Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 12.-15. august

Põhja päästekeskus


Päästjad said möödunud nädalavahetusel 6 väljakutset, mis olid seotud kulupõlengute ning ohutusnõuetele mittevastavate lõkete kustutamisega. Neist viis Harjumaal ja üks pealinnas. Kolmel korral käidi abiks kiirabibrigaadidel raskes seisus patsientide transportimisel.

Tallinn

13. augustil kell 02.44 said päästjad väljakutse Mustamäe linnaosasse, kus Sõpruse puiesteel asuva üheksakordse elumaja kuuendal korrusel põles korter. Päästjate saabudes põles korter lahtise leegiga ning üheskoos politseiga asuti esmalt inimesi evakueerima. Kiirabi toimetas kaks inimest haiglasse ning teostas ühele isikule kohapeal tervisekontrolli. Päästemeeskond kustutas tulekahju kell 5.04 ning selle tekkepõhjus on selgitamisel.

13. augustil kell 21.50 teatati, et Lasnamäe linnaosas Vana-Kuuli ja Katleri tänavate vahelisel haljasalal on noortekamp lõkke süüdanud ning seejärel plehku pannud. Kohale saabunud päästjad kustutasid järelevalveta lõkke kella 22.04-ks.

13. augustil kell 22.42 sai häirekeskus teate, et Haabersti linnaosas Paldiski maanteel asuvas üheksakordses elumajas on tunda suitsuhaisu. Päästjad tuvastasid saabudes, et põlemine toimus ühes viimasel korrusel asuva korteri põranda all. Päästemeeskond avas konstruktsioonid ning kustutas põlengu kella 23.59-ks. Päästetööde juhi esialgsel hinnangul sai tulekahju alguse põrandaalustest elektrikaablitest, mistõttu elekter välja lülitati ning elanikel paluti seda enne mitte sisse lülitada, kui elektrikud on olukorra üle kontrollinud.

14. augustil kell 00.17 teatati tulekahjust Tallinna kesklinnas Liivaoja tänaval, kus viiekordse elumaja kolmanda korruse korterist olid leegid väljas. Päästjad lokaliseerisid tulekahju kell 00.30, misjärel anti kaks naaberkorteris viibinud naisterahvast tervisekontrolliks üle kiirabile, kellest 1 toimetati haiglasse. Haiglasse tervisekontrolli toimetati ka kaks last. Tulekahju tekkepõhjus on selgitamisel.

14. augustil kell 00.41 teatati, et Lasnamäe linnaosas Rahu teel asuvast metsatukast on näha valget suitsu. Kohale reageerinud päästjad tuvastasid paksult rämpsu täis metsatukas põleva madratsi ja diivani ning kustutasid need kella 1.19-ks. Olukorrast anti teada ka kohalikule omavalitusele.

Harjumaa

13. augustil kell 17.52 helistas hädaabinumbrile inimene, kes teatas, et peatas Maardu linnas Tallinn-Narva maanteel teeservas oma auto, millest astus välja tema eakas ema, kes õnnetul kombel ca 6 meetri sügavusele teekraavi libises. Kohale saabunud päästjad aitasid vanainimese nööripäästevarustust kasutades kraavist välja kella 18.13-ks ning kiirabi sekkumist ta õnneks ei vajanud.

14. augustil kell 15.30 sõitsid päästjad Lääne-Harju valda Rummu alevikku, kus naisterahvas oli jala välja väänanud ning ei saanud järsust mäenõlvast iseseisvalt alla tulla. Kohale saabunud päästjad üheskoos kiirabimeedikutega osutasid kannatanule kohapeal abi ning seejärel tõi päästemeeskond naisterahva rullmattraamiga mäe otsast alla ja aitas kiirabiautosse.

Lõuna päästekeskus

Möödunud nädalavahetusel käisid päästjad neljal korral abistamas kiirabibrigaade raskes seisus ja raskekaaluliste patsientide transportimisel.

