääke. Päästjad kustutasid jäätmelõkke, juhtunust teavitati keskkonnaametit. Lõke pole jäätmetest vabanemiseks sobiv koht ning see on seadusega keelatud. Omanik lubas kohale kutsuda traktori ning põlenud hunniku utiliseerida.

Kella 15.25 ajal eemaldasid päästjad Lüganuse vallas Purtse külas teelt sõiduki küljest ära tulnud põhjakatte, mis liiklejate turvalisust ohustas.

Kella 17.27 ajal põles Kiviõlis Sonda teel tühjalt seisvas majas uks ja praht, mille päästjad kustutasid. Juhtunust anti teada majaomanikule.

Kell 19.01 teatati, et Narvas Kangelaste prospektil on kassipoeg sõiduauto mootoriruumi lõksu jäänud. Loomake saadi kätte ning anti üle välja ilmunud omanikule.

30. juulil kell 1.18 teatati, et Kohtla-Järve linnas Virmalise tänaval on kortermajas kuulda appikarjeid. Päästjad sisenesid akna kaudu ning leidsid põrandalt kukkunud eaka naise. Uks avati seest poolt ja kiirabi pääses patsiendi juurde.

Kell 19.22 käisid päästjad Kohtla-Järvel Outokumpu tänaval kustutamas põlevaid põõsaid.

Lääne-Virumaa

1. augustil kell 00.56 teatati, et Rähni tänaval põleb kahekorruseline elumaja ja leegid ulatuvad juba katusest välja. Päästjateni jõudis info, et majas kedagi ei ela. Kustutustööd kestsid kella 7.03ni. Põlengu kustutamist raskendas maja vooderdiseks olnud saepuru, millest tulekollete leidmine ja kustutamine aega võttis. Põlengu tekkepõhjus on selgitamisel.

Ida-Eesti pommigrupp

30. juulil tehti kahjutuks Ida-Viru maakonnast Jõhvi vallast Kose küla lähedalt metsast leitud 10 erinevat lõhkekeha ja Narva-Jõesuu linnast Auvere lähedalt metsast leitud 50 erinevat lõhkekeha; 31. juulil tehti kahjutuks Narva-Jõesuust Auvere küla lähedalt metsast leitud 55 erinevat lõhkekeha.

Lääne päästekeskus

Järvamaa

30. juulil kell 15.36 teatati Häirekeskusele põlevast autost Paide linnas Kaaruka külas. Päästjad kustutasid põleva sõiduki. Kuna omaniku teatel autol akut peal ei olnud, siis ilmselt oli tegemist süütamisega ning seetõttu alustati ka menetlust.

30. juulil kell 19.36 teatati Paide linnas Mäo külas suitsevast sõiduautost. Kohale sõitnud päästjad eemaldasid autol akujuhtme ning katsid maanteele valgunud õli absorbendiga.

31. juulil kell 21.19 käisid päästjad Türi linnas Kaare tänaval kustutamas järelevalveta jäetud lõket.

Läänemaa

30. juulil kell 6.35 sõitsid päästjad Haapsalu linna Lihula tänavale, kus mööblipoe juures põles suur kuivanud puu. Päästjad kustutasid umbes 1-meetrise põlengu ning lahkusid.

Kell 15.45 kutsuti päästjad Mägari külla, kus lõkkest olid põlema läinud kadakad. Päästjad kustutasid 3-meetrise läbimõõduga lõkke ning selle ümber süttinud pinnase ja kadakad. Omanikule tehti selgitustööd, sest ta põletas mööblit ning lõke oli tehtud hoonele ohtlikult lähedale.

31. juulil kell 18.15 tuli Häirekeskusele teade, et Lääne-Nigula vallas Piirsalu külas kuivati juures kärssab kombain. Päästjate kohale saabudes oli juht jõudnud põlengu juba kustutada, kuid Risti kutselised pritsumehed kontrollisid kombaini sisemuse üle, otsisid sealt tulepesi ning loputasid kõik veega üle. Põleng tekkis kombaini pidurisüsteemi rikkest.

Pärnumaa

29. juulil kell 23.09 teatati Häirekeskusele, et Pärnus Rohelisel tänaval on näha musta suitsu. Kohale sõitnud päästjad leidsid eest pidulised, kes tegid lõket, kus põletati porolooni, plastikut ja muud sodi. Päästjad tegid seltskonnale selgitustööd ning palusid lõkke kustutada, mida ka tehti.

30. juulil kell 17.22 sõitsid päästjad Häädemeeste valda Laadi külla kustutama lõket, mis oli tehtud turbapinnasele.

1. augustil kell 00.39 teatati suitsust ja tulekumast Pärnu linnas Väike-Posti tänaval. Kohale sõitnud päästjad leidsid eest lõkke, mille inimesed ise kustutasid.

Raplamaa

29. juulil kell 18.05 helistati Häirekeskusesse, et Rapla vallas Kasvandu külas põleb suitsusaun leegiga. Päästjate kohale saabudes põles 3x5 meetrine saun lausleegis, kuid kõrval olevad hooned ohus ei olnud. Päästjad lokaliseerisid tule 18.29-ks ja asusid siis tulepesi otsima ning tegelesid järelekustutusega. Tulekahjus hävis täielikult hoone katus ning kahjustada said palkseinad. Inimesed õnnetuses kannatada ei saanud.

31. juulil kell 14.25 teatati Rapla vallas Kelba külas põlevast majast. Päästjate kohale saabudes põles umbes 150-ruudune kahekordne hoone lausleegis, inimesed tegelesid vara päästmisega, olles eelnevalt püüdnud tulekahju pulberkustutiga kustutada. Päästjad tuvastasid, et intensiivsem põlemine toimus abiruumides, mis asusid eluruumide ja garaaži vahel, kuid tuli oli levinud juba mõlemale poole edasi ja leegid oli eluruumide osas katusest väljas. Päästjad püüdsid takistada tule levikut garaažile ning asusid kustutama abiruume ja pööningut. 17.31-ks oli tuli lokaliseeritud. Päästesündmus lõpetati kell 20.36 ja kustutustöödele kulus 150 tonni vett. Tules hävis eluhoone koos abihoonetega. Tulekahju käisid kustutamas Järvakandi, Kehtna, Kohila, Märjamaa, Rapla ja Tõdva päästjad. Tulekahju võis esialgsetel andmetel alguse saada elektripaigaldise rikkest.

1. augustil kell 6.13 kutsuti päästjad uuesti Kelba külla, kus oli vaja kustutada eelmisel päeval juba põlenud hoonet. Päästjate kohale saabudes põles eluhoone osa. Päästjad kustutasid leegid ning asusid tulepesi otsima, järelkustutustööd kestsid hommikuni.

Saaremaa

30. juulil kell 13.41 käisid päästjad Saaremaa vallas Libli külas kustutamas hoovi jäetud põlevat pappkasti.

30. juulil kell 14.39 kutsuti päästjad Jõe külla, kus helistaja teatel oli küla musta suitsu ja plastivingu täis. Kohale sõitnud Orissaare päästjad leidsid eest lõkke, kus põletati prügi, riideid, raamatuid ja ajalehti. Päästjad kustutasid lõkke ning noomisid omanikke ohtlike jäätmete põletamise pärast.

31. juulil kell 11.41 teatati Sõmera külas põlevast heinahunnikust. Päästjate kohale saabudes tossas vana heinakuhi mõõtmetega 2x5 meetrit, mille päästjad kustutasid ning tegid majaperemehele ka teavitustööd, sest lõke oli tehtud majale ohtlikult lähedale.