Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 18.-19. august

Põhja päästekeskus


Tallinn

18. augustil kell 18.26 helistas hädaabinumbrile Tallinnas kesklinnas Pronksi tänaval elav inimene, kes teatas, et näeb viienda korruse rõdul kõlkumas kahte väikest last. Kuna teatajale tundus olukord väga ohtlik ning keegi korteriust ei avanud, püstitasid kohale saabunud päästjad redeli ning sisenesid elamisse rõduukse kaudu. Selgus, et lapsed olid üksi kodus. Päästjad helistasid seejärel emale, kes kohe koju tuli. Emale selgitati, et nii väikeseid lapsi üksi koju jätta ei tohi.

Harjumaa

19. augustil kell 07.29 said päästjad väljakutse Lääne-Harju valda Paldiski linna, kus Sadama tänaval asuvas elumajas oli eakas ja üksi elav naisterahvas hätta sattunud. Vanadaam oli korteris kukkunud ning enda sõnul terve öö pikali maas olnud. Päästjad avasid ukse ning andsid abivajaja üle kiirabile.

Ida päästekeskus

Lääne-Virumaa

19. augustil kell 01.51 said päästjad väljakutse Rakveresse Aia tänavale, kus büroohoone 1. korrusel põles puhkeruumis diivan. Tulekahju lokaliseeriti kell 2.08. Eeldatav põlengu põhjus on diivanile laadima jäetud pealamp. 

18. augustil kell 17.12 sai Häirekeskus teate Rakvere vallas Uhtna aleviku lähedal põllul elektriliini posti vastu sõitnud traktorist. Õnnetuse tagajärjel langes elektriliin traktorile ja traktorist jäi kabiini lõksu. Kell 17.43 õnnestus elekter välja lülitada ja juht välja päästa. Traktorist esmaabi ei vajanud.

Lõuna päästekeskus

Võrumaa

18. augustil kell 13.23 saabus häirekeskusele teade rabapõlengust Setomaa vallas Tiklasõ külas. Kohale saabunud päästjad kustutasid 6-le ruutmeetrile laiunud põlengu kella 14.22-ks.

Viljandimaa

18. augustil kell 14.18 sai häirekeskus teate, et Põhja-Sakala vallas Arussaare külas põleb küün, mis ka varasemalt tuleroaks langenud. Päästjad kustutasid põlengu kella 15.36-ks.

18. augustil kell 19.13 sai häirekeskus teate hoonetulekahjust Valma külas. Süttinud oli kahekorruseline elumaja ning päästjate saabudes olid leegid juba katusest väljas. Suuremad leegid saadi maha kella 22.25 ajal, misjärel asuti tegelema järelkustutustöödega. Tulekahju likvideeriti lõplikult kella 00.33-ks. Sündmusele reageerisid päästemeeskonnad Elvast, Mustlast, Põltsamaalt, Suure-Jaanist ja Viljandist ning vabatahtlikud päästjad Kolga-Jaanist. Inimesed põlengus viga ei saanud, küll aga leiti põlevast hoonest hukkunud koer. Tulekahju tekkepõhjus on selgitamisel.

Valgamaa

18. augustil kell 16.14 sai häirekeskus teate tulekahjust Otepää linnas Tehase tänaval asuvas tehasehoones. Kohale saabunud päästjad said töötajatelt, kes kõik hoonest väljas olid, info, et tulekolle asub hoone teisel korrusel asuvas kilbiruumis ning tõenäoliselt sai alguse keevitustööde käigus lendunud sädemetest. Päästemeeskond kustutas kilbiruumis põlenud juhtmestiku kella 17.38-ks. Põlengu täpsem tekkepõhjus on selgitamisel.

Tartumaa

18. augustil kell 20.48 said päästjad väljakutse Tartu linna Jaama tänavale, kus põles muuseumihoone lehtla terrass. Päästjad kustutasid põlengu kella 21.04-ks ning selle tekkepõhjus ei ole veel teada.

18. augustil kell 21.23 sai häirekeskus teate maastikupõlengust Tartu linnas Haage külas. Ligi 30 ruutmeetrit põlevat metsaalust kustutati päästjate poolt kella 22.43-ks.

Lääne päästekeskus

Järvamaa

18. augustil kell 14.45 helistati Häirekeskusesse, et Paide linnas Mündi külas põleb viljapõld suure leegiga ning ohus on lähedalasuvad hooned ja mets. Kuna tuli levis tugeva tuule tõttu kiiresti, asusid kohale sõitnud päästjad hooneid ja metsa kaitsma. Päästjaid abistasid ka kohalikud: traktorist tõstis kopaga mullast valli ette ning kombain niitis maha vilja, et takistada tule edasi kandumist. Tule levikule õnnestus piir panna, kuid selleks ajaks oli süttinud ka mets. ATV ja UTV abil saadi metsas tulele piir ette, nii et kella 15.55ks oli tulekahju lokaliseeritud. Põles 10 hektarit põllu- ja metsamaad. Viljapõld süttis arvatavasti sädemest, kui kombain sõitis tagumise osaga kõrgepingeliinidesse. Kombainijuht ise kannatada ei saanud. Päästetöödega tegelesid Aravete, Paide, Põltsamaa, Türi ja Koeru kutselised ja Järva-Jaani ning Väätsa vabatahtlikud päästjad. Päästesündmus lõpetati kell 17.12.

Läänemaa

18.augustil kell 20.44 sõitsid päästjad Lääne-Nigula valda Rõuma külla, kus inimesed telkisid ja tegid lõket, kuid neid puudusid kustutusvahendid. Päästjad palusid need tule juurde tuua, mida ka tehti.

Pärnumaa

18. augustil kell 11.59 helistati Häirekeskusesse, et Pärnu linnas Riia maantee korterelamu esimese korruse korterist tuleb suitsu. Kohapeal selgus, et inimene oli ahjus prügi põletanud, kuid sooja ilmaga ei tekkinud tõmmet ja seetõttu hakkas ahi suitsu sisse ajama. Päästjad tuulutasid korteri ning nõustasid elanikku, sest ahjus põletati prügi, mis rikub lõõre ning eritab ohtlikku suitsu. Korteris puudus ka suitsuandur, seega teevad päästjad järgmisel nädalal suitsuanduri järelkontrolli.

Päästjad tuletavad meelde, et suitsuandur on Eestis kohustuslik ning see on kõige odavam elukindlustus, sest töökorras suitsuandur annab ohust juba varakult märku.

18. augustil kell 16.38 käisid päästjad Tori vallas Sauga alevikus Jänesselja tänaval, kus oli süttinud maastur. Päästjad eemaldasid akujuhtme ning kustutasid põlengu. Inimesed õnnetuses viga ei saanud ja auto äraveoga tegeles edasi omanik.

18. augustil kell 21.29 sõitsid päästjad Pärnu linna Haapsalu maanteele, kus lõkkes põletati prügi. Päästjad palusid lõkke kustutada ning tegid selgitustööd.

Saaremaa

18. augustil kell 9.50 käisid päästjad Saaremaa vallas Veeriku külas teele kukkunud vahtrapuud eemaldamas.

19. augustil kell 00.58 sõitsid päästjad Kuressaare linna Suuresilla tänavale, kus tehti lõket. Päästjad kustutasid väikese lõkke ämbri veega. Sündmusega tegeles edasi politsei, sest lõkketegijad viibisid võõral territooriumil ja tule tegemine polnud seal lubatud.