Tartumaa

12. augustil kell 21.30 teatati häirekeskusele tulekahjust Tartu linnas Herne tänaval, kus põles kahekordne puidust elumaja, mis ka varasemalt korduvalt põlenud. Päästjatel oli info, et majas elab üksik meesterahvas ning kella 21.46 ajal toodi elanik majast välja. Kahjuks kiirabil tema elu päästa ei õnnestunud. Päästemeeskond kustutas tulekahju kell 23.25 ning selle tekkepõhjus on selgitamisel.

12. augustil kell 23.49 helistati häirekeskusesse teatega, et Tartu linnas Jalaka tänaval põleb viiekordse elumaja kolmandal korrusel asuv rõdu. Päästjad kustutasid saabudes rõdul tuld võtnud prahi kella 00.12-ks ning esialgsel hinnangul sai põleng alguse hooletust suitsetamisest. Inimesed kannatada ei saanud.

14. augustil kell 11.18 sai häirekeskus teate, et Kastre vallas Poka külas on põlema süttinud viljakuivati. Päästjate saabudes olid töötajad vilja välja hakanud laskma ning alustanud ka esmaste kustutustöödega. Kutselised päästjad üheskoos vabatahtlike päästjatega Võnnust said põlengu kontrolli alla kella 12.46-ks ning kustutasid põleva vilja lõplikult kella 13.13-ks. Tekkepõhjus on selgitamisel.

14. augustil kell 11.45 sai häirekeskus teate põlevast viljapõllust Elva vallas Majala külas. Kohale reageerinud päästjad üheskoos vabatahtlike päästjatega Otepäält lokaliseerisid kiiresti eluhoonete poole levinud põllupõlengu kella 12.09-ks ning panid tule levikule lõplikult piiri kella 12.28-ks. Põlengu tekkepõhjus ei ole teada.

14. augustil kell 15.45 helistas hädaabinumbrile lapsevanem Peipsiääre vallast Alatskivi alevikust ning teatas, et tema autouks sulgus ootamatult ning imik jäi sõidukisse. Kohale saabunud päästjatel ei jäänud autosse pääsemiseks üle muud, kui üks sõiduki tagaklaasidest purustada. Väikelaps saadi kätte ning temaga oli õnneks kõik korras.

14. augustil kell 17 sai häirekeskus teate saunapõlengust Elva vallas Mäeselja külas. Kohale saabunud päästjad kustutasid tulekahju kella 17.44-ks ning esialgsel hinnangul sai see alguse elektriseadme rikkest. Inimesed viga ei saanud.

Jõgevamaa

14. augustil kell 16.15 sõitsid päästjad Jõgeva linna Kivi tänavale, kus oli vaja abi osutada kiirabile. Vanni läinud ning seal kukkunud meesterahvas aidati päästjate poolt välja kella 16.24-ks, misjärel kiirabi temaga edasi tegeles.

14. augustil kell 18.34 teatati häirekeskusele, et Jõgeva vallas Torma alevikus on viljapunkrisse kukkunud meesterahvas. Kohale saabunud päästjad tõmbasid ca 3 meetri sügavuselt vilja seest inimese välja ning kahjuks teda elustada enam ei õnnestunud. Surma täpsemad asjaolud selgitab välja edasine menetlus.

Valgamaa

14. augustil kell 19.55 said päästjad väljakutse Tõrva valda Roobe külasse, kus Valga-Uulu maantee 23. kilomeetril vedeles keset sõiduteed väidetavalt auto alla jäänud metssiga. Kohale saabudes leidsid päästjad maanteelt hoopis suured mullakäkid, mille nad kella 20.04-ks eemaldasid.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

12. augustil kell 13.11 teatati Häirekeskusele põlevast garaažist Lüganuse vallas Püssi linnas Energeetika tänaval. Kiviõli päästjate kohale saabudes põles kaks garaažiboksi, kuid kuna tuul oli tugev, levis tuli edasi ning süütas veel kaks. Põleng kustutati kella 16.39-ks.

