Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 19.-22. august

Põhja päästekeskus


Tallinn

Suuremaid päästesündmusi ei olnud.

Harjumaa

19. augustil kell 15.01 tuli häirekeskusele teade kulupõlengust Saue vallas Koppelmaa külas. Põles ühtekokku 500 ruutmeetrit kulu ja metsaalust, mille päästjad kustutasid kell 15.45.

20. augustil kell 12.04 teatati häirekeskusele, et Raasiku vallas Peningi turbatootmisalal põleb raba. Lahtise leegiga põlevaid turbaaunasid sõitsid kustutama päästemeeskonnad Assakult, Kehrast, Keilast, Koselt, Lasnamäelt, Lillekülast ja Muugalt ning vabatahtlikud päästjad Alansilt, Arukülast, Kostiverest, Raasikult, Sakust ja Tõdvalt. Ligi 700 ruutmeetrile laiunud turbaaunade kustutustööd lõpetati 21. augustil kell 13.41. Esialgsel hinnangul võis mastaapne maastikupõleng alguse saada mootorsõidukist lendunud sädemetest.

21. augustil kell 15.55 teatati häirekeskusele, et Sakus Jaama tänaval põleb mitmes kohas metsaalune pinnas. Sündmusele reageerinud Saku vabatahtlik päästekomando kustutas ligikaudu 50-ruutmeetrise põlengu kell 16.58.

21. augustil kell 21.49 tuli häirekeskusele teade kirbest suitsuhaisust Kuusalu vallas Kolgakülas. Kohale sõitnud päästjad tuvastasid põlengu metsas. 1,5 hektarile levinud põleng lokaliseeriti 22. augusti varahommikul kell 6.15, järelkustutustöö kestab siiani. Sündmusele reageerisid Aruküla, Kolga ja Võsu vabatahtlikud ning Kehra, Loksa, Muuga ja Pirita kutselised päästemeeskonnad.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

22. augustil kell 5.30 sõitsid päästjad Toila valda Servaääre külla kustutama kahte põlevat põhupalli. Tulekahju likvideeriti kell 6.15.

21. augustil kell 12.48 sai Häirekeskus teate suitsust Kohtla-Järvel Ahtme linnaosas Kandle tänaval. Kohapeal selgus, et järelevalveta lapsed olid teinud tuld kaminasse ja see ajas suitsu sisse. Päästjad tegid kohale tulnud lapsevanemale ja lastele kohapeal selgitustööd.

21. augustil kell 4.36 läksid päästjad kustutama Kohtla-Järve Järve linnaosa Järveküla teel põlevat tänavavalgustusposti plafooni. Kell 4.48 tulekahju likvideeriti ja teavitati linnavalitsust.

20. augustil kell 17.32 teatati Häirekeskusele põlengust Lüganuse vallas Satsu külas, kus põles kõrgepingeliinide alune maa (mets ja turvas). Kokku oli kustutusala 6 ha. Ala oli põlenud ka 2 nädalat tagasi. Asukoha ja tugeva tuule tõttu sõitsid kohale päästemeeskonnad Kiviõlist, Kohtla-Järvelt, Jõhvist, Iisakust, Kundast ja Rakverest ning Aasukalda vabatahtlikud. Tulekahju lokaliseeriti kell 04.44.

Lääne-Virumaa

21. augustil said päästjad kell 18.38 väljakutse Väike-Maarja valda Ao külla, kus suitses kuivati. Peale kuivati hernestest tühjendamist leiti tulekolle, mis likvideeriti kell 20.13.

20. augustil kell 13.17 sõitsid päästjad Tapa valda Rägavere külla likvideerima kõrrepõllu põlengut. Põles ligikaudu 1 ha maad. Koos omanikuga kustutati põleng kell 13.44ks.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

19. augustil kell 12.31 sai Häirekeskus teate, et Jõgeva vallas Eerikvere külas põleb põld. Kohale sõitnud Tabivere ja Palamuse päästjad said põlengu kiiresti kontrolli alla, kell 12.44 hakati üksikuid tulepesi kustutama. 200-ruutmeetrine põleng sai alguse kombaini tehnilisest rikkest.

