Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 11.-12. august

Põhja päästekeskus


Tallinn

11. augustil kell 12.34 teatati Häirekeskusele, et Nõmmel Vabaduse puisteel Dineri restoranis on tulekahju ja midagi põleb ventilatsioonitorus. Päästjate kohale saabudes põles söögikoha tõmbekapist väljuv korsten, mis võeti lahti, et leida üles kõik tulekolded. Ühe töötaja viis kiirabi täiendavaks kontrolliks haiglasse, sest oli suitsu sisse hinganud. Tuli sai alguse hooldamata väljatõmbesüsteemist, kus oli süttinud tahm.

11. augustil kell 14.44 sõitsid päästjad Lasnamäele Väike-Sõjamäe tänavale, kus AB Iron Mountain Lithuania Eesti filiaali territooriumil oli käinud mingi pauk. Kohapeal selgus, et 6. lao kustutussüsteemi rikke tõttu tühjenesid korraga kõik balloonid, mille tõttu tekkis ülerõhk, ülerõhuklapid aga ei avanenud, seetõttu toimus plahvatus, mis lõhkus hoone aknad ja fiboseina. Ruumis viibinud neli inimest kannatada ei saanud, sest plahvatuse toimumise hetkel olid nad juba õues. Päästjad piirasid ohtliku ala ning abistasid turvafirmat ja majahaldurit. Hoone omanik võttis sündmuse üle koos projekteerija ja tehnikuga, kes teevad kindlast, kui suures ulatuses sai hoone kahjustada. Plahvatus keskkonnale mingit kahju ei tekitanud. 

11. augustil kell 14.48 kutsuti päästjad Põhja-Tallinna linnaossa Tallinna Vesi Reoveepuhastusjaama juurde, kus mere ääres põles kulu. Päästjate kohale saabudes põles umbes hektar kulu ja prahihunnik, milles arvatavasti oli põletatud kaableid. Põlengu kustutamiseks kulus 7 tonni vett.

11. augustil kell 19.22 toimus Põhja-Tallinna linnaosas Ristiku tänaval liiklusõnnetus. Päästjad lükkasid avariilise auto tee äärde, puhastasid sõidutee autotükkidest ning taastasid liikluse.

Harjumaa

11. augustil kell 23.14 toimus liiklusõnnetus Harku alevikus Aia tänaval. Päästjad katsid teele valgunud kütuse saepuruga ning puhastasid tee klaasikildudest.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

11. augustil kell 16.40 süttis Jõgeval Tallinna mnt sõiduauto Volvo kapotialune. Omanik summutas leegid pulberkustutiga, päästjad kustutasid tossava kapotialuse veega lõplikult. Tõenäoliselt põhjustas tulekahju elektrisüsteemi rike.

Kella 6.32 ajal põles Põltsamaa vallas Kuningamäe külas prügihunnik (5x25m), milles põletati vanu madratseid, väetisekotte, elektroonikat, tühje aerosoolipudeleid ja muud. Suur prügihunnik kustutati kell 8.32. Olukorrast teavitati keskkonnaametit.

Võrumaa

11. augustil kella 17.21 ajal põles Rõuge vallas Parmupalu külas 100 ruutmeetrit raielanki ja raiejäätmehunnik, mille päästjad kahe veejoaga kustutasid.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

11. augustil kell 17.33 teatati, et Lüganuse vallas Aa külas põleb raiesmik ja metsaalune. Päästjad leidsid soisel pinnasel ligi kahele hektarile levinud põlengu ja kustutasid selle maastikuvõimekusega sõidukite ATV ja UTV abil.

Lääne päästekeskus

Hiiumaa

11. augustil kell 8.31 sai Häirekeskus teate, et Hiiumaal Tagukülas on aerusurfaja triivinud tugeva tuule tõttu merele ning kadunud juba 2,5 tundi. Teataja sõnul olid nad seltskonnaga ööbinud Ruserahu laiul, kuid otsustanud kaaslasega hommikul tagasi tulla. Helistaja ise oli jõudnud kuivale maale, kuid tema sõbranna oli jäänud merel temast maha. Kaduma läinud inimest asusid otsima Käina ja Kärdla päästjad jeti ja paadiga. Otsingutel osalesid ka Hiiumaa vabatahtlikud merepäästjad ning politsei- ja piirivalveameti SAR-patrull oma kaatriga. Kell 9.38 leidis politseipatrull mõlemad inimesed Mustapä sadamast. Selgus, et otsitav oli lõpuks ikkagi ise oma SUP-lauaga maale jõudnud. Alajahtunud hättasattunuga tegeles edasi kiirabi. Teiste laiul viibivate inimestega oli kõik korras.

Läänemaa

11. augustil kell 19.23 teatati Häirekeskusele, et Haapsalu linnas Valgevälja külas põleb sõiduauto, mida inimesed ise püüavad kustutada. Haapsalu päästjate kohale saabudes oli näha väikest leeki auto salongis armatuuri ja esiklaasi vahel. Päästjad kustutasid põlengu ning kontrollisid auto üle, et kuskil ei oleks tulekoldeid. Autol oli taga haagissuvila, mis tules kahjustada ei saanud, ka autos viibinud inimestega oli kõik korras. Sündmuskohal aitas päästjaid kohalik mees, kes enne päästjate saabumist sulges kõik uksed ning kapotiluugi, et tuli hapnikku ei saaks, mis hoidiski ära suurema kahju.

Pärnumaa

11. augustil kell 11.55 kutsuti päästjad Pärnusse Vingi tänavale, kus oli toimunud kahe sõiduautoga liiklusõnnetus. Päästjad eemaldasid autodel süttimisohu.

11. augustil kell 16.26 käisid päästjad Häädemeeste vallas Papisilla vallas kustutamas kulupõlengut. Päästjad kustutasid umbes 10-ruutmeetrise põlengu veejoaga.

Raplamaa

11. augustil kell 10.05 teatati Häirekeskusele, et Märjamaa vallas Haimre külas Tallinna-Pärnu-Ikla maanteel oli toimunud liiklusõnnetus, kus põrkasid kokku traktor ja sõiduauto. Päästjate kohale saabudes põles kaubik lahtise leegiga, inimesi autos ei olnud. Päästjad kustutasid põlengu, eemaldasid sõidukitel akujuhtmed ning panid traktori alla kogumisvanni, sest sealt lekkis kütust. Teele valgunud reostuse katmiseks kulus 200 kg absorbenti, mille kogus kokku teehooldusfirma. Traktorijuht viidi kiirabiga haiglasse, kaubikujuhi vaatas kiirabi kohapeal üle. Liiklus oli maanteel häiritud ja selle reguleerimisega tegeles politsei. 

Saaremaa

11. augustil kell 12.25 käisid päästjad Kotlandi külas aitamas kiirabil pääseda kodus kukkunud vanainimese juurde. Päästjate kohale saabudes oli kohalik elanik majal ühe akna lahti teinud, nii et päästjad said selle kaudu majja ja avasid ukse. Abivajaja tõsteti istuma, lõpuks aitasid päästjad ta kiirabiautosse.