Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 1.-2. august

Põhja päästekeskus

Tallinn

1. augustil kell 12.57 kutsuti päästjad Tallinna kesklinna Ravi tänavale, kus kass oli ventilatsiooniauku kinni jäänud. Päästjad vabastasid kass, kes kohe putku pani.

1. augustil kell 16.01 sõitsid päästjad Põhja-Tallinna linnaossa Sõle tänavale, kus garaažide taga põles kulu. Kohale sõitnud päästjad kustutasid umbes 50-ruutmeetrise põlengu kululuudadega.

2. augustil kell 4.12 sõitsid päästjad Mustamäele Sõpruse puiesteele, kus vanainimene oli kukkunud ega saanud enam ise üles. Päästjad sisenesid akna kaudu korterisse ja avasid ukse kiirabile, kes tegeles abivajajaga edasi.

Harjumaa

1. augustil kell 8.33 käisid päästjad Harku vallas Vääna-Jõesuu külas tossavat metsaalust kustutamas. Kohapeal selgus, et hõõgus umbes 2 ruutmeetrit pinnast, mille kustutamiseks kulus 2000 liitrit vett.

1. augustil kell 14.12 sõitsid päästjad Viimsi valda Metsakasti külla Riiasöödi teele, kus uusarenduse krundil põles vana voodi, mis päästjate saabudes juba peaaegu kustunud oli. Pirita pritsumehed kastsid voodi igaks juhuks veega üle ning lahkusid siis sündmuskohalt.

1. augustil kell 16.36 teatati Häirekeskusele liiklusõnnetusest Harku vallas Tutermaa külas. Kohale sõitnud päästjad eemaldasid autol süttimisohu, puhastasid tee ning aitasid liiklust reguleerida. Kannatanu vaatas üle kiirabi.

1. augustil kell 21.04 kutsuti päästjad Lääne-Harju valda Kersalu külla, kus auto oli sõitnud kraavi. Päästjad eemaldasid autol süttimisoht. Kiirabi viis kannatanud haiglasse.

1. augustil kell 21.52 käisid päästjad Saku vallas Jälgimäe külas Sõbra teel teele kukkunud oksahunnikut eemaldamas.

2. augustil kell 1.53 toimus Maardu linnas liiklusõnnetus. Päästjad kõrvaldasid autol süttimisohu ning katsid teele valgunud reostuse absorbendiga.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

1. augustil kell 21.11 käisid päästjad Mustvee vallas Tammispää külas eemaldamas teelt murdunud puud.

Tartumaa

1. augustil kell 13.34 käisid päästjad Peipsiääre vallas Padakõrve külas eemaldamas teelt murdunud puud. Kell 23.54 eemaldati murdunud puu teelt Kambja vallas Talvikese külas.

2 . augustil kell 5.13 teatati, et Tartu Raekoja platsi piirkonnas on tänavavalgustuspostid teele ja ühele sõidukile kukkunud. Päästjad märgistasid ja piirasid ohuala, olukorrast teavitati tänavavalgustuse hoolduse- ja remondiettevõtet.

Ida päästekeskus

Lääne-Virumaa

1. augustil kell 10.54 teatati, et Väike-Maarja vallas Koonu külas on rikkis veoauto mootorist teele voolanud õli. Päästjad katsid viieruutmeetrisele alale voolanud reostuse absorbentainega.

Kell 16.29 eemaldasid päästjad Haljala vallas Rutja külas teelt murdunud puu.

Kella 21.27 ajal põles Kadrina vallas Rõmeda külas kaks ruutmeetrit sauna vaheseina, mille päästjad kustutasid. Kogu saun sai kuuma- ja suitsukahjustusi.

Lääne päästekeskus

Möödununud ööpäeval käisid päästjad viiel korral abistamas kiirabibrigaade raskekaaluliste ning raskes seisus patsientide transportimisel.

Pärnumaa

1. augustil kell 8.35 teatati Häirekeskusele õlireostusest Pärnu linnas Kastani tänava otsas Pärnu jõel. Kohale sõitnud päästjad tuvastasid lekke asukoha, milleks oli kinni aetud truubikoht, kust imbus peenikese nirena reostust, mida ei olnud kahjuks võimalik kokku korjata. Sündmusest teavitati ka Keskkonnaametit.

Saaremaa

1. augustil kell 14.05 kutsuti päästjad Kuressaare linna Komandandi tänavale, kus korteris oli tunda suitsuhaisu ning vilkusid suitsu- ja vinguanduri tuled. Kohale sõitnud päästjad tuvastasid, et ohtlikku olukorda ei ole. Ahjus oli tuli ja ilmselt oli ahi pisut suitsu sisse ajanud, kuid andurid sellest tööle ei hakanud, päästjate mõõteseadmed ei tuvastanud samuti vingu.