20. augustil kell 20.37 helistati Häirekeskusesse, et Jõgeva vallas Pikkjärve külas põleb viljakuivati ja leeke on näha katusel. Kohale sõitnud päästjad asusid leekides hoonet kustutama. Põles kuivati, kus omaniku sõnul oli sees 90 tonni hernest ja 15 tonni otra. Kella 22.05ks oli tuli lokaliseeritud. Põleng likvideeriti kella 2.25ks, kuid kahte punkrisse jäi veel hernest sisse, nii et hommikul tegeles omanik selle kättesaamisega edasi. Päästesündmusega tegelesid Annelinna, Jõgeva, Palamuse, Tabivere ja Tartu päästjad.

21. augustil kell 9.45 sõitsid päästjad Jõgeva valda Visusti külla, kus põles turbapinnas. Umbes 100-ruutmeetrine põleng kustutaid 4000 liitri veega kella 11.31ks.

21. augustil kell 16.04 teatati Häirekeskusele põlevast viljapõllust Jõgeva vallas Kurista külas. Päästjate kohale saabudes põles umbes 50 ruutmeetrit kõrrepõldu, mis kustutati kella 16.19ks. Firma randaal randaalis üle põllu, et tulekahju edasi ei läheks.

Tartumaa

19. augustil kell 12.42 sai Häirekeskus teate Tartu vallas Maramaa külas toimunud liiklusõnnetusest. Päästjad aitasid kannatanuid autodest välja, eemaldasid autodel süttimisohu ja teisaldasid avariilise sõiduki teelt eemale. Lõpuks katsid teele valgunud mootorivedeliku absorbendiga, puhastasid maantee suurematest autoosadest ning teavitasid sündmusest Maanteeametit.

19. augustil kell 13.40 käisid päästjad Kambja vallas Lalli külas kustutamas aiamajakest (2x3m). Hoone hävis tules täielikult. Tulekahju tekkepõhjus ei ole teada.

20 augustil kell 13.33 teatati kulupõlengust Peipsiääre vallas Kolkja külas. Kohale sõitnud päästjad leidsid eest hoopis põleva rämpsuhunniku, mis kustutati veega. Sündmusest teavitati ka Keskkonnaametit, sest inimene põletas lõkkes juhtmeid jm ohtlikke jäätmeid.

20. augustil kell 21.47 kutsuti päästjad Tartu linna Betooni tänavale, kus põles kuur. Päästjate kohale saabudes põlesid vanas kaalukojas kaubaalused ja praht, mis olid süüdanud hoone puitkonstruktsioonid ning tuli oli levinud ka väljaspoole hoonet. Päästjad kustutasid põlengu kella 22.43ks. Tegu oli tõenäoliselt süütamisega. Järgmisel hommikul kell 9.56 helistati Häirekeskusesse, et kaalukojast tuleb jälle suitsu. Kohapeal selgus, et süttinud oli hakkepuit, mis kustutati veega.

21. augustil kell 3.12 sõitsid päästjad Tartu linna Oa tänavale, kus auto oli sõitnud vastu elektriposti. Kohale sõitnud päästjad eemaldasid sõidukil süttimisohu ning katsid teele valgunud õlilaigu absorbendiga. Autojuht oli sündmuskohalt lahkunud, seega politsei tegeles õnnetusega edasi.

21. augustil kell 23.20 teatati Häirekeskusele, et Tartu linnas Uuel tänaval on köögis tunda gaasilõhna. Kohale sõitnud päästjad tuvastasid, et gaasitorus on kerge leke, seetõttu keerasid nad gaasi püstakus kinni ning tuulutasid ruumid. Omanik lubas järgmisel päeval teavitada rikkest nii gaasifirmat kui ka tehnikut.

