Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 9.-10. august

Põhja päästekeskus


Harjumaa

9. augustil kell 12.47 teatati Häirekeskusele, et Harku vallas Vääna-Jõesuu külas Almare teel põleb puidust elumaja. Päästjate kohale saabudes põles ühekordse elumaja koridori sein ja lagi ning kogu hoone oli suitsu täis. Päästjad kustutasid leegid ning avasid seejärel seinakonstruktsioonid, et pääseks järelkustutustöid tegema. Päästesündmus lõpetati kell 18.37. Inimesed õnnetuses kannatada ei saanud. Tulekahju võis alguse saada elektrisüsteemi rikkest.

Lõuna päästekeskus

Põlvamaa

9. augustil kell 18.02 teatati, et Räpina vallas Väike-Veerksu külas põleb kombaini kütusepaagi poolne rehv. Päästjad said kell 18.20 leegid maha ja jahutasid paaki. Viljapõld õnneks ei süttinud. Tulekahju võis puhkeda elektrisüsteemi rikkest.

Tartumaa

9. augustil kell 12.15 teatati, et Tartus Ilmatsalu küla Suurtiikide juures on kaks parti paisust alla kukkunud ja auku lõksu jäänud. Päästjad aitasid linnud kahvaga august välja.

Võrumaa

9. augustil kell 12.14 käisid päästjad Võrus Kaitseväe bussipeatuses likvideerimas veoki kütusefiltri lahti tuleku tõttu teele sattunud reostust.

Lõuna-Eesti pommigrupp

9. augustil tegid demineerijad kahjutuks Võru maakonnast Võru vallast Sulbi külast leitud mürsu ja Valga maakonnast Tõrva vallast Roobe külast leitud granaadisütiku.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

9. augustil kell 16.54 põles Lüganuse vallas Aa külas 50 ruutmeetrisel alal pilliroog ja kuivanud puutoikad. Päästjate saabudes suitsesid paaris kohas ainult toikad ja need kustutati ämbri veega.

Kell 18.26 teatati, et Narvas Rakvere tänaval on kortermajas suits. Päästjad selgitasid, et ühes korteris olid süttinud põrandal tööriided ja nende kõrval sein. Korteriomanik oli põlengu ämbri veega ise kustutanud. Ruum sai tahma ja kuumakahjustusi. Põlengu põhjus jäi esialgu selgusetuks.

10. augustil kell 8.52 teatati kaubarongi ja sõiduautoga juhtunud liiklusavariil Narva-Jõesuus Sõtke külas Vaivara ülesõidukohal. Päästjad kontrollisid avariijärgset ohutust. Sõiduautos oli õnnetuse ajal kaks inimest, kellest üks sai tõsisemalt viga ja toimetati kiirabi poolt haiglasse.

Lääne päästekeskus

Järvamaa

9. augustil kell 21.09 teatati Häirekeskusele Paide linnas Tarbja külas toimunud liiklusõnnetusest. Päästjad eemaldasid autodel süttimisohu ning lükkasid avariilised autod teepervele. Lõpuks puhastati tee autojuppidest.

Pärnumaa

9. augustil kell 19.09 kutsuti päästjad Lääneranna valda Kalli külla Virtsu teele, kus oli toimunud kahe sõiduautoga liiklusõnnetus. Päästjad eemaldasid autodel süttimisohu ning reguleerisid kuni politsei tulekuni liiklust. Teele valgunud kütuseleke kaeti absorbendiga ning lõpuks puhastati tee.

Raplamaa

9. augustil kell 19.56 teatati Häirekeskusele Märjamaa vallas Jädivere külas toimunud liiklusõnnetusest. Kohale sõitnud päästjad aitasid avariis osalenud veoauto haagisel eemaldada katkise rehvi ning puhastasid tee sodist.