Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 5.-8. august

Põhja päästekeskus


Tallinn

5. augustil kell 11.11 tõsteti eelmisel nädalal süttinud ja põhja läinud alus üles ning transporditi Süsta sadamasse. Päästjad turvasid paati ning pumpasid kütuse ümber. Laevavraki tõstmisel sattus vette kütust, mis piirati poomidega. Ümberpumpamisel kaile sattunud kütus kaeti absorbendiga. Päästjad kontrollisid lõpuks paagid üle, et sinna pole jäänud kütust. Sündmus lõpetati järgmisel päeval kell 4.19.

5. augustil kell 20.14 kutsuti päästjad Piritale Rahvakooli teele, kus inimene oli vigastanud ronimisvõrgul põlve ega saanud ise alla. Päästjad aitasid hättasattunud alla ja andsid üle kiirabile.

5. augustil helistati Häirekeskusesse, et Mustmäel Akadeemia teel roomab umbes 2-meetrine madu tänaval. Päästjate kohale saabudes selgus, et omanik jalutab oma lemmiklooma vabalt õues. Omanik oli küll läheduses, kuid ei kontrollinud looma liikumist. Päästjad palusid mao tuppa tõsta, kes paigutati tagasi oma puuri. Eesti Loomakaitse Seltsiga konsulteerides, selgus, et sellelaadne tegevus on keelatud Tallinna linna korrakaitseseadusega, seega teavitati sündmusest piirkonnavanemat.

5. augustil kell 22.44 helistati Häirekeskusesse, et Haabersti linnaosas Astangu tänaval põleb midagi. Päästjate kohale saabudes põles 4 rehvi, mis kustutati veejoaga.

6. augustil kell 22.26 põles Haaberstis Kadaka teel mahajäetud hoones rehv, mis kustutati esmaste kustutusvahenditega.

7. augustil kell 15.43 kutsuti päästjad Nõmme linnaossa Päikese tänavale, kus vanainimene oli toas kukkunud ning hüüdis appi. Päästjad tegid ukse lahti ning kiirabi tegeles abivajajaga edasi.

Harjumaa

5. augustil kell 11.58 käisid päästjad Viimsi vallas Haabneeme alevikus Randvere teel, kus aidati pesast kukkunud pääsukesepoeg tõmbredeli abil oma pessa tagasi.

5.augustil sõitsid päästjad Harku valda Tutermaa külla, kus oli toimunud liiklusõnnetus. Päästjad eemaldasid ühe auto sõiduteelt, katsid teele valgunud vedelikud absorbendiga ning puhastasid maantee autotükkidest. Katkisest teepiirdest teavitati tee hooldajat.

6. augustil kell 12.47 helistati Häirekeskusesse, et Kose vallas Ravila alevikus Ravila teel toimus garaažis mingi plahvatus. Päästjate kohale saabudes lebas õues maas põlenud elektritõukeratas, mille inimesed olid juba pulberkustutiga kustutanud. Selgus, et tuunitud sähku oli laadimise ajal pauguga põlema süttinud. Õnnetuses keegi kannatada ei saanud.

7. augustil kell 4.42 kutsuti päästjad Saue valda Virukülla, kus oli toimunud liiklusõnnetus. Päästjad likvideerisid süttimisohu, puhastasid tee ning vabastasid selle liiklusele.

7. augustil kell 22.44 kutsuti päästjad Viimsi valda Pärnamäe külla Tiigi teele, kus teataja nägi naabermaja korstnast lendavaid sädemeid ja suitsu. Päästjate kohale saabudes oli aktiivne kütmine juba lõpetatud. Päästjad tegid inimestele selgitustööd ning keelasid keldris asuva ahju kütmise, sest omanikul puudus korstnapühkija väljastatud ametlik akt, millega omanik lubas järgmisel päeval kohe tegeleda.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

5. augustil kell 12.19 teatati põhuhoidla põlengust Sadala alevikus Suurel tänaval. Päästjad koos omaniku tehnikaga piirasid põlengu leviku hoidla teise poolde. Põlevat põhku teisaldati kustutamiseks ettevõtte kahe traktori ja kahveltõstukiga. Kustutustööd lõpetati kell 19.01. Põhu edasise tuleohutuse eest jäi vastutama omanik, kes pani võimalikeks kustutustöödeks valmis 40tonnise veevaru. Esialgsetel andmetel võis tulekahju süttida põhupurusti töös tekkinud sädemest.