Valgamaa

20.augustil kell 14.16 sai Häirekeskus teate, et Tõrva vallas Puide külas põleb kuivati. Päästjate kohale saabudes põles kuivati punkris kokkupressitud viljakamakas ja töölised lasid kuivatist juba vilja välja. Päästjad said punkrist põlenud kamaka kätte kella 16.04ks, päästesündmus lõpetati kell 16.20.

Viljandimaa

19. augustil kell 8.01 sai Häirekeskus teate, et Viljandi vallas Valma külas on süttinud kahekordne kivimaja, mida kustutati eelmisel õhtul. Kohale sõitnud päästjad avastasid, et koridori lagi oli uuesti põlema läinud ja kolle oli soojustuses. Päästjad kustutasid põlengu ning kontrollisid hoone termokaameraga üle.

19. augustil kell 12.23 käisid päästjad Viljandi vallas Karula külas teele kukkunud puud eemaldamas.

19. augustil kell 13.00 käisid päästjad Viljandi vallas Loodi külas kustutamas põldu. Päästjate kohale saabudes oli lõigatud viljapõllu põhuvaaludes tuule tõttu tekkinud 10 tulepesa, mis kustutati veega. Päästjaid aitasid ka põllutöölised, kes päästjate saabumiseni püüdsid tuld kustutada käsikustutitega ja materdades. Kella 13.27ks oli umbes 60-ruutmeetrine kulupõleng likvideeritud. Esialgsetel andmetel tekkis põleng lamandunud vilja lõikamisel, kui kombaini lõikeagregaat hõõrdus vastu pinnast ja kive.

21. augustil kell 12.48 teatati kulupõlengust Põhja-Sakala vallas Metskülas. Päästjad kustutasid umbes 900 ruutmeetrit pinnast veejoaga. Põlengu tekkepõhjus ei ole teada.

21. augustil kell 14.42 käisid päästjad Viljandi vallas Pinska külas liiklusõnnetusel, kus eemaldasid teelt avariilise sõiduki ja puhastasid tee autotükkidest.

21. augustil kell 18.24 käisid päästjad Põhja-Sakala vallas Arussaare külas järelkustutamas paar päeva varem põlenud vana lauta. Kohale sõitnud päästjad avastasid teiselt korruselt kolm tulekollet, mis kustutati veejoaga.

21. augustil kell 19.07 kutsuti päästjad Viljandi valda Jakobimõisa külla, kus oli toimunud liiklusõnnetus. Päästjad reguleerisid kohapeal liiklust ja puhastasid tee autotükkidest.

Võrumaa

21. augustil kell 15.46 kutsuti päästjad Setomaa valda Lobotka külla, kus põles kulu. Päästjate kohale saabudes põletas peremees niidetud heina ning oksi. Tule juures puudusid esmased tulekustutusvahendid. Värska päästjad kustutasid niidetud heina ning niisutasid üle 0,3 hektarit pinnast, sest tuli oli läinud ka turba sisse.

Lääne päästekeskus

Järvamaa

19. augustil kell 18.00 sõitsid päästjad Türi linna Tiigi tänavale, kus käsipidurita sõiduauto oli vajunud tiiki. Päästjad vintsisid auto kalda äärde. Kuna kallas oli kõrge, siis fikseeriti auto tiigikalda juures ära ja omanik tegeles auto päästmisega edasi. Inimesi õnneks autos ei olnud ja keegi kannatada ei saanud.

20. augustil kell 11.12 käisid päästjad Paide linnas Otiku külas, kus oli toimunud liiklusõnnetus. Päästjad eemaldasid autol süttimisohu ning puhastasid tee suuremast sodist.

21. augustil said päästjad väljakutse Järva valda Aravete alevikku Tuvi alajaama juurde, kus põles heinamaa. Päästjate kohale saabudes põles umbes 20 ruutmeetrit pinnast. Selgus, et toonekurg oli lennanud liinidesse, tekitanud lühise, mille tagajärjel süttis rohi. Toonekurg kahjuks hukkus.

