Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 17.-18. august

Põhja päästekeskus

Tallinn

17. augustil kell 14.52 sai häirekeskus teate, et Lasnamäel Meeliku tänaval asuva viiekordse elumaja ühes korteris on tulekahju. Kohale saabunud päästjad tuvastasid, et ühe korteri eakas elanik oli plastikust veekeetja pliidile unustanud, mis sulama ja kärssama hakkas. Päästemeeskond eemaldas kannu pliidilt ning tuulutas ruumid. Korterielanik anti tervisekontrolliks üle kiirabile.

17. augustil kell 16.18 teatati, et Haabersti linnaosas Õismäe teel asuvas kasiinos põleb suitsuruumis asuv tool. Päästjate saabudes olid inimesed ruumidest väljunud ning põlev tool, mis oli süüdanud ka selle kõrval asuvad mänguautomaadid ning laekonstruktsioonid kustutati kell 16.56. Kuna põlengusuits oli levinud ka kõrvalhoonesse, teostati tuulutus ka seal. Tulekahju tekkepõhjus on selgitamisel.

Harjumaa

17. augustil kell 14.02 helistas häirekeskusesse Jõelähtme vallas Kallavere külas elav inimene, kes teatas, et tema naaberhoovis on tünni tehtud lõke käest läinud ning elanikke kodus ei ole. Päästjad tuvastasid saabudes, et põlema oli süttinud isevalmistatud dušikabiini peal asuv mahuti, mis tuule suuna tõttu ohustas ka naabermaja. Päästemeeskond kustutas põlengu kell 14.23 ning esialgsel hinnangul võis tulekahju alguse saada isevalmistatud elektrilisest veesoojendussüsteemist.

Lõuna päästekeskus

Viljandimaa

Täna varahommikul kell 5.11 teatati häirekeskusele tulekahjust Viljandi vallas Uusna külas Uusna teel, kus põles ühekordne kolme korteriga puumaja. Päästjate saabudes olid leegid juba katusest väljas ning kahe korteri elanikud majast välja saanud. Päästemeeskond alustas kustutustöid kell 5.31 ning kella 6 paiku leiti majast kahjuks ka hukkunud meesterahvas. Päästjad lokaliseerisid tulekahju kell 6.28, misjärel alustati järelkustutustöödega. Põleng likvideeriti lõplikult kella 8ks hommikul ning selle tekkepõhjus on selgitamisel. Hukkunu täpsed surmapõhjused selgitab välja kohtuarstlik ekspertiis.

Tartumaa

17. augustil kell 16.18 helistas häirekeskusesse inimene, kes teatas, et Elva vallas Uderna külas on järve äärde kogunenud joobes seltskond ning tehakse lõket ja ujutakse. Teataja sõnul olid kodanikud iseendale ohtlikud. Sellega nõustusid ka kohale saabunud päästjad, sest joobes seltskond selgitas neile, et nemad soovisid lihtsalt suviseid mudamänge mängida. Päästemeeskond selgitas joobes kambale, et vesi ja alkohol ei sobi kuidagi kokku ning tuleohtlikul ajal lõket tehes peab järgima ohutusreegleid.

18. augustil kell 00.05 teatati häirekeskusele, et Tartu linnas Tüve tänaval on näha suitsu ja tulekuma. Kohale saabunud päästjad leidsid kella 00.14 ajal leekides vana kasvuhoone ja selle kõrval asuva aia ning kustutasid põlengu kella 00.38-ks.

Võrumaa

17. augustil kell 23.01 sai häirekeskus teate, et Setomaa vallas Värska alevikus põleb elumaja. Kohale saabunud päästjad tuvastasid, et põlema oli süttinud inimtühi elumaja ühes kõrvalhoonega. Tulekahju kustutati kella 4.34-ks ning selle tekkepõhjus ei ole veel teada.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

17. augustil kell 12.19 sõitsid päästjad Kohtla-Järvele Kukruse linnaossa Õnne tänavale, kus mees põletas puuoksi. Lõke ei vastanud nõuetele ja kõrval ei olnud kustutusvahendid. Päästjad tegid kohapeal selgitustööd.

Lääne-Virumaa

17. augustil said päästjad kell 22.09 väljakutse Kundasse Selja teele, kus kahe auto kokkupõrke tagajärjel tuli puhastada teele sattunud õli.

Lääne päästekeskus

Hiiumaa

17. augustil kell 12.14 teatati Häirekeskusele, et Hiiumaa vallas Reigi-Nõmme külas lõi välk kõrvahoonesse. Päästjate kohale saabudes põles laut (5x5 meetrit) lausleegis, seega asusid päästjad kaitsma kõrval asetsevat kasvuhoonet ja sauna, kus olid tuld võtnud madratsid, mis olid pistiku lähedal. Tuli lokaliseeriti kella 12.55ks. Laut, mille küljes oli karjuse jagamisboks, hävis tules täielikult. Inimestest keegi viga ei saanud, kuid hukkus välgu tabamuse saanud hobune, kes oli sel hetkel laudas. Tulekahju käisid kustutamas Käina ja Kärdla kutselised ning Kõrgesaare vabatahtlikud päästjad, päästesündmus lõpetati kell 13.36.

Pärnumaa

17. augustil kell 12.08 käisid päästjad Pärnu linnas haigla juures, kus inimene oli kukkunud matkabussis kappide vahele ega saanud enam ise püsti. Päästjad aitasid inimese autost välja ning andsid meedikutele üle.

Kell 14.01 kutsuti päästjad Pärnu linna Ranna puisteele kus lapsel oli näpp jäänud seina külge metallist O-rõnga vahele kinni. Päästjad vabastasid kullinokkade ja kruvikeeraja abiga sõrme ning kiirabi vaatas lapse üle.

Kell 17.43 sõitsid päästjad Häädemeeste valda Papisilla külla, kus helistaja nägi heinamaal mitmes kohas heledat suitsu. Päästjad leidsid eest maha kukkunud kõrgepingetraadi, mis oli süüdanud kuivanud heina. Kohale kutsuti elektrikud, kes lülitasid vooli välja. Kilingi-Nõmme ATVga kustutati põleng kella 18.49ks. Hinnanguliselt põles 30 ruutmeetrit heinamaad.