Kell 20.08 käisid päästjad Kuremaa alevikus eemaldamas tänavavalgustusposti lõhkunud ja teele kukkunud tammepuud.

6. juulil kell 11.44 käisid päästjad Jõgeval Rohu tänaval vabastamas tamiilituusti külge jalgupidi kinni jäänud pääsukest.

7. augustil kella 3.42 ajal põles Lohusuu alevikus Jõe tn lahtise leegiga saun (6x3 m), mille päästjad kustutasid. Põlengus hävis hoone katus täielikult, inimesed viga ei saanud.

Põlvamaa

5. augustil kella 10.45 ajal pudenes Põlva vallas Taevaskojas veoauto koormast teele klaastaara. Päästjad aitasid juhil taara kokku korjata ja killud teelt eemaldada.

Kell 11.15 teatati, et Põlvas Pärna ja Kesk tänava ristmikust kuni Käisi ja Kesk tänava ristmikuni teel mõnest sõidukist välja voolanud nafta riba. Päästjad katsid ohtlikumatel ristmikutel ja ülekäigukohtadel nafta absorbentainega ning teavitasid juhtunust omavalitsust.

6. augustil kell 13.57 eemaldasid päästjad Räpina vallas Meeksi mnt teelt murdunud puu. Puu oli purustanud elektriliini, millest teavitati elektrikuid. Kell 14.07 eemaldati murdunud puu teelt Räpinas Tartu mnt.

Tartumaa

6. juulil kell 3.58 käisid päästjad Luunja vallas Kakumetsa külas kustutamas põllul põlevat põhurulli.
Kell 10.34 teatati, et Tartu vallas Raadi alevis Kaupmehe tänaval on ehitusjärgus maja keldris rebane. Päästjad püüdsid looma puuri ja viisid loodusesse.

Kell 14.18 eemaldasid päästjad Peipsiääre vallas Metsakivi külas teelt kaks suurt murdunud puud.

Kell 18.55 andis automaatne tulekahjusignalisatsioon häire Tartus Narva mnt üliõpilaselamus. Päästjad selgitasid, et häire oli käivitanud köögiventilaatori rikkest tekkinud suits, tulekahju ei leitud.

Valgamaa

6. augustil kell 14.01 käisid päästjad Valgas Liiva tänaval sõiduautoga juhtunud liiklusavariil, kus eemaldasid teelt välja voolanud õli.

7. juulil kella 9.48 ajal teatati, et Valgas Tartu tn on kraavimutta kinni jäänud koer. Päästjad aitasid koera mudast välja ja tõid kraavist süles kindlamale maale.

Viljandimaa

6. augustil kell 12.51 käisid päästjad Mustla alevikus Pikk tänaval eemaldamas teelt murdunud kasepuud.

7. augustil kell 20.46 käisid päästjad Mulgi vallas Karksi külas sõiduautoga BMW juhtunud liiklusavariil, kus aitasid kraavis külili olevast autost välja ühe kannatanu, kaks meest olid varem ise välja saanud. Päästjad veendusid tuleohutuses, inimesed tõsisemalt viga ei saanud.

Võrumaa

5. augustil kella 16.45 ajal käisid päästjad Vana-Antsla alevikus Ülemise järvel aitamas vabadusse pilliroos tamiili külge kinni jäänud luigepoega.

6. augustil kell 13.25 käisid päästjad Rõuge vallas Utessuu külas eemaldamas teelt murdunud puud.

7. augustil kella 19.52 ajal käisid päästjad Rõuge vallas Jaanimäe külas eemaldamas teelt murdunud puud.