Läänemaa

19. augustil kell 13.46 käisid päästjad Lääne-Nigula vallas Vaisi külas Veskijärve telkimisplatsi juures, kus matkabuss oli liiva sisse kinni jäänud. Päästjad aitasid sõiduki kõvema pinnasega teele ja nii sai matkaja oma sõitu jätkata.

Pärnumaa

19. augustil kell 18.49 sõitsid päästjad Põhja-Pärnumaa valda Rätsepa külla, kus oli toimunud kahe autoga liiklusõnnetus. Päästjad eemaldasid autodel süttimisohu, sündmusega tegeles edasi politsei.

19. augustil kell 19.52 kutsuti päästjad Tori valda Murru külla, kus laps oli pannud autouksed lukku ega osanud neid enam lahti teha, võti oli aga autos. Kuna tagavaravõtmeid ei olnud, kutsuti kohale päästjad, kes puidukiilude ja pika traadi abil avasid ukse ning said lapse autost kätte.

20. augustil kell 13.50 käisid päästjad Pärnu linnas Tarva tänaval, kus suur kask oli läinud pooleks ning üks oks rippus ohtlikult elektriliinide kohal. Kohale kutsuti ka elektrikud. Päästjad saagisid oksa mootorsaega läbi ning vedasid eemale.

20. augustil kell 17.19 käsid päästjad Lääneranna vallas Matsi külas Matsirannas valveta jäetud lõkkeaset kustutamas.

Raplamaa

19. augustil kell 16.41 helistati Häirekeskusesse, et Kohila vallas Vilivere külas Vetuka teel põleb angaari ees papihunnik. Päästjate kohale saabudes põles õue ladustatud vanapaber lahtise leegiga. Kella 17.18ks oli tuli lokaliseeritud ning päästjad otsisid veel tulepesi. Päästjad kustutasid põlengu kella 18.01ks.

19. augustil kell 22.38 käisid päästjad Kohila alevis Kase tänaval kustutamas lõket, kus põletati ehitusprahti. Lõkke kustutamiseks kulus 50 liitrit vett.

20. augustil kell 12.55 kutsuti päästjad Rapla valda Tuti külla, kus oli toimunud liiklusõnnetus. Päästjad likvideerisid õlireostuse ja puhastasid tee.

20. augustil kell 19.13 sõitsid päästjad Kehtna valda Keava alevikku Koogimäe teele, kus tootmishoones oli hakanud tööle tuletõrjealarm. Kohale sõitnud päästjad leidsid eest suitsu täis katlamaja, kus põles katlaahju saepuru vahemahuti. Kohale tulnud katlamehaanik võttis vooli välja. Päästjad lokaliseerisid põlengu kella 19.56ks, seejärel võtsid lahti ventilatsioonisüsteemi ning kontrollisid ega tuli polnud liikunud suurde mahutisse. Selgus, et säde oli liikunud mööda torustikku õues olevasse mahutisse, kus oli umbes 50-60 kanti saepuru. Päästjad suutsid mahuti peaaegu tühjaks teha ning lasid veega reduktori üle, kuna see oli kuumaks läinud. Päästesündmus lõpetati kella 22.10ks.

21. augustil kell 21.13 kutsuti päästjad Märjamaa alevisse Pärnu maanteele, kus hoovis tehti lõket. Kohale sõitnud päästjad tuvastasid, et lõke, kus põletati tooreid elupuu oksi ja lehti, tekitas palju suits, mis häiris naabreid. Päästjad kustutasid lõkke ning selgitasid selle tegemise nõudeid inimesele.

Saaremaa

19. augustil kell 14.04 teatati Häirekeskusele, et Saaremaa vallas Kallemäe külas põleb. Kohale sõitnud päästjad kustutasid umbes poole hektarilise põlengu kella 14.37ks. Tulekahju sai alguse kombainikollektori sädemest, mis süütas põllu, kuid õnneks kasvavasse vilja ei jõudnud.

20. augustil kell 10.29 sõitsid päästjad Muhu valda Hellamaa külla, kus puu oli sõiduauto peale kukkunud. Päästjad vabastasid auto ning puhastasid tee.