13. augustil kell 9.35 käisid päästjad Narva-Jõesuus, kus oli toimunud liiklusõnnetus. Päästjad eemaldasid autol süttimisohu ning aitasid liiklust reguleerida.

13. augustil kell 19.14 käisid päästjad Alutaguse vallas Iisaku alevikus likvideerimas sõiduteel umbes 20-meetrist kütusereostust, mis kaeti saepuruga. Päästjad puhastasid lõpuks tee.

14. augustil kell 10.29 käisid päästjad Narvas Saialille tänaval kustutamas vanni tehtud lõket, kus põletati prügi. Päästjad kustutasid lõkke ning tegid inimestele selgitustööd.

Kell 14.07 käisid päästjad Narvas Tallinna maanteel kustutamas järjekordset prahihunnikut, mis põles tühermaal.

14. augustil kell 21.44 kutsuti päästjad Narva linna Tiigi tänavale, kus autolammutuse territooriumil põles metallkonteineris prügi. Päästjad kustutasid põlengu ning teavitasid sündmusest territooriumi valdajat.

Lääne-Virumaa

12. augustil kell 2011 teatati Häirekeskusele, et Rakvere vallas Päide külas põleb heinamaa mitmest kohast, põlengut püüavad inimesed ise kustutada. Päästjad kustutasid kulupõlengu kella 20.39-ks. Tulekahju sai alguse sõiduautoga sõitmisest põllul. Arvatavasti lendusid summutist sädemed, mis süütasidki kuivanud heina.

12. augustil kell 21.49 käsid päästjad Kadrina vallas Kiku külas kustutamas umbes kolme meetri laiust lõket, mis oli ohtlikult elektriliini all ning lähedal kasvas ka kuusehekk. Päästjad kustutasid lõkke ning nõustasid inimest.

13. augustil kell 21.46 teatati Häirekeskusele, et Haljala vallas Võsu alevikus põleb puuküttega saun, mis on ühenduses suvilaga ja inimesed püüavad seda ise kustutada. Kohale sõitnud päästjad kustutasid korstna kohtpõlengu. Põlengu tekkepõhjuseks oli ehituslik viga, kus välislaudise tuulutusliist oli liiga lähedal sauna metallkorstnale ja süttis põlema. Päästjad nõustasid omanikku, kes lubas ehitusvea parandada.

15. augustil kell 4.18 teatati Häirekeskusele, et Haljala vallas Käsmu külas Seljaku tänaval põleb saun. Päästjate kohale saabudes põles sauna (mõõtmetega 10x4 m) pööninguosa lausleegis. Tuli kõrvahoonetele edasi ei olnud levinud. Päästjad kustutasid põlengu kella 5.59-ks. Tules hävis sauna katus ja vahelagi, mis jäi hoone sellesse ossa, kus asus elektrikilp.

15. augustil kell 7.10 helistati Häirekeskusesse, et Väike-Maarja vallas Ebavere külas põleb teraviljahoidla prahiruumi katus. Kohale sõitnud päästjad kustutasid tolmuruumi põlengu ning avasid hoone konstruktsioonid, kuid teisi tulekoldeid ei avastatud. Põleng likvideeriti kella 7.52-ks.

Lääne päästekeskus

Hiiumaa

14. augustil kell 13.13 sõitsid päästjad Hiiumaa valda Aadma külla, kus heinakoorem oli põlema läinud. Ohutuse tagamiseks oli omanik need viinud karjamaale ja suurte vahedega maha pannud. Päästjad kustutasid põllul olevad rullid veejoaga. Päästesündmus lõpetati kell 15.05.

14. augustil kell 16.11 teatati Häirekeskusele, et Kärdlas Lubjaahju tänava kandis on vees joobes meesterahvas. Päästjate kohale saabudes selgus, et seltskond noori tarvitas rannas alkoholi ja üks oli otsustanud ujuma minna. Kärdla pinnaltpäästja ujus purjutaja juurde ning veest väljuti koos. Inimesega vesteldi, kiirabi vaatas mehe üle ning viis koju. Purjus seltskonnaga tegeles edasi politsei.

