Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 15.-16. august

Põhja päästekeskus

Tallinn
15. augustil kell 10.24 sõitsid päästjad väljakutsele Kristiine linnaosasse, kus Vindi tänaval asuva elumaja ühes korteris oli eakas ning üksi elav mees kukkunud ning ei saanud kiirabile ust avada. Päästjad avasid ukse ning aitasid kannatanu kiirabiautosse transportida. 

15. augustil kell 17.40 teatati häirekeskusele, et Mustamäe linnaosas Ehitajate teel asuva üheksakordse elumaja viiendal korrusel on tulekahju. Kohale saabunud päästjad tuvastasid korteri, kust kärsahaisu levis ning leidsid sealt eest pliidile unustatud toidu. Ohtlik olukord likvideeriti ning ruumid tuulutati. Kella 18.11 ajal saabus koju ka korteriomanik, kellele viidi läbi põhjalik tuleohutusalane selgitustöö.

Harjumaa

15. augustil kell 17.04 said päästjad väljakutse maastikupõlengule Kuusalu vallas Kolga-Aabla külas. Kohapeal selgus, et metsas põles suur lauahunnik, mis oli süüdanud ka ümbruse. Kutselised päästjad üheskoos vabatahtlike päästjatega Kolgalt kustutasid ligikaudu 50-le ruutmeetrile levinud põlengu kella 18.26-ks.

16. augustil kell 01.53 sai häirekeskus teate, et Rae vallas Assaku alevikus põleb lahtise leegiga vana laut. Kohale saabunud päästjad kustutasid tulekahju kella 04.55-ks ning keegi selles viga ei saanud. Põlengu tekkepõhjus on selgitamisel.

Lisaks käisid päästjad möödunud ööpäeval kustutamas kahte järelevalveta jäetud lõket Harjumaal ning osutasid kahel korral abi kiirabibrigaadidele raskes seisus patsientide transportimisel.

Lõuna päästekeskus

Tartumaa

16. augustil kell 6.02 helistas häirekeskusesse Tartu linnas Kaunase puiesteel elav inimene, kes teatas, et tema külmkapi vahelt immitseb suitsu. Kohale saabunud päästjad tuvastasid, et vana külmiku sulatamise tagajärjel on kodumasin tõesti veidi suitsu eritanud, kuid põlenguohtu ei avastatud. Edasise ohutuse huvides lülitasid päästjad külmiku siiski elektrivõrgust välja ning viisid elanikule läbi tuleohutusalase selgitustöö.

Võrumaa

15. augustil kell 17.39 kutsuti päästjad Vastseliina alevikku, kus Tootmise tänaval asuvas katlamajas oli näha suitsu. Päästjad tuvastasid saabudes, et tulekahju oli aset leidnud ühes katlalõõris, kus põles kuivhake, kuid see oli juba kustunud. Päästemeeskond tuulutas ülerõhuventilaatori abil ruumid ning seejärel nõustati objekti omanikku materjali ladustamise osas.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

15. augustil kell 12.11 teatati Häirekeskusele suitsust kaupluses Narva linnas Kangelaste prospektil. Laos põlenud paber kustutati kella 12.26-ks.

15. augustil kell 15 käisid päästjad Lüganuse vallas Kiviõli linnas Keskpuiestee tänavas lammutamisele minevas mahajäetud hoones kustutamas 4. korruse korterit. Leekidest olid tuld võtnud ka katusekonstruktsioonid. Tulekahju likvideeriti kell 16.30.

Kell 17.15 sai Häirekeskuse teate samas majas 1. korrusel põlevast korterist. Põles vana mööbel. Tulekahju likvideeriti kell 17.46.

Kell 20.33 teatati Häirekeskusele suitsust kortermajas 3. korrusel Kohtla-Järvel Järve linnaosas Olevi tänaval. Lahtise leegiga põles elutuba, mis hävines täielikult. Korteriomanik päästeti suitsust ja anti üle kiirabile. Põleng lokaliseeriti kell 20.52.

15. augustil kell 22.42 kutsuti päästjad Kohtla-Järve Ahtme linnaossa, kus korteris ja trepikojas oli tunda tugevat gaasilõhna. Gaas lekkis gaasimõõturi juurest, päästjad sulgesid gaasikraani. Korteriomanikel soovitati kohale kutsuda gaasiteenistus.

Lääne-Virumaa

15. augustil kell 7.10 helistati Häirekeskusesse, et Väike-Maarja vallas Ebavere külas põleb teraviljahoidla prahiruumi katus. Kohale sõitnud päästjad kustutasid tolmuruumi põlengu ning avasid hoone konstruktsioonid, kuid teisi tulekoldeid ei avastatud. Põleng likvideeriti kella 7.52-ks.

15. augustil kell 12.48 käisid päästjad kustutamas viljakoristuse käigus põlema läinud 2 ha põldu Väike-Maarja vallas Nadalama külas. Kombainer vajas arstiabi. Põlengus oli ohustatud ka mets. Tulekahju likvideeriti kell 13.58.

Kell 16.18 käisid päästjad Väike-Maarja vallas Avanduse külas kustutamas samuti viljakoristuse käigus süttinud 2 ha põldu. Hooned ja mets ei olnud ohustatud. Tulekahju lokaliseeriti 16.33-ks.

15. augustil kell 19.25 käisid päästjad Viru-Nigula vallas Pada külas kustutamas lahtise leegiga põlevat autot. Tulekahju likvideeriti 19.46.

Lääne päästekeskus

Hiiumaa

15. augustil kell 13.43 helistati Häirekeskusesse, et Hiiumaa vallas Suuremõisa külas põletab inimene heinavaalusid. Päästjate kohale saabudes suitses üks heinavaal, ülejäänud umbes 50-60 meetri pikkused vaalud olid juba kustunud. Inimene oli küll rehaga juures, kuid kuna ilm oli väga palav ja tuuline ning tuleohutusnõuded olid täitmata, siis palusid päästjad põletamise lõpetada, sest selline teguviis on väga ohtlik.

Raplamaa

15. augustil kell 17.57 kutsuti päästjad Kohila valda Adila külla, kus põles heinapress, mida inimesed püüdsid tulekustutiga kustutada. Kohila päästjad kustutasid põlengu 300 liitri veega.

Kell 19.05 sai Häirekeskus teate, et Kohila vallas Aespa alevikus põleb elumaja, kust inimesed olid juba välja jõudnud joosta. Päästjate kohale saabudes põles hoone lahtise leegiga, kuid päästjad ei saanud kohe alustada intensiivse kustutamisega, sest majas oli vool sees. Elektri väljalülitamise järel asuti kohe kustustöid teostama ning tulekahju lokaliseeriti kell 19.41, seejärel asuti tulepesi otsima ning tegeleti järelkustutusega. Põleng kustutati kella 21.24-ks. Tulekahjus inimesed kannatada ei saanud, kuid 2-kordne hoone (10x15 meetrit) hävis täielikult, sest tulekahju levik oli väga kiire ning intensiivne. Kustutustöödega tegelesid Keila, Kohila ja Tõdva kutselised ning Saku vabatahtlikud päästjad. Kell 23.30 käisid Kohila ja Saku päästjad hoone järelkustutustöödel.