Lõuna-Eesti pommigrupp

7. augustil tehti kahjutuks Viljandi maakonnas Põhja-Sakala vallas Kuhjavere küla järvest leitud käsigranaat.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

6. augustil kell 13.18 teatati, et Toila vallas Valaste külas on elektriliinidele kukkunud kaks suurt murdunud puud ning maha tõmmanud elektriposti. Päästjatel õnnestus üks puu ennast ohtu seadmata eemaldada, mis vabastas elanikele tee kodu juurde, teise puu eemaldamine jäi elektrikute ülesandeks.

Kell 16.05 käisid päästjad Narvas Elektrijaama teel kustutamas lõkkes põlevat prügi ja ehitusjäätmeid.

Kell 17.51 teatati, et Narvas 26. juuli tn ei tee vanem naine koputamise peale ust lahti ning telefon ei vasta. Päästjad lõikasid sisse pääsemiseks ukseketi katki ning leidsid põrandalt juba kolm päeva tagasi kukkunud 83-aastase naise. Elumärkidega naisele tõttas abi andma kiirabi. 

Kella 21.09 ajal põles Kohtla-Järvel Olevi tänaval eramaja välisseinavaheline soojustus. Päästjad lasid seina vahele vett ning põleng sumbus.

Lääne-Virumaa

5. augustil kell 18.45 teatati, et Rakvere vallas Kaarli külas on farmi lägahoidlas lõksus uppumisohus kährikud. Päästjad aitasid linguga ridva abil loomad hoidlast välja, pesid veega puhtaks ja lasid loodusesse.

6. augustil kell 15.45 käisid päästjad Kadrina vallas Undla külas kustutamas järelevalveta põlevat lõket, mis ohustas kõrval olevaid rapsipõlde.

Kell 22.34 käisid päästjad Kadrina vallas Läsna külas auto ja põdra vahel juhtunud liiklusavariil, kus lohistasid hukkunud põdra teelt ära. Inimesed õnnetuses viga ei saanud. Lisaks pesti tee avariijäänustest puhtaks ning liigutati avariiline sõiduk tee äärde. Juhi ülesandeks jäi puksiiri tellimine.

7. augustil kella 12.18 ajal süttis Rakveres Lääne tänaval ehitustöödel relakaga sokliplaadi lõikamisel lennanud sädemest seinavaheline soojustus, mis kiirelt ämbri veega kustutati.

Kella 14.27 ajal põles Viru-Nigula vallas Ojakülas maha langenud puu ja paar ruutmeetrit pinnast, mille päästjad kustutasid. Tõenäoliselt oli põleng süttinud hooletult ära visatud põlevast suitsukonist.

Lääne päästekeskus

Viimasel nädalavahetusel avastasid päästjad mitu järelevalveta jäetud lõket ning lõkkega oli seotud ka üks suurem põleng, siis tuletavad päästjad inimestele meelde, et iga lõket tuleb valvata ja hoida käepärast tulekustutusvahendid, näiteks ämber veega, tulekustuti või veega täidetud voolik. Lõket tasub teha vaid vaikse tuulega ja seejuures jälgida tuule suunda, et tule tegemisel ei lendaks sädemed hoonetele, metsale või muule põlevmaterjalile. Lõkkes tohib põletada vaid puhast (immutamata) puitu ning pappi ja paberit.

Järvamaa

6. augustil kell 10.12 helistati Häirekeskusesse, et Türi vallas Väljaotsa külas on kaks toonekurge jäänud sõnnikuhoidla reservuaari kinni. Päästjad aitasid linnud tuletõrjenööri abil välja, pesid nad puhtaks ning tõid komandosse toibuma. Paari tunni möödudes tuli lindudele eluvaim sisse, nii et päästjad viisid linnud loodusesse tagasi.

7. augustil kell 15.26 käisid päästjad Türi vallas Poaka külas teele murdnud tammepuud eemaldamas.