Järvamaa

12.augustil kell 8.46 teatati Häirekeskusele, et Järva vallas Liusvere külas tossab viljakuivati, kus on 30 tonni herneid. Töölised olid juba katla välja lülitanud ning tegid ettevalmistusi šahti tühjendamiseks. Päästjate kohale saabudes leeke näha ei olnud, šahtist tuli pisut suitsu, kuid šahti temperatuuriandurid näitasid keskmises osas tõusvat temperatuuri. Kiiresti hakati šahti hernest tühjendama. Välja lastud herneste seas põlevaid ega hõõguvaid teri ei olnud, leidus ainult üksikuid mustaks põlenud herneid. Šahti tühjendamise järel kontrollisid päästjad üle elevaatorite põhjad, õnneks tuli sinna levinud ei olnud. Millest tulekahju alguse sai, jäi selgusetuks.

13. augustil kell 17.55 helistati Häirekeskusesse, et Prääma külas saeveski poolt tuleb pakus heledat suitsu. Kohale sõitnud Paide päästjad avastasid umbes poolehektarilise turbapinnase põlengu, mis kustutati kella 20.58-ks. Järgmise päeva hommikul käisid Paide päästjad põlenguala kontrollimas ning siis leiti mõned tulepesad, mis kustutati. Päästesündmus lõpetati kella 10.06-ks.

13. augustil kell 21.24 käisid päästjad Järva vallas Ambla alevikus Tapa maanteel, kus inimesed tegid ohtlikku lõket. Päästjad tegid kohapeal selgitustööd ning lõke kustutati.

Läänemaa

12. augustil kell 12.26 käisid päästjad Lääne-Nigula vallas Elbiku külas, kus oli toimunud liiklusõnnetus. Päästjad likvideerisid sõidukitel süttimisohu, suhtlesid kannatanutega, katsid teele valgunud vedelikud absorbendiga ning lõpuks puhastasid tee.

Pärnumaa

12. augustil kell 14.54 kutsuti päästjad Häädemeeste valda Ikla külla, kus põles sõidutee servas umbes 100 ruutmeetrit kulu. Põleng võis alguse saada kustutamata jäänud suitsukonist.

13. augustil kell 13.08 teatati Häirekeskusele, et Põhja-Pärnumaal Kergu külas läks kombain põlema. Päästjate saabudes olid inimesed põlengu juba kustutanud, nii et päästjatel jäi vaid üle sõiduki mootori- ja rihmaruum 600 liitri veega maha jahutada. Põleng võis alguse saada kombaini hüdravoolikust, mis oli katki läinud.

14. augustil kell 5.23 käisid päästjad Häädemeeste vallas Soometsa külas teele kukkunud puud eemaldamas.

Raplamaa

12. augustil kell 20.57 käisid päästjad Raplas Keskkooli tänaval kustutamas u 1,5-meetrise läbimõõduga lõket, kus põletati vana puukuuri ehitusmaterjali. Lõkke juures ei olnud ka piisavalt kustutusvahendeid. Päästjad nõustasid isikut tuleohutuse ja linna heakorraeeskirjade teemal.

Saaremaa

12. augustil kell 10.33 käisid päästjad eemaldamas kuuske, mis rippus ohtlikult tee kohal. Päästjad saagisid puu läbi.

13. august kell 12.41 sõitsid päästjad Kuressaare linna Vana-Roomussaare tänavale, kus köögis oli süttinud röster, mille tõttu käivitus suitsuandur. Päästjate kohale saabudes olid inimesed rösteri juba aknast välja visanud ning tuld ja suitsu enam polnud. Päästjad kontrollisid sündmuskoha üle. Kuna põleng kahjustas seinapistikut, siis keelasid päästjad elektri sisselülitamise enne, kui elektrik on süsteemi üle vaadanud.