Läänemaa

6. augustil kell 15.57 sõitsid päästjad Haapsalu linna Üssa külla, kus tehti lõket, milles põletati mööblit ja muud prahti, mis tekitas palju suitsu. Päästjad kustutasid umbes 3-meetrise läbimõõduga lõkke ja tegid inimestele selgitustööd.

Pärnumaa

5. augustil kell 9.40 toimus Pärnus Vanapargi teel liiklusõnnetus, kus päästjad likvideerisid süttimisohu ja koristasid tänavalt reostuse ja autotükid.

5. augustil kell 11.06 helistati Häirekeskusesse, et Saarde vallas Kilingi-Nõmme linnas Kiriku tänaval suitseb maha jäetud majade juures õue tassitud diivan ja kedagi juures ei ole. Kohale sõitnud päästjad kustutasid järelevalveta jäetud lõkke veega.

5. augustil kell 20.53 käisid päästjad Pärnus Riia maanteel Jazz Pesula kõrval oleva hoone hoovis kustutamas järelevalveta jäetud lõket.

6. augustil kell 1.36 teatati põlevast sõiduautost Pärnus Pärna tänaval. Päästjate kohale saabudes oli teataja suutnud katuseta sõiduauto juba oma jõududega kustutada. Päästjad loputasid auto üle ning edasi tegeles sündmusega juba politsei, sest arvatavasti oli sõiduk pandud põlema. Kohapeal käis ka auto omanik.

6. augustil kell 11.33 helistati Häirekeskusesse, et Lääneranna vallas Kuke külas põleb maja. Päästjate kohale saabudes põles umbes 90-ruutmeetrine kivimüüridega kõrvahoone, mille katus oli juba sisse vajunud, kuid elumajale polnud tuli levinud, seega asusid päästjad seda kaitsma, millele majaelanikud aiavoolikutega kaasa aitasid. Tulekahju lokaliseeriti kella 12.06-ks. Kohapeal viibinud kiirabi vaatas majaelanikud üle. Tulekahju esialgne tekkepõhjus võis olla hooletu lõkketegemine.

6. augustil kell 15.18 käisid päästjad Põhja-Pärnumaal Rahnoja külas teele kukkunud puud eemaldamas.

7. augustil kell 12.33 teatati Häirekeskusele, et Silla külas põleb metsas kraaviäärne pinnas. Päästjate kohale saabudes põles umbes kolm ruutmeetrit pinnast, mille kustutamiseks kulus kolm tonni vett.

Raplamaa

5. augustil kell 11.25 teatati kulupõlengust Märjamaa vallas Konuvere külas Tallinn-Pärnu-Ikla maanteel. Päästjate kohale saabudes põles tee ääres umbes 4 ruutmeetrit kuivanud heina, mis oli niitmisest maha jäänud. Põlengu võis põhjustada maha visatud suitsukohi.

5. augustil kell 12.16 helistati Häirekeskusesse, et Rapla vallas Vana-Kaiu külas põleb põhukoorem, mis on põllule maha kallutatud. Kohale sõitnud päästjad kustutasid põhuhunniku ning otsisid veel tulekoldeid. Lisavett tõi abivalmis talumees oma paagiga juurde, nii et sündmus sai lõpu 13.45.

5. augustil kell 22.21 teatati Häirekeskusele, et Kehtna vallas Järvakandi alevikus Staadioni tänava kortermajas on tunda toidukõrbemise lõhna. Kohale sõitnud päästjad tuvastasid korteri, kust tuli kärsahaisu, ja sisenesid sinna akna kaudu. Korterist avastati töötav pliit, mille plaat oli täitsa punane ja eritaski kärsahaisu. Korteri omanik aga magas. Päästjad ajasid ta üles, tegid selgitustööd ning tuulutasid toad. Korteris oli ka aegunud suitsuandur, mis lebas kapi peal, seega paigaldasid päästjad lakke uue anduri.

Saaremaa

5. augustil kell 9.39 käisid Kuressaare päästjad Kudjape alevikus ohtlikku lõket kustutamas.

5. augustil kell 20.55 sõitsid päästjad Saaremaa valda Võhma külla teele kukkunud puud eemaldamas.